Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyższe stopy w Polsce

Wyższe stopy w Polsce

2007-08-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Rady Polityki Pieniężnej, zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, podwyższyła na kończącym się dziś posiedzeniu główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 4,75 proc. Jest to już trzecia podwyżka kosztu pieniądza w podobnym wymiarze w tym roku. Wcześniej, w obawie przed wzrostem inflacji, Rada zdecydowała się na taki krok na kwietniowym i czerwcowym posiedzeniu.
Tę podwyżkę już poczujemy

Tę podwyżkę już poczujemy

2007-08-29 Komentarz Open Finance
Trzecia podwyżka stóp procentowych w tym roku, o której zadecydowała dziś Rada Polityki Pieniężnej, jest uwzględniona przez rynek. Niektórzy kredytobiorcy już się o tym przekonali, inni poczują jej konsekwencje, kiedy dostaną nowe haromonogramy spłat kredytów hipotecznych.

Rejestracja stron www jako prasy?

Rejestracja stron www jako prasy?

2007-08-29 Komentarz Money.pl
Olgierd Rudak, prawnik Money.pl: Sporo konsternacji wśród twórców domowych stron internetowych wprowadza postanowienie Sądu Najwyższego z 26 lipca 2007 r., zgodnie z którym prowadzący nawet najprostszą prywatną stronę www powinien wystąpić o rejestrację jej w sądzie jako dziennik lub czasopismo.
Dobre wyniki Money Expert

Dobre wyniki Money Expert

2007-08-29 Informacja Money Expert
Po półtorarocznej obecności na rynku Money Expert, jeden z liderów doradztwa finansowego w Polsce, planuje znaczne rozszerzenie działalności. Firmę do takiej decyzji skłaniają szczególnie dobre wyniki.
Rośnie ryzyko, złoty traci

Rośnie ryzyko, złoty traci

2007-08-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowe spadki na giełdach, ze szczególnym wskazaniem na Wall Street, ponownie zwiększyły globalną awersję do ryzyka, tym samym przekładając się na osłabienie złotego wobec głównych walut. Dodatkowym impulsem był wczoraj spadek kursu EUR/USD, co tradycyjnie negatywnie odbija się na notowaniach polskiej waluty.
Notatki FOMC nie spełniły oczekiwań

Notatki FOMC nie spełniły oczekiwań

2007-08-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Opublikowane wczoraj notatki z posiedzenia FOMC z 7 sierpnia zawiodły oczekiwania wielu inwestorów liczących na obniżkę stóp procentowych we wrześniu. Notatki dotyczyły już okresu, w którym zmienność na rynkach była bardzo duża i liczyli oni na to, że FED przejdzie na tamtym posiedzeniu do trybu neutralnego lub zasugeruje, że może użyć polityki monetarnej do zarządzania kryzysem kredytowym.
RPP w centrum uwagi

RPP w centrum uwagi

2007-08-29 Komentarz Expandera
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych: Zgodnie z naszymi przypuszczeniami warszawska giełda ma problem z przełamaniem bariery 60 tys. pkt dla indeksu WIG. Czwarta kolejna sesja rozgrywała się w rejonie tej bariery. Ostatecznie jej losy nie zostały przesądzone, bo wciąż nie zasłonięta pozostaje luka hossy z 23 sierpnia. Jeśli się to stanie, czyli WIG zamknie się poniżej 58 593 pkt będzie trzeba obawiać się o powrót dekoniunktury. Po wtorkowej sesji do tego wsparcia brakuje mniej niż 1 tys. pkt.
Na rynku znów nerwowo, RPP nie pomoże złotemu

Na rynku znów nerwowo, RPP nie pomoże złotemu

2007-08-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Wczorajszy dzień na krajowym rynku był odzwierciedleniem sytuacji na rynkach zagranicznych. Opisywana przez nas w kilku ubiegłych komentarzach przesadnie optymistyczna atmosfera po decyzji FED nagle przestała wspomagać inwestorów. Ostatnie odbicie na rynkach było spowodowane przez nadzieje inwestorów na obniżkę głównej stopy procentowej w USA.
Skrzypek widzi z dachu, że inflacja nie wzrośnie

Skrzypek widzi z dachu, że inflacja nie wzrośnie

2007-08-29 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zagrożenie inflacji ze strony rosnących prac wydaje się być ograniczone - uważa Sławomir Skrzypek, prezes Narodowego Banku Polskiego. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe... Dziś Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe po raz trzeci na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy - tak przynajmniej uważa zdecydowana większość ekonomistów.
Stosunkowo wysokie otwarcie rynku lokalnego

Stosunkowo wysokie otwarcie rynku lokalnego

2007-08-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Stosunkowo wysokie otwarcie rynku lokalnego (eurozłoty powyżej 3,84, USDPLN przebił 2,82) to efekt wczorajszych informacji z USA – indeks nastrojów konsumenckich publikowany przez Conference Board spadł do 105 punktów (poprzednie odczyty na poziomie 111-112 punktów) podsycając nerwową spekulację o „rozlewaniu się” kryzysu w sektorze subprime mortgages.
Wzrost stóp może nie pomóc złotemu

Wzrost stóp może nie pomóc złotemu

2007-08-29 Raport poranny FMCM
Obawy biorą górę: Wczorajszy dzień potwierdził, że w wyniku kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w umysłach inwestorów kłębią się obawy o stan gospodarki USA, które w obecnych warunkach, a więc w okresie sporej niepewności, skłaniają ich do zachowania ostrożności i stopniowego wychodzenia z ryzykownych pozycji.
Na giełdy powróciły spadki

Na giełdy powróciły spadki

2007-08-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia na warszawską giełdę powróciły spadki. Indeks WIG20 po otwarciu na poziomie 3544 pkt osiągnął dzienne maksimum na 3578 pkt po czym tracił do końca sesji zamykając się na 3513 pkt. W ten sposób praktycznie zanegowana została formacja objęcia z piątkowej sesji.
Suma wszystkich strachów

Suma wszystkich strachów

2007-08-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na rynki finansowe wrócił strach. Impulsem do wyprzedaży akcji, w wyniku której we wtorek główne amerykańskie indeksy spadły po ponad 2 proc., stały się przede wszystkim doniesienia z amerykańskiego rynku nieruchomości.
Czas na test wsparcia

Czas na test wsparcia

2007-08-29 Komentarz poranny IDMSA
Wtorkowa sesja nie przyniosła znacznego ożywienia, jeśli chodzi o aktywność dużych inwestorów. Podobnie jak w poniedziałek, duże spółki traciły na wartości przy małym obrocie, a nerwowa końcówka przesądziła o końcowym 1,5% spadku WIG20. Na szerokim rynku sytuacja była również dość spokojna, większość spółek podążyła za indeksem blue chipów, natomiast małe grono walorów cieszyło się popularnością spekulacyjnego kapitału i notowało spore wzrosty.
Spadły nastroje konsumentów i ceny domów w USA

Spadły nastroje konsumentów i ceny domów w USA

2007-08-28 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Niewzruszony Mark Mobius, zarządzający funduszami Templeton, zachęca w wywiadzie dla Bloomberga, do kupna akcji i wykorzystania okresu przeceny. Indeks nastroju amerykańskich konsumentów mierzony przez Conference Board spadł do 105 pkt ze 111,9 pkt w lipcu.
Obawy biorą górę

Obawy biorą górę

2007-08-28 Raport popołudniowy FMCM
Niepokój i wyczekiwanie: Przebieg dzisiejszego dnia był w dalszym ciągu odzwierciedleniem niepewności, jaka zagościła w umysłach inwestorów po huśtawce nastrojów w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Inwestorzy nie wiedzą, w którą stronę w najbliższym czasie podąży rynek, gdyż nie są pewni, czy nieśmiały powrót apetytu na ryzyko w ubiegłym tygodniu zakończył już etap wywołanej kryzysem na rynku kredytów hipotecznych ucieczki kapitału z ryzykownych aktywów.
Inwestorzy czekają na decyzję RPP

Inwestorzy czekają na decyzję RPP

2007-08-28 Komentarz giełdowy Money Expert
Wtorkowe notowania przyniosły spadki wszystkich najważniejszych indeksów (o ok. 1%). Jedynie WIG-budownictwo wyraźnie zwyżkował (o 1,3%). Inwestorzy nie przejawiali szczególnej aktywności. Obroty na GPW wyniosły zaledwie ok. 1 mld zł.
Kurs złotego stabilny

Kurs złotego stabilny

2007-08-28 Komentarz walutowy Money Expert
Wtorek przyniósł niewielkie umocnienie euro względem dolara. Przed godz. 14 kurs USD/EUR wynosił nawet 1,3666, jednak po godz. 15:30 powrócił do poziomu 1,3640 dolara.
Gotówka na samochód

Gotówka na samochód

2007-08-28 Informacja GE Money Bank
Aż 14% Polaków zaciągających kredyty gotówkowe przeznacza je na zakup samochodu, wynika z badań TNS OBOP. Powodem wyboru kredytu gotówkowego, zamiast znacznie tańszego kredytu samochodowego, jest konieczność wyłożenia gotówki od razu. GE Money Bank oferuje kredyt AutoOkazja - jedyny na rynku kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie ulega obniżeniu do poziomu kredytu samochodowego po ustanowieniu zabezpieczenia na pojeździe.
Na rynki znowu wraca niepokój

Na rynki znowu wraca niepokój

2007-08-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na światowe rynki znów powrócił niepokój. Kolejny raz jego przyczyną są wieści z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Ogłoszono, że liczba niesprzedanych domów w USA w lipcu wzrosła do poziomu nie notowanego od 15 lat, a ich ceny znacznie spadły.