Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.
eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ceny ropy naftowej na drodze do zakończenia tygodnia na dużym minusie

Ceny ropy naftowej na drodze do zakończenia tygodnia na dużym minusie

2021-08-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej dzisiaj wyhamowały zniżkę z ostatnich sesji, a nawet delikatnie próbują odbić się w górę. Niemniej, przeceny na rynku tego surowca w bieżącym tygodniu były dotkliwe. Jeśli dzisiejsza sesja wiele nie zmieni w wycenie ropy, to cały tydzień najprawdopodobniej zakończy się dla cen ropy naftowej około 5-procentową zniżką.
Złoty słabo radzi sobie z Deltą

Złoty słabo radzi sobie z Deltą

2021-08-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Koronawirus ponownie atakuje. Sytuacja na świecie jest naprawdę bardzo słaba, choć w tym przypadku Polska nie radzi sobie jakoś źle. Oczywiście nie jest wykluczone, że podobnie jak w poprzednich przypadkach, kolejna fala nadejdzie do Polski z opóźnieniem i być może inwestorzy wyceniają takie ryzyko na polskim złotym już teraz. Czy jest szansa na to, że złoty pokaże jeszcze siłę w tym roku?

Krwawa korekta

Krwawa korekta

2021-08-19 Komentarz giełdowy XTB
Na większości rynków obserwujemy naprawdę spore korekty. Większość mediów wini wczorajsze minutes Fed, które pokazują, że tapering programu QE w tym roku jest niemal pewny. Znając jednak szefa Fed, tapering nie jest jeszcze zagwarantowany, w szczególności w momencie, kiedy ostatnie dane ze Stanów Zjednoczonych nie zachwycają. Powracając jednak do przeszłości, czy tapering faktycznie jest czymś złym? Czy mamy jednak inne czynniki, które prowadzą do spadków na giełdach?
Tapering, a COVID

Tapering, a COVID

2021-08-19 Raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie zapiski z lipcowego posiedzenia FED wskazały, że cele "znaczącego postępu" w osiągnięciu celu maksymalizacji zatrudnienia, oraz parametrów inflacji, wciąż nie zostały spełnione, to jednak większość była zgodna, co do tego, że redukcję skupu aktywów należy rozpocząć jeszcze w tym roku (kilku z członków FED uważało, że lepszym terminem byłby początek przyszłego roku). Uzasadniono to tym, że wcześniejsze rozpoczęcie taperingu pozwoli na jego stopniowy, łagodny przebieg.
Zapiski to historia...

Zapiski to historia...

2021-08-18 Raport DM BOŚ z rynku walut
Tym razem to dolar traci na szerokim rynku, gorzej radzi sobie tylko turecka lira (wczoraj zyskiwała), oraz bardziej kosmetycznie - japoński jen. Rynek zareagował tak na wczorajsze słowa szefa FED, którego zdaniem trudno jest ocenić rzeczywisty wpływ rozwoju wariantu Delta koronawirusa na gospodarkę, zwłaszcza pod kątem zatrudnienia w sektorze usług, który pozostaje dość wrażliwy na pandemiczne czynniki.
RBNZ wstrzymuje się z podwyżką przez lockdown

RBNZ wstrzymuje się z podwyżką przez lockdown

2021-08-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś o poranku poznaliśmy decyzję Banku Rezerwy Nowej Zelandii w sprawie stóp procentowych. Jeszcze kilka dni temu rynek oczekiwał podwyżki z 0,25% do 0,5%, jednak z powodu wprowadzenia lockdownu w Nowej Zelandii, stopy zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie. Dolar NZD zareagował dynamicznym spadkiem, przez co notowania NZDUSD znalazły się na poziomach niewidzianych od listopada 2020 roku.
Za dolarem nie nadążysz

Za dolarem nie nadążysz

2021-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
W USA wczoraj rynki żyły danymi makro. W przypadku gdy dane inflacyjne i te z rynku pracy są już za nami, tym razem do pierwszego szeregu weszły te dotyczące sprzedaży detalicznej. Sektor ten rozpoczął trzeci kwartał od gwałtownego spadku. Produkcja przemysłowa pokazała jednak siłę. Pomimo skoku awersji do ryzyka (co było zobrazowane spadającymi indeksami giełdowymi), bezpieczne waluty (jen i frank) nie odnotowały wczoraj szczególnej aprecjacji.
Zapowiedzi dalszego wzrostu produkcji ropy naftowej z łupków w USA

Zapowiedzi dalszego wzrostu produkcji ropy naftowej z łupków w USA

2021-08-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po czterech spadkowych sesjach z rzędu, notowania ropy naftowej dzisiaj wyhamowały zniżkę. Ceny ropy naftowej Brent poruszają się powyżej poziomu 69 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy gatunku WTI oscylują w okolicach 66,50-66,60 USD za baryłkę. Tym samym, ceny obu gatunków ropy naftowej dotarły już do rejonu technicznego wsparcia, który zarówno w lipcu, jak i na początku sierpnia, zatrzymywał stronę podażową na rynku ropy naftowej.
Pogorszenie nastrojów na rynku akcji

Pogorszenie nastrojów na rynku akcji

2021-08-17 Komentarz giełdowy XTB
Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować spadki na azjatyckim rynku akcji, co ma związek z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w tamtym regionie, a także nerwową sytuacją geopolityczną w Afganistanie. Najmocniej traciły indeksy w Chinach, ale spadki oberwaliśmy także w Australii, Korei, czy Japonii. Wspomniane wydarzenia w Afganistanie nie przełożyły się jednak na pogorszenie nastrojów w Europie.
Kto wierzy we wrześniowy tapering?

Kto wierzy we wrześniowy tapering?

2021-08-17 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar kontynuuje obserwowane odbicie na szerokim rynku będące korektą jego piątkowego osłabienia. Wbrew obawom sytuacja w Afganistanie nie stała się wczoraj pretekstem do podbicia ryzyka - indeksy na Wall Street w kolejnych godzinach wyszły na plusy. Nieco nerwowo jest jednak w Azji, gdzie dominują obawy o sytuację związaną z COVID - Japonia wprowadza dalsze obostrzenia, a Nowa Zelandia zapowiada lockdown.
Podwyżka w Nowej Zelandii zagrożona

Podwyżka w Nowej Zelandii zagrożona

2021-08-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Jeszcze w zeszłym tygodniu, a w zasadzie wczoraj wydawało się, że podwyżka stóp procentowych w Nowej Zelandii jest niemal pewna. Jeszcze wczoraj prawdopodobieństwo oceniane przez rynek wskazywało na potencjał ponad jednej podwyżki podczas środowego posiedzenia. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, przez jeden czynnik – koronawirus. Dodatkowo dzisiaj może zaważyć się szansa na zmianę polityki monetarnej w USA – Powell będzie przemawiał pierwszy raz od momentu publikacji ostatnich świetnych danych z rynku pracy z amerykańskiej gospodarki.
Czy świat potrzebuje więcej ropy naftowej?

Czy świat potrzebuje więcej ropy naftowej?

2021-08-17 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję od tąpnięcia, a pesymistyczne nastroje dominowały praktycznie przez cały dzień. Dopiero pod koniec poniedziałkowej sesji na rynku ropy naftowej pojawiła się kontra kupujących – jednak nie trwała ona długo. Dzisiaj rano ceny ropy naftowej znów spadają. W przypadku ropy gatunku WTI, zeszły one poniżej 67 USD za baryłkę, a w przypadku ropy Brent poruszają się w rejonie 69 USD za baryłkę.
Czy Powell powie coś nowego?

Czy Powell powie coś nowego?

2021-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Po ostatnich danych z amerykańskiego rynku pracy i wypowiedziach wielu członków FOMC w ostatnim czasie, inwestorzy nie powinni mieć wątpliwości, że decyzja o rozpoczęciu ograniczenia skupu obligacji przez Fed jest coraz bliższa. Urzędnicy nadal jednak nie zgadzają się co do terminu i tempa normalizacji. Dlatego też dzisiejsze wystąpienie prezesa Powella jest szczególnie mocno wyczekiwane przez uczestników rynku.
Niepewność na rynkach rośnie

Niepewność na rynkach rośnie

2021-08-16 Komentarz giełdowy XTB
Wśród inwestorów wdarła się niepewność. Kolejny raz ją wywołującym jest przede wszystkim koronawirus. Dodatkowo świat finansowy nie wie w jaki sposób będzie rozwiązany problem inflacji. Czy powinniśmy szykować się na powtórkę sytuacji z września i października zeszłego roku? Azja stanowiła wzór do naśladowania pod względem radzenia sobie z koronawirusem na świecie. W zasadzie nie tylko, gdyż na Antypodach życie toczyło się normalnie w momencie katastrofalnej sytuacji koronawirusa w Europie czy w Stanach Zjednoczonych.
Wyczekiwanie na kolejne dane makro

Wyczekiwanie na kolejne dane makro

2021-08-16 Raport DM BOŚ z rynku walut
Poprzedni tydzień na rynku amerykańskiego dolara zakończył się wyraźnym spadkowym akcentem. Zniżki przyspieszyły przede wszystkim po publikacji rozczarowującego odczytu indeksu nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan, który zwrócił uwagę na coraz większe obawy Amerykanów, dotyczące kolejnej fali pandemii. Jednocześnie, słaby odczyt poddał w wątpliwość to, czy Fed faktycznie zdecyduje się rychło na tapering QE.
Wakacje na FX

Wakacje na FX

2021-08-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar osłabił się w ubiegłym tygodniu. Rynek ostatnie dane inflacyjne zinterpretował w ten sposób, że został osiągnięty szczyt a kolejne miesiące mogą przynieść spadek dynamiki – tak jak to prognozuje Rezerwa Federalna. Deprecjacyjny ruch został podsycony bardzo słabymi nastrojami konsumentów. Indeks Uniwersytetu Michigan uplasował się na poziomie najniższym od 2011 roku. Wielokrotnie wspominany przeze mnie poziom 1,17 na EUR/USD został obroniony i na jego przełamanie będzie potrzebny kolejny twardy argument, za szybszą normalizacją polityki monetarnej w USA.
Cena miedzi w dół po słabych danych makro z Chin

Cena miedzi w dół po słabych danych makro z Chin

2021-08-16 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Poniedziałkowa sesja na globalnych rynkach finansowych rozpoczęła się serią danych makro z Azji. O ile dane z Japonii zaskoczyły na plus, to dane z Chin przyniosły niemałe rozczarowanie. Lipcowa dynamika produkcji przemysłowej w Państwie Środka wyniosła jedynie 6,4% rdr przy oczekiwaniach 8% rdr, a dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła 8,5% rdr, podczas gdy spodziewano się 11,5% rdr.
Czas na działania banków centralnych

Czas na działania banków centralnych

2021-08-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Ten tydzień może być bardzo ważny z perspektywy banków centralnych na całym świecie. Bank centralny z Nowej Zelandii może zdecydować się na podwyżkę stóp procentowych, czym da sygnał dla innych krajów rozwiniętych. Z drugiej strony sytuacja pod względem koronawirusa na świecie pogarsza się, co może niektóre rejony skłonić do nakładania dalszych restrykcji, a banki centralne do dalszego wspierania ożywienia gospodarczego. Co wobec tego może zrobić Fed czy również Ludowy Bank Chin?
Rekordowa Europa

Rekordowa Europa

2021-08-14 Komentarz giełdowy XTB
Podczas gdy sytuacja na rynkach azjatyckich jest wciąż bardzo napięta, co ma związek z sytuacją koronawirusa w tej części globu, a na Wall Street zaskakująco najgorzej radzi sobie Nasdaq, to w Europie trwa 10 wzrostowa sesja z rzędu. Dzisiaj DAX przebił poziom 16 tys. punktów, co może być uważane za kolejny kamień milowy na tym rynku. Co stoi za wzrostami w Europie? Czy widmo możliwych działań Fed psuje perspektywy dla Wall Street?
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2021-08-14 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kalendarz publikacji ekonomicznych w nadchodzącym tygodniu jest zdecydowanie bardziej rozbudowany, aniżeli w przypadku mijającego, a co za tym idzie wpływ publikacji na rynki finansowe będzie większy. Na ogólne nastroje inwestorów najsilniej wpłynie publikacja tzw. „minutek” z ostatniego posiedzenia FOMC. Kluczowy z punktu widzenia rynków finansowych będzie fragment dyskusji dotyczący potencjalnego terminu rozpoczęcia zacieśniania warunków finansowych.