Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inwestorzy poszukują pozytywnych informacji

Inwestorzy poszukują pozytywnych informacji

2013-03-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja dla pary EURCAD była zdominowana przez niedźwiedzie. Deprecjacja euro nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Niewielu ekspertów łudzi się, że niedzielne porozumienie cypryjskiego rządu z Trojką jest trwałym i efektywnym narzędziem w walce z kryzysem zadłużenia. Ponadto, największe kraje strefy euro pogrążają się w stagnacji.
EURUSD najniżej od listopada

EURUSD najniżej od listopada

2013-03-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Środa na rynkach to kolejny dowód na to, iż Europa „ratunkiem” dla Cypru bardziej sobie zaszkodziła niż pomogła (nie mówiąc o Cypryjczykach, których czeka los gorszy niż Greków). Zapewnienia o wyjątkowości Cypru nie wystarczają aby powstrzymać powrót obaw o stabilność euro, która od kilku miesięcy nie była poddawana w wątpliwość.

Dane z USA zignorowane

Dane z USA zignorowane

2013-03-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie dane z amerykańskiej gospodarki z reguły pozytywnie zaskakiwały, sugerując, iż wzrost za oceanem znacznie przyspieszył. Wczoraj było jednak inaczej. Co ciekawe, pomimo nienajlepszych nastrojów w Europie Wall Street zignorowała te sygnały i amerykańskie indeksy znów testują szczyty. Środowy kalendarz jest dość lekki, wydarzeniem dnia jest aukcja długu we Włoszech.
Cypr podzielił polityków

Cypr podzielił polityków

2013-03-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Cypryjskie perypetie, przez które ostatnio trudno przebić się pozostałym informacjom
z innych gospodarek, całkowicie zdominowały nastroje inwestorów. Niezdecydowanie europejskich polityków odzwierciedla konsolidacja widoczna wczoraj, zarówno na rynku walut jak i w notowaniach głównych indeksów na świecie.
Radość nie trwała długo

Radość nie trwała długo

2013-03-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
We wczorajszym komentarzu porannym zastanawialiśmy się, skąd wzięła się tak pozytywna reakcja rynku na „plan ratunkowy” dla Cypru. Jak się okazało sielankowe nastroje nie trwały długo, jednak potrzeba było słów szefa euro grupy aby sprowadzić niektórych inwestorów na ziemię.
Rynki się cieszą, ale czy słusznie

Rynki się cieszą, ale czy słusznie

2013-03-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Brak porozumienia z Cyprem owocujący opuszczeniem strefy euro przez ten kraj byłby oczywiście bardzo niepożądanym przez rynki scenariuszem. Nie dlatego, że niósłby za sobą bezpośrednie poważne konsekwencje dla europejskiego sektora bankowego, czy gospodarki, ale dlatego, iż oznaczałby niebezpieczny precedens, pokazujący, ...
Cypr doprowadzi do rozpadu strefy euro?

Cypr doprowadzi do rozpadu strefy euro?

2013-03-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sesja przed weekendem dla większości światowych indeksów, szczególnie tych europejskich, oznaczała spadki i dalsze wyczekiwanie na rozwój sytuacji na Cyprze. Na rynku walut z kolei, dolar stał się dla inwestorów bezpieczną alternatywą wobec euro, które mocno osłabło w kontekście kolejnych informacji z Unii Europejskiej pogrążonej w kryzysie finansowo- politycznym.
Marcowe ochłodzenie w gospodarkach strefy euro

Marcowe ochłodzenie w gospodarkach strefy euro

2013-03-21 Raport Home Broker
Dużym rozczarowaniem okazały się wstępne dane na temat stanu gospodarki strefy euro w marcu. Szczególnie słabo wypadły wiadomości z Niemiec, które były w poprzednich miesiącach jednym z liderów ożywienia koniunktury.
Inwestorzy szukają bezpieczeństwa

Inwestorzy szukają bezpieczeństwa

2013-03-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środowa sesja upłynęła pod znakiem aprecjacji europejskiej waluty. Bycze nastroje dla pary EURUSD trwały od rana do późnego wieczora. Okazuje się, że garść plotek –doniesienia o pracach cypryjskiego banku centralnego nad zaostrzeniem wymogów kapitałowych dla banków oraz propozycje wykupu drugiego największego cypryjskiego banku przez kapitał rosyjski, ...
QE3 jeszcze zostanie

QE3 jeszcze zostanie

2013-03-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zaskoczenia nie było, Fed nie zasugerował choćby najdrobniejszej zmiany polityki monetarnej. Bernanke pod presją dziennikarzy przyznał, iż widzi poprawę na rynku pracy, ale chce upewnić się, iż ta poprawa jest trwała, zanim zdecyduje się na jakikolwiek ruch. W Chinach indeks PMI odbił po nieoczekiwanym spadku w lutym. Dziś indeksy dla strefy euro, a także protokół z posiedzenia RPP.
Twardy orzech do zgryzienia dla strefy Euro

Twardy orzech do zgryzienia dla strefy Euro

2013-03-20 Raport Home Broker
Odrzucenie przez cypryjski parlament podatku od lokat bankowych postawiło strefę euro przed najpoważniejszym wyzwaniem w walce z kryzysem zadłużeniowym. Wcale nie chodzi o wielkość potencjalnych strat związanych z bankructwem tego malutkiego państwa, ...
Rynki w cieniu Cypru

Rynki w cieniu Cypru

2013-03-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowa sesja była dla głównych par walutowych dość spokojna jedynie do godziny 15:00. Zarówno w przypadku pary EURGBP, jak i EURUSD kolejne godziny były zdominowane przez niedźwiedzie. Wynikało to z pozytywnych informacji płynących z brytyjskiej gospodarki, gdzie wskaźnik cen produkcyjnych wzrósł rdr o 2.5% wobec ...
Bernanke stłumi jastrzębie głosy

Bernanke stłumi jastrzębie głosy

2013-03-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Retoryka Fed na dzisiejszym posiedzeniu nie ulegnie zmianie. Zmianie ulegnie natomiast timing posiedzeń, po których następuje konferencja prezesa. Jest to interpretowane jako nacisk ze strony Bernanke na utrzymanie „odpowiedniego” przekazu ze strony banku centralnego. Tymczasem sytuacja na Cyprze stała się dynamiczna, po tym jak parlament odrzucił opodatkowanie depozytów.
Coraz lepsze perspektywy niemieckiej gospodarki

Coraz lepsze perspektywy niemieckiej gospodarki

2013-03-19 Raport Home Broker
Duży rozdźwięk pomiędzy ocenami perspektyw niemieckiej gospodarki i gospodarki strefy euro przyniósł marcowy indeks ZEW. Obrazuje on opinie na ten temat inwestorów instytucjonalnych i analityków. W przypadku naszego zachodniego sąsiada indeks podniósł się do 48,5 pkt z lutowych 48,2 pkt, a w strefie euro poszedł w dół z 42,4 pkt do 33,4 pkt.
Głosowanie na Cyprze ciągle przed nami

Głosowanie na Cyprze ciągle przed nami

2013-03-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Danina od oszczędzających w cypryjskich bankach wydaje się prawie pewna, natomiast jej forma jest ciągle dyskutowana, gdyż prezydent nie ma w parlamencie większości. Rynki nieco ochłonęły po weekendowych decyzjach. Dziś czeka nas publikacja indeksu ZEW oraz dane o produkcji przemysłowej w Polsce.
Koniec „cywilizowanej ekonomicznie” Europy…

Koniec „cywilizowanej ekonomicznie” Europy…

2013-03-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sesja przed weekendem, w przypadku pary EURUSD, była prawie w całości zdominowana przez byki, które jednak osłabły nieco około godziny 15:00. Pozytywne nastawienie inwestorów wynikało z nie pogarszającej się sytuacji w kontekście danych ekonomicznych, płynących w piątek z Unii Europejskiej oraz z pozytywnych informacji zza Oceanu.
Kosztowna cypryjska pomyłka

Kosztowna cypryjska pomyłka

2013-03-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po relatywnie spokojnym minionym tygodniu, rynki zaczynają poniedziałek od mocnego uderzenia. Kwestia cypryjskich kłopotów przewijała się w cieniu innych wydarzeń od kilku miesięcy. Jednak finalne rozwiązanie może budzić wśród wielu inwestorów niepokój, szczególnie, że na rynkach panowały ostatnio (zbyt?) sielankowe nastroje.
Dobra passa Stanów Zjednoczonych

Dobra passa Stanów Zjednoczonych

2013-03-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynkach finansowych to przede wszystkim kontynuacja dobrej passy amerykańskiej gospodarki, która po raz kolejny zaskoczyła wszystkich w kontekście makroekonomicznym.
Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

2013-03-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo kolejnych dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy wczoraj obserwowaliśmy lekkie odbicie w notowaniach EURUSD. Perspektywą zacieśnienia w USA na razie w ogóle nie przejmują się rynki akcji, gdzie S&P500 jest już coraz bliżej szczytów sprzed kryzysu.
Inwestorzy wierzą w USA

Inwestorzy wierzą w USA

2013-03-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynkach walut była odzwierciedleniem danych napływających
ze światowych gospodarek. Początkowe mocne spadki EURUSD zostały spowodowane obniżeniem wartości produkcji przemysłowej w Unii Europejskiej, gdzie zanotowano spadek tego wskaźnika o 0.4% wobec wzrostu o 0.9% w zeszłymi miesiącu.