Najlepsze kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne - spotkanie Kredyty konsolidacyjne to niezwykle korzystne rozwiązanie, które pomaga osobom z wieloma zobowiązaniami połączyć je w jeden nowy kredyt — z niższą ratą. Kredyty tego typu oferowane są przez wszystkie banki na rynku i posiadają wiele korzyści. Dzięki nim możesz uregulować i ustabilizować swoją sytuację finansową oraz uniknąć tarapatów finansowych. Konsolidacja kredytów może również być rozwiązaniem na zwiększenie zdolności kredytowej i to nie jedyna zaskakująca korzyść, jaką możemy otrzymać wybierając konsolidacje. Kredyty konsolidacyjne możemy otrzymać łatwo i spełniając te same warunki co przy innych typach kredytów. Zapobiegają także wpadnięciu w spiralę zadłużenia i najbardziej ze wszystkich kredytów na rynku mogą pomóc nam w ustabilizowaniu naszych finansów. Jeśli posiadasz wiele zobowiązań lub chcesz obniżyć miesięczne raty, sprawdź koniecznienasz krótki poradnik "Wszystko o kredytach konsolidacyjnych".


Poniżej znajdziesz aktualne zestawienie wybranych kredytów konsolidacyjnych:

Kredyt konsolidacyjny w Bank Pekao:
SPRAWDŹ, O ILE MNIEJ MOŻESZ PŁACIĆ!
przenieś swoje raty do Banku Pekao,
kalkulator pożyczki konsolidacyjnej on-line,
wypełnij formularz kontaktowy a konsultant przedstawi Ci ofertę.
Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas:
jedna rata i wszystko w porządku (0% prowizji),
• kwota kredytu od 1 000 do 200 000 zł,
• okres kredytowania do 10 lat,
• możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.
Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska:
• zamień swoje kredyty na jeden i sprawdź, ile możesz zyskać,
wypłata gotówki nawet w 1 dzień,
• kwota kredytu do 300 000 zł,
minimum formalności,
pieniądze bez wychodzenia z domu i bez konieczności zakładania konta.
Lekka konsolidacja w Alior Bank:
Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków i spokojnie spłacaj kredyt,
ubezpieczenie na życie dla kredytów od 30 tys. do 70 tys. zł,
ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i NNW dla kredytów powyżej 70 tys. zł,
• okres spłaty do 10 lat.
Pożyczka konsolidacyjna w PKO Bank Polski:
• skorzystaj ze zdalnej pomocy pracownika banku - umów wideorozmowę lub zadzwoń,
• masz możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na ekstra wydatki,
• spłata od 2 do 120 miesięcy,
• możesz przenieść nawet jedną ratę.

Poradnik - Wszystko o kredytach konsolidacyjnych

Kredyty konsolidacyjne mają bardzo wiele zalet i wyróżniają się na rynku spośród innych typów kredytów. Potrafią połączyć wiele różnych zobowiązań, dzięki czemu możemy obniżyć nasze miesięczne raty nawet o kilkadziesiąt procent i w ten sposób uniknąć problemów finansowych czy zwiększyć poziom swojego życia. W tym krótkim poradniku zamieszczamy wszystkie najważniejsze informacje o pożyczkach konsolidacyjnych oraz odpowiadamy na pytania: czym jest kredyt refinansowy, jakie korzyści daje, jakie zobowiązania możemy skonsolidować i kiedy warto go wybierać.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?Czym jest kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny to kredyt bankowy udzielany na połączenie wszystkich innych zobowiązań, które posiadamy. Kredyty takie łączą wiele innych zobowiązań, które spłacają wiele np. pożyczek hipotecznych lub kredytów gotówkowych w jeden nowy, który będzie miał mniejszą miesięczną ratę i który będziemy spłacali dłużej. Celem kredytu konsolidacyjnego, jest zmniejszenie miesięcznych wydatków na raty kosztem długości spłacania. Jest on przeznaczony dla osób, które wolą płacić mniejsze sumy miesięcznie, ale za to przez dłuższy czas. Jego celem, jest poprawienie sytuacji finansowej kredytobiorcy, uchronienie go przed wpadnięciem w tarapaty finansowe czy podniesienie zdolności kredytowej i uporządkowanie spraw finansowych.

Pożyczek konsolidacyjnych udzielają praktycznie wszystkie banki na rynku. Jest to jeden z najpopularniejszych typów kredytów po jakie możemy sięgać. Jest on również udzielany na podstawie prawa bankowego jak inne kredyty np. pożyczki gotówkowe. Również, aby go otrzymać, należy złożyć wniosek kredytowy w banku, posiadać zdolność kredytową i otrzymać poczytywaną decyzję z banku. Sam proces brania kredytu konsolidacyjnego jest prosty i polega jedynie na podaniu zobowiązań, które chcemy nim połączyć oraz na uzyskaniu zgody banku. Bank udzielający nam konsolidacji spłaca następnie wszystkie zobowiązania w naszym imieniu, a my spłacamy jedynie jeden, nowy kredyt. Z tego typu kredytów możemy skorzystać, udając się osobiście do banku lub składając wniosek online. Kredyty konsolidacyjne dostępne są też w wersji z dodatkową gotówką, która jest wypłacana nam do ręki (lub oczywiście na konto bankowe w formie przelewu) podczas udzielania kredytu, a która jest odliczana do salda całkowitego kredytu.

Jakie zobowiązania możemy skonsolidować?Pożyczki konsolidacyjne umożliwiają połączenie wielu różnych zobowiązań w jedno nowe. Z pewnością możemy w ten sposób połączyć kredyty bankowe takie jak gotówkowe, na sprzęt agd czy kredyty mieszkaniowe, samochodowe i dedykowane. Konsolidacji możemy poddać też pożyczki bankowe ratalne, karty kredytowe czy debety i limity w koncie. Konsolidacją możemy połączyć zobowiązania pozabankowych firm pożyczkowych takie jak pożyczki pozabankowe ratalne lub chwilówki, choć banki dość niechętnie podchodząc do łączenia pożyczek krótkoterminowych i nie we wszystkich sytuacjach może się to udać.

Korzyści kredytów konsolidacyjnych?Korzyści kredytów konsolidacyjnych Kredyty konsolidacyjne posiadają wiele korzyści. Pierwszym plusem konsolidacji, jest możliwość obniżenia miesięcznych rat wszystkich zobowiązań nawet o kilkadziesiąt procent. Jest to spore ułatwienie dla wielu osób, które może znacznie zmienić poziom życia i sytuację finansową na plus. Dzięki konsolidacji i obniżeniu rat na rzecz dłuższego spłacania, możemy również uniknąć wielu problemów finansowych, przeterminowań, utraty płynności finansowej, windykacji czy egzekucji komorniczej. Refinansowanie kredytów może zatem uchronić nas przed konsekwencjami trudnej sytuacji finansowej.

Konsolidacja to też ułatwienie zarządzania naszymi finansami. Jeśli posiadamy wiele zobowiązań i mamy problem z ich obsługą lub zapominamy o terminach płatności i jest to dla nas niekomfortowe, możemy bardzo prosto z wielu różnych kłopotliwych zobowiązań uczynić jeden nowy kredyt z jednym i jasnym harmonogramem. Same pożyczki konsolidacyjne można uzyskać równie prosto co inne kredyty np. gotówkowe. Nie musimy więc obawiać się o konieczność spełniania dodatkowych czy trudnych do spełnienia wymagań lub innych, dodatkowych procedur. Kredyt możemy uzyskać przy pomocy doradcy bankowego w placówce lub możemy załatwić go szybko internetowo - on-line.

Korzyścią, jaką daje refinansowanie kredytów, o której nie wie wiele osób, jest zwiększenie zdolności kredytowej. Jeśli w niedługim czasie planujemy wziąć kredyt na ważną rzecz i chcemy zwiększyć swoją zdolność kredytową, dzięki konsolidacji możemy połączyć wszystkie nasze obecne zobowiązania i zmniejszyć miesięczną łączną sumę rat. Bank udzielający nowego kredytu będzie patrzył jedynie na wysokość naszych miesięcznych zobowiązań, a nie na ich długość, dzięki temu możemy łatwiej uzyskać nowy, ważny dla nas kredyt lub zwiększyć jego sumę. Konsolidacja to też przeciwdziałanie kłopotom finansowym. Możemy korzystać z niej dużo wcześniej niż momencie problemów finansowych, aby po prostu ich uniknąć w przyszłości.

Konsolidacja kredytów - kiedy warto?Konsolidacja kredytów - Kiedy warto? Kredyt refinansowy warto wziąć w kilku sytuacjach. Pierwszą z nich są naturalne problemy finansowe kiedy nie mamy wystarczającej ilości środków na regulowanie naszych miesięcznych zobowiązań. Warto wtedy skonsolidować nasze zobowiązania i nadal płacić je w postaci mniejszej raty kredytu konsolidacyjnego, a nie narażać się na przeterminowania, wypowiadanie umów, czy działania windykacyjne. Będą one generowały często dużo większe koszty niż opłacenie dodatkowego oprocentowania kredytu konsolidacyjnego. Kredyty tego typu są też dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy kompleksowo uporządkować swoje kwestie finansowe np. pozbycie się wielu zobowiązań i otrzymać dodatkową gotówkę do ręki. Dzięki konsolidacji osiągniemy te wszystkie cele jednym nowym kredytem. Sięgnięcie po konsolidacje jest też często dobrym pomysłem jeśli zamierzamy wnioskować o kredyt hipoteczny lub samochodowy na duże sumy. Dzięki temu w tak poważnej sytuacji będziemy mogli zaprezentować swoją korzystną sytuację finansową bankowi, w którym będziemy wnioskowali o takie kredyty. Pożyczki konsolidacyjne warto zatem rozważyć ogólnie w tych wszystkich sytuacjach, w których korzyści z wzięcia kredytu będą przewyższały opłacenie dodatkowego oprocentowania i ew. straty spowodowane koniecznością płacenia miesięcznie wysokich sum rat łącznych wielu zobowiązań.

Wiadomości bankowe

Jak wybrać konto bankowe dla firmy? Poradnik dla przedsiębiorców

Jak wybrać konto bankowe dla firmy? Poradnik dla przedsiębiorców

2023-03-31 Poradnik MyBank.pl
Wybór odpowiedniego konta bankowego dla firmy może przynieść wiele korzyści, takich jak niższe opłaty, wygodne usługi bankowe czy lepszy dostęp do finansowania. W dzisiejszych czasach banki oferują szeroki wachlarz produktów i usług dedykowanych dla przedsiębiorstw. Ten artykuł pomoże Ci dokonać świadomego wyboru, przedstawiając najważniejsze kryteria, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania konta firmowego.
Jak oszczędzać pieniądze? - Praktyczne porady i strategie

Jak oszczędzać pieniądze? - Praktyczne porady i strategie

2023-03-30 Poradnik MyBank.pl
Oszczędzanie pieniędzy może wydawać się trudne, zwłaszcza w dzisiejszym świecie pełnym pokus i wydatków. Jednakże, zastosowanie kilku prostych strategii może pomóc Ci zbudować solidne oszczędności. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć swoje finansowe bezpieczeństwo.
Popyt na kredyty mieszkaniowe wyraźnie w górę

Popyt na kredyty mieszkaniowe wyraźnie w górę

2023-03-06 Analizy HRE Investments
Już o 80% wzrósł popyt na kredyty mieszkaniowe w porównaniu do dołka z sierpnia 2022 roku – sugerują szacunki HRE Investments oparte o dane BIK. Jest to zasługa spadającego oprocentowania, nowych zaleceń wydanych przez KNF oraz zbliżających się programów rządowych. Luty przyniósł zaskakująco dobre dane na temat popytu na kredyty mieszkaniowe. W porównaniu ze styczniem liczba złożonych wniosków kredytowych wzrosła o ponad 43%.
Jak dobrze wybrać kredyt mieszkaniowy?

Jak dobrze wybrać kredyt mieszkaniowy?

2023-03-02 Poradnik kredytobiorcy
Wybór odpowiedniego kredytu mieszkaniowego to ważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Może to mieć duży wpływ na twoją przyszłość finansową, dlatego ważne jest, aby zrozumieć wszystkie czynniki związane z wyborem pożyczki hipotecznej.
Oprocentowanie spadnie, jeśli RPP utrzyma kurs

Oprocentowanie spadnie, jeśli RPP utrzyma kurs

2023-01-03 Analizy HRE INvestments
Jeśli w styczniu Rada Polityki Pieniężnej utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie, to coraz więcej kredytobiorców zobaczy obniżkę rat. Ruch będzie najpewniej niewielki, ale za to w bardzo oczekiwanym kierunku. Jeszcze w październiku czy listopadzie gracze rynkowi spodziewali się, że stopy procentowe w Polsce będą dalej rosły.
Konsolidacja kredytów – czy się opłaca?

Konsolidacja kredytów – czy się opłaca?

2022-12-21 Poradnik kredytobiorcy
Jak działa konsolidacja kredytów? Spłacasz kilka rat kredytów i pożyczek zaciągniętych w różnych bankach? Zastanawiasz się, jak zredukować comiesięczne obciążenie budżetu, nie narażając się na opóźnienia w spłacie? Jednym z rozwiązań jest kredyt konsolidacyjny, który łączy co najmniej dwa zobowiązania finansowe w jedno. Jak działa konsolidacja kredytów? Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny opłaci się w Twoim przypadku.