Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nowe rozdanie Draghiego

Nowe rozdanie Draghiego

2013-05-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem danych z Australii i Europy. Poziom sprzedaży detalicznej na antypodach był znacznie niższy od prognoz i wyniósł -0.4%, co wprawiło tamtejszych inwestorów w niedźwiedzie nastroje.
RBA zaskoczył obniżką stóp

RBA zaskoczył obniżką stóp

2013-05-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejny bank centralny zdecydował się na poluzowanie polityki pieniężnej. Tym razem był to Bank Australii, który nie musi jeszcze drukować pieniądza, gdyż ma do dyspozycji stopy procentowe. Na rynkach akcji nic nie jest w stanie zakłócić dobrych nastrojów – po świątecznej przerwie japoński ...

EBC działa, akcje drożeją po danych z USA

EBC działa, akcje drożeją po danych z USA

2013-05-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Majówka na rynkach była wyjątkowo gorąca. Najpierw emocje zapewnił EBC, który, jak się okazało, zrobił znacznie więcej niż oczekiwał od niego rynek. Tradycyjnie słaby miesiąc dla rynków akcji rozpoczął się tym razem wyśmienicie, rynki zagraniczne zamknęły ubiegły tydzień dynamiczną zwyżką po lepszych danych z amerykańskiego rynku pracy.
EBC kluczowy dla euro

EBC kluczowy dla euro

2013-05-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Posiedzenie Fed już za nami, ale w tym tygodniu liczy się przede wszystkim Europejski Bank Centralny. Konsensus rynkowy po raz pierwszy w tym roku zakłada obniżkę stopy referencyjnej. Jeśli EBC nie zdecyduje się na taki ruch, euro zapewne zyska.
Deprecjacja dolara trwa

Deprecjacja dolara trwa

2013-04-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia na rynku dolara amerykańskiego został zdominowany przez niedźwiedzie. Przecena waluty Stanów Zjednoczonych była dalekim echem nie najlepszych nastrojów po piątkowej publikacji danych dotyczących wzrostu PKB największej gospodarki świata(2.5% wobec oczekiwanych 3.0%).
Serię danych czas zacząć

Serię danych czas zacząć

2013-04-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kalendarz rynkowy na bieżący tydzień jest wyjątkowo obfity. Choć dwie z trzech głównych pozycji to banki centralne (Fed i EBC), to czeka nas również seria danych makroekonomicznych. Przede wszystkim będą to miesięczne dane z USA, choć nie zabraknie także danych z Europy i Azji. Dziś w USA Chicago PMI i Conference Board, w Europie zaś dane o PKB za pierwszy kwartał z Hiszpanii.
Stany Zjednoczone rozwijają się wolniej

Stany Zjednoczone rozwijają się wolniej

2013-04-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem piątkowej sesji była publikacja danych dotyczących PKB Stanów Zjednoczonych. Niestety, największa gospodarka świata zanotowała wzrost na poziomie 2.5% w miejsce oczekiwanych 3.0% Grający na spadki amerykańskiego dolara mogli zacząć realizować zyski.
Majówka z bankami centralnymi

Majówka z bankami centralnymi

2013-04-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To nie będzie nudny tydzień. Na rynkach finansowych początek tygodnia z reguły przynosi istotne wydarzenia, a do tradycyjnych pozycji w tym okresie dodać należy jeszcze posiedzenie Fed i trwający sezon wyników na Wall Street. Na rynku walut wydarzeniem tygodnia może być jednak posiedzenie EBC. W piątek zaś dane z rynku pracy.
Obiecujące dane z Wielkiej Brytanii

Obiecujące dane z Wielkiej Brytanii

2013-04-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja na rynkach walutowych upłynęła pod znakiem aprecjacji funta. Głównym czynnikiem zmian była przedpołudniowa publikacja brytyjskiego urzędu statystycznego dotycząca PKB, który wzrósł o 0.6% w ujęciu rocznym.
Rośnie napięcie przed posiedzeniem EBC

Rośnie napięcie przed posiedzeniem EBC

2013-04-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jednym z wydarzeń przyszłego tygodnia będzie posiedzenie EBC. Wobec słabych danych z europejskiej gospodarki presja na Bank ponownie rośnie, nie tylko ze strony rynku. Wczoraj w temacie polityki monetarnej wypowiadała się m.in. niemiecka kanclerz.
Słabe dane zignorowane przez rynek

Słabe dane zignorowane przez rynek

2013-04-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Słabe dane z Niemiec, słabe dane z USA, wszystko to bez zauważalnego wpływu na rynek. Ciągnący w górę rynki globalne japoński Nikkei sprawia, iż inwestorzy (przy aprobacie polityków) ciągle łudzą się, iż nowa fala dodruku pieniądza uratuje globalny wzrost.
Raport Apple i sytuacja we Włoszech sprzyjają optymizmowi

Raport Apple i sytuacja we Włoszech sprzyjają optymizmowi

2013-04-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj giełdy w największych krajach na świecie spokojnie rosły (m.in. pod wpływem spadających premii od włoskich obligacji)poza małą przerwą ok. 19:00 CET. Wtedy też na zhakowanym koncie jednej z agencji na Twitterze ukazała się notka o wybuchu w Białym Domu.
Rośnie zadłużenie Unii Europejskiej

Rośnie zadłużenie Unii Europejskiej

2013-04-23 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja dla euro miała zdecydowanie niedźwiedzi charakter. Negatywne informacje napływające z Eurostrefy sprawiły, że inwestorzy woleli lokować swój kapitał w innych, bezpieczniejszych walutach.
Kluczowe dane z Europy

Kluczowe dane z Europy

2013-04-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Marcowe indeksy PMI ze Starego Kontynentu wyraźnie rozczarowały. Przyznał to nawet prezes EBC, który wcześniej utrzymywał, iż lepsze warunki na rynkach finansowych przełożą się na ożywienie gospodarcze.
Rekord w Tokio, 100 jenów za dolara

Rekord w Tokio, 100 jenów za dolara

2013-04-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynki w Azji zaczęły tydzień w dobrych nastrojach. Na nowe maksima wysunął się indeks Nikkei225, zaś para USDJPY znów testuje poziom 100,00. Jednak to, czy takie nastroje pozostaną na rynkach na dłużej zależeć będzie od danych i w nieco mniejszym stopniu od wyników spółek z Wall Street. W tym tygodniu czeka nas kilka ciekawych publikacji.
Inwestorzy skupują funta

Inwestorzy skupują funta

2013-04-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja okazała się zdecydowanie bycza dla brytyjskiego funta. Na fali umiarkowanie dobrych wyników sprzedaży detalicznej, która wyniosła – 0,5% wobec prognozowanych – 0,6% w ujęciu rocznym, para GBPUSD poszybowała w górę o niemal 100 pipsów.
Wyniki nie pomagają nastrojom

Wyniki nie pomagają nastrojom

2013-04-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od początku tygodnia na rynkach finansowych jest nerwowo. Wyprzedaż na rynku metali szlachetnych przełożyła się na pogorszenie koniunktury na rynkach akcji, w mniejszym stopniu na rynek walut. Nie pomagają też wyniki amerykańskich spółek, które zdają się nie uzasadniać obecnych wycen. Naturalnie nie pozostaje to bez wpływu na GPW, WIG20 jest najniższej od początku września ubiegłego roku.
Irlandia w kryzysie?

Irlandia w kryzysie?

2013-04-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień dla europejskiej waluty był prawdziwą katastrofą. Zdecydowanie niedźwiedzie nastroje inwestorów przez cały dzień napędzane były przez negatywne informacje napływające z różnych stron Unii Europejskiej oraz medialne spekulacje, które z dnia na dzień wydają się być coraz bardziej realne.
Rynki pod presją surowców i wyników spółek

Rynki pod presją surowców i wyników spółek

2013-04-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dalsza przecena na rynku surowców (głównie miedzi) podczas handlu w Azji, plotki o obniżce ratingu dla Niemiec ze strony jednej z trzech dużych agencji, słabe wyniki spółek amerykańskich raportujących wczoraj po sesji oraz silne tąpnięcie na akcjach Apple nie dają nadziei na odbicie na rynkach w dniu dzisiejszym.
Pesymistyczne nastroje ZEW

Pesymistyczne nastroje ZEW

2013-04-17 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowa sesja dla europejskiej waluty skończyła się wyjątkowo optymistycznie,
choć z perspektywy kalendarza ekonomicznego nic pozytywnego się nie wydarzyło. Wskaźnik nastrojów ekonomicznych ZEW dla Niemiec oraz całej Unii Europejskiej wykazujący wartość poniżej oczekiwań inwestorów jedynie na chwilę podważył bycze nastroje.