Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odwilż po słowach Bernanke

Odwilż po słowach Bernanke

2013-07-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To minutes miały być wydarzeniem tygodnia, ale ostatecznie dopiero po serii pytań do szefa Fed na rynkach zrobiło się naprawdę gorąco. Dolar zaczął szybko tracić na wartości, zaś ceny akcji rosły po tym, jak przewodniczący tonował ostatnie reakcje rynków. Dziś tygodniowe dane z rynku pracy.
Euro nurkuje po wypowiedzi Asmussena

Euro nurkuje po wypowiedzi Asmussena

2013-07-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Już wiemy, że dłuższy okres niższych stóp to przynajmniej 12 miesięcy. To, czego nie chciał powiedzieć podczas konferencji Draghi, wczoraj dopowiedział Asmussen, ściągając rynkowe stopy dla EUR ponownie w dół.

Euro mocniejsze po wystąpieniu Draghiego

Euro mocniejsze po wystąpieniu Draghiego

2013-07-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Drugi tydzień lipca rozpoczął się wyjątkowo spokojnie. Jednymi z nielicznych danych, opublikowanych w czasie poniedziałkowej sesji, były informacje o wysokości produkcji przemysłowej w Niemczech, która w maju spadła o 1.0% m/m.
Alcoa, Grecja i Chiny

Alcoa, Grecja i Chiny

2013-07-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Troika zgodziła się na wypłatę w ratach kolejnej transzy pomocowej dla Grecji w wysokości 6,8mld euro, mimo iż wcześniej mówiło się o tym, że środki są zagrożone z powodu braku postępu w reformach. Grecja desperacko potrzebowała tych pieniędzy na wykup dużej ilości obligacji zapadających w sierpniu.
Euro najniżej od maja

Euro najniżej od maja

2013-07-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W czasie piątkowej sesji na Starym Kontynencie nie działo się zbyt wiele. W Niemczech opublikowano informacje o wysokości zamówień w przemyśle, która w maju wyniosła -2.0% r/r. Mimo iż spodziewano się wzrostu dynamiki, kiepskie dane płynące zza Odry nie wpłynęły na wartość europejskiej waluty.
Bardzo słabe dane na początek tygodnia

Bardzo słabe dane na początek tygodnia

2013-07-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień na rynkach był niezwykle emocjonujący. Inwestorzy czekali przede wszystkim na dane z USA, ale atmosferę nieco nieoczekiwanie podgrzały banki centralne. Europejski Bank Centralny powiedział zdecydowane „nie” rosnącym rynkowym stopom procentowym. Jak pokazują dane o handlu zagranicznym za maj, miał ku temu podstawy.
Draghi jest geniuszem

Draghi jest geniuszem

2013-07-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Prezes EBC nie przestaje zaskakiwać. Kiedy w maju stał pod presją niedorzecznych oczekiwań obniżenia stopy refinansowej (która nie miała istotnego wpływu na rynek międzybankowy) zrobił to tak by jednocześnie zamknąć usta niedouczonym krytykom, jak i sprawić, aby takie rozwiązanie miało sens (udzielając po takim koszcie pożyczek słabszym bankom).
Rada, zamieszki, EBC, rynek pracy i święto

Rada, zamieszki, EBC, rynek pracy i święto

2013-07-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Patrząc na notowania najważniejszych instrumentów na rynku globalnym mogłoby się wydawać, iż nie dzieje się zbyt wiele. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą. Na rynek spływa sporo ciekawych informacji, ale najwięksi gracze zdają się być sparaliżowani w oczekiwaniu na piątkowy raport Departamentu Pracy. Dziś w USA święto – na rynkach powinno być zatem spokojnie.
Europa na plus, mieszane dane ze Stanów

Europa na plus, mieszane dane ze Stanów

2013-07-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejny miesiąc z rzędu pozytywnie zaskakują odczyty indeksów PMI z europejskich gospodarek. Lepiej od oczekiwań wypadają odczyty z prawie wszystkich krajów. Powyżej konsensusu rynkowego znalazły się przemysłowe PMI dla Hiszpanii i Włoch, a także finalne odczyty dla Strefy Euro i Francji. Nieco poniżej oczekiwań (48,6; konsensus: 48,7) wypadł finalny odczyt dla Niemiec.
Rynek pracy wyznaczy kierunek

Rynek pracy wyznaczy kierunek

2013-07-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł na rynkach lekkie odreagowanie po czerwcowym posiedzeniu Fed, które dla wielu było dużym wstrząsem. Co prawda dolar wyraźnie zyskiwał, ale już rynki akcji na świecie notowały wzrosty. W Polsce tematem numer jeden były zmiany w OFE, które nie pomagają notowaniom na GPW.
Powell tonuje oczekiwania, rentowności w dół

Powell tonuje oczekiwania, rentowności w dół

2013-06-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jak już kilkukrotnie podkreślaliśmy w naszych komentarzach dla rynków kluczowa w najbliższym czasie będzie ocena tempa dostosowania polityki monetarnej w USA. Ta ocena znajduje odzwierciedlenie w rentownościach obligacji, zaś te mają wpływ na inne rynki.
Draghi nic nie może

Draghi nic nie może

2013-06-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Najważniejszym wydarzeniem początku środowej sesji była publikacja niemieckiego indeksu zaufania konsumentów Gfk, który wyniósł 6.8 pkt i był najwyższy od 2007 roku. W kolejnych godzinach inwestorzy oczekiwali przemówienia szefa EBC. Mario Draghi podkreślił, że dalsze losy gospodarki unijnej zależą w największej mierze od działań rządów i parlamentów.
Słabsze dane… pomogły rynkom

Słabsze dane… pomogły rynkom

2013-06-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To nie pierwszy raz, kiedy słaby raport makroekonomiczny z amerykańskiej gospodarki jest przyczyną nietypowych reakcji rynku. Wczoraj okazało się, iż amerykański PKB w pierwszym kwartale wzrósł jednak o 1,8%, a nie jak podano pierwotnie o 2,4%.
Rentowności dalej rosną

Rentowności dalej rosną

2013-06-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynkowe stopy procentowe w USA cały czas rosną. Wczoraj jednak rosły także notowania akcji, a to za sprawą bardzo dobrych danych z amerykańskiej gospodarki. Faktycznie w przeszłości niejednokrotnie wzrosty rentowności szły w parze z rosnącymi cenami akcji, ...
sytuacja w Chinach coraz gorsza

sytuacja w Chinach coraz gorsza

2013-06-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza noc przyniosła kolejną z rzędu wyprzedaż na najważniejszych giełdach w Azji. Rynkom w Chinach, Hong Kongu i Japonii ciąży oczywiście napięta sytuacja na rynku międzybankowym w Chinach, która w skrajny scenariuszu może doprowadzić do załamania się akcji kredytowej i rynku nieruchomości, ...
Fed komplikuje zadanie EBC

Fed komplikuje zadanie EBC

2013-06-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wystąpienie Bernanke z ubiegłej środy nie schodzi z ust inwestorów. Rynek powoli przyzwyczaja się do tego, że amerykański bank centralny po raz pierwszy od połowy 2006 roku zaostrzy politykę pieniężną.
Era wyższych stóp

Era wyższych stóp

2013-06-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kontrakt na 6 miesięczny LIBOR w USD z datą wykonania 18 miesięcy był wczoraj notowany na poziomie 92 bp – najwyżej od kwietnia 2012. Rentowność 10-latki wynosiła 2,42%, 80 bp wyżej niż na początku maja i najwyżej od sierpnia 2011. A to dopiero początek. Rynki będą musiały się przyzwyczaić do wyższych stóp.
Na horyzoncie ograniczenie skupu aktywów w USA

Na horyzoncie ograniczenie skupu aktywów w USA

2013-06-20 Raport Home Broker
Choć wynik czerwcowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku w USA nie przyniósł żadnych nowych informacji dotyczących przyszłego kształtu polityki pieniężnej w Ameryce, to reakcje inwestorów praktycznie na wszystkich rynkach finansowych były bardzo silne.
Czy to już czas dolara

Czy to już czas dolara

2013-06-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykański bank centralny oficjalnie nie zmienił polityki pieniężnej. W długim komunikacie zmieniono jedynie jedno zdanie. Jednak sam fakt, iż Bernanke podczas konferencji mówił o zacieśnianiu monetarnym zdenerwował inwestorów. Efekt to przede wszystkim umocnienie dolara, które może być początkiem większego ruchu.
Bernanke nie chce wyższych rentowności

Bernanke nie chce wyższych rentowności

2013-06-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
O zmianie kierunku w polityce Fed na rynku mówi się od początku roku. W raporcie z posiedzenia na przełomie kwietnia i maja padł zapis, iż część członków chce ograniczenia QE już na dzisiejszym posiedzeniu. Na to byśmy jednak nie liczyli, Bernanke wyższych rentowności boi się jak ognia.