Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nieoczekiwane odbicie

Nieoczekiwane odbicie

2013-02-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
We wczorajszym wystąpieniu szefa Fed trudno doszukać się nowych elementów. Aukcja włoskich obligacji była udana tylko w połowie – sprzedaż długu została okupiona wyższymi rentownościami. Wiele zatem sugeruje, iż odbicie miało charakter techniczny, szczególnie, iż para EURUSD była po udanej obronie 1,30.
Największy od 20 lat skok sprzedaży domów w USA

Największy od 20 lat skok sprzedaży domów w USA

2013-02-27 Raport Home Broker
Na pięć ostatnich kwartałów brytyjski PKB spadał w 4 z nich. W ostatnich 3 miesiącach regres koniunktury wyniósł 0,3% w ujęciu kwartalnym po wzroście o 0,9% w III kwartale i spadku o 0,4% w II kwartale. W skali rocznej można mówić o utrzymującej się stagnacji gospodarczej, bo od połowy 2011 r. w żadnym z kwartałów PKB nie zmienił się o więcej niż 1%.

W oczekiwaniu na koniec wyborów

W oczekiwaniu na koniec wyborów

2013-02-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień był niestety kontynuacją włoskiej farsy politycznej objawiającej się stagnacją i brakiem zdecydowanych ruchów na rynkach finansowych. Gdyby nie wybory w Grecji sprzed roku, które obfitowały w nagłe zwroty akcji, na pewno śledziłbym to co dzieje się teraz w Rzymie.
Bernanke nie pomógł rynkom

Bernanke nie pomógł rynkom

2013-02-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Szef Fed zrobił swoje, w wystąpieniu w amerykańskim Kongresie dał jasno do zrozumienia, iż nie czas zastanawiać się nad odejściem od obecnej polityki monetarnej. Mimo to reakcja rynków była wyjątkowo słaba. Dolar wręcz zyskiwał wobec funta, gdzie decyzja o kolejnym dodruku może zapaść już w przyszłym tygodniu. We Włoszech trwają pierwsze rozmowy, ale sytuacja jest bardzo skomplikowana.
Inwestorzy chcą stabilizacji

Inwestorzy chcą stabilizacji

2013-02-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja była całkowicie zdominowana przez kampanie wyborczą na półwyspie apenińskim . Początkowo dobre nastroje wiązały się z nadzieją inwestorów na definitywną wygraną Bersaniego, który dla rynków finansowych jest symbolem nowości, stabilizacji, a przede wszystkim gwarantem harmonijnej współpracy w ramach Unii Europejskiej.
Włosi powiedzieli reformom „nie”

Włosi powiedzieli reformom „nie”

2013-02-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Szok i niedowierzanie – włoska wersja greckiej Syrizy została ogłoszona triumfatorem wyborów parlamentarnych. Choć większość w izbie niższej będzie miał Bersani, w senacie mamy pat, a 25% dla populisty Grillo wobec 10% dla Montiego może świadczyć tylko o jednym – Włosi powiedzieli reformom „nie”. W tej sytuacji szefowi Fed nie będzie łatwo dziś poprawić nastrojów rynkowych.
Sprzeczne informacje dezorientują inwestorów

Sprzeczne informacje dezorientują inwestorów

2013-02-25 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ostatnia sesja przed weekendem pokazała, że inwestorzy wciąż pozostają zdezorientowani w kontekście sytuacji polityczno-ekonomicznej na świecie. Z jednej strony napływają pozytywne informacje z niemieckiej gospodarki, gdzie zanotowano wartość wskaźnika nastrojów biznesowych Ifo na poziomie 107.4.
Brytyjczycy tracą AAA

Brytyjczycy tracą AAA

2013-02-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie nie brakuje impulsów rynkowych. W piątek tytuł wydarzenia tygodnia w ostatniej chwili skradła agencja Moody’s, obniżając rating Wielkiej Brytanii do Aa1. Wcześniej sporo działo się po publikacji minutes, zarówno Banku Anglii, jak i Fed.
Banki zaczynają spłacać LTRO2

Banki zaczynają spłacać LTRO2

2013-02-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane z europejskiej gospodarki nie pomogły notowaniom euro. Słabsze od oczekiwań PMI sprawiły, iż para musiała się bronić na ostatnim wsparciu, ustanowionym przez szczyt z września ubiegłego roku. Dziś euro szukać będzie ratunku w indeksie Ifo i informacji o pierwszej spłacie LTRO2. Złotego przed konsekwencjami pogorszenia nastrojów uratowała decyzja Fitch.
Politycy mówią, gospodarka upada

Politycy mówią, gospodarka upada

2013-02-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień na rynkach walut zdecydowanie należał do niedźwiedzi. Rytm notowaniom nadawały publikacje protokołów ze spotkania najpierw MPC, a później FOMC, które idealnie wpisały się w popularną ostatnio tematykę „wojen walutowych”. Bank Anglii rozważa wprowadzenie wszelkich dostępnych środków w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego, ...
Protokół Fed (znów) wystraszył rynki

Protokół Fed (znów) wystraszył rynki

2013-02-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bez wątpienia moment, w którym Fed odłączy kroplówkę nie będzie łatwy dla byków na rynkach ryzykownych aktywów. Mimo iż moment ten jest jeszcze odległy inwestorzy zdają sobie sprawę, iż więcej drukowania prawdopodobnie nie będzie, ...
Co oznacza mocny ZEW

Co oznacza mocny ZEW

2013-02-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W poniedziałkowym komentarzu pisaliśmy, iż po niewielkiej korekcie indeksy europejskie znalazły się w kluczowym miejscu i dane z Niemiec mogą przesądzić o dalszym rozwoju sytuacji. Wczorajszy odczyt ZEW pomógł w zdecydowanym odbiciu od wsparć.
Hollande ratuje Grecję

Hollande ratuje Grecję

2013-02-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowa sesja zapowiadała na rynkach walut dalsze wyczekiwanie inwestorów, jednakże pod koniec dnia kurs EURUSD nieoczekiwanie wystrzelił w górę, wybijając się tym samym z kilkudniowej konsolidacji. Gdyby nie fakt, że byki przystąpiły do działania około godziny 15, ...
ZEW i dane o produkcji w Polsce

ZEW i dane o produkcji w Polsce

2013-02-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś kolejny z dzień z relatywnie mało istotnymi danymi w kalendarzu. Nocne publikacje protokołów z posiedzenia BoJ i RBA nie przyniosły dużego zaskoczenia. Trudno oczekiwać także silnego wpływu indeksu ZEW na rynki, jego zmiana powinna być znacznie mniejsza niż przed miesiącem.
Włochy drugą Grecją?

Włochy drugą Grecją?

2013-02-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynku forex, podobnie jak ta piątkowa, odznaczała się dużą zmiennością i gwałtownymi ruchami, pomimo dość ubogiego kalendarza ekonomicznego. Inwestorzy z reguły nie tolerują informacyjnej pustki i w takich sytuacjach sięgają po rozmaite poszlaki i doniesienia medialne, mniej lub bardziej wiarygodne.
To będą kolejne słabe dane z naszego rynku pracy

To będą kolejne słabe dane z naszego rynku pracy

2013-02-18 Raport Home Broker
Po spadku styczniowej inflacji w Polsce do poziomu niewidzianego od 2007 r. z tym większym zainteresowaniem wyczekiwane są dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w minionym miesiącu. Topniejąca inflacja potwierdza mocno zwolnione obroty naszej gospodarki, ...
Wojna walutowa trwa!

Wojna walutowa trwa!

2013-02-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowa sesja zdecydowanie nie należała do najbardziej spokojnych i zrównoważonych. Poranne wieści płynące od członka ECB – Weidmanna, podbiły kurs EURUSD o ponad 40 pipsów. Początkowa zwyżka była efektem deklaracji, która jasno wskazała na brak działań w ramach obniżki stóp procentowych, zmierzających jedynie do osłabienia ...
Dane z Niemiec kluczowe dla rynków

Dane z Niemiec kluczowe dla rynków

2013-02-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Komunikat G20 nie wnosi niczego istotnego na rynki, ale zakończony szczyt oznacza, iż o wojnach walutowych będzie się mówiło nieco mniej. W tej sytuacji uwaga inwestorów przesunie się na inne kwestie – na przykład na dane z niemieckiej gospodarki, ...
Spadek inflacji poprawi sytuację posiadaczy lokat

Spadek inflacji poprawi sytuację posiadaczy lokat

2013-02-15 Raport Home Broker
Wszystko wskazuje na to, że kolejny tydzień zakończy się spadkami cen akcji na warszawskim parkiecie. W piątkowe południe bilans kończącego się tygodnia zamykał się 1,3-proc. stratą indeksu WIG. Jeśli sytuacja znacząco się nie poprawi do końca dnia to będziemy to czwarty kolejny tydzień regresu cen.
G20 nie skarci Japonii

G20 nie skarci Japonii

2013-02-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś rozpoczyna się szczyt G20. Już wiadomo, że nie będzie zgody co do komunikatu, który miałby skarcić postawę Japonii, co z kolei mogłoby umocnić jena. W tle dane makro – inflacja w Polsce oraz produkcja i wskaźnik NY Fed w USA.