Kalkulator walutowy - Aktualny przelicznik walut on-line
Kalkulator walutowy na podstawie aktualnych notowań kursów średnich walut obcych NBP z dnia 2025-03-21.
Forum - Ostatnie wątki na forum dotyczące walut
![]() | Co się Dzieje na Rynku Walutowym? Karolina W: Cześć wszystkim, Ostatnio na rynku walutowym sporo się dzieje i warto na to zwrócić uwagę, szczególnie jeśli macie w planach wymianę walut czy inwestycje. Dolar amerykański znowu umacnia swoją pozycję, głównie dlatego, że gospodarka ... |
![]() | Nowe Franki ! Stare Franki ! Dany.M: To są cuda tym większa inflacja to EURO tańsze, tak trzymać i będzie fajnie. Zarobki w Polsce będą w przeliczeniu jak w Niemczech. Ale co będzie jak bańka pęknie i dojdą do wniosku, ze to tak nie może być. Inflacja największa stopy procentowe ... |
![]() | Jak wzrost kursów walut może wpłynąć na sytuację finansową banku? Jest super: Mamy podwyżki płac stóp procentowych i tylko czekać ja nasz przelicznik pensji będzie atrakcyjniejszy do tego stopnia, że będziemy zarabiać w przeliczeniu na EURO więcej w Polsce niż w Niemczech. Złotówka będzie tak mocna, ze Niemcy będą ... |
![]() | Moje prognozy na 100% Marian: No. Mamy początek 2023 roku . Był covid i jest wojna na Ukrainie a dolar leci w dół już jest poniżej 4,2. Gdzie teraz jesteście zafa...ni ekonomiści ???? ... |
![]() | PO ZŁOTÓWCE POZOSTANĄ WSPOMNIENIA POPIS WŁADZY: Brawo. Autor tego tematu miał w 100% rację i przewidział co będzie. Dobry ekonomista tylko czy wszyscy w to wierzyli, napewno teraz załują. ... |
Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie tematy przejdź do forum.
Przelicznik walut online

W celu skorzystania z kalkulatora walutowego wystarczy wskazać kwotę, którą zamierza się wymienić, a następnie określić, z jakiej waluty następuje przeliczenie oraz wybrać walutę docelową. Kalkulator uwzględnia nie tylko najbardziej popularne waluty, takie jak na przykład euro, dolar amerykański czy funt szterling, ale również te mniej znane i popularne, w tym między innymi peso filipińskie, rupię indyjską czy hrywnę ukraińską. Po dokonaniu przeliczenia uzyskuje się jasne informacje na temat uzyskanej kwoty, przelicznika pary walutowej oraz wartości każdej z walut z danego dnia.
Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. To, jaka jest dzisiaj cena waluty, zależy od szeregu czynników, w tym między innymi ogólnego stanu polityki danego kraju, aktualnych wydarzeń rynkowych, polityki monetarnej czy inflacji. Wielość czynników, które wpływają na zmienność kursu, wywołuje trudności w przewidzeniu idealnego momentu na dokonanie transakcji. W celu ich przezwyciężenia konieczne jest zachowanie cierpliwości, śledzenie trendów i korzystanie ze sprawdzonych narzędzi. Regularnie sprawdzając cenę walut w przeliczniku walutowym online można w prosty i szybki sposób uzyskać informację na temat zmian notowań konkretnej waluty w danym okresie.
Automatyczny przelicznik walut jest sposobem na uzyskanie szybkiej odpowiedzi co do ceny, którą będzie trzeba zapłacić bądź którą uzyska się za kupno albo sprzedaż konkretnej ilości obcej waluty. Nie trzeba śledzić aktualnych kursów walut, ponieważ kalkulator sam uwzględni odpowiednie notowania. Wszystkie transakcje można więc będzie wykonać bez wychodzenia z domu, a sam zainteresowany zyska wszelkie niezbędne informacje w temacie. Pozwoli to podjąć świadomą decyzję co do dokonania transakcji. Kalkulator walutowy jest więc świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób podróżujących, ale również przedsiębiorców zajmujących się importem bądź eksportem towarów oraz inwestorów na rynku Forex.

Informacje uzyskane przy pomocy kalkulatora walutowego online można dodatkowo rozszerzyć korzystając z dodatkowych funkcjonalności serwisu. Warto zapoznać się z aktualnymi kursami średnimi oraz kupna i sprzedaży NBP, a także poznać notowania walut na żywo oraz kursy archiwalne. Bardzo popularne w ostatnim czasie są także aktualne kursy kryptowalut (np. Bitcoin, Litecoin czy Ripple), które można oczywiście śledzić na żywo w naszym portalu.
Waluty - Najnowsze wiadomości i komentarze
Kontynuacja odbicia dolara
08:22 Raport DM BOŚ z rynku walutAmerykańska waluta kontynuuje w piątek odbicie, jakie widoczne było w czwartek. W narracji rynków wysuwa się data 2 kwietnia, kiedy to USA mają wprowadzić tzw. cła wzajemne wobec swoich partnerów handlowych, co generuje coraz większą niepewność odnośnie prognoz globalnego wzrostu gospodarczego. Widać to też po rynkach akcji - zwyżki nie pociągnęła Wall Street, a giełdy w Azji, czy Europie spadają. Przyszły tydzień będzie w zasadzie ostatnim przed wprowadzeniem ceł Trumpa, co może podbijać nerwowość i tzw. risk-off.
Taryfy rządzą rynkiem
08:17 Komentarz poranny TMS BrokersTemat taryf celnych jest wiodący dla rynków i to prawdopodobnie nie zmieni się w najbliższej przyszłości. Przynajmniej do 2 kwietnia, kiedy to wygasa zwolnienie z opłat na wybrane produkty z Kanady oraz Meksyku i kiedy mają zostać ogłoszone nowe wzajemne taryfy na partnerów handlowych USA. Należy pamiętać, że cła mogą mieć dwa całkowicie przeciwstawne cele. Mogą być stosowane jako narzędzie negocjacyjne lub jako instrument długoterminowej polityki przemysłowej.
Czy Fed zmieni swoje nastawienie?
2025-03-19 Komentarz walutowy Oanda TMS BrokersFed najprawdopodobniej powstrzyma się od jakichkolwiek działań na dzisiejszym posiedzeniu, co będzie oznaczać, że główna stopa procentowa w USA wciąż będzie mieścić się w przedziale 4,25-4,5 proc. Pomimo rosnących obaw gospodarczych, inflacja wciąż utrzymuje się powyżej założonego celu. Rynek cały czas zastanawia się w jaki sposób Rezerwa Federalna rozwiąże ten problem.
BoJ utrzymuje stopy zgodnie z oczekiwaniami
2025-03-19 Poranny komentarz walutowy XTBBank Japonii (BoJ) utrzymał podstawową stopę procentową na poziomie 0,5%, najwyższym od 16 lat po ostatniej podwyżce w styczniu. Bank komunikuje, że kolejne takie decyzje są możliwe co 6 miesięcy, w zależności od sytuacji ekonomicznej. Komunikat BoJ podkreśla niepewność gospodarczą, zwłaszcza w kontekście globalnej polityki handlowej, która wydaje się być przysłowiowym oczkiem w głowie bankierów BoJ.
Ważny tydzień dla banków centralnych
2025-03-17 Raport DM BOŚ z rynku walutZacznie się w środę od decyzji Banku Japonii, a skończy w czwartek na posiedzeniu Banku Anglii - kluczowe dwa dni w tym tygodniu dotkną jednak też FED, PBOC, Riksbank i SNB - będzie się, zatem działo. Niemniej ruchy na stopach są spodziewane tylko w przypadku chińskiego PBOC i szwajcarskiego SNB. O ile w pierwszym przypadku to bardziej plotki, to o tyle Szwajcarzy powinni "planowo" zejść ze stopami procentowymi do poziomu 0,25 proc.