Czy możemy używać Twoich danych, by wybierać dla Ciebie reklamy? [ TAK, zgadzam się. ] [ Nie - zarządzam ustawieniami ]
Nasi partnerzy zbierają dane i używają plików cookie do personalizacji reklam i mierzenia ich skuteczności. Dowiedz się, jak MyBank.pl i nasi partnerzy zbierają i wykorzystują dane. W każdej chwili możesz zmienić to ustawienie w naszym centrum prywatności.
eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dzień z EBC

Dzień z EBC

2021-09-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś ze strony EBC nie powinniśmy oczekiwać żadnych decyzji o charakterze fundamentalnym. Zasugerowali to ostatnio główny ekonomista Philip Lane oraz Francois Villeroy. Nie dowiemy się jaki wpływ na regularny program APP może mieć ewentualne zakończenie PEPP. Przedstawiciele europejskiej instytucji będą raczej zastanawiać się nad wielkością skupu aktywów w pandemicznym programie zakupów awaryjnych. Wg RPP podwyższona inflacja ma charakter przejściowy. Stopy w Polsce pozostały bez zmian a retoryka NBP pozostaje ta sama.
Czy EBC zaskoczy rynki?

Czy EBC zaskoczy rynki?

2021-09-09 Poranny komentarz walutowy XTB
W Polsce zaskoczeń nie było – Rada Polityki Pieniężnej ani myśli podnosić stóp procentowych. Czy zaskoczenie może przynieść dzisiejsze posiedzenie EBC? Na razie euro traci, a dolar powoli odrabia ubiegłotygodniowe straty. Decyzja RPP była do przewidzenia – nikt nie oczekiwał podwyżki stóp na wrześniowym posiedzeniu (mimo, że zdaniem wielu osób jest ona bardzo potrzebna), ale rynek chciał się dowiedzieć, czy kolejny wzrost inflacji zrobił na Radzie wrażenie i czy w związku z tym realna jest podwyżka w listopadzie, co było już wyraźnie oczekiwany. Na razie na to nie wygląda.

Samospełniająca się przepowiednia?

Samospełniająca się przepowiednia?

2021-09-08 Raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar kontynuuje zwyżkę widoczną we wtorek. Ważnym tematem pozostaje zachowanie się rentowności amerykańskich treasuries - dla 10-letnich obligacji w ostatnich godzinach podeszliśmy w okolice ostatnich szczytów przy 1,3750 proc. Teraz rynek zaczyna się stabilizować wracając do 1,35 proc., co może sugerować chwilowe przesilenie.
Oczy zwrócone na RPP

Oczy zwrócone na RPP

2021-09-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Wraz z powrotem Amerykanów z długiego weekendu powróciły obawy o tempo ożywienia gospodarczego. Biały Dom poinformował, że prezydent Biden przedstawi w czwartek sześciostopniową strategię walki z wariantem delta oraz zostanie zwiększona liczba szczepień. Dolar zyskał na wartości, wzrosły również rentowności amerykańskich obligacji. Spadki na Wall Street były kosmetyczne. Z kolei bitcoin mocno został przeceniony. RPP zdecyduje dziś o poziomie stóp procentowych w Polsce.
Czy Rada osłabi złotego?

Czy Rada osłabi złotego?

2021-09-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś przed nami pierwsza od niemal dwóch miesięcy decyzja RPP. Mogłoby się wydawać, że w sytuacji, gdy inflacja co chwila zaskakuje wzrostem, Rada wreszcie przystąpi do działania. Nie należy jednak na to liczyć, choć komunikat i konferencja mogą mieć wpływ na kurs złotego. Złoty zauważalnie zyskał w ostatnim czasie, co przypisywane było po części przynajmniej sierpniowej inflacji, która odnotowała wieloletni rekord na poziomie 5,4%.
Inwestorzy z USA wracają na rynek po długim weekendzie

Inwestorzy z USA wracają na rynek po długim weekendzie

2021-09-07 Komentarz giełdowy XTB
Wtorkowa sesja przynosi pogorszenie nastrojów na rynku akcji. O ile wczoraj główne indeksy giełdowe na świecie notowały wzrosty, tak dziś sentyment uległ zmianie. Indeksy "blue chip" ze Starego Kontynentu rozpoczęły handel nieznacznie pod kreską, a w kolejnych godzinach mogliśmy obserwować pogłębienie spadków.
Australia nie obawia się o wzrost gospodarczy

Australia nie obawia się o wzrost gospodarczy

2021-09-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Bank Rezerw Australii podtrzymał dziś swoje plany „taperingu”. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami cotygodniowe zakupy zostaną zredukowane. Program został przedłużony do lutego 2022 r. AUD w pierwszej reakcji zyskał w relacji do USD. Aktualnie para walutowa jest najniżej od 3 września. Bank zakłada, że gospodarka Australii ucierpi tylko na chwilę a następnie pojawi się dynamiczne odbicie.
O 6:30 polskiego czasu RBA podał swoją decyzję.
Optymizm nie ustępuje

Optymizm nie ustępuje

2021-09-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek minął na rynkach w bardzo dobrych nastrojach. Inwestorom nie przeszkadzał dzień wolny i w zasadzie brak jakichkolwiek wiadomości. Europejskie rynki rosły, a GPW była w czołówce. Złotemu zaszkodził jednak NBP. We wczorajszym komentarzu pisałem, że sierpniowe dane z amerykańskiego rynku pracy oznaczają rynkowy status quo.
Fed jeszcze trochę poczeka

Fed jeszcze trochę poczeka

2021-09-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Wariant delta z pewnością wpłynął na piątkowe dane z rynku pracy. Główna liczba (NFP) na poziomie 235 tys. nowych miejsc pracy rozczarowała. Dolar w pierwszej reakcji osłabił się, w późniejszych godzinach uległ lekkiej aprecjacji. Zmienność była niewielka, co dla Trederów instrumentów finansowych było z pewnością największym zawodem. Fed prawdopodobnie będzie chciał poczekać na więcej informacji o wpływie nowej fali zakażeń zanim zacznie zmniejszać skalę skupu aktywów.
Złoty zaczyna tracić

Złoty zaczyna tracić

2021-09-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowe słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy nie doprowadziły ostatecznie do wyraźniejszego osłabienia dolara- notowania EURUSD lekko opadają dzisiaj do 1,1870 po tym jak w piątek zaliczyły nieudaną próbę złamania trendu spadkowego przy 1,1910. Ten fakt może stać za obserwowaną dzisiaj nieznaczną słabością złotego. Kurs USDPLN pozostaje ponad poziomem 3,80, a EURPLN ponad 4,50. Kluczowe bariery są, zatem w grze jako ważne wsparcia.
Status quo utrzymany

Status quo utrzymany

2021-09-06 Poranny komentarz walutowy XTB
Wrześniowe dane z rynku pracy USA okazały się rozczarowaniem, co… nie zmąciło dobrych nastrojów na Wall Street. Rynek wie, że ze strony Fed nie grozi mu żadne negatywne zaskoczenie. Coraz więcej danych i badań pokazuje, że silny interwencjonizm gospodarczy przy jednoczesnych licznych ograniczeniach pandemicznych wywołał nierównowagę, która powoduje frustrację producentów i presję cenową.
Co po NFP?

Co po NFP?

2021-09-03 Raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowy ranek przynosi mieszane wskazania dla dolara przed ważnymi publikacjami Departamentu Pracy USA o godz. 14:30. Po ostatnich słabszych danych ADP mediana, co do NFP (nowych etatów poza sektorem rolniczym) obniżyła się do 725 tys., a do tego dochodzą jeszcze obawy związane z rozwojem wariantu Delta, który mógł chociażby bardziej uderzyć w usługi.
Rynkowy game-changer?

Rynkowy game-changer?

2021-09-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiaj poznamy raport z amerykańskiego rynku pracy. Inne publikacje będą stanowiły jedynie tło i prawdopodobnie będą ignorowane przez rynek. Skoro Fed mocno przygląda się temu raportowi, tak samo uważnie będzie na niego patrzyła cała reszta uczestników rynku. Gwarancją jest jedynie wysoka zmienność na parach z dolarem amerykańskim. Pamiętajmy, że raport to nie tylko NFP i dlatego rynek będzie potrzebował chwili, żeby zinterpretować w jakiej kondycji znajdował się rynek pracy w sierpniu.
Czy NFP zatrzyma przecenę dolara?

Czy NFP zatrzyma przecenę dolara?

2021-09-03 Poranny komentarz walutowy XTB
Dolar od tygodnia znajduje się w zdecydowanym odwrocie. Zaczęło się od Jackson Hole, a sprawy skomplikowały się dodatkowo wobec słabego raportu ADP i wyższej inflacji w strefie euro, która pomaga wspólnej walucie. Wydaje się, że sprawa jest przegrana, ale być może w tym leży szansa dla dolara? W bieżącym tygodniu widać silny odpływ od dolara, szczególnie w kierunku walut wschodzących. Zyskał na tym też złoty, gdzie umocnienie przypisywane jest rekordowej od wielu lat inflacji, ale nie odbyłoby się ono w tej skali przy mocnym dolarze.
Rynek pracy kluczowy dla Wall Street

Rynek pracy kluczowy dla Wall Street

2021-09-02 Komentarz giełdowy XTB
Jutro kolejne ważne wydarzenie z perspektywy globalnych rynków finansowych – raport z amerykańskiego rynku pracy, czyli z największej gospodarki na świecie. Raport ten jest o tyle kluczowy, ze względu na to, że Fed podejmuje swoje decyzje patrząc właśnie na to, jak sytuacja wygląda pod względem zatrudnienia. Wobec tego, czy jutro będziemy mieli zapieczętowaną zmianę polityki monetarnej? Czy wręcz przeciwnie Fed dostanie zielone światło do utrzymania polityki bez zmian?
Dolar wrażliwy na dane drugiego kalibru

Dolar wrażliwy na dane drugiego kalibru

2021-09-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar nie umocnił się po silnych odczytach ISM oraz PMI dla przemysłu. Zareagował jednak deprecjacją na publikację ADP, która mocno rozczarowała. Narastają spekulacje co do jutrzejszych, rządowych danych na temat kondycji amerykańskiego rynku pracy. Eurodolar kroczy w kierunku 1,19. Z kolei ropa cały czas utrzymuje się wysoko po wczorajszym spotkaniu OPEC+. Firma ADP standardowo na dwa dni przed NFP podała swoje wyliczenia dotyczące nowych miejsc pracy w USA.
Trzymanie się jednej tezy

Trzymanie się jednej tezy

2021-09-02 Raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek rano dolar próbuje odreagowywać wczorajszą przecenę wywołaną rozczarowującą publikacją szacunków ADP dotyczących rynku pracy, które podbiły oczekiwania, że piątkowy raport Departamentu Pracy nie przybliży FED do decyzji nt. taperingu - taki ruch na posiedzeniu 22 września jest mało prawdopodobny. Warto jednak pamiętać o tym, że wskazania z ADP bywały mylne, a rynki już od kilku dobrych dni zdają się rozgrywać scenariusz w którym wspomniany wrzesień nie będzie decyzyjny dla FED-u.
Złoty na ważnych technicznie poziomach

Złoty na ważnych technicznie poziomach

2021-09-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jeszcze w środę po południu notowania złotego zeszły w stronę ważnych technicznie poziomów - 4,50 zł za euro i 3,80 zł za dolara, a nawet symbolicznie je naruszyły. Wsparciem dla naszej waluty był przede wszystkim słaby dolar, który zareagował na rozczarowujący raport ADP obrazujący szacunki odnośnie nowych etatów w sektorze prywatnym za sierpień.
Kolejna wymówka dla Fed?

Kolejna wymówka dla Fed?

2021-09-02 Poranny komentarz walutowy XTB
Wczorajszy raport ADP okazał się sporym rozczarowaniem, co szybko doprowadziło do… nowych rekordów technologicznego indeksu Nasdaq. Jeśli wskazania potwierdzi jutrzejszy raport NFP, Fed będzie mieć świetną wymówkę, aby nadal opóźniać taper, czyli ograniczanie dodruku pieniądza. Raport ADP pokazał wczoraj wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym na poziomie 374 tys., przy oczekiwaniach na poziomie 615 tys.
Nasdaq z kolejnym rekordem

Nasdaq z kolejnym rekordem

2021-09-01 Komentarz giełdowy XTB
Podczas pierwszej sesji w nowym miesiącu handlowym mogliśmy obserwować raczej dobre nastroje na rynku akcji. Zdecydowana większość indeksów giełdowych ze Starego Kontynentu zakończyła się dziś na plusie. Francuski CAC40 zyskał ponad 1%, londyński FTSE100 zamknął się 0,43% wyżej, natomiast nieznacznie pod kreską znalazł się DAX, który stracił 0,09%.