Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.
eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Duża zmienność notowań ropy naftowej

Duża zmienność notowań ropy naftowej

2021-08-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W ostatnich tygodniach na rynku ropy naftowej obserwujemy podwyższoną zmienność notowań – i niewiele wskazuje na to, aby to się zmieniło. Ceny tego surowca pozostają pod istotnym wpływem czynników cechujących się sporą nieprzewidywalnością – z pandemią na czele. Kwestia potencjalnych obostrzeń pandemicznych to kluczowy czynnik, który będzie wpływał na notowania ropy naftowej w najbliższych miesiącach.
Szybki rzut oka na EBC

Szybki rzut oka na EBC

2021-08-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe od początku tygodnia żyją sympozjum w Jackson Hole, a precyzyjnie rzecz ujmując piątkowym wystąpieniem szefa Rezerwy Federalnej J. Powella. Wprawdzie historycznie wydarzenie nie wzbudzało wielkiej euforii wśród obserwatorów, ale odkąd były przewodniczący Fed Bernanke ogłosił tam program luzowania ilościowego (ku zaskoczeniu rynku) ranga wydarzenia urosła. Również w tym roku inwestorzy oczekują podania szczegółów zmian w polityce pieniężnej Fed.

Dolar traci przed Jackson Hole

Dolar traci przed Jackson Hole

2021-08-26 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczoraj w trakcie handlu europejskiego dolar próbował odrabiać straty z początku tygodnia, ale ta misja się nie powiodła. Amerykańska waluta traci od poniedziałku bo inwestorzy zdają sobie sprawę, że konferencja w Jackson Hole nie przyniesie nic szczególnego. O ile rynki akcji od miesięcy pozostają niewzruszone dyskusją odnośnie ewentualnej zmiany polityki Fed, na rynku walutowym odegrała ona pewne znaczenie.
Gra toczy się o listopad?

Gra toczy się o listopad?

2021-08-25 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar minimalnie podbija w środę na szerokim rynku, przerywając tym samym dwa dni jego osłabienia. Wpływ na to mogą mieć spekulacje, co do terminu możliwego taperingu w wydaniu FED - zaczyna przebijać się termin listopadowy zamiast grudniowego po ujawnionym wczoraj raporcie jednego z wpływowych banków. Rynek czeka też na piątkowe wystąpienie Jerome Powella na sympozjum FED w Jackson Hole - wprawdzie zostało ono zmarginalizowane, ale do końca nie jest pewne, co powie szef Rezerwy Federalnej (chociaż do tej pory był zdeklarowanym "gołębiem").
Spokojna sesja na rynku ropy naftowej

Spokojna sesja na rynku ropy naftowej

2021-08-25 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dwóch dniach dynamicznych zwyżek, dzisiaj rano notowania ropy naftowej wyhamowały ruch wzrostowy. Cena ropy naftowej WTI stabilizuje się tuż powyżej 67 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent powróciły ponad 70 USD za baryłkę. Wyraźne zwyżki notowań ropy naftowej były reakcją na wcześniejsze równie gwałtowne spadki – ale nie tylko. Z fundamentalnego punktu widzenia, wspierały je także informacje z Meksyku, gdzie w wyniku pożaru na platformie wiertnicznej zginęło 5 osób, a produkcja ropy naftowej w całym kraju spadła o jedną czwartą (czyli o ponad 400 tysięcy baryłek).
Na który bank centralny spoglądać?

Na który bank centralny spoglądać?

2021-08-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Inwestorzy z uwagą śledzą informacje wokół sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole. Pomimo, iż wydarzenie ma wysoką rangę (przede wszystkim z uwagi na oczekiwania wobec wystąpienia szefa Fed), to Rezerwa Federalna nie jest jedynym bankiem na który należy spoglądać. Być może nawet spojrzenie na inne kraje rzuci nieco więcej światła przed na piątkowe wystąpienie J.Powell’a.
Złoty traci grunt

Złoty traci grunt

2021-08-25 Poranny komentarz walutowy XTB
Na rynku złotego pozornie dzieje się niewiele. Kurs euro utknął w okolicach 4,57, zaś dolara w pobliżu 3,90. Można by powiedzieć – wakacyjna nuda. Jednak za tym obrazem kryje się wyraźna słabość naszej waluty. Świetnym pretekstem do jej zobrazowania była wczorajsza decyzja Narodowego Banku Węgier, który podniósł stopy procentowe do 1,5% - nie było zaskoczeń, ale to już kolejna podwyżka, która sprawia, że różnica względem stóp w Polsce (0,1%) jest coraz większa.
Koleje rekordy na rynku akcji w USA

Koleje rekordy na rynku akcji w USA

2021-08-24 Komentarz giełdowy XTB
Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować bardzo dobre nastroje na amerykańskim rynku akcji. Indeksy S&P500 i Nasdaq zdołały ustanowić nowe historyczne maksima, a dziś ruch w górę jest kontynuowany, choć na razie przy zdecydowanie mniejszej zmienności niż wczoraj. Niemniej za nami dopiero pierwsza godzina handlu w USA, dlatego jeśli wczorajszy sentyment się nie popsuje, niewykluczona jest kontynuacja ruchu wzrostowego.
Dolar i inni

Dolar i inni

2021-08-24 Raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek przynosi kontynuację obserwowanej w poniedziałek słabości dolara, a najsilniejsze są waluty Antypodów. Prym wiedzie dolar nowozelandzki, który został wsparty lepszymi danymi o sprzedaży detalicznej, oraz słowami przedstawiciela RBNZ (Hawkesby). Podtrzymał on oczekiwania na rychłe podwyżki stóp procentowych dając do zrozumienia, że na ostatnim posiedzeniu rozważany był ruch na stopach o 50 p.b.
Wzrostowy początek tygodnia na rynku złota

Wzrostowy początek tygodnia na rynku złota

2021-08-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania złota rozpoczęły bieżący tydzień od solidnej zwyżki – wczoraj cena tego kruszcu przekroczyła na nowo poziom 1800 USD za uncję, który jeszcze w poprzednim tygodniu służył za psychologiczną barierę dla kupujących. Faktem jest, że w ostatnich dniach strona popytowa na rynku złota ma coraz więcej argumentów. Po pierwsze, inwestorzy na świecie boją się wpływu obecnej fali pandemii na globalną gospodarkę. Coraz więcej z nich zaczyna mieć raczej podejście risk-off, zakładając, że jesienią trudna sytuacja pandemiczna może zapanować nie tylko w Azji.
Rynek nie przejął się danymi

Rynek nie przejął się danymi

2021-08-24 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek przebiegał na rynkach w wyśmienitych nastrojach. Wstępne publikacje danych o aktywności gospodarczej przeszły niezauważone, a inwestorzy koncentrowali się na zbliżającym się sympozjum Jackson Hole. Na Wall Street kolejny raz odnotowano historyczne rekordy. Zacznijmy jednak od danych, bo pokazują one istotne tendencje, które dodatkowo wyglądają dość podobnie, zarówno w USA, jak i w Europie. Wstępne indeksy PMI rozczarowały po obydwu stronach Atlantyku, ale nie to jest problemem.
Szczepionkowy optymizm w USA

Szczepionkowy optymizm w USA

2021-08-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wraz z nowym tygodniem inwestorzy całkowicie zmienili swoje nastawienie do ryzykownych aktywów. W poniedziałek dolar został zepchnięty do defensywy, a siła kupujących przypisywana jest trybowi risk-on, który po południu został dodatkowo wsparty doniesieniami z frontu walki z epidemią. W poniedziałek FDA w pełni zatwierdziła szczepionkę firmy Pfizer przeciwko COVID19. Dodatkowo badania wykazują relatywnie wysoką skuteczność szczepionek produkcji Astra Zeneca oraz Moderna w kolejnych miesiącach po podaniu, co poprawia nastroje wśród inwestorów.
Korekta nie trwała długo

Korekta nie trwała długo

2021-08-23 Komentarz giełdowy XTB
Podczas poniedziałkowej sesji możemy obserwować dobre nastroje na rynku akcji. Mimo iż niepewność co do dalszego rozpowszechniania się wariantu delta koronawirusa na świecie pozostaje, tak inwestorzy najwyraźniej ignorują ten czynnik ryzyka. Opublikowane dziś wskaźniki PMI z Europy okazały się nieznane gorsze od oczekiwań, jednak wciąż utrzymują się na wysokich poziomach, co mogło wspierać dzisiejsze dobre nastroje. od Tuż pod koniec handlu w Europie, główne indeksy giełdowe notowane są na plusie.
Wirtualne sympozjum to już co innego?

Wirtualne sympozjum to już co innego?

2021-08-23 Raport DM BOŚ z rynku walut
Nowy tydzień rozpoczynamy ze słabszym dolarem na szerokim rynku. Korektę wcześniejszej siły amerykańskiej waluty można przypisać odreagowaniu na rynkach akcji - piątek był drugim z kolei dniem odbicia na Wall Street, co doprowadziło do wymazania większej części spadków z wtorku i środy. Wydaje się, że zmniejszyły się obawy związane z wpływem zbliżającego się sympozjum FED w Jackson Hole na rynki finansowe - zresztą jego formuła została zmieniona na wirtualną za sprawą obaw związanych z pandemią.
Ceny surowców idą w dół z trzech powodów

Ceny surowców idą w dół z trzech powodów

2021-08-23 Komentarz Saxo Bank
Sektor surowców poniósł ostatnio znaczne straty - przede wszystkim dotyczyło to surowców kluczowych dla Chin ze względu na obawy o wzrost gospodarczy w kraju będącym ich największym konsumentem. Ponadto w perspektywie krótkoterminowej bardziej niepokojące jest dalsze rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa, prowadzące do tymczasowych lockdownów i ograniczenia mobilności w wybranych największych gospodarkach światowych.
Przerwana spadkowa seria na rynku ropy naftowej

Przerwana spadkowa seria na rynku ropy naftowej

2021-08-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej mają za sobą siedem kolejnych dziennych zniżek z rzędu. Na ich skutek, notowania ropy naftowej WTI zniżkowały do okolic 62 USD za baryłkę, a ceny ropy Brent spadły do rejonu 65 USD za baryłkę. W obu przypadkach mamy do czynienia z najniższymi notowaniami ropy naftowej od trzech miesięcy, a dokładniej od 21 maja br.
Nastroje w Europie wciąż wysokie

Nastroje w Europie wciąż wysokie

2021-08-23 Poranny komentarz walutowy XTB
Pomimo tego, że na świecie prawdopodobnie borykamy się z problemem IV fali koronawirusa, to nastroje w Europie wśród przedsiębiorców pozostają wciąż całkiem niezłe. Oczywiście cały świat finansowy patrzy w kierunku piątku i wystąpienia Jerome Powella, ale ryzyko związane z koronawirusem wciąż pozostanie głównym tematem, który może decydować o dalszych losach kluczowych rynków. Czy wobec dobrej sytuacji w Europie oraz coraz gorszej w USA, powinniśmy patrzeć pozytywnie na perspektywy europejskich aktywów?
W oczekiwaniu na Jackson Hole

W oczekiwaniu na Jackson Hole

2021-08-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnia publikacja protokołu po posiedzeniu FOMC (po lipcowym posiedzeniu) spowodowała, że narosły oczekiwania co do formalnego ogłoszenia przez prezesa Fed „taperingu” na posiedzeniu bankierów w Górach Skalistych. Oczywiście nie jest wykluczone, że oczekiwania rynku są przesadzone. Odreagowanie na rynku akcji może sugerować, że rynek skłania się ku tezie, iż Powell wspomni o terminie ograniczenia skupu, ale na dokładną deklaracje poczekamy do września.
Co ona miała na myśli?

Co ona miała na myśli?

2021-08-20 Raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek przynosi dalsze zwyżki dolara wobec większości walut, chociaż zmiany są mniejsze. W grupie G-10 minimalnie lepiej zachowują się euro, frank i jen. Najsłabsze są CAD, NOK i AUD - nadal utrzymuje się presja na Antypody i waluty skandynawskie, czyli te wrażliwe na ryzyko. Warto jednak odnotować słowa szefa RBNZ, który nie wykluczył możliwości podwyżki stóp w październiku i dodał, że sytuacja wokół COVID nie powinna być jedynym czynnikiem opóźniającym taki ruch.
Dolar silny, ale jak długo?

Dolar silny, ale jak długo?

2021-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo dobrych danych z rynku pracy można zauważyć, że gospodarka USA również łapie zadyszkę. W ubiegłym tygodniu wskaźnik nastrojów Uniwersytetu Michigan rozczarował, wczoraj regionalny indeks Fed z Filadelfii również pokazał wartość poniżej oczekiwań. Pomimo to dolar cały czas jest mocny. Siła przekazu Fed jest zatem olbrzymia.