Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wojna walutowa trwa!

Wojna walutowa trwa!

2013-02-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowa sesja zdecydowanie nie należała do najbardziej spokojnych i zrównoważonych. Poranne wieści płynące od członka ECB – Weidmanna, podbiły kurs EURUSD o ponad 40 pipsów. Początkowa zwyżka była efektem deklaracji, która jasno wskazała na brak działań w ramach obniżki stóp procentowych, zmierzających jedynie do osłabienia ...
Dane z Niemiec kluczowe dla rynków

Dane z Niemiec kluczowe dla rynków

2013-02-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Komunikat G20 nie wnosi niczego istotnego na rynki, ale zakończony szczyt oznacza, iż o wojnach walutowych będzie się mówiło nieco mniej. W tej sytuacji uwaga inwestorów przesunie się na inne kwestie – na przykład na dane z niemieckiej gospodarki, ...

Spadek inflacji poprawi sytuację posiadaczy lokat

Spadek inflacji poprawi sytuację posiadaczy lokat

2013-02-15 Raport Home Broker
Wszystko wskazuje na to, że kolejny tydzień zakończy się spadkami cen akcji na warszawskim parkiecie. W piątkowe południe bilans kończącego się tygodnia zamykał się 1,3-proc. stratą indeksu WIG. Jeśli sytuacja znacząco się nie poprawi do końca dnia to będziemy to czwarty kolejny tydzień regresu cen.
G20 nie skarci Japonii

G20 nie skarci Japonii

2013-02-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś rozpoczyna się szczyt G20. Już wiadomo, że nie będzie zgody co do komunikatu, który miałby skarcić postawę Japonii, co z kolei mogłoby umocnić jena. W tle dane makro – inflacja w Polsce oraz produkcja i wskaźnik NY Fed w USA.
Polityczna stagnacja i widmo recesji

Polityczna stagnacja i widmo recesji

2013-02-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja ze względu na negatywne dane płynące ze światowych gospodarek, miała zdecydowanie niedźwiedzi, ale i bardzo dynamiczny charakter. Stopniowo na rynek napływały coraz gorsze informacje. Z rana dyskontowaliśmy słabe dane z Japonii, które wskazują, że dotychczasowa polityka dewaluacyjna nie przyniosła jeszcze efektów.
recesyjny czwarty kwartał

recesyjny czwarty kwartał

2013-02-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na ten moment oficjalne dane pokazują, iż w każdym z trzech kluczowych regionów jeśli chodzi o gospodarkę globalną, czwarty kwartał miał charakter recesyjny. Co prawda po danych o handlu zagranicznym można oczekiwać, iż pierwotne -0,1% będzie zrewidowane w górę, ale jak się okazuje, w innych częściach globu jest jeszcze słabiej.
Hiszpania „uzdrowiona”

Hiszpania „uzdrowiona”

2013-02-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsze wypowiedzi głównych przedstawicieli instytucji finansowych na świecie, istotnie wpłynęły na notowania najpopularniejszych walut na rynku forex. Mario Draghi, szef EBC, przebywający z wizytą w Hiszpanii, znacząco poprawił nastroje inwestorów podkreślając postęp tego kraju w zakresie reform gospodarczych, ...
Jen zyskuje przed BoJ

Jen zyskuje przed BoJ

2013-02-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przed szczytem G20 robi się coraz goręcej. Widać ewidentnie, iż wśród globalnych przywódców nie ma zgody co do tego, jak podejść do kwestii słabnącego jena. Komunikat na szczycie byłby dla rynków z pewnością silniejszym impulsem niż jutrzejsza decyzja BoJ.
Euro wciąż za słabe

Euro wciąż za słabe

2013-02-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Brak danych ekonomicznych płynących ze światowych gospodarek, zazwyczaj skłania inwestorów oraz spekulantów do aktywnego poszukiwania tematów zastępczych. W przypadku wczorajszej sesji takim substytutem okazała się wypowiedź członka ECB, Jens’a Weidmanna.
Politycy o walutach

Politycy o walutach

2013-02-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zbliżający się szczyt G20 (w weekend w Moskwie) wymusza na politykach odniesienie się do tego, co dzieje się na rynku walutowym. Po bezprecedensowych działaniach ze strony Banku Japonii w mediach pojawiły się oczekiwania, iż być może G20 będzie wywierać na Japończykach presję.
Święta uśpią rynki?

Święta uśpią rynki?

2013-02-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowa sesja zaskoczyła inwestorów znacząco lepszymi danymi z Chin, niż było to prognozowane. Jedni uważają, że jest to znak wychodzenia światowej gospodarki na prostą, inni zaś wskazują na sezonowy czynnik związany z noworocznymi wakacjami, stanowiącymi wstęp do Roku Węża w Państwie Środka, co oznacza zamknięcie chińskiego rynku na cały tydzień.
BoJ i święta w Chinach

BoJ i święta w Chinach

2013-02-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po posiedzeniach banków centralnych w Europie uwaga rynków przesuwa się w kierunku Azji, a dokładnie Japonii, gdzie posiedzenie BoJ odbędzie się w cieniu wyboru nowego prezesa Banku. W Chinach święta trwają cały tydzień, co powinno nieco zmniejszyć aktywność w trakcie trwania sesji azjatyckich. W USA dane o sprzedaży i produkcji.
Rosnący optymizm inwestorów przestrzega przed przesileniem

Rosnący optymizm inwestorów przestrzega przed przesileniem

2013-02-08 Raport Home Broker
Do blisko 2,6 zwiększyła się w tym tygodniu relacja optymistów do pesymistów na amerykańskim rynku akcji. O ile tydzień wcześniej skala optymizmu podniosła się za sprawą wzrostu odsetka zwolenników dalszych zwyżek, to w kończącym się tygodniu zadecydował o tym spadek odsetka tych, którzy spodziewają się zniżki notowań.
Europa podzielona?

Europa podzielona?

2013-02-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ze względu na dużą ilość informacji płynących szerokim strumieniem ze światowych gospodarek, wczorajsza sesja obfitowała w nagłe, nerwowe ruchy na wykresach. Tym razem górą były niedźwiedzie, które wyraźnie dominowały w drugiej części dnia.
Teraz czekamy na Wall Street

Teraz czekamy na Wall Street

2013-02-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Mimo iż prezes EBC nie zniechęcał inwestorów do euro, wczoraj obserwowaliśmy największą przecenę wspólnej waluty w tym roku. To zdecydowanie zasłużony ruch. Na podobną korektę zasługuje też Wall Street, co nieco oczyściłoby rynek po hurraoptymistycznym początku roku. Dziś publikacja bilansu handlowego w USA.
Dziś zapadnie decyzja o wysokości rat Polaków

Dziś zapadnie decyzja o wysokości rat Polaków

2013-02-06 Raport Home Broker
Obniżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych oznacza ratę kredytu o 15 zł niższą na każde pożyczone 100 tysięcy. Przeciętna rodzina będzie też mogła pożyczyć na mieszkanie dodatkowe 8 tys. zł. Wraz z malejącymi stopami procentowymi rosną jednak marże kredytowe, czyli apetyt banków na zysk.
Cisza przed burzą

Cisza przed burzą

2013-02-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień okazał się sprzyjać bykom, które wyraźnie zrewanżowały się za poniedziałkowe mocne spadki spowodowane zawirowaniami politycznymi na peryferiach pogrążonej w kryzysie gospodarczym Europy. Niemiecki DAX zyskał 0.35%, CAC40 0.95%, a amerykański S&P 500 mógł pochwalić się 1.04% wzrostem.
Shirakawa odejdzie wcześniej, jen nadal traci

Shirakawa odejdzie wcześniej, jen nadal traci

2013-02-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zawahanie na parach z euro na początku tygodnia nie przeszkodziło w dalszej wyprzedaży japońskiej waluty. Wczoraj inwestorzy zyskali nowy pretekst – relatywnie konserwatywny prezes BoJ skończy pracę 19 marca, trzy tygodnie wcześniej niż kończy się jego kadencja. Hiszpańsko-włoskimi problemami nie przejęli się także inwestorzy na Wall Street.
Ustalono cenę akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości

Ustalono cenę akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości

2013-02-05 Raport Home Broker
Skala poniedziałkowych zniżek na rynkach akcji przede wszystkim w Europie, a w mniejszym stopniu również w Stanach Zjednoczonych, skłania coraz bardziej do zastanawiania się, czy nie mamy do czynienia z przełomem postrzegania perspektyw koniunktury giełdowej przez inwestorów.
Mamy korektę

Mamy korektę

2013-02-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jak to czasem na rynku przewrotnie bywa, korekta przychodzi w momencie, gdy wszystko zadaje się sugerować, iż jej nie będzie. Nie ma wątpliwości, iż cofnięcie, szczególnie na parach z EUR, jest zdecydowanie zasłużone, o czym wielokrotnie pisaliśmy. Natomiast nastroje pogorszyły się akurat po serii dobrych danych z Niemiec i USA, pod pretekstem ryzyk politycznych we Włoszech i Hiszpanii.