Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Na horyzoncie ograniczenie skupu aktywów w USA

Na horyzoncie ograniczenie skupu aktywów w USA

2013-06-20 Raport Home Broker
Choć wynik czerwcowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku w USA nie przyniósł żadnych nowych informacji dotyczących przyszłego kształtu polityki pieniężnej w Ameryce, to reakcje inwestorów praktycznie na wszystkich rynkach finansowych były bardzo silne.
Czy to już czas dolara

Czy to już czas dolara

2013-06-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykański bank centralny oficjalnie nie zmienił polityki pieniężnej. W długim komunikacie zmieniono jedynie jedno zdanie. Jednak sam fakt, iż Bernanke podczas konferencji mówił o zacieśnianiu monetarnym zdenerwował inwestorów. Efekt to przede wszystkim umocnienie dolara, które może być początkiem większego ruchu.

Bernanke nie chce wyższych rentowności

Bernanke nie chce wyższych rentowności

2013-06-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
O zmianie kierunku w polityce Fed na rynku mówi się od początku roku. W raporcie z posiedzenia na przełomie kwietnia i maja padł zapis, iż część członków chce ograniczenia QE już na dzisiejszym posiedzeniu. Na to byśmy jednak nie liczyli, Bernanke wyższych rentowności boi się jak ognia.
Poniedziałek bez rozstrzygnięcia

Poniedziałek bez rozstrzygnięcia

2013-06-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek nie przyniósł istotnych zmian na rynkach. W pierwszej części dnia rynki akcji na świecie rosły, ale później wzrosty te wyhamowały. Rentowności amerykańskich 10-latek nieco wzrosły, ale na krótkim końcu krzywej nie działo się nic.
Gra oczekiwań

Gra oczekiwań

2013-06-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Środowe posiedzenie Fed to najbardziej wyczekiwane wydarzenie miesiąca. Amerykański bank centralny niemal na pewno nie zmieni parametrów polityki, ale sygnał który wyśle rynkom będzie niezmiernie istotny i zdecyduje o zamknięciu drugiego kwartału.
Kolejne tąpnięcie w Chinach

Kolejne tąpnięcie w Chinach

2013-06-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach azjatyckich nadal jest nerwowo. Sytuacja na japońskim Nikkei nieco się ustabilizowała, ale palmę pierwszeństwa przejmują Chiny. Najważniejszy tamtejszy indeks traci czwarty dzień z rzędu. Rosną też premie na rynkach wschodzących.
Fed zareaguje na dane z rynku pracy

Fed zareaguje na dane z rynku pracy

2013-06-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od publikacji danych ze szwajcarskiego rynku pracy. Zgodnie z oczekiwaniami, stopa bezrobocia wyniosła tam 3,2%. Po południu uwaga inwestorów przeniosła się za Ocean, gdzie szef Fed z St. Louis, James Bullard, wziął udział w międzynarodowym forum ekonomicznym w Montrealu.
Czerwono na rynkach w Azji

Czerwono na rynkach w Azji

2013-06-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
BOJ nic nie zmienia, jen się umacnia: Bank Centralny Japonii podczas dwudniowego posiedzenia nie zmienił nic w swojej ultra luźnej polityce monetarnej. Od kwietnia, gdy nowe władze banku ogłosiły rewolucyjnie zobowiązanie do aktywnego działania na rynku poprzez silne zwiększenie ...
Idealne dane dla rynków akcji w USA

Idealne dane dla rynków akcji w USA

2013-06-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Piątkowy dane z rynku pracy w USA mają zdecydowanie neutralną wymową dla rynku walutowego, dużo korzystniej wyglądają z perspektywy inwestorów na rynkach akcyjnych. Dane nie są ani na tyle dobre by rynki zaczęły dyskontować szybkie ograniczanie QE3, ani na tyle słabe by inwestorzy zapomnieli o tym temacie w najbliższych miesiącach.
Draghi wspiera euro

Draghi wspiera euro

2013-06-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tak jak można było oczekiwać prezes EBC Mario Draghi wykorzystał ostatnie lepsze od oczekiwań odczyty wskaźników PMI jako sygnał poprawiana się sytuacji. Dlatego też poza serią pytań nie nawiązał on do tematu dalszej obniżki stopy depozytowej.
Czy Draghi pobudzi strefę euro?

Czy Draghi pobudzi strefę euro?

2013-06-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po wypowiedziach szefa Royal Bank of Australia Glenna Stevensa dotyczących możliwości spowolnienia gospodarczego, inwestorzy oczekiwali publikacji na temat PKB. Urząd statystyczny poinformował, że wskaźnik ten wzrósł o 0.6% kdk oraz o 2.5% rdr i był on nieznacznie niższy od oczekiwań analityków.
Draghi wycofa się z majowych zapowiedzi

Draghi wycofa się z majowych zapowiedzi

2013-06-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nieoczekiwanie dobre dane o aktywności ekonomicznej w strefie euro za maj sprawią, iż ton wypowiedzi prezesa EBC na dzisiejszej konferencji może być znacząco inny. To szansa dla notowań euro, szczególnie, iż raczej słabe dane z USA z dnia wczorajszego mogą zniechęcać do kupowania dolara przed jutrzejszym raportem rządowym.
Przedsmak kluczowego raportu

Przedsmak kluczowego raportu

2013-06-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwsza połowa tygodnia mija zdecydowanie pod dyktando rynków azjatyckich. Dzisiejszy zwrot kontraktu na Nikkei spod pierwszego istotnego oporu pokazuje, że należy liczyć się z możliwością kontynuacji przeceny. Inwestorzy czekają jednak także na dane z amerykańskiego rynku pracy.
Nikkei broni wsparcia pomimo słabych danych

Nikkei broni wsparcia pomimo słabych danych

2013-06-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane o aktywności w przemyśle w maju zaskoczyły. Nieoczekiwanie dobre dane napłynęły z Europy. Gdyby taka poprawa utrzymała się w kolejnych miesiącach o luzowaniu polityki monetarnej można będzie zapomnieć. Z kolei bardzo słabe dane napłynęły z USA, wskazując, iż świetny odczyt Chicago PMI w piątek był przypadkiem.
Liczy się jedna cyfra

Liczy się jedna cyfra

2013-06-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu nie można narzekać na brak publikacji danych makro. Już poniedziałek przynosi sporo ciekawych pozycji. Jednak dla rynku liczy się w zasadzie tylko jeden raport, który poznamy dopiero w piątek. Tym razem inwestorzy mogą bardziej obawiać się dobrego, nie słabego, odczytu. W tle posiedzenia EBC, Banku Anglii i RPP.
Słaby dolara, złoty i wzrosty na metalach szlachetnych

Słaby dolara, złoty i wzrosty na metalach szlachetnych

2013-05-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane ze Stanów Zjednoczonych w czwartek okazały się lekko rozczarowujące, co pozwoliło eurodolarowi ponownie na wzrost do powyżej 1,30. Złoto zaś drugi raz w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przebiło od dołu poziomu 1400 USD.
finalny odczyt PKB w Polsce

finalny odczyt PKB w Polsce

2013-05-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niższe stopy na Węgrzech: Bank Węgier obniżył wczoraj główną stopę procentową o 25pb do poziomu 4,5%. Jest to najniższy poziom w historii, ale cały czas można spodziewać się kolejnych obniżek. Kontrakty FRA dyskontują obniżki aż do 3,75% w ciągu najbliższych 9 miesięcy.
Japonia wraca do gry

Japonia wraca do gry

2013-05-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tego tygodnia przebiegł niezwykle spokojnie. Amerykanie świętowali Dzień Pamięci, a Brytyjczycy Wiosenne Święto Bankowe, co oznaczało zamknięcie tamtejszych rynków. Oczy inwestorów zwrócone były w stronę Norwegii, której Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące rynku pracy.
WIG20 najwyżej od dwóch miesięcy

WIG20 najwyżej od dwóch miesięcy

2013-05-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo braku Amerykanów na rynku oraz pustego kalendarza poniedziałek nie był nudny. Najpierw sporo emocji było w Japonii, gdzie gracze walczyli o poziom 14 tys. pkt. na indeksie Nikkei, później, gdy w Azji udało się powstrzymać wyprzedaż, Europa zaczęła rosnąć. Bardzo wyraźne wzrosty notujemy w Warszawie, WIG20 jest już najwyżej od ponad 2 miesięcy.
Kuroda uczy się komunikować z rynkiem

Kuroda uczy się komunikować z rynkiem

2013-05-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po czwartkowym tąpnięciu na japońskim parkiecie, Haruhiko Kuroda, szef Bank of Japan
w piątek podjął kroki dążące do uspokojenia rynków. W wystąpieniu podkreślił,
że państwowe instytucje finansowe mają wystarczające środki, ...