Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bernanke w Senacie i minutes z ostatniego posiedzenia

Bernanke w Senacie i minutes z ostatniego posiedzenia

2013-05-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po całkiem spokojnej nocy na rynkach finansowych pomimo posiedzenia Banku Japonii oraz danych o handlu zagranicznym w Japonii, dziś inwestorzy z niecierpliwością będą czekać na zmienność, którą najprawdopodobniej przyniesie wystąpienie szefa FED przed Komitetem Ekonomicznym Senatu Stanów Zjednoczonych oraz publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.
Bitwa na oświadczenia

Bitwa na oświadczenia

2013-05-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W obliczu ubogiego kalendarza ekonomicznego, rynki zwróciły się na początku tygodnia
w stronę polityków i przedstawicieli banków centralnych (rozróżnienie często jest pozorne). Amerykańscy ekonomiści niezmiennie zastanawiają się jak wygasić politykę luzowania ilościowego przy ograniczonych skutkach dla całej gospodarki.

kolejne komentarze do QE

kolejne komentarze do QE

2013-05-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fisher o QE3: Richard Fischer jeden z jastrzębi w składzie FOMC (lecz nie głosujący w tym roku) w wywiadzie dla CNBC ponownie opowiedział się za rozważaniem wycofywania się ze skupywania tak dużej ilości papierów przez FED.
Początek końca luzowania ilościowego?

Początek końca luzowania ilościowego?

2013-05-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowa sesja, ze względu na dosyć ubogi kalendarz ekonomiczny, zapowiadała się leniwie. Poranek przyniósł inwestorom dobre dane z Japonii. Liczba zamówień maszyn produkcyjnych w sektorze prywatnym trzeciej gospodarki świata zwiększyła się o 14.2% (spodziewano się wzrostu na poziomie 2.8%).
Tydzień rozważań o QE

Tydzień rozważań o QE

2013-05-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu jednym z najciekawszych wydarzeń dla inwestorów będzie z pewnością publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC (środa, godz.20:00). W komunikacie, po zakończonym 1 maja posiedzeniu, zasugerowano że skala programu skupu aktywów może ulec zmianie.
Fed pod lupą

Fed pod lupą

2013-05-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż zwrot w polityce monetarnej USA może być wydarzeniem roku na rynkach finansowych. W komunikacie po ostatnim posiedzeniu znalazło się zdanie, iż Komitet dopuszcza zmiany w programie skupu aktywów w zależności od sytuacji gospodarczej.
Brytyjczycy opuszczą UE?

Brytyjczycy opuszczą UE?

2013-05-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas wczorajszej sesji, inwestorzy sprzedawali euro na rzecz dolara. Duże zainteresowanie amerykańską walutą świadczy o fatalnej sytuacji w Eurolandzie. Bezrobocie w Wielkiej Brytanii wzrosło do 2,5 mln osób i sięgnęło 7,8%. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się też wyjście tego kraju z Unii Europejskiej i podjęcie samodzielnej walki z recesją.
Rynek (znów) zignorował dane

Rynek (znów) zignorował dane

2013-05-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Opublikowane wczoraj dane z amerykańskiej gospodarki rozczarowały. Nie znalazło to jednak przełożenia na rynki, gdzie obserwowaliśmy umacniającego się dolara oraz rosnące ceny akcji. Rynek nie zareagował też na lepsze dane z Japonii, mimo iż mogą one teoretycznie ograniczyć nieco zapędy BoJ.
Napięcie w Unii Europejskiej narasta

Napięcie w Unii Europejskiej narasta

2013-05-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja nie pozwoliła zapomnieć inwestorom o kryzysie trawiącym Stary Kontynent. Niedźwiedzie nastroje na rynkach związanych z europejską walutą związane były
z niepokojem, który wzbudził nowy raport Pew Research Center, obrazujący nastroje polityczne w Europie, które, delikatnie rzecz ujmując, są dalekie od ideału.
Eksperymentalny szacunek polskiego PKB

Eksperymentalny szacunek polskiego PKB

2013-05-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień pomimo iż obfituje w duża ilość publikacji makroekonomicznych, to biorąc pod uwagę ich wagę nie powinien przynieść żadnych większych zaskoczeń ani zwiększonej zmienności. O godz. 10 tzw. szybki szacunek PKB w Polsce z I kwartał przedstawi GUS.
Schauble krytykuje Draghiego

Schauble krytykuje Draghiego

2013-05-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynku walut, szczególnie tych powiązanych z euro, dobitnie pokazała, że inwestorzy czują się zaniepokojeni napiętą atmosferą panującą wśród europejskich policymaker’ów . Spór pomiędzy Prezesem ECB a niemieckim ministrem finansów, z którym już nie raz mieliśmy do czynienia, niestety rozgorzał na nowo stawiając rynki finansowe w niejasnej sytuacji.
Chińska gospodarka wciąż na zwolnionych obrotach

Chińska gospodarka wciąż na zwolnionych obrotach

2013-05-13 Raport Home Broker
Kwietniowe dane o rozwoju koniunktury w chińskiej gospodarce pokazują, że wciąż pracuje ona na zwolnionych obrotach w porównaniu z dokonaniami z ostatnich lat. Wciąż skala pozytywnych tendencji wyróżnia tę gospodarkę na tle świata.
Londyńska giełda bije rekordy

Londyńska giełda bije rekordy

2013-05-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Koniec tygodnia pozwolił zarobić wielu inwestorom. Bycze nastroje panowały na wielu rynkach. Pomimo nieznacznie gorszego kwietniowego bilansu handlowego Wielkiej Brytanii (-9.1 mld GBP wobec oczekiwanych -9.0 mld GBP) londyński indeks FTSE100 przekroczył psychologiczną barierę 6600 pkt po raz pierwszy od października 2007 roku.
Coraz głośniej o wychodzeniu z QE3

Coraz głośniej o wychodzeniu z QE3

2013-05-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Końcówka handlu w piątek głównie dzięki wystąpieniu Bena Bernanke w Chicago okazała się bardzo ciekawa, szczególnie na parach dolarowych oraz na złocie. W weekend co prawda handlu nie było, ale przekaz po spotkaniu grupy G7 był na tyle korzystny dla Japonii, że nie wywołał dziś żadnej reakcji na jenie a giełdzie w Tokio pozwolił na dalsze wzrosty.
Już ponad 100 jenów za dolara

Już ponad 100 jenów za dolara

2013-05-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Trzeci tydzień gwałtownej hossy na globalnych rynkach akcji sprawił, iż w końcu stało się to, co nie udało się dwukrotnie wcześniej – para USDJPY przełamała poziom 100,00. Dużo działo się też w notowaniach AUDUSD, m.in. po zmianie prognozy inflacji przez Bank Australii.
Stopy procentowe w Polsce w dół

Stopy procentowe w Polsce w dół

2013-05-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na wczorajszym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej ku naszemu zaskoczeniu zdecydowała się obniżyć stopy procentowe o 25 pb. Decyzja ta wynikała przede wszystkim z niższej od prognozowanej przez NBP inflacji, która wpłynęła jak zauważył prezes Belka na „pewną korektę wcześniejszych decyzji”.
Rynek wycenia już trzy obniżki

Rynek wycenia już trzy obniżki

2013-05-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po dłuższej niekorzystnej serii mamy wreszcie trochę pozytywnych zaskoczeń z Europy. Stały się one wczoraj pretekstem do przedłużenia wzrostów na niemieckiej giełdzie. Co jednak istotne pomogło to kupującym na WIG20 w przełamaniu istotnego oporu. Dziś kolejna publikacja z niemieckiej gospodarki, decyzja RPP, zaś w nocy dane z australijskiego rynku pracy.
Nowe rozdanie Draghiego

Nowe rozdanie Draghiego

2013-05-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem danych z Australii i Europy. Poziom sprzedaży detalicznej na antypodach był znacznie niższy od prognoz i wyniósł -0.4%, co wprawiło tamtejszych inwestorów w niedźwiedzie nastroje.
RBA zaskoczył obniżką stóp

RBA zaskoczył obniżką stóp

2013-05-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejny bank centralny zdecydował się na poluzowanie polityki pieniężnej. Tym razem był to Bank Australii, który nie musi jeszcze drukować pieniądza, gdyż ma do dyspozycji stopy procentowe. Na rynkach akcji nic nie jest w stanie zakłócić dobrych nastrojów – po świątecznej przerwie japoński ...
EBC działa, akcje drożeją po danych z USA

EBC działa, akcje drożeją po danych z USA

2013-05-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Majówka na rynkach była wyjątkowo gorąca. Najpierw emocje zapewnił EBC, który, jak się okazało, zrobił znacznie więcej niż oczekiwał od niego rynek. Tradycyjnie słaby miesiąc dla rynków akcji rozpoczął się tym razem wyśmienicie, rynki zagraniczne zamknęły ubiegły tydzień dynamiczną zwyżką po lepszych danych z amerykańskiego rynku pracy.