Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GPW: Końcówka sesji popsuła nastroje

GPW: Końcówka sesji popsuła nastroje

2008-01-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Większość wczorajszego dnia giełda w Warszawie spędziła na niewielkich plusach. Pomagała w tym sytuacja na giełdach europejskich, które nowy rok rozpoczęły również od pozytywnych notowań. Jedynym minusem był niewielkie obroty mogące sugerować z jednej strony, że nie wszyscy inwestorzy powrócili już do aktywnego inwestowania ale również, że brak jest inwestorom zdecydowania co do przyszłego kierunku notowań.
Dobry start złotego

Dobry start złotego

2008-01-03 Komentarz walutowy Money Expert
Rok 2008 rozpoczął się dobrze dla polskiej waluty. W środę złoty pozostawał stabilny wobec euro i zyskał względem dolara. Co ciekawe – i niezbyt korzystne dla osób, które przywiozły na Święta zarobione funty – nasza waluta wzmocniła się także wobec GBP.

Dziś kolej na dane z rynku pracy

Dziś kolej na dane z rynku pracy

2008-01-03 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W czwartek poznamy stopę bezrobocia w Niemczech. Rynek spodziewa się jej spadku do 8,5 proc. z 8,6 proc. przed miesiącem. Ale ważniejsze dane nadejdą po południu z USA. Chodzi o raport Chalangera o planowanych zwolnieniach w amerykańskich firmach oraz o raport ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym.
Spadki częściowo zdyskontowane

Spadki częściowo zdyskontowane

2008-01-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja w Warszawie powinna rozpocząć się od spadków cen akcji, będących następstwem wczorajszej, jak obliczyli statystycy, najgorszej od 1932 roku sesji na Wall Street rozpoczynającej nowy rok (DJIA -1,67 proc.; S&P500 -1,44 proc.; Nasdaq Composite -1,61 proc.).
Dolar pod większą presją

Dolar pod większą presją

2008-01-03 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień nie przyniósł co prawda przełomu na rynku EURUSD, gdyż kurs ten w dalszym ciągu nie był w stanie przełamać bariery 1,5750, jednak wydaje się przechylać na rzecz zwolenników wspólnej waluty.
Banki ciężarem dla indeksu

Banki ciężarem dla indeksu

2008-01-03 Komentarz poranny DM IDMSA
Początek pierwszej sesji w 2008 roku na parkietach europejskich był nienajgorszy. Również w Warszawie obserwowaliśmy delikatne wzrosty przy małej aktywności inwestorów, odzwierciedlającej się dość niskimi obrotami. Spokojna atmosfera zmieniła się błyskawicznie po godzinie 16:00, kiedy to publikacja danych makroekonomicznych z USA zainicjowała gwałtowny spadek na wszystkich parkietach.
Recesyjne dane z USA, wzrost inflacji w Polsce

Recesyjne dane z USA, wzrost inflacji w Polsce

2008-01-02 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Indeks ISM sektora przemysłu w USA spadł do 47,7 pkt, wobec oczekiwanego 50,4 pkt. Wartość indeksu poniżej 50 pkt oznacza regres sektora. Odczyt indeksu był najniższy od prawie czterech lat. Oczywiście na razie znamy tylko dane dla sektora przemysłu, który ciągnie w dół sytuację w budownictwie.
Podsumowanie sesji na GPW

Podsumowanie sesji na GPW

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pierwsza sesja 2008 roku przyniosła spadek indeksów WIG i WIG20 oraz wzrosty indeksów TechWIG, mWIG40 i sWIG80. Indeks szerokiego rynku zamknął się na poziomie 55521,39 pkt., tracąc 0,23 proc. w stosunku do zamknięcia z 28 grudnia 2007 roku.
Mocny jen, słabszy złoty

Mocny jen, słabszy złoty

2008-01-02 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Pierwszy dzień handlu na rynku walutowym w nowym roku , upływa pod znakiem umacniającego się japońskiego jena i tracących na wartości walut rynków wschodzących. Jen zyskuje do wszystkich głównych walut, a w szczególnie imponującym tempie do funta brytyjskiego, który wyraźnie nie cieszy się w ostatnich tygodniach zaufaniem inwestorów.
Nerwowy początek Nowego Roku

Nerwowy początek Nowego Roku

2008-01-02 Komentarz giełdowy Gold Finance
Pierwsza sesja w Nowym Roku zakończyła się spadkiem głównych indeksów. Przebieg dzisiejszej sesji miał dwa oblicza, w ciągu dnia na giełdzie widoczne były wzrosty, jednak końcówka sesji za sprawą słabych publikacji makroekonomicznych z USA należała do sprzedających. Indeks WIG20 stracił na zamknięciu 1,01%.
Dane z USA popsuły nastroje na rynkach akcyjnych

Dane z USA popsuły nastroje na rynkach akcyjnych

2008-01-02 Raport popołudniowy FMCM
Co prawda jeszcze nie wszystkie wydarzenia są już za nami, lecz do godziny 16:30 największe piętno na rynku odcisnął dużo gorszy od oczekiwań wynik indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu. Wskaźnik ten, który jest miernikiem oceny sytuacji w amerykańskiej gospodarce przez menadżerów ds. zakupów, a więc daje nam pewien obraz aktywności przedsiębiorstw w sektorze przemysłowym popsuł i tak nienajlepsze nastroje inwestorów na początku roku.

"Recesyjny" odczyt ISM

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeksu ISM, który mierzy aktywność w amerykańskim przemyśle, w grudniu spadł do poziomu 47,7 pkt. z 50,8 pkt. w listopadzie. To najniższy odczyt tego indeksu od kwietnia 2003 roku, kiedy miał wartości 46,5 pkt. Analitycy prognozowali, że indeks ten spadnie do 50,5 pkt.
Rok 2008 złoty rozpoczął od umocnienia

Rok 2008 złoty rozpoczął od umocnienia

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Polska waluta, podobnie jak i inne waluty regionu, przywitała nowy rok umocnieniem w relacji do brytyjskiego funta i dolara oraz stabilizacją z tendencją do niewielkiego umocnienia wobec euro i szwajcarskiego franka.
Indeks Menedżerów Logistyki (PMI)

Indeks Menedżerów Logistyki (PMI)

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks Menedżerów Logistyki (PMI), który obrazuje sytuację w sektorze produkcyjnym strefy euro, spadł w grudniu do 52,6 pkt. z 52,8 pkt. miesiąc wcześniej. Był to jednak spadek niższy od prognoz, które mówiły o odczycie na poziomie 52,5 pkt. Wartość indeksu powyżej poziomu 50 pkt. oznacza, że ten segment gospodarki europejskiej się rozwija.
Czy 2008r okaże się punktem zwrotnym na rynkach?

Czy 2008r okaże się punktem zwrotnym na rynkach?

2008-01-02 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W minionym roku uwaga inwestorów była skupiona głównie wokół słabości waluty amerykańskiej. Zmniejszona płynność, jaka towarzyszyła rynkom w ostatnich dniach grudnia przyczyniła się do ponownego osłabienia USD. Gorsze dane makroekonomiczne również zadecydowały o tym, że dolar znalazł się po presją.
Dolar nieco silniejszy, rynek czeka na dane z USA i Polski

Dolar nieco silniejszy, rynek czeka na dane z USA i Polski

2008-01-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnia sesja minionego roku nie zawiodła oczekiwań analityków. Przy małych obrotach złoty umacniał się wobec euro i dolara. Dopiero wieczorne spadki kursu EUR/USD przyniosły w efekcie wzrost notowań USD/PLN. Dzienny zakres wahań kursu USD/PLN kształtował się w przedziale 2,4350-2,4750. Kurs EUR/PLN konsolidował natomiast w przedziale 3,58-3,60.
Tydzień: dane z rynku pracy w USA

Tydzień: dane z rynku pracy w USA

2008-01-02 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Skrócony tydzień, a przy okazji pierwszy dzień roboczego nowego roku to powrót do rzeczywistości. Niezbyt przyjemnej. PKB Singapuru nieoczekiwanie spadł o 3,2 proc. Chodzi o PKB w IV kwartale skorygowany o ceny inflacji. Wynik zaskakująco słaby zważywszy, że ekonomiści oczekiwali wzrostu o 3,1 proc.
Dziś indeksy koniunktury w światowych gospodarkach

Dziś indeksy koniunktury w światowych gospodarkach

2008-01-02 X-Trade Brokers Daily
Po sylwestrowej przerwie czeka nas od razu spora liczba danych makroekonomicznych, które w dużym stopniu zadecydują o sentymencie rynkowym i spełnieniu noworocznych życzeń inwestorów. Już dziś podane zostaną indeksy koniunktury w przemysłach największych światowych gospodarek: ISM w Stanach Zjednoczonych oraz PMI w Europie.
GPW powinna czekać na impulsy z USA

GPW powinna czekać na impulsy z USA

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po dwóch tygodniach handlu zdeterminowanego przede wszystkim świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, dziś światowe rynki akcji wracają do normalnej aktywności. Dla posiadaczy akcji ten powrót może nie być miły.
Sesja w nowym roku pod wpływem nastawienia FED

Sesja w nowym roku pod wpływem nastawienia FED

2008-01-02 Raport poranny FMCM
Dzisiejsza, pierwsza w nowym roku sesja nie powinna przynieść gwałtownych zmian na rynku walutowym. Inwestorzy będą dopiero powracać po dłuższej świątecznej przerwie i minie chwila nim na dobre wznowią swoją aktywność, tym bardziej, że takiemu scenariuszowi sprzyja również konstrukcja kalendarza wydarzeń na ten tydzień.