Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kosztowna cypryjska pomyłka

Kosztowna cypryjska pomyłka

2013-03-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po relatywnie spokojnym minionym tygodniu, rynki zaczynają poniedziałek od mocnego uderzenia. Kwestia cypryjskich kłopotów przewijała się w cieniu innych wydarzeń od kilku miesięcy. Jednak finalne rozwiązanie może budzić wśród wielu inwestorów niepokój, szczególnie, że na rynkach panowały ostatnio (zbyt?) sielankowe nastroje.
Dobra passa Stanów Zjednoczonych

Dobra passa Stanów Zjednoczonych

2013-03-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynkach finansowych to przede wszystkim kontynuacja dobrej passy amerykańskiej gospodarki, która po raz kolejny zaskoczyła wszystkich w kontekście makroekonomicznym.

Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

2013-03-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo kolejnych dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy wczoraj obserwowaliśmy lekkie odbicie w notowaniach EURUSD. Perspektywą zacieśnienia w USA na razie w ogóle nie przejmują się rynki akcji, gdzie S&P500 jest już coraz bliżej szczytów sprzed kryzysu.
Inwestorzy wierzą w USA

Inwestorzy wierzą w USA

2013-03-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynkach walut była odzwierciedleniem danych napływających
ze światowych gospodarek. Początkowe mocne spadki EURUSD zostały spowodowane obniżeniem wartości produkcji przemysłowej w Unii Europejskiej, gdzie zanotowano spadek tego wskaźnika o 0.4% wobec wzrostu o 0.9% w zeszłymi miesiącu.
Dolar najmocniejszy od czterech miesięcy

Dolar najmocniejszy od czterech miesięcy

2013-03-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejne dobre dane z amerykańskiej gospodarki nie pozostawiają wątpliwości, iż koniunktura w USA w pierwszym kwartale wyraźnie się poprawiła. Co ciekawe jednak na ten moment odmiennie reagują na te publikacje. To zaś oznacza, iż posiedzenie Fed w przyszłym tygodniu będzie miało bardzo duży wpływ na notowania. Dziś natomiast czekają nas tygodniowe dane w USA, a w Polsce dane o inflacji za luty.
Weidmann straszy kryzysem

Weidmann straszy kryzysem

2013-03-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynkach walut przebiegała pod znakiem mało zrozumiałych zachowań inwestorów, szczególnie w kontekście makroekonomicznym. Od samego rana napływały negatywne dane ekonomiczne z Wielkiej Brytanii, gdzie oprócz nieznacznej poprawy bilansu handlowego, spadła produkcja przemysłowa, ...
Kolejny dzień wyprzedaży w Chinach

Kolejny dzień wyprzedaży w Chinach

2013-03-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wall Street w zasadzie codziennie notuje nowe maksima, z niewielką przeceną poradził sobie także niemiecki DAX30 i również jest na kilkuletnich szczytach. Korekta się spóźnia? Nie w Chinach, druga kolejna sesja przyniosła wyraźny spadek notowań, które są już ponad 10% poniżej tegorocznych szczytów. Dziś dane o sprzedaży w USA oraz rynek pracy w Australii.
OECD optymistycznie o światowej gospodarce

OECD optymistycznie o światowej gospodarce

2013-03-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja zgodnie z oczekiwaniami była spokojna i wiele indeksów na światowych parkietach zamknęło się w okolicach poziomu, z którego startowały. Podobna sytuacja miała miejsce na rynkach walut, gdzie notowania większości par przybrały formę konsolidacji.
Spokojny początek tygodnia na rynkach

Spokojny początek tygodnia na rynkach

2013-03-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nowe rekordy na amerykańskich indeksach, lekkie odbicie w notowaniach EURUSD i dalsze osłabienie jena. Początek tygodnia nie przyniósł dużych zmian na rynku, bo nie było też silnych impulsów, które mogłyby te zmiany sprowokować.
Włochy nadal w impasie

Włochy nadal w impasie

2013-03-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sesja przed weekendem okazała się mieć podwójne oblicze. Z jednej strony notowania indeksów na głównych światowych parkietach miały raczej byczy charakter, czego nie można powiedzieć o rynkach walut. Zdecydowanie złe nastroje wśród inwestorów, mimo pozytywnych danych płynących z największych gospodarek, ...
echa danych z rynku pracy

echa danych z rynku pracy

2013-03-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Najważniejsza w tym tygodniu publikacja danych ujrzała już światło dzienne… w piątek. Tak to nie żart, pomimo całej serii danych z USA to echa opublikowanych danych z rynku pracy za luty mogą mieć kluczowy wpływ na zachowanie rynku.
Długi nos Draghiego

Długi nos Draghiego

2013-03-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja była całkowicie zdominowana przez wystąpienie niezwykle popularnego wśród inwestorów – Mario Draghiego. Jego osoba zdaje się działać na rynki niczym narkotyk dając im niezłego „kopa”, który utrzymuje się potem przez jakiś czas.
Dobre złe dane z rynku pracy

Dobre złe dane z rynku pracy

2013-03-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Europejskie banki nie zmieniły polityki monetarnej i ten ruch może wpłynąć na niewielkie (i być może przejściowe) uspokojenie na rynku walut. Dziś uwaga przesuwa się na dane z amerykańskiego rynku pracy. Te również mają znaczenie dla polityki monetarnej. Paradoksalnie, im niżej będzie stopa bezrobocia, tym bardziej nerwowe będą reakcje rynku.
Wojny walutowe dotarły do Polski

Wojny walutowe dotarły do Polski

2013-03-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja była zaskakująca z jednego względu. Narodowy Bank Polski obniżył niespodziewanie stopę procentową, co zaskoczyło wielu inwestorów znad Wisły. W zasadzie decyzja ta nie miała większego wpływu na światowe rynki finansowe, ale pokazuje bardzo istotny proces w gospodarce Europy środkowo-wschodniej.
Dziś może być więcej zaskoczeń

Dziś może być więcej zaskoczeń

2013-03-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rada Polityki Pieniężnej raz jeszcze postanowiła zwrócić na siebie uwagę. Po serii czterech obniżek stóp procentowych rzędu 25 bp zdecydowała o ruchu dwukrotnie większym, mimo iż przed posiedzeniem jej członkowie sygnalizowali, iż obniżki może nie być w ogóle. Dzisiejsze decyzje europejskich banków nie powinny być aż tak szokujące, ale inwestorzy nie będą narzekać na nudę.
Indeksy w górę, waluty w konsolidacji

Indeksy w górę, waluty w konsolidacji

2013-03-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowa sesja na rynkach walut to przede wszystkim konsolidacja głównych par w oczekiwaniu na wystąpienia przedstawicieli banków centralnych. Tego samego nie można powiedzieć o notowaniach najważniejszych indeksów na świecie, które już teraz zdają się dyskontować plotki napędzane przez media.
Dow na sterydach

Dow na sterydach

2013-03-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Notowania amerykańskiego indeksu DJIA znalazły się na poziomach najwyższych w historii, S&P500 jest na kolejnym kilkuletnim szczycie i do rekordu wszechczasów też nie brakuje mu już wiele. Zachowanie amerykańskiego rynku akcji coraz bardziej potwierdza obawy przeciwników obecnej polityki Fed.
W lutym osłabiła się kondycja światowych gospodarek

W lutym osłabiła się kondycja światowych gospodarek

2013-03-05 Raport Home Broker
Lepsze od wstępnie publikowanych, ale wciąż słabsze niż w lutym okazały się wskaźniki koniunktury w sektorze usług w strefie euro. Wskaźnik PMI obniżył się ze styczniowych 48,6 pkt do 47,9 pkt. Dokładnie takie same wartości miały wskaźniki obrazujące koniunkturę łącznie w sektorze przemysłowym i usług.
Rynki w cieniu polityków

Rynki w cieniu polityków

2013-03-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja, zgodnie z oczekiwaniami, przebiegała raczej spokojnie. Notowania wielu par walutowych przybrały formę konsolidacji, a najpopularniejsze indeksy zamykały się tuż nad lub pod kreską. Niezdecydowanie inwestorów spowodowane jest głównie oczekiwaniem na decyzje polityków oraz przedstawicieli banków centralnych, ...
Politycy rozmawiają, Wall Street rośnie

Politycy rozmawiają, Wall Street rośnie

2013-03-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po słabej poniedziałkowej sesji azjatyckiej, wczorajsze popołudnie przyniosło poprawę nastrojów. Inwestorzy w USA mają nadzieję, iż rozmowy prezydenta z czołowymi przedstawicielami Republikanów doprowadzą do kompromisu i wycofania większości cięć budżetowych. RBA nie zaskoczył i nie zmienił polityki monetarnej. Dziś indeksy PMI dla sektora usług.