Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Decoupling

Decoupling

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnie trzy miesiące notowań EUR/USD można zamknąć w szerokim przedziale 1,43-1,50 dolara. Z punktu widzenia analizy technicznej, ten trend boczny jaki rysuje się na wykresie eurodolara, może być tylko przystankiem we wzrostach, które wywindowały kurs EUR/USD z poziomu 1,34 dolara w połowie sierpnia 2007 do listopadowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4964 dolara.
Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty rozpoczął nowy tydzień od niewielkiego osłabienia w relacji do głównych walut. O godzinie 11:07 kurs USD/PLN testował poziom 2,4659 zł, rosnąc o 0,4 grosza w stosunku do piątkowego zamknięcia. Kurs EUR/PLN po wzroście o 1,1 grosza, testował natomiast poziom 3,6260 zł.

Stabilizacja w oczekiwaniu na FED

Stabilizacja w oczekiwaniu na FED

2008-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: W piątek indeksy warszawskiego parkietu kończyły sesję na plusie, dzięki poprawie nastrojów globalnych w końcówce tygodnia. Dzisiejsze mocne spadki giełd azjatyckich mogą ten obraz zaburzyć i pociągnąć parkiety europejskie w dół.
Japonia popsuła nastroje

Japonia popsuła nastroje

2008-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Ubiegły tydzień wypełniony był emocjami i często wydarzenia giełdowe znajdowały się wśród najważniejszych informacji podawanych przez media. Wielu inwestorów jest już niewątpliwie zmęczonych tą sytuacją i czeka na nadejście spokojniejszego okresu na giełdowym parkiecie.
RPP podniesie stopy procentowe w środę

RPP podniesie stopy procentowe w środę

2008-01-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Co przyniesie rynkom ostatni tydzień stycznia? Praktycznie pewne jest, że RPP podniesie stopy w środę o 25 punktów bazowych. Jednocześnie inwestorzy nastawiają się na kolejny mocny krok w dół w USA – FOMC obetnie stopy o 25 – 50 punktów bazowych.
Tydzień: RPP, Fed i mnóstwo danych z USA

Tydzień: RPP, Fed i mnóstwo danych z USA

2008-01-28 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W środę decyzja RPP i FOMC o stopach procentowych w Polsce i w USA. Podwyżka stóp w NBP wydaje się przesądzona, rynek liczy też na kolejną obniżkę stóp Fed. Ale nie samymi decyzjami ciał monetarnych będziemy się emocjonować w tym tygodniu.
Zmienności ciąg dalszy

Zmienności ciąg dalszy

2008-01-28 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień należał do najbardziej dynamicznych w historii GPW. Inwestorzy zapamiętają szczególnie wtorek, kiedy od dołka do dziennego szczytu kontrakty terminowe wzrosły o niemal 9%. Taka eskalacja zmienności była skutkiem z jednej strony nagłego załamania się giełd światowych na początku tygodnia, a z drugiej strony efektem nagłej interwencji FED.
GPW rozpocznie od spadków

GPW rozpocznie od spadków

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wraz z początkiem tygodnia na światowe rynki akcji wrócił strach. Tak bowiem należy interpretować dzisiejszy spadek japońskiego indeksu Nikkei o 4 proc., Hand Seng o 4,3 proc., czy ponad 5 proc. spadek chińskiej giełdy.
Nowe źródła niepokoju

Nowe źródła niepokoju

2008-01-28 Komentarz Expandera
Mimo wyraźnego odbicia w drugiej połowie minionego tygodnia nasza giełda nie sforsowała żadnego istotnego oporu, co mogłoby dawać nadzieję na zażegnanie groźby dalszych zniżek i pojawienie się trwalszego ruchu w górę.
Decydujący tydzień dla USD

Decydujący tydzień dla USD

2008-01-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W minionym tygodniu czynnikiem dominującym na wszystkich rynkach była duża zmienność. Giełdy pozostawały nerwowe. Zagraniczne indeksy akcji silnie spadały i dopiero nieoczekiwania obniżka głównej stopy procentowej przez Fed o 0,75% wniosła chwilowy optymizm.
Tydzień kluczowych danych

Tydzień kluczowych danych

2008-01-28 X-Trade Brokers Daily
Miniony tydzień pokazał, iż dane makroekonomiczne nie są konieczne do zapewnienia inwestorom sporych emocji i to na wszystkich rynkach. Obniżka stóp przez Fed i inne starania amerykańskich władz pozwoliły rynkom akcji na złapanie nieco oddechu, a wraz z wypowiedziami przedstawicieli ECB przyczyniły się do wzrostów na EURUSD.
Sprzedaż nowych domów w USA

Sprzedaż nowych domów w USA

2008-01-28 Raport poranny FMCM
Dzisiejszy los dolara będzie zależał w głównej mierze od publikacji z amerykańskiego rynku nieruchomości. Prognozowany jest spadek sprzedaży nowych domów z poziomu 647 tys. do 645 tys. Jeżeli dane te okażą się jednak gorsze od oczekiwań, to najprawdopodobniej będziemy świadkami gwałtowniejszych wzrostów kursu EURUSD.
Zawrotny tydzień

Zawrotny tydzień

2008-01-26 Raport weekendowy FMCM
To był bardzo burzliwy tydzień. Na początku zaczęliśmy od gwałtownych spadków na giełdach. Przez pierwsze dni warszawskie indeksy nieustannie kierowały się w kierunku południowym. Indeks WIG20 spadł we wtorek poniżej poziomu 2670 pkt, natomiast WIG obsunął się do okolic 42506 pkt.
Inwestorzy sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego

Inwestorzy sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego

2008-01-25 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Odreagowanie na giełdach w jasny sposób przekłada się na sytuację na rynku walutowym: inwestorzy, zachęceni wzrostami (Nikkei 225 odnotowało 4,1% zwyżki, lecz już WIG20 zyskał jedynie 0,2%, a indeksy w USA po niezłym otwarciu przegrywają wskutek zwiększonej – nie wiadomo na razie dlaczego – podaży) sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego.
Nowe rekordy złota

Nowe rekordy złota

2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Problemy w dostawach prądu w RPA osłabiły znacząco walutę południowoafrykańską. Wstrzymanie wydobycia w kopalniach złota i platyny w kraju będącym głównym centrum światowej podaży tych kruszców na rynki, wywindowało spotowe ceny złota do nowych historycznych maksimów, tym razem wyznaczonych na poziomie 923,40 USD za uncję.
Oczy zwrócone na Fed

Oczy zwrócone na Fed

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pytanie na jakie obecnie muszą sobie odpowiedzieć inwestorzy brzmi, czy Fed, który przed tygodniem niespodziewanie obniżył stopy procentowe aż o 75 punktów bazowych, na kończącym się w najbliższą środę regularnym posiedzeniu, obetnie je o kolejne 50 punktów? Takie bowiem oczekiwania zgłasza rynek.
Rynkowa huśtawka

Rynkowa huśtawka

2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rynek zagraniczny: Wydarzenia ostatniego tygodnia przysporzyły inwestorom wielu emocji i przyniosły rozchwianie rynku. Dominowała duża zmienność kursów i nieprzewidywalność zdarzeń. Rynki rozpoczęły ten tydzień w negatywnych nastrojach.
Uspokojenie po burzliwym tygodniu

Uspokojenie po burzliwym tygodniu

2008-01-25 Raport popołudniowy FMCM
Ostatnia sesja tego tygodnia miała już spokojny przebieg, który kontrastował z resztą tygodnia. Początek tygodnia przyniósł huśtawkę nastrojów, gdyż z jednej strony myśli inwestorów zaprzątały obawy o wiszące nad gospodarką USA widmo recesji, a z drugiej sytuację próbował naprawić FED poprzez zaskakującą obniżkę stóp procentowych.
Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować

Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować

2008-01-25 Puls Walutowy FIT DM
O ile zaprezentowany w czwartek przez administrację prezydenta George’a Busha w porozumieniu z Kongresem, kolejny plan mający w swoim założeniu ochronić gospodarkę przed ryzykiem jej poważnego spowolnienia, wyraźnie przypadł do gustu inwestorom na Wall Street, w Azji i w Europie, to inwestorzy na warszawskiej giełdzie podeszli do niego z pewną rezerwą.
Niższa inflacja w Kanadzie

Niższa inflacja w Kanadzie

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu inflacja CPI wzrosła w Kanadzie o 0,1 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, natomiast inflacja bazowa CPI spadła o 0,3 proc. Rynek oczekiwał natomiast odczytów na poziomie odpowiednio 0,2 proc. i -0,1 proc., po tym gdy w listopadzie wskaźnik CPI wzrósł o 0,3 proc., a bazowy pozostał bez zmian.