Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wzrost awersji do ryzyka wspomaga aktywa dolarowe

Wzrost awersji do ryzyka wspomaga aktywa dolarowe

2007-08-10 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Notowania złotego w mijającym tygodniu przebiegały ze zmiennym szczęściem i odzwierciedlały to, co działo się na zagranicznych rynkach walutowych oraz na światowych giełdach. Jeszcze bardziej niż zwykle wartość złotego zależała nie od tego, co dzieje się w kraju, lecz od kontekstu międzynarodowego.
Przeceny ciąg dalszy

Przeceny ciąg dalszy

2007-08-10 Komentarz walutowy Money Expert
Piątek jest kolejnym dniem, w którym tanieją akcje nie tylko na giełdzie w Warszawie, ale również na pozostałych europejskich parkietach. Fala spadków to efekt coraz większej niechęci inwestorów do ryzyka, która spowodowana jest ostatnimi zawirowaniami na rynku ryzykownych kredytów hipotecznych w USA i Europie.

Złoty odporny na zawirowania globalne

Złoty odporny na zawirowania globalne

2007-08-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątek na światowych rynkach upłynął pod znakiem kontynuacji negatywnych nastrojów. Już nikt nie ma złudzeń, że kryzys, który dotknął rynek trudnych kredytów hipotecznych, dotknie również inne sektory finansowe. Na giełdach trwa przecena i nie można powiedzieć, że jej koniec jest bliski. Indeksy większości europejskich i światowych parkietów straciły ponad 2,5%.
W Polsce długi weekend ale na świecie będzie się działo

W Polsce długi weekend ale na świecie będzie się działo

2007-08-10 Komentarz X-Trade Brokers
Za sobą mamy kolejny niespokojny tydzień na rynkach walutowych. Kursy głównych par walutowych kształtowały się w rytm danych makroekonomicznych jak i sygnałów napływających z amerykańskiego rynku akcji. Decyzja FOMC jak i dane potwierdzające nadciągającą presję inflacyjną wywindowały dolara do poziomu 1.3646 w stosunku do euro. Złotówka traciła na wartości do głównych walut. Kursy USDPLN i EURPLN wzrosły odpowiednio do nawet 2.7717 i 3.7861.
Wygra strach czy chciwość?

Wygra strach czy chciwość?

2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główne amerykańskie indeksy, idąc w ślad za tracącymi na wartości parkietami w Europie, rozpoczęły piątkowe notowania od zdecydowanych spadków. O godzinie 15:39 technologiczny indeks Nasdaq Composite spadał o 1,3 proc., Średnia Przemysłowa o 1 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 tracił 1,2 proc.
Rynki w kryzysowej gotowości

Rynki w kryzysowej gotowości

2007-08-10 Komentarz Expandera
Mimo wczorajszych interwencji oraz zapowiedzi największych banków centralnych o zapewnieniu odpowiedniej płynności na rynkach pieniężnych banki wciąż ograniczają podaż pieniądza. Krótkoterminowe stopy oprocentowania depozytów, po których banki mogą refinansować bieżące braki płynności wzrosły dla dolara do poziomu 6%.
Strefa Euro w piątek

Strefa Euro w piątek

2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wspólna waluta „trzynastki” pomimo lekkiego odrobienia strat w godzinach porannych ponownie traci na wartości. Europejski Bank Centralny wprowadził na rynek dodatkowe fundusze mające na celu wzrost płynności systemu finansowego i tym samym ograniczenie wzrostu stóp procentowych w europejskich bankach.
Na rynkach finansowych wciąż nerwowa atmosfera

Na rynkach finansowych wciąż nerwowa atmosfera

2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajszy dzień dostarczył inwestorom na wszelkich rynkach wiele emocji. Rozpoczęło się od porannej informacji, o zamrożeniu przez największy francuski bank BNP Paribas wypłat z 3 funduszy hedgingowych, które poniosły znaczne starty na rynku kredytów subprime i bank nie był w stanie rzetelnie wycenić ich aktywów.
Zamrożenie przez BNP Paribas 2 funduszy

Zamrożenie przez BNP Paribas 2 funduszy

2007-08-10 Raport walutowy FMCM
Kolejny raz informacje na temat zataczających coraz szersze kręgi negatywnych skutków kryzysu na rynku kredytów hipotecznych wywołały spore perturbacje na rynkach finansowych. Tym razem iskrą do eksplozji obaw i awersji do ryzyka stały się informacje o zamrożeniu przez BNP Paribas 2 funduszy oraz o wpompowaniu przez EBC ponad 100 mld EUR do systemu bankowego w celu zwiększenia płynności tego sektora.
Subprimeitis - przecena na europejskich giełdach

Subprimeitis - przecena na europejskich giełdach

2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowe notowania na europejskich parkietach przynoszą wyraźne spadki indeksów. Przed godziną 11-tą, częściowo redukując poranne straty, niemiecki DAX i francuski CAC znajdowały się na 1,5 proc. minusach, FTSE spadał o1,6 proc., BUX testował poziomy o 1,3 proc. niższe niż wczoraj na zamknięciu, a rodzimy WIG20 o 1,6 proc., testując okolice 3506 pkt.
Bezpieczniej w funduszach

Bezpieczniej w funduszach

2007-08-10 Komentarz Open Finance
Światowe banki zawieszają wypłaty z funduszy inwestycyjnych. U nas to nie grozi. Klienci funduszy inwestycyjnych nie przestraszyli się korekty. Aktywa TFI w lipcu wzrosły o ponad 2,2 mld PLN, mimo spadków na giełdzie. To pozwala przypuszczać, że nie wycofywali pieniędzy z funduszy, a raczej korzystali z okazji, by dokonać tańszych zakupów.
Awersja do ryzyka umacnia dolara

Awersja do ryzyka umacnia dolara

2007-08-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja przyniosła wyraźne schłodzenie pozytywnych nastrojów na rynku złotego. Wzrost awersji do ryzyka ze względu na złą sytuację na rynku kredytów hipotecznych i spadki głównych indeksów na światowych giełdach to wystarczające przesłanki do deprecjacji rodzimej waluty. Kurs USD/PLN po przetestowaniu podczas czwartkowego otwarcia poziomu 2,73 odbił się docierając do pułapu 2,77.
Kolejne załamanie rynków akcji

Kolejne załamanie rynków akcji

2007-08-10 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień przyniósł kolejną falę wyprzedaży akcji na całym świecie (druga największa w tym roku), jednak prym wiódł rynek amerykański, który otworzył się nisko po spadkach w Europie. Zwiększona zmienność i skala ruchów spowodowała, że wiele instytucji masowo likwidowało pozycje co dalej zwiększało dynamikę spadków.
Bank Japonii także interweniuje

Bank Japonii także interweniuje

2007-08-10 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Bank centralny Japonii dodał 8,5 mld dolarów do systemu finansowego, starając się poprawić jego płynność. Bank federalny Australii zasilił system kwotą 4,2 mld dolarów. Trwa największy od lat kryzys płynnościowy w sektorze finansowym. Inwestorzy chcą wycofać pieniądze z przedsięwzięć kredytowych, a to powoduje zwiększony popyt na kapitał, a co za tym idzie także wzrost stóp procentowych.
Pierwsze objawy paniki na rynkach kapitałowych

Pierwsze objawy paniki na rynkach kapitałowych

2007-08-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł kolejną falę spadków na GPW. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3634 pkt, potem mogliśmy obserwować już tylko spadki. Na wykresie godzinowym widzimy iż inwestorom praktycznie ani razu nie udało się podciągnąć indeksu do góry. Ostatecznie zamknięcie miało miejsce na poziomie 3564 pkt i indeks WIG20 stracił 1,67%.
Rynki finansowe są w trudnej sytuacji

Rynki finansowe są w trudnej sytuacji

2007-08-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki finansowe są w trudnej sytuacji: problemy w amerykańskim sektorze pożyczek hipotecznych zaczynają rozprzestrzeniać się na Europę i Japonię. BNP Paribas zawiesił obliczanie wartości trzech ze swoich funduszy inwestycyjnych, których aktywa zainwestowane były w papiery wartościowe oparte właśnie o pożyczki hipoteczne.
Przed nami kolejny dzień spadków?

Przed nami kolejny dzień spadków?

2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Huśtawka nastrojów spowodowana obawami o kondycje amerykańskiego rynku kredytów hipotecznych trwa dalej. Ich efektem był mocny spadek głównych amerykańskich indeksów gdzie Dow Jones stracił 2,80%, notując drugi największy spadek w tym roku. W takiej sytuacji GPW w Warszawie nie pozostaje nic innego jak tylko podłączyć się pod negatywne nastroje. O godzinie 9:00 wrześniowa seria kontraktów terminowych otwiera się ze stratą na poziomie 1,70%.
Awersja do ryzyka znów rośnie

Awersja do ryzyka znów rośnie

2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa przyniosła nam kolejną zmianę nastrojów na rynku. Tym razem na gorsze. Awersja do ryzyka wyraźnie wzrosła, czego najlepszym świadectwem jest silne umocnienie jena, gdzie kurs USDJPY z poziomu 119,80 spadł w okolice 118,20. Na wartości zyskał również amerykański dolar, pomimo faktu, że źródło niepokoju tkwi właśnie na rynku amerykańskich kredytów hipotecznych. Kurs EURUSD spadł w ciągu dnia z 1,38 w okolice 1,3680.
Ucieczka kapitału z ryzykownych aktywów

Ucieczka kapitału z ryzykownych aktywów

2007-08-09 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień jest kolejną odsłoną ucieczki kapitału z ryzykownych aktywów po informacjach o negatywnym wpływie kryzysu na rynku kredytów hipotecznych na wyniki instytucji finansowych oraz funduszy inwestycyjnych. Impulsem do redukcji ryzyka portfeli inwestorów na całym świecie stały się dziś informacje ogłoszone przez BNP Paribas o utracie wartości i zamrożeniu z tego powodu działalności zarządzanych przez siebie 3 funduszy, co jest oczywiście wynikiem kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA.
Bezprecedensowa decyzja ECB

Bezprecedensowa decyzja ECB

2007-08-09 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Europejski Bank Centralny uruchomił 94,8 mld euro nielimitowanych pożyczek dla banków, aby ratować system finansowy w Europie, po radykalnym wzroście stóp procentowych. Stopy procentowe na rynku międzybankowym wzrosły nieprawdopodobnie szybko - stopa over nigth dla funta wzrosła z 5,35 wczoraj do 5,86 proc. dziś, ponieważ banki za wszelką cenę starają się pożyczyć kapitał, aby ustabilizować sytuację kredytową.