Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nerwowy początek Nowego Roku

Nerwowy początek Nowego Roku

2008-01-02 Komentarz giełdowy Gold Finance
Pierwsza sesja w Nowym Roku zakończyła się spadkiem głównych indeksów. Przebieg dzisiejszej sesji miał dwa oblicza, w ciągu dnia na giełdzie widoczne były wzrosty, jednak końcówka sesji za sprawą słabych publikacji makroekonomicznych z USA należała do sprzedających. Indeks WIG20 stracił na zamknięciu 1,01%.
Dane z USA popsuły nastroje na rynkach akcyjnych

Dane z USA popsuły nastroje na rynkach akcyjnych

2008-01-02 Raport popołudniowy FMCM
Co prawda jeszcze nie wszystkie wydarzenia są już za nami, lecz do godziny 16:30 największe piętno na rynku odcisnął dużo gorszy od oczekiwań wynik indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu. Wskaźnik ten, który jest miernikiem oceny sytuacji w amerykańskiej gospodarce przez menadżerów ds. zakupów, a więc daje nam pewien obraz aktywności przedsiębiorstw w sektorze przemysłowym popsuł i tak nienajlepsze nastroje inwestorów na początku roku.

"Recesyjny" odczyt ISM

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeksu ISM, który mierzy aktywność w amerykańskim przemyśle, w grudniu spadł do poziomu 47,7 pkt. z 50,8 pkt. w listopadzie. To najniższy odczyt tego indeksu od kwietnia 2003 roku, kiedy miał wartości 46,5 pkt. Analitycy prognozowali, że indeks ten spadnie do 50,5 pkt.
Rok 2008 złoty rozpoczął od umocnienia

Rok 2008 złoty rozpoczął od umocnienia

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Polska waluta, podobnie jak i inne waluty regionu, przywitała nowy rok umocnieniem w relacji do brytyjskiego funta i dolara oraz stabilizacją z tendencją do niewielkiego umocnienia wobec euro i szwajcarskiego franka.
Indeks Menedżerów Logistyki (PMI)

Indeks Menedżerów Logistyki (PMI)

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks Menedżerów Logistyki (PMI), który obrazuje sytuację w sektorze produkcyjnym strefy euro, spadł w grudniu do 52,6 pkt. z 52,8 pkt. miesiąc wcześniej. Był to jednak spadek niższy od prognoz, które mówiły o odczycie na poziomie 52,5 pkt. Wartość indeksu powyżej poziomu 50 pkt. oznacza, że ten segment gospodarki europejskiej się rozwija.
Czy 2008r okaże się punktem zwrotnym na rynkach?

Czy 2008r okaże się punktem zwrotnym na rynkach?

2008-01-02 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W minionym roku uwaga inwestorów była skupiona głównie wokół słabości waluty amerykańskiej. Zmniejszona płynność, jaka towarzyszyła rynkom w ostatnich dniach grudnia przyczyniła się do ponownego osłabienia USD. Gorsze dane makroekonomiczne również zadecydowały o tym, że dolar znalazł się po presją.
Dolar nieco silniejszy, rynek czeka na dane z USA i Polski

Dolar nieco silniejszy, rynek czeka na dane z USA i Polski

2008-01-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnia sesja minionego roku nie zawiodła oczekiwań analityków. Przy małych obrotach złoty umacniał się wobec euro i dolara. Dopiero wieczorne spadki kursu EUR/USD przyniosły w efekcie wzrost notowań USD/PLN. Dzienny zakres wahań kursu USD/PLN kształtował się w przedziale 2,4350-2,4750. Kurs EUR/PLN konsolidował natomiast w przedziale 3,58-3,60.
Tydzień: dane z rynku pracy w USA

Tydzień: dane z rynku pracy w USA

2008-01-02 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Skrócony tydzień, a przy okazji pierwszy dzień roboczego nowego roku to powrót do rzeczywistości. Niezbyt przyjemnej. PKB Singapuru nieoczekiwanie spadł o 3,2 proc. Chodzi o PKB w IV kwartale skorygowany o ceny inflacji. Wynik zaskakująco słaby zważywszy, że ekonomiści oczekiwali wzrostu o 3,1 proc.
Dziś indeksy koniunktury w światowych gospodarkach

Dziś indeksy koniunktury w światowych gospodarkach

2008-01-02 X-Trade Brokers Daily
Po sylwestrowej przerwie czeka nas od razu spora liczba danych makroekonomicznych, które w dużym stopniu zadecydują o sentymencie rynkowym i spełnieniu noworocznych życzeń inwestorów. Już dziś podane zostaną indeksy koniunktury w przemysłach największych światowych gospodarek: ISM w Stanach Zjednoczonych oraz PMI w Europie.
GPW powinna czekać na impulsy z USA

GPW powinna czekać na impulsy z USA

2008-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po dwóch tygodniach handlu zdeterminowanego przede wszystkim świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, dziś światowe rynki akcji wracają do normalnej aktywności. Dla posiadaczy akcji ten powrót może nie być miły.
Sesja w nowym roku pod wpływem nastawienia FED

Sesja w nowym roku pod wpływem nastawienia FED

2008-01-02 Raport poranny FMCM
Dzisiejsza, pierwsza w nowym roku sesja nie powinna przynieść gwałtownych zmian na rynku walutowym. Inwestorzy będą dopiero powracać po dłuższej świątecznej przerwie i minie chwila nim na dobre wznowią swoją aktywność, tym bardziej, że takiemu scenariuszowi sprzyja również konstrukcja kalendarza wydarzeń na ten tydzień.
Powrót do gry

Powrót do gry

2008-01-02 Komentarz poranny DM IDMSA
Inwestorzy wracają dziś na rynek po długim odpoczynku, który dla większości z nich rozpoczął się jeszcze przed świętami. Dwie sesje pomiędzy Bożym Narodzeniem a sylwestrem minęły w dość spokojnej atmosferze, i przy nieco mniejszej aktywności inwestorów najpierw mieliśmy do czynienia ze wzrostami, a następnie ze spadkami.
Co dalej z eurodolarem?

Co dalej z eurodolarem?

2008-01-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatni dzień 2007 roku upłynął pod znakiem umocnienia dolara i nieznacznych strat złotego – jednak wszystko to działo się przy bardzo niskiej płynności rynku. Na początku roku 2008 najważniejszym pytaniem wydaje się być: co dalej z eurodolarem?
Dolar odrabia straty po danych z rynku nieruchomości

Dolar odrabia straty po danych z rynku nieruchomości

2007-12-31 Raport popołudniowy FMCM
Wydarzeniem ostatniego dnia 2007 roku były oczywiście informacje z USA na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym, której wynik ku zaskoczeniu inwestorów okazał się lepszy od oczekiwań. Otóż zamiast prognozowanych 4,97 mln zawartych transakcji, w listopadzie sprzedano 5 mln istniejących domów, co jednak tylko w niewielkim stopniu poprawiło nastroje panujące na giełdzie w Nowym Jorku.
Ostatni dzień roku raczej spokojny na EUR/USD

Ostatni dzień roku raczej spokojny na EUR/USD

2007-12-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatni dzień 2007 roku upływa pod znakiem oscylacji kursu EUR/USD w przedziale 1,4699-1,4747 dolara. Kolejne godziny nie powinny przynieść istotnych zmian na rynku, pomimo że o godzinie 16-tej zostaną opublikowane listopadowe dane o sprzedaży domów na amerykańskim rynku wtórnym.
Miesiąc płonnych nadziei

Miesiąc płonnych nadziei

2007-12-31 Komentarz X-Trade Brokers
Jeżeli porównamy ceny z początku i końca grudnia dla najważniejszych instrumentów finansowych moglibyśmy pokrótce określić ostatni miesiąc minionego roku po prostu jako nudny. W skali miesiąca nie zmieniły się zasadniczo najważniejsze indeksy giełdowe, notowania kluczowych par walutowych czy ceny najaktywniej handlowanych surowców.
Komentarz do piątkowej sesji na GPW

Komentarz do piątkowej sesji na GPW

2007-12-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda zakończyła rok 2007 w minorowych nastrojach. W piątek, na ostatniej sesji w tym roku, spadły wszystkie indeksy. Przewodził im grupujący największe spółki indeks WIG20, który stracił 2,1 proc., spadając na zamknięciu do poziomu 3456,05 pkt. WIG spadł o 1,6 proc., a mWIG40 i sWIG80 po 1 proc.
Odreagowanie na rynku EURUSD

Odreagowanie na rynku EURUSD

2007-12-31 Raport poranny FMCM
Ostatni dzień starego roku rozpoczął się od dalszego osłabienia dolara, którego kurs względem euro wzrósł dziś w nocy w rejon kluczowego poziomu oporu zlokalizowanego w rejonie 1,4750. Wzrosty eurodolara sprzyjają oczywiście złotówce, która umocniła się dziś względem głównych walut. EURPLN spadł poniżej 3,59 natomiast USDPLN zbliżył się do poziomu 2,43.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2007-12-31 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na kolejnej sesji z niewielką płynnością dolar osłabił się. Przyczyną były kolejne negatywne dane makroekonomiczne. Wzbudziły one kolejny raz obawy o możliwość przeciągnięcia się kryzysu na rynku nieruchomości oraz wywołania kolejnych negatywnych skutków w sektorach związanych z tym rynkiem – czyli przede wszystkim sektorze finansowym.
Strach i obawa w oczach inwestorów

Strach i obawa w oczach inwestorów

2007-12-30 Raport tygodniowy FMCM
Końcówka tygodnia nieoczekiwanie okazała się bardzo emocjonująca. Fala negatywnych informacji z Pakistanu przyczyniła się do znacznego wzrostu awersji do ryzyka, a tym samym spowodowała silne osłabienie się waluty amerykańskiej.