Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Skandale polityczne pogrążą Europę?

Skandale polityczne pogrążą Europę?

2013-02-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas poniedziałkowej sesji niedźwiedzie mocno dały się we znaki bykom, które tego dnia okazały się zbyt słabe żeby kontynuować piątkowe wzrosty. Główne światowe indeksy mocno traciły na wartości pomimo braku istotnych danych w kalendarzu ekonomicznym mogących za taki stan rzeczy odpowiadać.
Piątkowy sztorm i poniedziałkowa flauta

Piątkowy sztorm i poniedziałkowa flauta

2013-02-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zeszły piątek okazał się być prawdziwym rollercoasterem na rynkach walut, nie tylko przez aurę końca tygodnia, kiedy to większość inwestorów krótkoterminowych i daytraderów zamyka swoje pozycje. Duża zmienność była najprawdopodobniej spowodowana licznymi danymi napływającymi ze światowych gospodarek, co sprzyjało wzmożonej spekulacji.

Co powie Draghi

Co powie Draghi

2013-02-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tak jak ubiegły tydzień stał pod znakiem danych makroekonomicznych, głównie z USA, tak bieżący tydzień będzie należał do banków centralnych. Konferencja EBC zdecyduje o dalszym rozwoju sytuacji na parze EURUSD, a może mieć także wpływ na inne rynki. Wcześniej o stopach zdecyduje RPP. Dziś w kalendarzu z kolei decyzja Banku Australii.
Dziś kluczowe dane z USA

Dziś kluczowe dane z USA

2013-02-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu z amerykańskiej gospodarki napływa sporo zaskakujących odczytów – tak negatywnie, jak i pozytywnie. Kluczowy wskaźnik nastrojów i PKB za ostatni kwartał roku były słabe, ale indeks aktywności w rejonie Chicago wzrósł bardzo silnie.
Koniec byczego marszu na północ?

Koniec byczego marszu na północ?

2013-01-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza „makro-środa” zapowiadała duże emocje na rynku i niestety tylko na oczekiwaniach się skończyło. Po serii dobrych danych o nastrojach konsumentów w strefie euro oraz wyższym od oczekiwań indeksie zatrudnienia ADP w USA zarówno rynki akcji jak i EURUSD kontynuowały marsz na północ.
Czekamy na rozwiązanie zagadek

Czekamy na rozwiązanie zagadek

2013-01-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Teoretycznie publikowane dziś dane w USA są mniej istotne niż choćby wczorajsze PKB. Wyjaśnią one jednak powstałe tydzień temu zagadki i odpowiedzą na pytania, czy aby na pewno koniunktura w przemyśle poprawia się, a spadek liczby zarejestrowań bezrobotnych to efekt poprawy sytuacji na rynku pracy.
Największy wzrost cen domów w USA od 2006 roku

Największy wzrost cen domów w USA od 2006 roku

2013-01-30 Raport Home Broker
Niewielką zniżką zapewne zakończy pierwszy miesiąc 2013 r. warszawska giełda. Po wtorkowych notowaniach bilans WIG zamykał się na 0,3-proc. minusie, ale dziś zapowiedź sprzedaży pakietu walorów banku Pekao przez UniCredit zbija indeks o dalsze 0,5%.
Apetyt na ryzyko nie maleje, EURUSD najwyżej od 14 miesięcy

Apetyt na ryzyko nie maleje, EURUSD najwyżej od 14 miesięcy

2013-01-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Właśnie na takie dni jak dzisiejszy czekają wszyscy aktywni traderzy. Apetyt na ryzyko jest w tej chwili ogromny i nie zaszkodziły mu nawet wczorajsze bardzo słabe dane o nastrojach konsumentów w USA. Para EURUSD po raz pierwszy od listopada przebiła się przez poziom 1.3500, ...
Wall Street sobie, main street sobie

Wall Street sobie, main street sobie

2013-01-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Main street w dół, Wall Street w górę. Main street to potocznie amerykański konsument, który na razie zdaje sie nie wierzyć w ożywienie amerykańskiej gospodarki. To jednak nie przeszkadzało wczoraj amerykańskim indeksom ustanowić nowych maksimów, co w przypadku S&P500 oznaczało pokonanie poziomu 1500 pkt.
Spokojny początek bardzo ciekawego tygodnia

Spokojny początek bardzo ciekawego tygodnia

2013-01-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pierwsza sesja tygodnia przyniosła uspokojenie nastrojów wśród niezwykle byczo ostatnimi czasy nastawionych inwestorów. Zarówno indeks DAX we Frankfurcie jak i S&P500 w Nowym Jorku zanotowały delikatną korektę po zeszłotygodniowych rekordach, temu drugiemu udało się jednak utrzymać tuż nad psychologicznym poziomem 1500 pkt.
Obniżka o 50bp możliwa w lutym

Obniżka o 50bp możliwa w lutym

2013-01-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Za nami kolejny specyficzny dzień na rynkach finansowych. Na wielu „pomniejszych” rynkach fasada optymizmu naznaczona jest coraz większą ilością rys. Widać to doskonale w Polsce – na rynku złotego i GPW. Z większych rynków pod presją jest funt brytyjski.
„Euro-euforii” ciąg dalszy

„Euro-euforii” ciąg dalszy

2013-01-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątek był bardzo szczęśliwy dla wszystkich inwestorów spodziewających się poprawy sytuacji ekonomicznej w strefie Euro i tą poprawę kupujących. Na fali lepszego od oczekiwań odczytu indeksu nastrojów w niemieckiej gospodarce Ifo oraz wyższej niż się spodziewano spłaty pożyczki LTRO z 30 czerwca przez europejskie banki do EBC kurs EURUSD wystrzelił ...
Co zatrzyma euforię na rynkach

Co zatrzyma euforię na rynkach

2013-01-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach mamy euforię. Fakt, iż rosnące ceny aktywów coraz mniej przystają do rzeczywistości makroekonomicznej zdaje się mieć na ten moment drugorzędne znaczenie. Jeśli rynki zignorowały fatalną reakcję na raport kwartalny Apple, to tym bardziej mogą selektywnie podchodzić do raportów makroekonomicznych, których w najbliższych dniach również nie będzie brakowało.
Bliskość historycznego szczytu w USA działa na wyobraźnię

Bliskość historycznego szczytu w USA działa na wyobraźnię

2013-01-25 Raport Home Broker
Pierwszy raz od 2007 r. amerykański S&P 500 znalazł się w czwartek w ciągu dnia ponad 1500 pkt i tym samym na nieco ponad 60 pkt zbliżył się do rekordu wszech czasów z jesieni 2007 r. Jeszcze mniej w ujęciu procentowym do analogicznej bariery brakowało skupiającemu 30 największych przedsiębiorstw indeksowi DJIA.
Zaskakujące odczyty w USA

Zaskakujące odczyty w USA

2013-01-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Informacje, które w ostatnich dniach napływają do inwestorów mogą przyprawić o zawrót głowy. Jedne wskaźniki zdają się wskazywać na silne ożywienie, drugie pokazują najgorsze odczyty od recesyjnego 2009 roku.
Apple pikuje, indeksy czekają

Apple pikuje, indeksy czekają

2013-01-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po raz trzeci z rzędu Apple rozczarował rynki raportem kwartalnym. To może przesądzić o powstaniu poglądu, iż bez Steve Jobs’a to już nie jest ta sama spółka, a zatem i jej wycena musi zostać urealniona. Wczoraj został poczyniony duży krok w tym kierunku – kurs w handlu posesyjnym spadł o prawie 10%. Mimo to, Wall Street nadal czeka.
Styczeń w polskim budownictwie najgorszy od 9 lat

Styczeń w polskim budownictwie najgorszy od 9 lat

2013-01-23 Raport Home Broker
Dwa zjawiska mocno rzucają się w oczy w ostatnich dniach na rynkach finansowych. Jedno to utrzymująca się siła amerykańskiej giełdy, która osiąga nowe szczyty, przy stagnacji na parkietach w Europie. Drugie - to brak wpływu słabszych od oczekiwanych danych gospodarczych na postawę giełdy w Ameryce.
Zmienność powoli powraca na rynek walutowy

Zmienność powoli powraca na rynek walutowy

2013-01-23 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po dosyć nudnym poniedziałku wczorajsza sesja przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Z samego rana na rynek spłynęła informacja o lepszym od oczekiwań indeksie nastrojów w gospodarczych ZEW w Niemczech. Nie pomogła ona jednak europejskim indeksom, które w większości zakończyły dzień na niewielkich minusach w oczekiwaniu na wieczorne wystąpienie Mario Draghiego.
Zaskakująco optymistyczny odczyt indeksu ZEW

Zaskakująco optymistyczny odczyt indeksu ZEW

2013-01-22 Raport Home Broker
Po raz kolejny raz w tym roku uwagę inwestorów przyciągają doniesienia z banków centralnych. Tym razem chodzi o decyzję Banku Japonii w sprawie dalszego luzowania monetarnego. Zapowiedź nieograniczonego skupu aktywów od początku 2014 r. bez rozszerzenia obecnie realizowanego programu, to nie do końca jest to, co może napędzać zwyżkę notowań ryzykownych aktywów.
Spokojny poniedziałek

Spokojny poniedziałek

2013-01-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Brak inwestorów za oceanem znacząco obniżył zmienność na rynkach w poniedziałek. Brakowało też istotnych publikacji makroekonomicznych i w zasadzie wszyscy czekali na dzisiejsze decyzje japońskiego banku centralnego.