Najlepsze rachunki bankowe dla firm

Konta firmowe Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą w Polsce zobowiązana jest do posiadania rachunku bankowego dla firmy. Nie jest to pusty wymóg, ponieważ firmowy rachunek bankowy znacznie ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jest sposobem na bezpieczne przechowywanie pieniędzy oraz upraszcza do maksimum rozliczenia z kontrahentami. Warto zatem poświęcić chwilę czasu i wybrać najlepszy rachunek bankowy dla firm, który spełniał będzie wymagania przedsiębiorcy. Darmowe przelewy, brak opłat za prowadzenie konta, elastyczne linie debetowe - to tylko niektóre z wielu zalety rachunków dla firm, które w łatwy sposób możesz założyć on-line. Wiele banków oferuje teraz także specjalne premie do kont firmowych, które można otrzymać m.in. za otwarcie rachunku firmowego, za umowę na terminal płatniczy, za trasakcje wymiany walut itp. Zapraszamy także do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat "Na co zwrócić uwagę przy otwieraniu konta firmowego?".


Wrzesień 2023 - Aktualne zestawienie wybranych rachunków bankowych dla firm:

• Konto Przekorzystne Biznes z GWARANCJĄ BRAKU OPŁAT przez 24 miesięce,
PREMIA DO 2000 ZŁ z kontem firmowym,
• Załóż i aktywuj online nawet w 15 minut!,
0 zł za korzystanie z karty przez 24 miesięce,
0 zł za przelewy mobilne (obowiązuje bezterminowo),
0 zł za dzierżawę terminala płatniczego przez 8 miesięcy.
Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank:
• Prowadź konto firmowe za 0 zł i rozwijaj swój biznes w internecie,
0 zł za prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia,
0 zł za wydanie i używanie pierwszej karty debetowej i za wypłaty ze wszystkich bankomatów kraju i za granicą w PLN,
0 zł za przelewy krajowe w systemie Elixir w bankowości internetowej i mobilnej,
0 zł za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu w bankowości internetowej i mobilnej,
• do 3000 zł premii w promocjach.
Konto Firmowe 4x4 w Alior Bank:
0 zł za prowadzenie rachunku,
0 zł za wydanie i korzystanie z pierwszej karty debetowej,
0 zł za przelewy internetowe do ZUS i US,
0 zł za księgowość online na zafirmowani.pl,
• dodatkowo 4 pakiety korzyści do wyboru,
pakiet korzyści krajowy, gotówkowy zagraniczny lub oszczędny.
Konto mBiznes w mBank:
Konto firmowe z gwarancją 0 zł za najważniejsze usługi przez 2 lata:
0 zł za otwarcie i prowadzenie konta,
0 zł za internetowe przelewy krajowe w PLN,
0 zł za wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronetu,
0 zł za pierwszą kartę debetową (dotyczy kart Mastercard Debit Business i Visa Business Debit),
0 zł za internetowe przelewy w EUR do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii,
0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu, Santander Bank Polska S.A.
iKonto Biznes w Alior Bank:
iKonto Biznes dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą,
1500 zł za aktywne korzystanie!
0 zł bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta,
0 zł za korzystanie z bankomatów,
0 zł za przelewy (wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US oraz internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA),
0 zł za wydanie i korzystanie z karty (wystarczą 4 płatności miesięcznie na dowolną kwotę).

Poradnik - Na co zwrócić uwagę przy otwieraniu konta firmowego?

Konta firmowe to dość specyficzny typ kont bankowych, które ogólnie funkcjonują w taki sam sposób, jak konta osobiste dla osób prywatnych jednak z racji ich przeznaczenia należy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii podczas ich zakładania. Wybierając odpowiednie i korzystne konto firmowe, prowadząc działalność, będziemy mieli ułatwione zadanie. W dalszej części tego krótkiego poradnika przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o rachunkach bankowych dla firm i podpowiadamy, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrany rachunek był dla nas najbardziej korzystny.

Czym jest konto firmowe?Konta bankowe dla firm są przeznaczone (jak sama nazwa wskazuje) dla firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą lub dla właścicieli spółek handlowych. Rachunek firmowy służy przede wszystkim do obsługi rozliczeń związanych z prowadzoniem firmy np. wpłat, wypłat pieniędzy, regulowania bieżących podatków do Urzędu Skarbowego oraz uiszczania składek do ZUS. Na rynku istnieje wiele banków oferujących prowadzenie rachunków firmowych. Ogólnie działają one na takiej samej zasadzie co te rachunki osobiste, choć różnią się od nich pewnymi elementami — związanymi właśnie z ich biznesowym charakterem. Celem konta firmowego, jest przejrzyste i transparentne prowadzenie rachunków firmy.

Opłaty za prowadzenie konta firmowegoOpłaty za prowadzenie konta firmowego Pierwszym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, zakładając konto firmowe, jest opłata za jego prowadzenie. Ogólnie może wynosić ona pewną sumę np. kilkunastu — kilkudziesięciu złotych miesięcznie lub może nie być jej w ogóle - a konto może być darmowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jest wybieranie kont firmowych prowadzonych za darmo (jeżeli potrzebujemy tylko podstawową funkcjonalność), gdyż w okresie wielu lat, nawet drobne opłaty miesięczne będą dawały bardzo dużą sumę, którą przeznaczyliśmy na coś, co mogło być darmowe. Warto również przed wyborem danego konta sprawdzić, czy jest ono darmowe bezwarunkowo czy będziemy musieli jednak spełniać jakiejkolwiek warunki np. utrzymywanie salda na odpowiednim poziomie, czy zapewnienie konkretnych, miesięcznych wpływów na rachunek firmowy. Należy też zastanowić się, czy damy radę spełnić warunki banku.

Karta debetowa do konta i wypłaty z bankomatówElementem, o jakim powinniśmy pomyśleć, zakładając konto firmowe, jest karta debetowa oraz wypłaty z bankomatów. Aby móc elastycznie korzystać z naszego rachunku, warto sprawdzić, jakie opłaty obowiązują za używanie karty debetowej do konta i w jakich bankomatach będziemy mogli wypłacać gotówkę za darmo. To ważna kwestia od strony funkcjonalnej, która może ułatwić bądź utrudnić nam życie. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Opłaty za przelewy i operacje finansoweWażnym czynnikiem, o którym warto pomyśleć przed założeniem rachunku firmowego, jest to jakiej wysokości i czy w ogóle rachunek bankowy firmowy obciążony będzie opłatami i prowizjami sa transakcje finansowe. Są to opłaty za wykonywanie operacji finansowych takich jak: wpłaty, wypłaty pieniędzy, przelewy zewnętrzne oraz oraz do Urzędu Skarbowego i ZUS. Jest to ważny czynnik, gdyż z operacji finansowych będziemy korzystali zazwyczaj bardzo często. Warto również dowiedzieć się, czy darmowe przelewy i operacje każdego rodzaju są darmowe w nielimitowany sposób, czy bank oferuje ich określoną ilość w danym miesiącu.

Księgowość on-lineKsięgowość on-line dla firm Ważnym aspektem — szczególnie dla osób prowadzących małe i średnie firmy oraz samodzielnie prowadząc swoje sprawy księgowe — jest księgowość on-line przy rachunku firmowym. Są to najczęściej moduły księgowe, rozliczeniowe, czy podatkowe ułatwiające bieżące prowadzenie firmy. Mogą być to też narzędzia do wystawiania faktur, doradztwo czy inne narzędzia ułatwiające rozliczanie się. Zakładając konto bankowe dla firmy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebujemy takiej księgowości, a jeśli tak, to sprawdzić, które banki je oferują. Czasami może to być usługa darmowa dodawana gratisowo do konta, a czasami będzie wymagała miesięcznej kilkudziesięcio złotowej opłaty. Warto przeanalizować ten element, gdyż może ułatwić nam prowadzenie naszego biznesu w znaczący sposób, a zakładanie księgowości po założeniu konta w tym samym lub innym banku może już nie być tak korzystne jak razem z zakładaniem rachunku w pakiecie.

Konta bankowe dla firm — Promocje i bonusyZałożenie konta firmowego to dla przedsiębiorców nieunikniony obowiązek. Jeśli jednak musimy już założyć takie konto, warto również wziąć przy jego uruchamianiu pod uwagę kwestie promocji oraz bonusów. Poszczególne banki chcą przyciągnąć do siebie nowych klientów i kuszą ich ciekawymi promocjami. Zdecydowanie warto wykorzystać taką sytuację skoro i tak musimy otworzyć konto bankowe dla firmy. Warto zatem sprawdzić oferty promocyjne, które mogą dotyczyć różnych bonusów. Może być to np. gratisowa wpłata na konto, dodatkowa gotówka, zwroty za płatności czy darmowe prowadzenie księgowości. Banki oferują też często rozszerzone funkcjonalności konta, za które musielibyśmy płacić, takie jak przelewy ekspresowe. Popularną promocją, jest też zwrot danej sumy za aktywności na koncie, który może wynieść nawet kilkaset — kilka tysięcy złotych.

Placówki bankowe i bankowość elektronicznaBankowość elektroniczna dla firm Ważnym elementem wyboru każdego z kont bankowych dla firm — jest dostęp do placówek stacjonarnych oraz bankowości elektronicznej. Przed założeniem konta, zdecydowanie powinniśmy sprawdzić lokalizację placówek bankowych danego banku (w pobliżu miejsca funkcjonowania firmy), w których chcemy założyć konto. Jako przedsiębiorcy czasami będziemy musieli zjawić się w banku osobiście. Warto zatem, aby palcówki były zlokalizowane w dogodny dla nas sposób i abyśmy nie musieli podróżować do nich kilkadziesiąt kilometrów, tracąc niepotrzebnie czas w korkach. Również istotną kwestią, jest dostęp do konta bankowego przez serwis internetowy, czy aplikację bankową. Warto wybierać te banki, które posiadają funkcjonalne serwisy i aplikacje, które łatwo i intuicyjnie będzie nam używać. Dzięki temu w znaczny sposób zwiększymy komfort użytkowania konta bankowego dla firm oraz zaoszczędzimy sporo jakże cennego czasu.

Wiadomości bankowe

Nest Bank wprowadził przelewy na telefon BLIK

Nest Bank wprowadził przelewy na telefon BLIK

2023-08-21 Informacje prasowe
Od teraz klienci Nest Banku mogą skorzystać z przelewów na telefon BLIK. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala na błyskawiczne przelanie gotówki – a wystarczy do tego jedynie numer telefonu odbiorcy. Nest Bank rozszerza swoją współpracę z Polskim Standardem Płatności o kolejną usługę. BLIK to obecnie najpopularniejsza metoda płatności bezgotówkowych, z której aktywnie korzysta ponad 14 mln osób. W ramach systemu możliwe jest realizowanie płatności online i offline, wypłata i wpłata pieniędzy, a także przelewy na telefon - rozliczane w sposób natychmiastowy w systemie Express Elixir.
Malware i kryptowaluty: jak oszuści żerują na kryptoinwestorach

Malware i kryptowaluty: jak oszuści żerują na kryptoinwestorach

2023-08-03 Poradnik inwestora
Kryptowaluty dużą część swojej popularności zawdzięczają bezpieczeństwu. Anonimowość i nieodwracalność transakcji krypto sprawiają, że coraz więcej inwestorów zwraca się właśnie ku nim. Gdy jednak nowa technologia zdobywa miłośników, przybywa również oszustów i osób o nieuczciwych zamiarach. Nie inaczej jest w tym wypadku.
Czy student może dostać kredyt i na jakich warunkach?

Czy student może dostać kredyt i na jakich warunkach?

2023-06-05 Poradnik kredytobiorcy
Bycie studentem wiąże się ze sporymi wydatkami, które nie zawsze da się pokryć ze zgromadzonych środków. Dlatego wiele osób posiłkuje się wsparciem finansowym udzielanym przez banki. Sprawdź, czy i na jakich zasadach dostępny jest kredyt studencki.
Przed nami trzeci kwartał bez podwyżek stóp procentowych

Przed nami trzeci kwartał bez podwyżek stóp procentowych

2023-06-05 Analizy HRE Investments
Na czerwcowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) najpewniej utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Trochę zamieszania wprowadziły tu testy realizowane przez pracowników banku centralnego, którzy opublikowali już w piątek (2 czerwca) komunikat sugerujący cięcie stóp. Rynek spodziewa się jednak, że na takie ruchy będziemy musieli poczekać do drugiej połowy roku. Pierwsze przymiarki do cięć zacząć się mogą po wakacjach – o ile inflacja dalej będzie wyraźnie hamowała.
Jak wybrać konto bankowe dla firmy? Poradnik dla przedsiębiorców

Jak wybrać konto bankowe dla firmy? Poradnik dla przedsiębiorców

2023-03-31 Poradnik MyBank.pl
Wybór odpowiedniego konta bankowego dla firmy może przynieść wiele korzyści, takich jak niższe opłaty, wygodne usługi bankowe czy lepszy dostęp do finansowania. W dzisiejszych czasach banki oferują szeroki wachlarz produktów i usług dedykowanych dla przedsiębiorstw. Ten artykuł pomoże Ci dokonać świadomego wyboru, przedstawiając najważniejsze kryteria, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania konta firmowego.
Jak oszczędzać pieniądze? - Praktyczne porady i strategie

Jak oszczędzać pieniądze? - Praktyczne porady i strategie

2023-03-30 Poradnik MyBank.pl
Oszczędzanie pieniędzy może wydawać się trudne, zwłaszcza w dzisiejszym świecie pełnym pokus i wydatków. Jednakże, zastosowanie kilku prostych strategii może pomóc Ci zbudować solidne oszczędności. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć swoje finansowe bezpieczeństwo.