Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EURUSD - sukcesywny ruch w górę?

EURUSD - sukcesywny ruch w górę?

2007-10-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pytanie „co dalej?” pojawia się na naszych ustach w ostatnim czasie codziennie i codziennie odpowiedzi wysłuchuje się z dużą dozą niepewności. Po „co dalej?” chce się również zapytać „jak długo to potrwa?” – jak długo dolar będzie słabł wobec euro i wreszcie po trzecie – „gdzie to się skończy?”.
Sprzedaż rośnie, bezrobocie spada

Sprzedaż rośnie, bezrobocie spada

2007-10-23 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wszystko według planu. Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 11,6 proc., a sprzedaż detaliczna nadal rośnie w dwucyfrowym tempie, choć nieco niższym niż oczekiwali tego ekonomiści. Sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 14,2 proc., wobec 17,4 proc. w sierpniu i 15,8 proc. oczekiwanych przez ekonomistów.

Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje

Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje

2007-10-23 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje: naszej walucie pomagają nie tylko publikacje danych makroekonomicznych (zawiodła co prawda sprzedaż detaliczna, rosnąc o 14,2% r/r wobec prognozowanych 16,5%, jednak odczyt stopy bezrobocia na poziomie 11,6% wobec prognozowanych 11,7% to rzecz pozytywna).
Pokaźne wzrosty na GPW

Pokaźne wzrosty na GPW

2007-10-23 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie, po spadkach w dniu wczorajszym, rozpoczęła się bardzo dobrze. Indeksy zaczęły dzień na sporych plusach. Widać, że inwestorzy z jednodniowym opóźnieniem docenili wyniki niedzielnych wyborów. Od samego początku sesji na parkiecie dominowali kupujący, którzy w ciągu dnia stali się bardziej aktywni, co doprowadziło do dużych zwyżek głównych indeksów.
Jen a Wall Street

Jen a Wall Street

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Jen traci we wtorek do głównych walut na fali poprawy klimatu inwestycyjnego na światowych giełdach, co automatycznie przekłada się na wzrost apetytu na ryzyko i lepsze perspektywy dla operacji carry trade.
Wrześniowa decyzja FED-u zaskoczyła rynek

Wrześniowa decyzja FED-u zaskoczyła rynek

2007-10-23 Komentarz miesięczny TMS Brokers
Pierwszy miesiąc po wakacjach przyniósł bardzo dynamiczne wzrosty kursu EUR/USD. Wartość euro wzrosła z poziomu 1,3634 USD do 1,4277 USD. Był to największy jednomiesięczny wzrost kursu od listopada 2004 roku. W ciągu całego września na rynku praktycznie nie wystąpiła żadna większa korekta.
Eurodolar koryguje wyprzedaż

Eurodolar koryguje wyprzedaż

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek na rynku eurodolara upływa pod znakiem odreagowania poniedziałkowej silnej przeceny, która sprowadziła tę parę z ustanowionego w nocy nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4347 dolara do dziennego minimum na 1,4125 dolara.
Dolar znów pod presją spadkową

Dolar znów pod presją spadkową

2007-10-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła wzrosty kursu EUR/USD. Pokonany został opór na poziomie 1,4230 co jest sygnałem, że droga na nowe szczyt jest ponownie otwarta. Wczorajsza paniczna wręcz wyprzedaż euro, która nie była spowodowana żadnymi danymi makro, ani nawet sytuacja techniczną przestraszyła wielu inwestorów.
EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty

EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty

2007-10-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty, jeśli ta para spadnie do 1,4150 to wówczas zobaczymy formację podwójnego szczytu która stanowiłaby zapowiedź spadku kursu do 1,3850. Póki co nie można jeszcze stwierdzić, że korekta rzeczywiście dotrze na te poziomy.
Dodatkowe środki finansowe z banku

Dodatkowe środki finansowe z banku

2007-10-23 Analiza Money Expert
Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego, zwykle na początku określamy kwotę, o jaką będziemy się starać. Nie zawsze jednak możliwe jest jej precyzyjne wyliczenie. Takie przypadki mają miejsce przy kredytach przeznaczonych na budowę domu lub remont, czyli na wydatki rozłożone w czasie.
Złoty coraz mocniejszy

Złoty coraz mocniejszy

2007-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Po chwilowym osłabieniu w połowie wczorajszej sesji, w drugiej jej części złoty odrobił straty. Kurs USD/PLN powrócił w okolice poniedziałkowego otwarcia, natomiast EUR/PLN ustanowił kolejne kilkuletnie minima schodząc poniżej poziomu 3,65 zł.
Poprawa nastrojów

Poprawa nastrojów

2007-10-23 Komentarz Expandera
Tak, jak można było się spodziewać pierwsza sesja tygodnia przyniosła zniżkę indeksów warszawskiej giełdy. Nie dała jednak odpowiedzi na pytanie o przyszłą koniunkturę. WIG po raz drugi z kolei obronił ważne wsparcie w rejonie 62,5 tys. pkt, związane ze szczytem z 19 września i linią trendu wyprowadzoną z sierpniowego dołka.
Dane neutralne dla złotego

Dane neutralne dla złotego

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że we wrześniu sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 14,2 proc., wobec prognozowanego przez rynek wzrostu o 16,5 proc. i odnotowanego w sierpniu wzrostu na poziomie 17,4 proc.

"Zielony" wtorek na GPW

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie ma bardzo duże szanse przynieść wzrosty głównych indeksów. I to wzrosty wyraźne. Do kupna akcji zachęcać będzie poprawa klimatu inwestycyjnego na światowych parkietach. W tym przede wszystkim na Wall Street.
Dziś dane o sprzedaży detalicznej

Dziś dane o sprzedaży detalicznej

2007-10-23 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Ekonomiści przywiązują dużą wagę do dzisiejszej publikacji GUS, twierdząc że tylko wzrost konsumpcji może uratować wysoki wzrost gospodarczy w Polsce. Wynik ankiety agencji ISB wśród ekonomistów wskazuje, że sprzedaż detaliczna mogła wzrosnąć we wrześniu o 15,8 proc. wobec 17,4 proc. w sierpniu.
GPW: Nerwowa sesja z neutralnym zakończeniem

GPW: Nerwowa sesja z neutralnym zakończeniem

2007-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
W dniu wczorajszym GPW w Warszawie znajdowała się pod wpływem dwóch czynników. Duże spadki w USA z piątku zachęcały do sprzedaży akcji również w Warszawie. Z drugiej strony, wyniki wyborów zostały odebrane pozytywnie. W rezultacie sesja miał dość nerwowy przebieg.
Opanowanie sytuacji

Opanowanie sytuacji

2007-10-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Mocna przecena podczas piątkowej sesji w USA miała odzwierciedlenie w spadkach na wszystkich głównych światowych parkietach, w związku z czym i polski rynek rozpoczął tydzień od przeceny. Choć ostateczny wynik notowań był nienajgorszy, nie wiązałbym tego z wygranymi wyborami przez Platformę Obywatelską.
Emocjonujący początek tygodnia złotego

Emocjonujący początek tygodnia złotego

2007-10-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym była jedną z bardziej emocjonujących w ostatnim czasie. Stosunkowo niewiele się działo do południa. Polska waluta na niewielkich plusach stabilizowała się w relacji do dolara oraz powoli wzmacniała się do euro.
Powyborczy poniedziałek

Powyborczy poniedziałek

2007-10-22 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Zbigniew Chlebowski zasugerował, że w ciągu tej kadencji Sejmu zniesiony zostanie podatek od zysków kapitałowych. Powyborcza obietnica mogła umknąć w dniu pełnym wydarzeń. Najważniejszy - z punktu widzenia inwestorów - nie okazał się wcale wynik wyborów w Polsce, lecz zawirowania na światowych rynkach. GPW dopiero w poniedziałek miała okazję zareagować na wynik sesji w USA.
Złoty niewrażliwy na wyniki wyborów

Złoty niewrażliwy na wyniki wyborów

2007-10-22 Komentarz walutowy Money Expert
Dzisiejsze zachowanie polskiej waluty świetnie uwidoczniło, jak niewiele – jeśli chodzi o siłę złotego – zależy obecnie od naszych lokalnych uwarunkowań. Rynek wbrew oczekiwaniom niektórych zignorował zwycięstwo Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Również zgodny z oczekiwaniami odczyt inflacji bazowej netto (we wrześniu 1,2% r/r) nie zainteresował inwestorów.