Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Chiny zawodzą świat

Chiny zawodzą świat

2013-04-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Kiedy wczoraj o poranku inwestorzy czekali na informacje z chińskiej gospodarki, mało kto spodziewał się aż tak pesymistycznych danych w odniesieniu do rokowań. Dynamika PKB wyniosła tam 7.7% wobec prognozowanych 8%, a produkcja przemysłowa 8.9% wobec 10%.
Cypr ciągle potrzebuje wsparcia

Cypr ciągle potrzebuje wsparcia

2013-04-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sesja przed weekendem na głównych europejskich parkietach zdominowana była przez niedźwiedzie nastroje, spowodowane pesymistycznymi informacjami napływającymi z eurostrefy. Debata w kontekście kolejnych problemów na Cyprze i konieczności dalszej pomocy dla tego peryferyjnego kraju, podkopuje zaufanie inwestorów do polityków, ...

ECB optymistycznie o gospodarce UE

ECB optymistycznie o gospodarce UE

2013-04-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja okazała się niezwykle pozytywna dla europejskiej waluty, a inwestorzy zachęceni „optymistycznymi” danymi napływającymi z ECB chętnie ją nabywali. Powodów do zadowolenia dostarczył Raport Miesięczny, w którym to prognozuje się poprawę stanu gospodarki Unii Europejskiej w drugiej połowie roku, pomimo słabego startu na początku 2013.
Rusza sezon wyników na Wall Street

Rusza sezon wyników na Wall Street

2013-04-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś wyniki za pierwszy kwartał opublikuje amerykański gigant JP Morgan, otwierając faktyczny sezon publikacji wyników finansowych. Co prawda, za oficjalny start sezonu uznaje się raport Alcoa i producent aluminium podał go już w poniedziałek, dopiero od dziś czeka nas intensywny napływ raportów na rynek.
Bernanke wycofa QE?

Bernanke wycofa QE?

2013-04-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja dla dolara amerykańskiego miała zdecydowanie byczy charakter.
Po opublikowaniu „minutek” Fedu okazało się, że większość członków jest zgodnych
co do schładzania QE przed końcem 2013 roku, kiedy to prognozuje się znaczącą poprawę stanu gospodarki oraz sytuacji na rynku pracy.
Minutes nie przestraszyły inwestorów

Minutes nie przestraszyły inwestorów

2013-04-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Słabsze dane, głosy zaniepokojenia w minutes Fed, to wszystko nie ma dla inwestorów w USA na razie większego znaczenia. Na Wall Street gra muzyka, na fali której indeks S&P500 wzniósł się do najwyższych w historii poziomów.
Obniżka jeszcze nie dziś

Obniżka jeszcze nie dziś

2013-04-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynek wracają dobre nastroje. Ani słabe dane z USA, ani bezradność EBC nie były w stanie na dłużej zmącić ciągle sielankowej w tym roku atmosfery na rynkach globalnych. Wall Street znów testuje maksima, euro odrabia starty wobec dolara, od kilku dni zyskuje też złoty i tylko GPW pozostaje bardzo słaba. Dziś decyzja RPP oraz publikacja protokołu Fed.
Inwestorzy czekają na decyzję Draghiego

Inwestorzy czekają na decyzję Draghiego

2013-04-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowy kalendarz ekonomiczny był dosyć skromny. Najważniejsze informacje dla europejskiej gospodarki dochodziły z Niemiec, gdzie produkcja przemysłowa wzrosła o 0.5% wobec oczekiwanych 0.3%. Ponadto, Mario Draghi, który jest dla rynków jednym z ostatnich wiarygodnych polityków podkreślił po raz kolejny, ...
Gromne umocnienie walut rynków wschodzących

Gromne umocnienie walut rynków wschodzących

2013-04-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od kilku dni wiele walut rynków wschodzących umacnia się pod wpływem spadającej na rynkach awersji do ryzyka, ale także dzięki rosnącemu napływowi kapitału spekulacyjnego z Japonii. Dotyka to także złotego i rentowności polskiego długu, które spadły do bardzo niskich poziomów.
Luzowanie ilościowe nadal popularne

Luzowanie ilościowe nadal popularne

2013-04-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowa sesja na rynku Forex zdominowana była przez inwestorów chcących pozbyć się amerykańskiej waluty w związku z kiepskimi informacjami płynącymi z tamtejszej gospodarki. Wskaźnik pozarolniczej listy płac wykazał znacząco mniejszą wartość niż było to prognozowane, osiągając poziom 88 tys. wobec 268 tys. w zeszłym miesiącu.
Co oznaczają słabsze dane z USA

Co oznaczają słabsze dane z USA

2013-04-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po kilku słabych publikacjach dane z rynku pracy w USA również okazały się słabsze niż oczekiwał rynek. Teoretycznie przy bardzo wykupionych rynkach akcji powinno zapowiadać to korektę. Jednak jesteśmy w takim punkcie, iż każda reakcja może być wytłumaczona.
Bank of Japan zaskoczył rynki

Bank of Japan zaskoczył rynki

2013-04-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja rozpoczęła się trzęsieniem ziemi w Japonii. Dosłownie. W okolicach Tokio zanotowano wstrząsy o sile 5.3 w skali Richtera. O ile obywatele Kraju Kwitnącej Wiśni są przyzwyczajeni do podobnych wydarzeń, o tyle poranna decyzja Haruhiko Kurody, szefa BoJ była dla rynków szokiem. Do ogłoszonej kilka miesięcy temu decyzji o podjęciu walki ...
Dane z rynku pracy rozczarują

Dane z rynku pracy rozczarują

2013-04-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poświąteczny tydzień an rynkach obfituje w bardzo ciekawe wydarzenia. Dziś przed nami kolejne – najważniejsza publikacja makroekonomiczna w USA. Przed miesiącem raport z rynku pracy był bardzo mocny, co przełożyło się na aprecjację dolara. Tym razem dane mogą być słabsze, co wraz z postawą EBC może nieco pomóc euro.
Negatywne dane z amerykańskiego rynku pracy

Negatywne dane z amerykańskiego rynku pracy

2013-04-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środowa sesja była zdominowana przez inwestorów pozbywających się amerykańskiej waluty. Głównym uzasadnieniem dla niedźwiedzich nastrojów na parze EURUSD były informacje z amerykańskiego rynku pracy.
Pogrom na GPW

Pogrom na GPW

2013-04-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To już pogrom byków, inaczej nie można tego nazwać. W momencie, gdy amerykańskie indeksy ocierają się o historyczne szczyty, a niemiecki DAX jest blisko poziomów sprzed kryzysu, w Warszawie wyprzedaż trwa w najlepsze. Powód jest prosty: OFE. Na rynku walut dziś w centrum uwagi banki centralne. Jen traci po decyzji Banku Japonii, euro czeka na EBC.
Słowenia drugim Cyprem?

Słowenia drugim Cyprem?

2013-04-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowa sesja na rynkach walut została prawie całkowicie zdominowana przez niedźwiedzie, które tym razem nie odpuszczały aż do końca dnia. Negatywne nastroje wśród inwestorów kształtowane były przez informacje napływające z Nikozji, gdzie minister finansów podał się do dymisji, pogłębiając tym samym chaos panujący na Wyspie.
Złoto straciło swój blask

Złoto straciło swój blask

2013-04-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Słabe dane nie przeszkadzają inwestorom na rynkach akcji, zwłaszcza w USA, gdzie wczorajsza sesja przyniosła kolejne maksima. Mimo rozczarowujących odczytów z Hiszpanii i Włoch silne odbicie notujemy też na europejskich parkietach, choć niemal tradycyjnie już nie obejmuje ono Warszawy.
Rynek pracy, banki centralne pod lupą inwestorów

Rynek pracy, banki centralne pod lupą inwestorów

2013-04-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wracający po świętach na rynek inwestorzy w Polsce nie będą narzekać na nudę. Rynki działają bowiem już od niedzieli wieczorem i za nami już pierwsze publikacje danych z USA. Tych w tym tygodniu nie zabraknie, a ich kulminacją będzie publikacja raportu z rynku pracy za marzec. Równie ciekawie zapowiadają się posiedzenia banków centralnych, zarówno w Europie, jak i w Japonii.
Azja znów zawodzi inwestorów

Azja znów zawodzi inwestorów

2013-04-02 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas gdy inwestorzy ze Starego Kontynentu nadal pogrążeni byli w świątecznej Nirvanie, na rynku walut wyraźnie zarysowały się niepokoje związane z negatywnymi informacjami napływającymi z Azji. Japoński wskaźnik Tankan, który dla wielu ekonomistów jest niezwykle istotnym wyznacznikiem stanu gospodarki kraju Kwitnącej Wiśni, ...
Inwestorzy ostrożni wobec danych z USA

Inwestorzy ostrożni wobec danych z USA

2013-03-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem deprecjacji amerykańskiego dolara. Niezmiennie, nie licząc drobnej korekty przed południem, notowania pary EURUSD była zdominowana przez byki. Powodem dla którego inwestorzy byli ostrożni względem amerykańskiej waluty były dane dotyczące dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych, które wzrosło jedynie o 0.4% wobec 0.5% zapowiadanych przez ekspertów.