Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odliczanie

Odliczanie

2008-01-29 Puls Walutowy FIT DM
Po poniedziałkowych spadkach na giełdach, we wtorek nie zostało śladu. Inwestorzy ruszyli do zakupów, ale ze sporą nadzieją, że FED wyratuje rynki z opresji. To pozwoliło im na zignorowanie słabych danych o sprzedaży nowych domów w USA w grudniu, a także pojawiających się negatywnych komentarzy nt. przyszłości amerykańskiej gospodarki.
W rytm rynków zagranicznych

W rytm rynków zagranicznych

2008-01-29 Komentarz Expandera
Niewiele więcej o kondycji rynku i możliwości kontynuacji odbicia wiemy po poniedziałkowej sesji. Warszawska giełda zgodnie z planem spadła wyraźnie, ale nie był to ruch przesądzający o zakończeniu odbicia. Było tak głównie ze względu na niewielką aktywność inwestorów.

Dziś seria danych z USA. W Japonii lepiej

Dziś seria danych z USA. W Japonii lepiej

2008-01-29 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Stopa bezrobocia w Japonii wyniosła 3,8 proc. Wydatki gospodarstw domowych wzrosły o 2,2 proc. (oczekiwano spadku o 0,3 proc.), a sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,2 proc. (oczekiwano 0,1). Dziś po południu otrzymamy serię danych makro z USA i doprawdy trudno powiedzieć, które z nich okażą się najważniejsze.
Dane a EUR/USD

Dane a EUR/USD

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Europejski Bank Centralny poinformował, że w listopadzie 2007 roku na rachunku obrotów bieżących w strefie euro wystąpiła nadwyżka w wysokości 0,7 mld EUR, wobec 3,1 mld EUR (po korekcie z 1,3 mld EUR) nadwyżki zanotowanej w październiku i wobec 1,6 mld EUR prognozowanej nadwyżki.
Spokój na rynkach

Spokój na rynkach

2008-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Wczorajsza sesja nie przyniosła dużych zmian na rynku krajowym. Kurs USD/PLN wzrósł chwilowo w okolice poziomu 2,47 ale ostatecznie zamknął dzień w okolicach poziomu otwarcia, czyli 2,45. Podobnie wyglądała sytuacja na parze EUR/PLN gdzie od kilku sesji kurs porusza się w przedziale wahań 3,60 - 3,6250.
Wzrosty w oczekiwaniu na FED

Wzrosty w oczekiwaniu na FED

2008-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesję mimo dość dużych spadków wszystkich indeksów nie przyniosła znacznego pogorszenia nastrojów. Indeksy spadły na otwarciu w reakcji na negatywne zakończenie piątkowej sesji za oceanem i spadki w Azji.
Nienajlepsze perspektywy dla dolara

Nienajlepsze perspektywy dla dolara

2008-01-29 Raport poranny FMCM
Poniedziałkowa sesja, podczas której dolar uległ dość istotniej przecenie, zwłaszcza względem euro, można traktować jako zapowiedź wydarzeń dalszej części tygodnia. Kłopoty amerykańskiej waluty związane są z kalendarzem wydarzeń, zawierającym kilka pozycji, wyniki których od dłuższego czasu rozczarowywały inwestorów jeśli chodzi o stan koniunktury w USA.
GPW będzie odrabiać poniedziałkowe straty

GPW będzie odrabiać poniedziałkowe straty

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe wzrosty na Wall Street, które podniosły indeks S&P500 o 1,76 proc., a Nasdaq Composite o 1,02 proc., wyraźnie poprawiają nienajlepsze nastroje w jakich giełdy azjatyckie i europejskie, a za nimi również giełda w Warszawie, rozpoczęły nowy tydzień.
Czekamy na grube ryby?

Czekamy na grube ryby?

2008-01-29 X-Trade Brokers Daily
Początek tygodnia w mieszanych nastrojach. Obserwując sekwencję wydarzeń na rynkach akcji z początku minionego oraz tego tygodnia można by dojść do wniosku, iż to w Azji jest źródło światowego kryzysu, Europa będzie nim głęboko dotknięta, zaś w Stanach wszystko jest w najlepszym porządku.
Polityka monetarna nie jest odpowiedzią na kryzys

Polityka monetarna nie jest odpowiedzią na kryzys

2008-01-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia przyniósł kolejną falę wyprzedaży waluty amerykańskiej. Dolar pozostawał słabszy na skutek poprawy nastrojów na giełdzie, którą wywołały oczekiwania na kolejne agresywne obniżki stóp procentowych przez Fed.
Jen pod wpływem giełd

Jen pod wpływem giełd

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy została opublikowana grupa grudniowych danych makroekonomicznych z Japonii. Grupa dobrych danych należy dodać. W ostatnim miesiącu 2007 roku stopa bezrobocia w Kraju Kwitnącej Wiśni pozostała na poziomie 3,8 proc., podczas gdy oczekiwano jej wzrostu do 3,9 proc.
Orlen najniżej od lat

Orlen najniżej od lat

2008-01-29 Komentarz poranny DM IDMSA
Mimo poniedziałkowych spadków indeksów, inwestorzy na warszawskim parkiecie rozpoczęli tydzień w dość spokojnych nastrojach. Początek sesji zapowiadał się negatywnie ze względu na spadki indeksów zagranicznych i zgodnie z oczekiwaniami polskie indeksy wyraźnie osunęły się na samym początku notowań.
Dziś w nocy poznaliśmy istotne dane z Japonii

Dziś w nocy poznaliśmy istotne dane z Japonii

2008-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kalendarz publikacji danych makroekonomicznych jest w tym tygodniu dokładnie zapełniony, a prawie każdy odczyt niesie z sobą ważne informacje dla rynku. Dziś w nocy poznaliśmy istotne dane z Japonii – pierwszy raz od dłuższego czasu wyraźnie lepsze od prognoz.
Sprzedaż nowych domów w USA najniższa od 12 lat

Sprzedaż nowych domów w USA najniższa od 12 lat

2008-01-28 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Założenia o dotknięciu twardego dna na rynku domów w USA trzeba odłożyć na przyszłość. Niewiadomo jak odległą. Na razie sprzedaż jest najniższa od lutego 1995 roku. Sprzedaż nowych domów spadła w grudniu do 604 tys., wobec 647 tys. w listopadzie. Analitycy sądzili, że liczba sprzedanych domów będzie mniej więcej taka sama jak w listopadzie.
Wciąż brak dna na rynku nieruchomości

Wciąż brak dna na rynku nieruchomości

2008-01-28 Raport popołudniowy FMCM
Nowy tydzień inwestorzy rozpoczęli ostrożnie, co przełożyło się na brak popytu na rynkach akcyjnych. W rezultacie już podczas azjatyckiej części sesji uwidoczniły się znaczne spadki cen notowanych tam walorów, co doprowadziło do przeceny głównych indeksów regionu o ok. 4%.
Zaskakujące osłabienie jena

Zaskakujące osłabienie jena

2008-01-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Spadki giełd azjatyckich i europejskich tym razem nie wywołały umocnienia waluty japońskiej i amerykańskiej. Po początkowych wzrostach w trakcie sesji azjatyckiej, jen oddał całość zysków. Kurs EUR/JPY zwyżkował z poziomów 155,54 do 158,00. Podobnie zachowywał się dolar.
Czerwony początek tygodnia

Czerwony początek tygodnia

2008-01-28 Komentarz giełdowy Gold Finance
Tydzień na europejskich parkietach rozpoczął się od spadków. Warszawskie indeksy otworzyły się znacznie poniżej piątkowego zamknięcia. Indeks WIG20 spadł na otwarciu o 1,60%. Przecena na rynkach azjatyckich dzisiaj rano oraz piątkowe spadki na Wall Street odbiły się na poniedziałkowych notowaniach w całej Europie.
Dramatycznie słabe dane z USA

Dramatycznie słabe dane z USA

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu sprzedaż nowych domów w USA spadła o 4,7 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, wobec prognozowanego wzrostu o 0,5 proc. Dane z poprzedniego tygodnia skorygowano natomiast w dół. Ostatecznie spadek sprzedaży w listopadzie sięgnął 12,6 proc., a nie 9 proc. jak wcześniej szacowano.
Dolar traci do euro i funta

Dolar traci do euro i funta

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dolar traci w poniedziałek do euro i funta. Obserwowane osłabienie amerykańskiej waluty można częściowo tłumaczyć oczekiwaniem na środową obniżkę stóp procentowych przez Fed, która zwiększy dysproporcje w poziomie stóp procentowych pomiędzy USA (3,0-3,25 proc. po środowej decyzji) a strefą euro (4 proc.) czy Wielką Brytanią (5,5 proc.).
Inwestorzy nadal pozostają dosyć ostrożni

Inwestorzy nadal pozostają dosyć ostrożni

2008-01-28 Puls Walutowy FIT DM
Przebieg sytuacji na rynkach finansowych w poniedziałek pokazuje, jak trudno będzie się podźwignąć po silnej przecenie z ostatnich tygodni. Zadane rany okazały się bolesne, a inwestorzy jeszcze przez parę tygodni będą je leczyć i przede wszystkim staną się bardzo ostrożni.