eToro

Najlepsze konta bankowe dla młodzieży

Konta bankowe młodzieżowe Konta bankowe dla młodzieży to rodzaj rachunków bankowych przeznaczonych specjalnie dla nastolatków, a dokładniej mówiąc dla osób które ukończyły 13 lat i zdobyły tzw. ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Otwarcie bankowego rachunku dla młodzieży możliwe jest oczywiście za zgodą rodziców oraz oferuje funcjonalność zbliżoną do normalnego konta osobistego. Przede wszystkim rachunek młodzieżowy uczy odpowiedzialnego zarządzania finansami przez młode osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem finansowym. Jest to także doskonałe rozwiązanie do normalnych płatności w internecie lub tradycyjnych sklepach z wykorzystaniem karty debetowej przypisanej do konta lub nowoczesnej formy płatności za pomocą telefonu z obsługą NFC i przypisaną do niego kartą bankową.Polecamy także przeczytanie naszego poradnika na temat "Dlaczego warto założyć nastolatkowi konto bankowe?", z którego dowiesz się dokładnie dlaczego warto założyć takie konto.


Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie wybranych rachunków dla młodzieży od lat 13:

Konto Jakie Chcę dla Młodych w Santander Bank Polska:
• Bankuj bez zbędnych opłat: Korzystaj aktywnie i płać jeszcze mniej jeśli masz poniżej 26 lat,
300 zł premii za otwarcie konta: Otwórz Konto Jakie Chcę, spełnij wszystkie warunki promocji i zyskaj premię,
50 zł za każde polecenie konta: Poleć konto rodzinie i znajomym, aby otrzymać po 50 zł premii. Poleć konto 10 osobom i zyskaj nawet 500 zł.,
do 300 zł zwrotu za rachunki rocznie: Opłacaj rachunki z konta a otrzymasz 1% zwrotu - nawet do 25 zł miesięcznie, czyli do 300 zł rocznie.,
1 % na lokacie mobilnej: Otwórz konto i załóż lokatę mobilną w aplikacji Santander mobile z gwarancją oprocentowania.
Konto korzystne dla Ciebie GO! w Credit Agricole:
• nawet 200 zł premii za płatności mobilne i płatności kartą,
• korzystaj z nowoczesnych płatności telefonem i zegarkiem,
• zyskaj na start 2% z Rachunkiem Oszczędzam,
0 zł za prowadzenie konta,
0 zł za kartę wielowalutową do konta,
0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce,
0 zł za przelewy Elixir przez internet i aplikację mobilną.
• możliwość założenia online konta na selfie,
• zgarnij do 200 zł premii,
0 zł za obsługę karty debetowej do tego konta,
0 zł za przewalutowanie przy płatności kartą,
0 zł prowizji banku za wypłaty z bankomatu za granicą,
0 zł za prowadzenie Konta Przekorzystnego dla Młodych.
bezwarunkowe 0 zł za konto dla młodych (18-26),
0 zł za kartę dla aktywnych,
0 zł za przelewy internetowe w złotych,
0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce,
11 korzyści do wyboru!
otwórz eKonto dla młodych i zyskaj premię do 140 zł,
0 zł za otwarcie i prowadzenie Twojego konta dla młodych,
0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
0 zł za kartę, która może wyglądać tak, jak chcesz,
0 zł za szybkie przelewy internetowe i BLIK.
Konto dla Młodych w PKO Bank Polski:
0 zł za prowadzenie rachunku płatniczego (PKO Konto dla Młodych),
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie¹, żebyś nie musiał martiwć się prowizjami za wyciąganie pieniędzy,
Do 500 zł debetu na koncie przez 30 dni², na co tylko chcesz,
Wypełnij wniosek, a umowę dostarczy Ci kurier.
2% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym (przeczytaj warunki),
• Możesz otrzymać nawet 800 zł! w bonach podarunkowych do Allegro, Decathlon i Empiku,
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Getin Bank,
0 zł za prowadzenie konta (przy jednej płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie),
0 zł za wydanie i prowadzenie karty debetowej,
0 zł za krajowe przelewy w Bankowości Internetowej i Mobilne.

Dlaczego warto założyć nastolatkowi konto bankowe?

Zakładanie konta bankowego nastolatkowi W obecnych czasach konto bankowe osobom dorosłym jest w zasadzie niezbędne. Po nowelizacji kodeksu pracy od 1 stycznia 2019 r. co do zasady wynagrodzenie powinno być przelewane na rachunek bankowy. Płacąc bezgotówkowo czy robiąc zakupy przez Internet również nie obejdziesz się bez konta w banku. Dlatego warto abyś uczył swoje dzieci jak korzystać z dobrodziejstw produktów bankowych.

Coraz więcej banków ma w swojej ofercie produkty skierowane do młodzieży w wieku od 13 lat. Dzięki nim młody człowiek uczy się dokonywać transakcji bezgotówkowych oraz ma możliwość korzystania z programów rabatowych lub kont oszczędnościowych. Dużym atutem tego typu kont jest to, że nie trzeba ich regularnie zasilać i zazwyczaj są one bezpłatne. Jest również sporo korzyści o których należy tu wspomnieć.

Konto w banku pozwala wyrobić nastolatkowi dobre nawyki finansoweWiększość z nas decyduje się na przekazywanie dziecku co miesiąc określonej kwoty tzw. kieszonkowego. Oczywiście można to robić w formie gotówki. Jednak należy pamiętać o tym, że w przyszłości Twoje dziecko i tak będzie zmuszone do korzystania z rachunku bankowego. Lepiej już teraz nauczyć je, że pieniądze w banku i te, które ma fizycznie w portfelu tak samo należy umieć kontrolować. Każdy po otrzymaniu pierwszej karty płatniczej z dużą lekkością wydawał pieniądze, aby potem odkryć debet na koncie. Dobrze, żeby nastolatek już teraz zrozumiał, że czy wyda gotówkę czy zapłaci za towar kartą to efekt będzie dokładnie taki sam. Brak środków finansowych. Kupując rzeczy niepotrzebne po prostu zostanie bez pieniędzy. I nie ma znaczenia czy dokona zakupu stacjonarnie czy on-line.

Konto w banku pozwala uczyć nastolatka oszczędzania i pomnażania kapitałuKonta młodzieżowe - Oszczędzanie pieniędzy Zdecydowanie łatwiej odkładać pieniądze na młodzieżowe konto oszczędnościowe niż do przysłowiowej skarpetki. Kiedy Twój nastolatek zrozumie, że nie warto robić nieprzemyślanych zakupów warto mu pokazać, że pieniądze można systematycznie odkładać. Najlepiej, jeśli określi sobie jakiś cel, do którego będzie dążył np. zakup wymarzonego roweru czy laptopa. Jest to też dobra okazja na pokazanie dziecku, że w banku jego kapitał może zaprocentować. Widok odsetek dopisywanych do zaoszczędzonej kwoty powinien działać motywująco. Jest to również ważna lekcja na temat finansów. Uczysz swoje dziecko, że wybór oferty bankowej ma znaczenie i warto poświęcić mu więcej uwagi. Im lepsza oferta tym więcej korzyści. Na początku pomóż dziecku określić swoje potrzeby w sposób realny. Nie chodzi przecież o to, żeby nastolatka zniechęcić, lecz aby budować w nim ekonomiczną świadomość.

Konto w banku jest pierwszym zetknięciem nastolatka z zarządzaniem finansamiKonto bankowe dla młdzieży Dokładnie tak. Nie wyręczaj we wszystkim swojego dziecka. Decyzję o otwarciu konkretnego konta w banku podejmijcie wspólnie. Nie zaszkodzi, jeśli na rozmowę do banku zabierzesz nastolatka. Ostatecznie młodzieżowy produkt bankowy ma być skrojony na jego potrzeby a nie Twoje. Wspieraj dziecko i tłumacz mu różne zawiłości. Tak aby było świadome jakie możliwości daje mu posiadanie rachunku w banku. Jednocześnie już na tym etapie nastolatek musi mieć świadomość, że rachunek bankowy to nie zabawka. Uczyć się jak bezpiecznie przeprowadzać płatności bezgotówkowe lub logować się do konta. Jest to właściwy czas, aby wyrobić w dziecku dobre nawyki. Chcesz przecież aby w przyszłości umiało rozsądnie wydawać pieniądze oraz je oszczędzać. Nigdy nie jest za wcześnie na rozpoczęcie nauki jak obchodzić się z pieniędzmi. Jest to też dobry moment, aby pokazać dziecku wartość pieniądza. Możliwość dysponowania określonymi kwotami sprawi, że dziecko nabierze szacunku do pieniędzy. Zrozumie, że ich zasoby są ograniczone i tylko rozsądne gospodarowanie zapewnia realizację celów.

PodsumowanieNa Polskim rynku usług bankowych pojawia się coraz więcej rachunków oraz ofert skierowanych do młodzieży. Zakładając konto 13 latkowi masz większą możliwość kontroli nad wydatkami dziecka. Możesz też monitorować proces jego nauki w zakresie finansów. Dzięki temu przygotujesz dziecko do samodzielnego dysponowania swoimi pieniędzmi. Pokażesz mu też, dlaczego warto oszczędzać pieniądze w banku. Jest to też doskonała okazja, aby nauczyć dziecko korzystania z kart płatniczych czy bezpiecznego dokonywania płatności Internetowych.

Wiadomości bankowe

Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

Getin Bank oferuje aż 3% dla nowych Klientów na Koncie Oszczędnościowym

2021-12-01 Informacja prasowa
Getin Bank zaproponował nowe warunki w ofertach „Bonus za aktywność” oraz „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. W przypadku pierwszej z nich, bank proponuje aż 3% w skali roku. W przypadku „Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oprocentowanie w skali roku wynosi 1,7%. Nowe stawki obowiązują od 1 grudnia 2021 roku.
Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Lipiec przyniósł nowe regulacje rynku hipotek. W efekcie banki chcą na zakup mieszkań pożyczać niższe kwoty. Różnica wielka nie jest, ale pomaga zadłużać się z większą dozą roztropności. Wszyscy przecież sugerują, że kiedyś w końcu kredyty zdrożeją. Prawie 725 tys. złotych – przeciętnie aż tyle na zakup mieszkania mogłyby pożyczyć banki trzyosobowej rodzinie – wynika z ankiety przeprowadzonej przez HRE Investments wśród banków.
Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Inflacja ma co prawda w przyszłym roku trochę zwolnić, ale wciąż posiadacze lokat nie mają co liczyć na realne zyski z depozytów. Po uwzględnieniu inflacji standardem będzie strata na poziomie 2-4% rocznie i to co najmniej do 2023 roku. Ktoś kto na początku 2016 roku założył przeciętną roczną lokatę, a potem odnawiał swój depozyt na kolejne roczne okresy przez 5 lat stracił 4,3% kapitału – wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane GUS i NBP.
Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

2021-07-07 Analizy HRE Investments
5,9 miliardów – tyle warte są mieszkania, które Polacy kupili za gotówkę - wynika z szacunków NBP. To najwyższy wynik w historii. Dane te dotyczą tylko dokonań deweloperów, tylko pierwszego kwartału br. i tylko 7 miast. W aż 70% Polacy finansowali gotówką zakupy nowych mieszkań w największych miastach. Tak wynika z najnowszego podsumowania, które analitycy banku centralnego przygotowali za pierwsze 3 miesiące bieżącego roku.
Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

2021-07-03 Poradnik kredytobiorcy MyBank.pl
Podpisanie umowy kupna mieszkania oznacza, że właściciel tego mieszkania może dowolnie rozporządzać swoim majątkiem. Prawo własności mieszkania kupionego na kredyt jest nieco ograniczone przez wpis do księgi wieczystej, ustanawiającej hipotekę. Nie oznacza to bynajmniej, że mieszkania nabytego na kredyt nie można sprzedać. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak wygląda sprzedaż mieszkania z kredytem i jakich formalności należy dopełnić.
Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

2021-06-29 Analizy HRE Investments
Prawie 6 mld zł – o tyle stopniał w ciągu miesiąca majątek Polaków trzymany w bankach - sugerują najnowsze dane NBP. To najszybszy odpływ w historii. Pieniądze wyparowały nie tylko z lokat, ale też z rachunków zwykłych i oszczędnościowych. Do tego, że pieniądze uciekają z lokat zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W sumie trudno się dziwić skoro powierzając bankowi na rok kwotę 10 tysięcy złotych możemy jedynie liczyć na 12,96 złotych odsetek.