Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów

Stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów

2007-08-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Notowania giełdowe, deprecjacja jena – to stuprocentowo pewne oznaki poprawy nastrojów na globalnym rynku finansowym. Wynika stąd niewielkie umocnienie złotego – danych makroekonomicznych nie mieliśmy dziś praktycznie żadnych, tak więc technika i nastroje rządzą rynkiem.
Złoty częściowo odrobił straty

Złoty częściowo odrobił straty

2007-08-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na światowych rynkach nie obfituje w natłok nowych informacji, które mogłyby wpływać na rozwój wydarzeń w sektorze finansowym. Inwestorzy na całym świecie żyją nadzieją, że FED obniży stopy procentowe, zapobiegając w ten sposób możliwości nastąpienia spowolnienia gospodarczego. Dzięki tym oczekiwaniom indeksy większości giełd wzrosły o ponad 1%. Podczas środowej sesji na rynku obserwowany był nieśmiały powrót do bardziej ryzykownych inwestycji.

Przewaga popytu na USD/JPY

Przewaga popytu na USD/JPY

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa przynosi zdecydowane wzrosty cena akcji na europejskich parkietach oraz kontraktów terminowych na główne amerykańskie indeksy. Poprawa klimatu inwestycyjnego budowana jest na oczekiwaniach obniżki głównej stopy procentowej przez Fed, po tym jak wczoraj przewodniczący Komisji Bankowej Senatu USA, Christopher Dodd po spotkaniu z Sekretarzem Skarbu USA Henrym Paulsonem i szefem Fed Benem Bernanke oświadczył, że ten ostatni zgodził się użyć wszystkich instrumentów, aby przywrócić stabilizację na rynkach finansowych.
Wpływ funduszy inwestycyjnych na polską giełdę

Wpływ funduszy inwestycyjnych na polską giełdę

2007-08-22 Analiza Money Expert
Gigantyczne strumienie pieniędzy Polaków poprzez fundusze inwestycyjne płyną z lokat bankowych na warszawską giełdę. Trudno określić czy to przejaw dojrzałości inwestycyjnej i finansowej, „owczy pęd”, czy może jeszcze coś innego. Wygląda na to, że Polacy pokochali fundusze, a raczej zaufali roztaczanym przez nie obietnicom krociowych zysków – ponad trzy czwarte nowych wpłat trafia do najbardziej ryzykownych funduszy inwestujących głównie w akcje giełdowych spółek.
Pszenica wciąż drożeje

Pszenica wciąż drożeje

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny pszenicy od początku tygodnia znajdują się pod presją popytu. Rosną one na fali spekulacji, że niższe zbiory w Australii zwiększą popyt na amerykańską pszenicę. W środę o godzinie 12:43 za buszel (1 buszel = 35,238 litra) tego zboża trzeba było zapłacić 6,959 dolara, czyli o 0,9 proc. więcej niż we wtorek pod koniec dnia.
Szanse na spadki i wzrosty EUR/USD podobne

Szanse na spadki i wzrosty EUR/USD podobne

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Plotki nt. ewentualnej obniżki głównej stopy procentowej przez Fed, wywindowały wczoraj kurs EUR/USD do poziomu 1,3519 dolara. Popyt nie zdołał jednak utrzymać rynku ponad poziomem 1,35 dolara. Nawet pomimo wypowiedzi Christopher'a Dodd'a (przewodniczący Komisji Bankowej Senatu USA), który po wczorajszym spotkaniu z Sekretarzem Skarbu USA Henrym Paulsonem i szefem Fed Benem Bernanke stwierdził, że ten ostatni zgodził się użyć wszystkich instrumentów, aby przywrócić stabilizację na rynkach finansowych.
Silny wzrost zamówień bez wpływu na EUR/USD

Silny wzrost zamówień bez wpływu na EUR/USD

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czerwcu zamówienia przemysłowe wzrosły w strefie euro o 4,4 proc. w relacji miesięcznej i 13,8 proc. w relacji rocznej, wobec oczekiwanego wzrostu o odpowiednio 2 proc. i 12,4 proc. Majowe dane zrewidowano natomiast w dół do poziomu 1,5 proc. miesiąc do miesiąca i 7,5 proc. rok do roku, z szacowanych wcześniej odpowiednio 1,7 proc. i 9,1 proc.
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych

Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych

2007-08-22 Komentarz Expandera
Bilans i diagnoza sytuacji na rynkach finansowych: Przebieg obu giełdowych sesji tego tygodnia dla wielu inwestorów jest zapewne rozczarowaniem, choć tak naprawdę nie może zaskakiwać. Z jednej strony, piątkowa zwyżka kursów po nieoczekiwanej obniżce stopy dyskontowej w USA, dawała nadzieje na mocniejsze odreagowanie.
Złoty mocniejszy w środę

Złoty mocniejszy w środę

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowy poranek przynosi umocnienie złotego. O godzinie 9:54 kurs USD/PLN testował poziom 2,8484 zł, natomiast EUR/PLN 3,8426 zł, co oznacza odpowiednio spadek o 1 i 0,7 grosza wobec poziomów z wtorkowego zamknięcia. Polska waluta podąża dziś śladem innych walut regiony, które również zyskują na wartości.
Środa zapowiada się spokojnie

Środa zapowiada się spokojnie

2007-08-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Środowy poranek na rynku krajowym przynosi kontynuacje spokojnej atmosfery z dnia wczorajszego. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN znajdują się w okolicach wczorajszych poziomów z końca sesji. Na takie zachowanie rodzimej waluty ma wpływ uspokojenie na rynku międzynarodowym a także na światowych giełdach. Inwestorzy wstrzymują się na razie z decyzjami i czekają na dalszy rozwój wydarzeń.
Wrzawa na rynkach nieco ucichła

Wrzawa na rynkach nieco ucichła

2007-08-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sytuacja na giełdzie nie zmieniła się znacząco od wczoraj. Indeksy giełdowe znajdują się obecnie blisko oporów, w tym indeks DJIA oscyluje blisko poziomu 13 200pkt. To uspokojenie może być wynikiem ostatnich silnych ruchów, a także oczekiwaniem na najważniejsze w tym tygodniu dane na temat sprzedaży detalicznej z USA.
GW: Klienci funduszy nie uciekają z rynku

GW: Klienci funduszy nie uciekają z rynku

2007-08-22 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie uciekają, ale jednak po czwartkowym załamaniu na GPW, zlecenia umorzeń jednostek złożyło wystarczająco wielu inwestorów, by zmusić niektóre TFI do sprzedawania akcji w tym tygodniu. Sytuacja wydaje się jednak o tyle bezpieczna, że na sprzedawane przez TFI tanie akcje, czekają już otwarte fundusze emerytalne, którym udział w akcji w portfelach spadł po ostatnich spadkach do 33 proc. z 37-38 proc. przed załamaniem.
GPW uzależniona od giełd europejskich

GPW uzależniona od giełd europejskich

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe i wtorkowe zachowanie warszawskiej giełdy nie daje zbyt wielu powodów do optymizmu. Nastroje wśród inwestorów wciąż nie są najlepsze, a najmniejsze zagrożenie przeceną na głównych światowych parkietach natychmiast wyzwala większą podaż akcji. Z tego też powodu dzisiejsze zachowanie GPW będzie przede wszystkim determinowane przez sytuację na giełdach we Frankfurcie, Paryżu i Londynie.
Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

2007-08-22 Raport poranny FMCM
Przebieg wczorajszego dnia świetnie wpisał się w scenariusz wydarzeń przewidziany na początek tygodnia, a więc uspokojenie nastrojów, które przekłada się na spokojny handel oraz próbę odreagowania wydarzeń z ubiegłego tygodnia. Co prawda w dalszym ciągu nad rynkiem wisi spora niepewność a inwestorzy niechętnie podejmują ryzyko, co jest zapewne związane z oczekiwaniem na decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych, która ma zapaść dziś w nocy.
Nerwowy rynek

Nerwowy rynek

2007-08-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Nerwowość na rynkach finansowych nie pozwala odetchnąć z ulgą inwestorom na GPW. Wtorkowa sesja, mimo szans na wzrostowe odbicie, pokazała ponownie pro-spadkowy nastrój na rynku. Spadki dotknęły wszystkich indeksów, choć w momentach poprawy sytuacji na innych giełdach jedynie WIG20 podnosił się wyraźniej odzwierciedlając chwilową koncentrację popytu na największych spółkach.
Rynki czekają na ruchy banków centralnych

Rynki czekają na ruchy banków centralnych

2007-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki czekają na ruchy banków centralnych w obliczu panującej na rynkach sytuacji: dziś rozpoczyna się posiedzenie Banku Japonii, wielu komentatorów uważa zaś, że FOMC na swoim następnym posiedzeniu w dniu 18 września obniży stopy w USA, niektórzy zaś nastawiają się na zwołanie specjalnego posiedzenia Komitetu.
W USA na licytację trafiło dwa razy więcej domów

W USA na licytację trafiło dwa razy więcej domów

2007-08-21 Wieczorna analiza Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W lipcu kredytodawcy wystawili na sprzedaż 179,6 tys. domów Amerykanów, którzy nie regulowali w terminie rat kredytowych. To 93 proc. więcej niż przed rokiem. Oczywiście te dane zaprezentowane przez Realty Trac zasiały na nowo niepokój w sercach inwestorów, bo też wydaje się on uzasadniony.
Względnie stabilne kursy walutowe

Względnie stabilne kursy walutowe

2007-08-21 Raport popołudniowy FMCM
W dniu dzisiejszym w zasadzie nie wydarzyło się nic co zmieniłoby obraz rynku, gdyż nawet zaskakująco słaby wynik indeksu ZEW nie był w stanie wywołać większej reakcji inwestorów. W konsekwencji obserwowaliśmy względnie stabilne kursy walutowe, choć trzeba przyznać, że ich zmienność była wyższa niż w dniu wczorajszym.
Podwyżka stóp procentowych w Chinach

Podwyżka stóp procentowych w Chinach

2007-08-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rynków finansowych nie opuszcza niepokój. Co prawda przez pewien czas niektóre z europejskich indeksów giełdowych notowały wzrosty ze względu na pogłoskę jakoby FED miałby dzisiaj dokonać obniżki stóp, jednakże szybko informację tę zdementowano, a parkiety starego kontynentu powróciły do poziomu z wczorajszej sesji.
Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół

Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół

2007-08-21 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół, kurs USDTRY stracił ponad figurę co zaszkodziło również złotemu i forintowi. Naszej krajowej walucie na pewno nie pomaga już praktycznie przesądzona decyzja o wyborach parlamentarnych (dzisiejsze wystąpienie Ludwika Dorna pozwala przypuszczać, że wybory odbędą się najwcześniej pod koniec października). Na przeciwnej szali leży bardzo prawdopodobna podwyżka stóp procentowych w Polsce.