Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.

Najlepsze rachunki bankowe dla firm

Konta firmowe Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą w Polsce zobowiązana jest do posiadania rachunku bankowego dla firmy. Nie jest to pusty wymóg, ponieważ firmowy rachunek bankowy znacznie ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jest sposobem na bezpieczne przechowywanie pieniędzy oraz upraszcza do maksimum rozliczenia z kontrahentami. Warto zatem poświęcić chwilę czasu i wybrać firmowy rachunek bankowy, który najlepiej spełniał będzie wymagania przedsiębiorcy. Darmowe przelewy, brak opłat za prowadzenie konta, elastyczne linie debetowe - to tylko niektóre z wielu zalety rachunków dla firm, które w łatwy sposób możesz założyć on-line. Wiele banków oferuje teraz także specjalne premie do kont firmowych, które można otrzymać m.in. za otwarcie rachunku firmowego, za umowę na terminal płatniczy, za trasakcje wymiany walut itp. Zapraszamy także do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat "Na co zwrócić uwagę przy otwieraniu konta firmowego?".
Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie wybranych rachunków bankowych dla firm:

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank:
• Prowadź konto firmowe za 0 zł i rozwijaj swój biznes w internecie,
0 zł za prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia,
0 zł za wydanie i używanie pierwszej karty debetowej i za wypłaty ze wszystkich bankomatów kraju i za granicą w PLN,
0 zł za przelewy krajowe w systemie Elixir w bankowości internetowej i mobilnej,
0 zł za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu w bankowości internetowej i mobilnej,
• do 3000 zł premii w promocjach.
• Konto Przekorzystne Biznes z GWARANCJĄ BRAKU OPŁAT przez 12 miesięcy,
PREMIA DO 1100 ZŁ z kontem firmowym,
0 zł za otwarcie i prowadzenie konta,
0 zł za wydanie i korzystanie z karty,
0 zł za przelewy mobilne (obowiązuje bezterminowo),
0 zł za dzierżawę terminala płatniczego przez 18 miesięcy.
Konto Firmowe 4x4 w Alior Bank:
0 zł za prowadzenie rachunku,
0 zł za wydanie i korzystanie z pierwszej karty debetowej,
0 zł za przelewy internetowe do ZUS i US,
0 zł za księgowość online na zafirmowani.pl,
• dodatkowo 4 pakiety korzyści do wyboru,
pakiet korzyści krajowy, gotówkowy zagraniczny lub oszczędny.
Konto mBiznes w mBank:
Konto firmowe z gwarancją 0 zł za najważniejsze usługi przez 2 lata:
0 zł za otwarcie i prowadzenie konta,
0 zł za internetowe przelewy krajowe w PLN,
0 zł za wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronetu,
0 zł za pierwszą kartę debetową (dotyczy kart Mastercard Debit Business i Visa Business Debit),
0 zł za internetowe przelewy w EUR do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii,
0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu, Santander Bank Polska S.A.
iKonto Biznes w Alior Bank:
iKonto Biznes dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą,
1500 zł za aktywne korzystanie!
0 zł bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta,
0 zł za korzystanie z bankomatów,
0 zł za przelewy (wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US oraz internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA),
0 zł za wydanie i korzystanie z karty (wystarczą 4 płatności miesięcznie na dowolną kwotę).

Poradnik - Na co zwrócić uwagę przy otwieraniu konta firmowego?

Konta firmowe to dość specyficzny typ kont bankowych, które ogólnie funkcjonują w taki sam sposób, jak konta osobiste dla osób prywatnych jednak z racji ich przeznaczenia należy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii podczas ich zakładania. Wybierając odpowiednie i korzystne konto firmowe, prowadząc działalność, będziemy mieli ułatwione zadanie. W dalszej części tego krótkiego poradnika przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o rachunkach bankowych dla firm i podpowiadamy, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrany rachunek był dla nas najbardziej korzystny.

Czym jest konto firmowe?Konta bankowe dla firm są przeznaczone (jak sama nazwa wskazuje) dla firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą lub dla właścicieli spółek handlowych. Rachunek firmowy służy przede wszystkim do obsługi rozliczeń związanych z prowadzoniem firmy np. wpłat, wypłat pieniędzy, regulowania bieżących podatków do Urzędu Skarbowego oraz uiszczania składek do ZUS. Na rynku istnieje wiele banków oferujących prowadzenie rachunków firmowych. Ogólnie działają one na takiej samej zasadzie co te rachunki osobiste, choć różnią się od nich pewnymi elementami — związanymi właśnie z ich biznesowym charakterem. Celem konta firmowego, jest przejrzyste i transparentne prowadzenie rachunków firmy.

Opłaty za prowadzenie konta firmowegoOpłaty za prowadzenie konta firmowego Pierwszym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, zakładając konto firmowe, jest opłata za jego prowadzenie. Ogólnie może wynosić ona pewną sumę np. kilkunastu — kilkudziesięciu złotych miesięcznie lub może nie być jej w ogóle - a konto może być darmowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jest wybieranie kont firmowych prowadzonych za darmo (jeżeli potrzebujemy tylko podstawową funkcjonalność), gdyż w okresie wielu lat, nawet drobne opłaty miesięczne będą dawały bardzo dużą sumę, którą przeznaczyliśmy na coś, co mogło być darmowe. Warto również przed wyborem danego konta sprawdzić, czy jest ono darmowe bezwarunkowo czy będziemy musieli jednak spełniać jakiejkolwiek warunki np. utrzymywanie salda na odpowiednim poziomie, czy zapewnienie konkretnych, miesięcznych wpływów na rachunek firmowy. Należy też zastanowić się, czy damy radę spełnić warunki banku.

Karta debetowa do konta i wypłaty z bankomatówElementem, o jakim powinniśmy pomyśleć, zakładając konto firmowe, jest karta debetowa oraz wypłaty z bankomatów. Aby móc elastycznie korzystać z naszego rachunku, warto sprawdzić, jakie opłaty obowiązują za używanie karty debetowej do konta i w jakich bankomatach będziemy mogli wypłacać gotówkę za darmo. To ważna kwestia od strony funkcjonalnej, która może ułatwić bądź utrudnić nam życie. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Opłaty za przelewy i operacje finansoweWażnym czynnikiem, o którym warto pomyśleć przed założeniem rachunku firmowego, jest to jakiej wysokości i czy w ogóle rachunek bankowy firmowy obciążony będzie opłatami i prowizjami sa transakcje finansowe. Są to opłaty za wykonywanie operacji finansowych takich jak: wpłaty, wypłaty pieniędzy, przelewy zewnętrzne oraz oraz do Urzędu Skarbowego i ZUS. Jest to ważny czynnik, gdyż z operacji finansowych będziemy korzystali zazwyczaj bardzo często. Warto również dowiedzieć się, czy darmowe przelewy i operacje każdego rodzaju są darmowe w nielimitowany sposób, czy bank oferuje ich określoną ilość w danym miesiącu.

Księgowość on-lineKsięgowość on-line dla firm Ważnym aspektem — szczególnie dla osób prowadzących małe i średnie firmy oraz samodzielnie prowadząc swoje sprawy księgowe — jest księgowość on-line przy rachunku firmowym. Są to najczęściej moduły księgowe, rozliczeniowe, czy podatkowe ułatwiające bieżące prowadzenie firmy. Mogą być to też narzędzia do wystawiania faktur, doradztwo czy inne narzędzia ułatwiające rozliczanie się. Zakładając konto bankowe dla firmy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebujemy takiej księgowości, a jeśli tak, to sprawdzić, które banki je oferują. Czasami może to być usługa darmowa dodawana gratisowo do konta, a czasami będzie wymagała miesięcznej kilkudziesięcio złotowej opłaty. Warto przeanalizować ten element, gdyż może ułatwić nam prowadzenie naszego biznesu w znaczący sposób, a zakładanie księgowości po założeniu konta w tym samym lub innym banku może już nie być tak korzystne jak razem z zakładaniem rachunku w pakiecie.

Konta bankowe dla firm — Promocje i bonusyZałożenie konta firmowego to dla przedsiębiorców nieunikniony obowiązek. Jeśli jednak musimy już założyć takie konto, warto również wziąć przy jego uruchamianiu pod uwagę kwestie promocji oraz bonusów. Poszczególne banki chcą przyciągnąć do siebie nowych klientów i kuszą ich ciekawymi promocjami. Zdecydowanie warto wykorzystać taką sytuację skoro i tak musimy otworzyć konto bankowe dla firmy. Warto zatem sprawdzić oferty promocyjne, które mogą dotyczyć różnych bonusów. Może być to np. gratisowa wpłata na konto, dodatkowa gotówka, zwroty za płatności czy darmowe prowadzenie księgowości. Banki oferują też często rozszerzone funkcjonalności konta, za które musielibyśmy płacić, takie jak przelewy ekspresowe. Popularną promocją, jest też zwrot danej sumy za aktywności na koncie, który może wynieść nawet kilkaset — kilka tysięcy złotych.

Placówki bankowe i bankowość elektronicznaBankowość elektroniczna dla firm Ważnym elementem wyboru każdego z kont bankowych dla firm — jest dostęp do placówek stacjonarnych oraz bankowości elektronicznej. Przed założeniem konta, zdecydowanie powinniśmy sprawdzić lokalizację placówek bankowych danego banku (w pobliżu miejsca funkcjonowania firmy), w których chcemy założyć konto. Jako przedsiębiorcy czasami będziemy musieli zjawić się w banku osobiście. Warto zatem, aby palcówki były zlokalizowane w dogodny dla nas sposób i abyśmy nie musieli podróżować do nich kilkadziesiąt kilometrów, tracąc niepotrzebnie czas w korkach. Również istotną kwestią, jest dostęp do konta bankowego przez serwis internetowy, czy aplikację bankową. Warto wybierać te banki, które posiadają funkcjonalne serwisy i aplikacje, które łatwo i intuicyjnie będzie nam używać. Dzięki temu w znaczny sposób zwiększymy komfort użytkowania konta bankowego dla firm oraz zaoszczędzimy sporo jakże cennego czasu.

Wiadomości bankowe

Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

Banki ostrożniejsze przy udzielaniu kredytów

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Lipiec przyniósł nowe regulacje rynku hipotek. W efekcie banki chcą na zakup mieszkań pożyczać niższe kwoty. Różnica wielka nie jest, ale pomaga zadłużać się z większą dozą roztropności. Wszyscy przecież sugerują, że kiedyś w końcu kredyty zdrożeją. Prawie 725 tys. złotych – przeciętnie aż tyle na zakup mieszkania mogłyby pożyczyć banki trzyosobowej rodzinie – wynika z ankiety przeprowadzonej przez HRE Investments wśród banków.
Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

Na horyzoncie nie widać zysków z lokat

2021-07-13 Analizy HRE Investments
Inflacja ma co prawda w przyszłym roku trochę zwolnić, ale wciąż posiadacze lokat nie mają co liczyć na realne zyski z depozytów. Po uwzględnieniu inflacji standardem będzie strata na poziomie 2-4% rocznie i to co najmniej do 2023 roku. Ktoś kto na początku 2016 roku założył przeciętną roczną lokatę, a potem odnawiał swój depozyt na kolejne roczne okresy przez 5 lat stracił 4,3% kapitału – wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane GUS i NBP.
Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

Wielki powrót gotówki do mieszkaniówki

2021-07-07 Analizy HRE Investments
5,9 miliardów – tyle warte są mieszkania, które Polacy kupili za gotówkę - wynika z szacunków NBP. To najwyższy wynik w historii. Dane te dotyczą tylko dokonań deweloperów, tylko pierwszego kwartału br. i tylko 7 miast. W aż 70% Polacy finansowali gotówką zakupy nowych mieszkań w największych miastach. Tak wynika z najnowszego podsumowania, które analitycy banku centralnego przygotowali za pierwsze 3 miesiące bieżącego roku.
Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

Sprzedaż mieszkania z kredytem - formalności, zaświadczenia

2021-07-03 Poradnik kredytobiorcy MyBank.pl
Podpisanie umowy kupna mieszkania oznacza, że właściciel tego mieszkania może dowolnie rozporządzać swoim majątkiem. Prawo własności mieszkania kupionego na kredyt jest nieco ograniczone przez wpis do księgi wieczystej, ustanawiającej hipotekę. Nie oznacza to bynajmniej, że mieszkania nabytego na kredyt nie można sprzedać. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak wygląda sprzedaż mieszkania z kredytem i jakich formalności należy dopełnić.
Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

Polacy wycofują depozyty najszybciej w historii

2021-06-29 Analizy HRE Investments
Prawie 6 mld zł – o tyle stopniał w ciągu miesiąca majątek Polaków trzymany w bankach - sugerują najnowsze dane NBP. To najszybszy odpływ w historii. Pieniądze wyparowały nie tylko z lokat, ale też z rachunków zwykłych i oszczędnościowych. Do tego, że pieniądze uciekają z lokat zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W sumie trudno się dziwić skoro powierzając bankowi na rok kwotę 10 tysięcy złotych możemy jedynie liczyć na 12,96 złotych odsetek.
Czy banki ochronią nas przed inflacją?

Czy banki ochronią nas przed inflacją?

2021-06-22 Cotygodniowy komentarz rynkowy eToro
Rosnące stopy procentowe i rentowności obligacji zwiększają dochody banków. Według NBP polskie banki w tym roku zarobią więcej niż przed pandemią. Podobnie może być w USA, a wyceny banków wciąż pozostają niższe niż innych sektorów. Inwestowanie w ten sektor może być dobrą ochroną przed inflacją. Banki mają przed sobą bardzo dobre lata. A to za sprawą pojawiającej się na horyzoncie perspektywie wzrostu stóp procentowych.