Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Uspokojenie na rynkach finansowych
2008-02-06 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSŚroda minęła pod znakiem uspokojenia na rynkach finansowych. Po niespokojnej sesji w giełdowej Stanach Zjednoczonych oraz dużej wyprzedaży w Azji, większość analityków spodziewała się podobnej reakcji na naszym parkiecie.
Ropa pod wpływem dolara i zapasów
2008-02-06 X-Trade Brokers - Puls RynkuPo wtorkowym, sięgającym prawie 2 proc. spadku, który sprowadził kurs ropy Brent do poziomu 88,76 dol. na koniec dnia, dziś ceny lekko odreagowują. O godzinie 13:15 baryłka ropy Brent kosztowała 89,01 dol., wobec dziennego minimum na 87,82 dol. i maksimum na 89,20 dol.
(Wielka) wyprz?
2008-02-06 Puls Walutowy FIT DMTak fatalny odczyt styczniowego indeksu ISM w usługach i niepokojące dane o kondycji tego sektora w strefie euro nie mogły przejść bez echa. I tak wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się silnymi spadkami giełdowych indeksów, co zostało później powtórzone na rynkach azjatyckich.
Funt traci na wartości
2008-02-06 X-Trade Brokers - Puls RynkuŚrodowy poranek przyniósł silny spadek notowań GBP/USD. Kurs tej pary, który jeszcze o godzinie 8-ej testował poziom 1,9645 dolara, spadł do dziennego minimum na 1,9553 dolara. Można wyróżnić trzy źródła takiego zachowania funta.
Złoty traci na wartości
2008-02-06 Komentarz poranny TMS BrokersNa rynku krajowym obserwujemy od rana reakcję na sytuację na rynkach zagranicznych. Wczorajsze bardzo słabe dane makroekonomiczne wywołały przecenę na giełdach i umocnienie waluty japońskiej, co musiało się przełożyć na deprecjację złotego.
Japońska waluta zyskiwała na wartości
2008-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFSWczoraj kluczowym wydarzeniem dnia byłą publikacja indeksu Instytutu Zarządzania Podażą dla sektora usługowego – jest to wskaźnik koniunktury, który przybliża sytuację prawie 90% spółek w tym sektorze. Indeks spadł o prawie 15 punktów, osiągając poziom niewidziany od 7 lat.
Aktywa funduszy mniejsze nawet o 20 mld złotych
2008-02-06 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Takie szacunki przedstawiła dziś Gazeta Wyborcza powołując się na trzy największe TFI - Pioneer, Arka i ING - które reprezentują około połowy rynku. Z tej kwoty ok. 10 mld PLN to umorzenia. "Gazeta Prawna" idzie o krok dalej i sugeruje, że część TFI może nawet czasowo zamrozić wypłaty z funduszy, aby w ten sposób chronić klientów przed podjęciem zbyt nerwowych działań.
Środa pod znakiem spadków
2008-02-06 X-Trade Brokers - Puls RynkuWczorajsze pogorszenie nastrojów w Warszawie, w połączeniu z wyprzedażą akcji na Wall Street oraz dzisiejszą przeceną na czołowych azjatyckich parkietach sprawia, że przecena to bazowy scenariusz dla warszawskiej giełdy w środę.
Znowu nerwowo na giełdach
2008-02-06 Komentarz poranny TMS BrokersChyba nikt nie spodziewał się wczoraj, aż tak złych danych ze Stanów. Zaskoczeniem był nie tylko wynik wskaźnika obrazującego koniunkturę w sektorze usług w styczniu (ISM), ale i godzina publikacji. Instytut Zarządzania podażą tłumaczył niezapowiedzianą publikację tuż przed 15:00 możliwością przecieku, niemniej jednak wcześniejsza publikacja ISM o tak słabej wartości (41,9) wywołała spore zamieszanie na giełdach.
Zapaść w usługach rozpala awersję do ryzyka
2008-02-06 Raport poranny FMCMO ile na początku tygodnia można było mieć nadzieję na względnie spokojny tydzień z szansami na utrzymanie się pozytywnych nastrojów na światowych rynkach, to wczorajsze dane na temat aktywności w sektorze usługowym w Strefie Euro oraz w USA na nowo rozpaliły obawy o recesję pukająca do bram USA oraz negatywnie odbijającą się na sytuacji w innych częściach świata.
ISM niewiarygodnie niski
2008-02-06 X-Trade Brokers DailyWczoraj wielu inwestorów musiało przecierać oczy ze zdziwienia. Zwłaszcza jeśli zdecydowali się na lunch przed otwarciem sesji w USA i danymi, które miały być publikowane o godzinie 16.00. Trudno uznać czy słuszne jest tłumaczenie amerykańskiego instytutu przygotowującego indeks aktywności w sektorze usług, iż wcześniejsza publikacja miała dać inwestorom równy dostęp do danych.
Recesyjne wskazanie indeksu ISM z sektora usług
2008-02-06 Codzienny Puls Rynku IDM SAWtorek na rynku walutowym przyniósł istotne umocnienie się dolara i jena w stosunku do walut wyżej oprocentowanych. Waluta amerykańska korzystała po publikacji słabszych niż oczekiwano danych ze strefy euro na temat indeksu PMI z sektora usług a także sprzedaży detalicznej, która spadła zarówno w ujęciu miesięcznym jak i w skali roku dużo poniżej oczekiwań rynkowych.
Test wsparć może być udany dla byków
2008-02-06 Komentarz poranny DM IDMSAPierwsza część wtorkowej sesji przebiegła raczej zgodnie z oczekiwaniami, a mianowicie przy niewielkich obrotach doszło do umiarkowanego cofnięcia się indeksów. Prawdopodobnie tak wyglądałaby cała sesja gdyby nie jeden silny impuls, pochodzący oczywiście z USA.
Podsumowanie dnia na GPW i forexie
2008-02-05 X-Trade Brokers - Puls RynkuWtorkowa sesja na GPW zakończyła się przeceną wszystkich indeksów. Najwięcej, bo aż o 3,93 proc. spadł indeks WIG20, który zakończył notowania na poziomie 2950,63 pkt. Indeks WIG, reprezentujący szeroki rynek, po spadku o 3,14 proc., zakończył dzień na poziomie 47874,98 pkt.
Mocna deprecjacja złotego
2008-02-05 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSDzisiejszy dzień zapowiadał się spokojnie. Nic nie wskazywało na to, że końcówka dnia doprowadzi do mocnej deprecjacji złotego oraz do wyprzedaży na rynkach akcji. Złoty rozpoczął notowania od poziomów EURPLN 3,5680 oraz USDPLN 2,4110.
Recesyjne dane z USA zaskoczyły inwestorów
2008-02-05 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Indeks ISM dla sektora usług, reprezentującego 90 proc. amerykańskiej gospodarki, nieoczekiwanie spadł do 41,9 pkt, wobec oczekiwanego spadku do 53 punktów. Dane mogą oznaczać recesję w USA. Spadek jest szokująco duży - w grudniu indeks miał wartość 54,4 pkt.
Słabość sektora usług Strefy Euro źródłem przeceny EURUSD
2008-02-05 Raport popołudniowy FMCMJeszcze dziś rano wydawało się, że czeka nas kolejna względnie spokojna sesja, która co prawda miała upłynąć pod dyktando popytu na dolara na rynku EURUSD, jednak skala umocnienia amerykańskiej waluty może budzić niepokój tych, którzy liczyli na szybki atak eurodolara na psychologiczną barierę na poziomie 1,50.
Negatywny obraz gospodarek
2008-02-05 Komentarz popołudniowy TMS BrokersOpublikowane dziś dane makroekonomiczne, zarówno ze strefy Euro, jak i ze Stanów Zjednoczonych, potwierdzają negatywne zjawiska zachodzące w tych gospodarkach. Od rana obserwowaliśmy dynamiczne umocnienie amerykańskiej waluty, wzrost ten był tematem dnia aż do publikacji wskaźnika ISM.
Podaż zdominowała warszawski parkiet
2008-02-05 Komentarz giełdowy Gold FinancePrzewaga sprzedających, która zarysowała się pod koniec wczorajszej sesji była również widoczna podczas dzisiejszych notowań. Indeksy rozpoczęły wtorek poniżej wczorajszego zamknięcia, a w trakcie dnia zdecydowanie pogłębiły spadki.
Taniej w bankach
2008-02-05 Komentarz wieczorny Open FinanceNa rynku usług bankowych widać zażartą walkę o klienta. Teraz przeniosła się ona na rynek kont. Duża konkurencja sprawiła, że marże na kredytach hipotecznych w Polsce należą do najniższych
w Europie. W przypadku kredytu w rodzimej walucie zeszły poniżej 1 punktu procentowego, przy kredytach we frankach szwajcarskich są niewiele wyższe.
w Europie. W przypadku kredytu w rodzimej walucie zeszły poniżej 1 punktu procentowego, przy kredytach we frankach szwajcarskich są niewiele wyższe.