Bliskość historycznego szczytu w USA działa na wyobraźnię

Bliskość historycznego szczytu w USA działa na wyobraźnię
Raport Home Broker
Data dodania: 2013-01-25 (12:05)

Pierwszy raz od 2007 r. amerykański S&P 500 znalazł się w czwartek w ciągu dnia ponad 1500 pkt i tym samym na nieco ponad 60 pkt zbliżył się do rekordu wszech czasów z jesieni 2007 r. Jeszcze mniej w ujęciu procentowym do analogicznej bariery brakowało skupiającemu 30 największych przedsiębiorstw indeksowi DJIA.

Ostatecznie jednak dotarcie S&P 500 do psychologicznej bariery 1500 pkt skłoniło do niewielkiej realizacji zysków i dzień zakończył się bez zmian.

Mogło to nieco zaskakiwać w kontekście bardzo dobrych wiadomości gospodarczych, które napłynęły wczoraj nie tylko z Azji i Europy, ale również z USA. Chodziło o wyraźną poprawę styczniowych wskaźników aktywności ekonomicznej. Okazało się jednak, że to wystarczyło jedynie do zrekompensowania negatywnego impulsu, jakim było rozczarowanie wynikami finansowymi Apple, największej firmy pod względem kapitalizacji w USA.

Pytanie o to, czy i ewentualnie kiedy amerykańska giełda pokona historyczny szczyt będą jednak zapewne w najbliższych dniach padać coraz częściej. Skłaniają ku nim bardzo dobre nastroje na rynkach akcji. Nie widać na razie czynnika, który mógłby wytrącić inwestorów z pozytywnego myślenia, choć trzeba mieć świadomość, że duża część dobrych informacji została już zdyskontowana wcześniejszymi zwyżkami notowań akcji.

Jednocześnie jednak specyfiką zachowania giełdy w USA z ostatnich lat jest to, że po ustanowieniu nowego szczytu trendu wzrostowego, co stanowi wyraźny sygnał kupna, rynek zamiast nabrać siły zaczyna ją tracić.

HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:

Dobre nastroje na rynkach akcji będą coraz bardziej skłaniać do pytań o to, kiedy amerykański parkiet pokonana rekord wszech czasów z 2007 r. Koszty wynajmu biur na świecie w przeliczeniu na pracownika wzrosły w 2012 r. mniej niż wyniosła inflacja.

Rynki nieruchomości

Londyński West End wyprzedził w 2012 r. Hong Kong w zestawieniu najdroższych w przeliczeniu na pracownika powierzchni biurowych na świecie. Rocznie wynajem pochłaniał tam 23,5 tys. USD. W Hong Kongu było to 22,19 tys. USD (miniony rok przyniósł spadek o 11% z 25,16 tys. USD odnotowanych w 2011 r.). Dla porównania w Nowym Jorku, znajdującym się na 11. pozycji, jest to 14 tys. USD. W Hong Kongu koszty wynajmu obniżyły się o 12% po tym, jak przedsiębiorstwa zmniejszały zajmowane powierzchnie, czy też przeprowadzały się do tańszych miejsc. Z europejskich lokalizacji w najdroższej dziesiątce znalazły się Genewa, Zurych, Paryż, Oslo i Moskwa.

Badanie przeprowadzone przez DTZ obejmuje 126 miast. Wynika z niego, że najniższe koszty ma indonezyjska Surabaja. Wynoszą zaledwie 1610 USD na pracownika. DTZ wyliczył przy tym, że w skali świata koszty wynajmu powierzchni biurowych zwiększyły się w minionym roku o 1% w porównaniu z inflacją na poziomie 3,2%.

Od dewelopera

Ronson Development sprzedał 100 mieszkań, czyli niemal 50% z 202 oferowanych w zlokalizowanej na Woli przy ul. Jana Kazimierza inwestycji Espresso. Sprzedaż wyprzedza prace budowlane, które obecnie „wychodzą z ziemi”, a ich zaawansowanie jest na poziomie 33%. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie projektu planowane jest na I kwartał 2014 roku. Ceny mieszkań w inwestycji zaczynają się od 6 600 zł brutto za m kw. Łącznie na osiedlu powstanie 650 mieszkań w czterech budynkach, z których dwa z 202 lokalami budowane są w pierwszym etapie.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker
Home Broker
Komentarz dostarczył:
Home Broker
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

2024-02-19 Poradnik konsumenta
W dzisiejszych czasach, w dobie dynamicznego rozwoju e-commerce, sklepy online oferują coraz więcej sposobów na oszczędzanie podczas zakupów. Jednym z najpopularniejszych narzędzi są kody rabatowe, które stanowią świetny sposób na obniżenie kosztów zakupów i zwiększenie wartości pieniędzy wydanych online. W tym artykule eksperckim omówimy, jak wykorzystać kody rabatowe do sklepów online i maksymalizować oszczędności.
Jak sprawdzają się opony zimowe?

Jak sprawdzają się opony zimowe?

2023-11-13 Artykuł sponsorowany
Jak wszyscy możemy sobie wyobrazić, opony zimowe to bezpieczeństwo dla wszystkich, którzy chcą poruszać się zimą, zwłaszcza jeśli mieszkają w obszarach, gdzie prawdopodobne jest występowanie śniegu lub lodu. W każdym razie we Włoszech od 15 listopada do 15 kwietnia obowiązuje obowiązek posiadania na pokładzie opon zimowych lub łańcuchów. Dzieje się tak dlatego, że zima we Włoszech, choć zależy od regionu, potrafi być bardzo sroga.
Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

2023-08-03 Poradnik konsumenta
Reperowanie domowego budżetu, to normalna sprawa, która może nas czasami przerastać. Są jednak kwestie, na których jesteście w stanie zaoszczędzić dużo bardziej, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze świetnych tego przykładów jest oczywiście zmniejszenie opłat, które płacimy za rachunki. Warto wiedzieć, że istnieją na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że liczby na rachunkach znacząco się skurczą. Jak to osiągnąć?
Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

2023-02-16 Analizy HRE INvestments
Pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie jak dziś. Wysokiej jakości drożdżowy przysmak wyceniony został przez HRE Investments na 4,63 złote za sztukę. To aż o 31% więcej niż przed rokiem. Niemniej na finiszu karnawału mało kto odmówi sobie tego przysmaku. W efekcie w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wydać na ten cel 176 milionów złotych. Tłusty czwartek to święto, które wywołuje szczególnie ciepłe uczucia. Jest to dzień, w którym tradycyjnie możemy trochę sobie pofolgować.
Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

2022-12-16 Artykuł sponsorowany
Końcówka roku to dla wielu osób czas wzmożonych zakupów. To właśnie wtedy pojawiają się liczne atrakcyjne oferty, a także kupuje się prezenty dla rodziny i przyjaciół. I choć polowanie na promocje trwa w najlepsze, to jednak niskie ceny można uzyskać znacznie łatwiej, czyli korzystając z portalu Rabatio.com. Portal gromadzi w jednym miejscu aktualne zniżki z tysięcy sklepów internetowych. Możesz z nich skorzystać za darmo, a w koszyku w Twoim ulubionym sklepie naliczy się zniżka.
Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

2022-11-25 Analizy HRE INvestments
Tegoroczny sezon zimowy przyniesie sporej części z nas bardzo duże podwyżki rachunków za ogrzewanie. Niewielką ulgę daje nam póki co aura za oknem. Dotychczas było bowiem trochę cieplej niż zwykle, co ograniczyło nasze zapotrzebowanie na ciepło. Od początku tegorocznego sezonu grzewczego zapotrzebowanie na ciepło nie było zbyt duże. Zarówno we wrześniu jak i październiku było relatywnie ciepło. Uwagę zwraca szczególnie ten drugi miesiąc, który jak się okazuje był najcieplejszym październikiem w europejskiej historii pomiarów klimatologicznych. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na ciepło w tym miesiącu było mniejsze.
Putin straszy inwestorów

Putin straszy inwestorów

2022-01-25 Komentarz XTB
Świetne nastroje z początku roku nie trwały długo. Nagle okazuje się, że litania problemów trapiących inwestorów jest długa, a wśród nich na wysokiej pozycji jest potencjalna rosyjska agresja wobec Ukrainy. Czy za konflikt na Ukrainie zapłacimy wszyscy? Walka o wpływy trwa już niemal dekadę: Warto przypomnieć, że konflikt wokół Ukrainy trwa już 8 lat, a rozpoczęły go demokratyczne przemiany w tym kraju po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza.
Najlepszy styczeń w historii deweloperów

Najlepszy styczeń w historii deweloperów

2021-02-19 Analizy HRE Investments
Deweloperzy nadrabiają zaległości z ubiegłego roku. Do tego mamy spory popyt na nowe mieszkania. W efekcie styczeń pod względem liczby rozpoczynanych inwestycji był najbardziej pracowitym początkiem roku w historii polskiej deweloperki.
Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

2020-12-10 Analizy HRE Investments
W 45 krajach na 55 przebadanych ceny nieruchomości w ciągu ostatniego roku wzrosły – wynika z danych zebranych przez portal Global Property Guide. Ceny nie tylko rosną, ale rosną coraz szybciej pokonując inflację. Jeszcze kilka miesięcy temu twierdzenie, że pandemia nie zachwieje fundamentami rynku mieszkaniowego było uznawane za herezję.
Polska wdraża technologię 5G

Polska wdraża technologię 5G

2020-02-17 Informacje rynkowe
Pamiętasz, kiedy pojawiło się 3G? To było tak, jakby nasze smartfony dostały drugie życie. Nagle mieliśmy dostęp do szybkich danych i mogliśmy zacząć wysyłać zdjęcia i filmy do naszych przyjaciół oraz wysadzać platformy mediów społecznościowych. Wiele lat później to samo stało się z 4G, dając nam prędkości nawet 10-krotnie szybszą Cóż, zapnijcie pasy bezpieczeństwa, bo nadchodzi 5G, a znaczna część akcji dzieje się tutaj, w Polsce, prowadzona przez trzech głównych graczy w rewolucji 5G.