Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty traci, ale mniej niż rano

Złoty traci, ale mniej niż rano

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty, który rozpoczął wtorkowe notowania od zdecydowanego osłabienia do dolara i euro, po południu odrobił część strat. O godzinie 14:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,8511 zł, natomiast kurs EUR/PLN 3,8490 zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 0,3 i 1 grosz wobec poziomów z poniedziałku.
Czy warto przewalutować kredyt z PLN na CHF?

Czy warto przewalutować kredyt z PLN na CHF?

2007-08-21 Analiza Money Expert
W dobie masowego finansowania nieruchomości za pomocą kredytów hipotecznych zarówno złotowych, jak i w walutach obcych warto poruszyć zagadnienie dotyczące zmiany waluty kredytu - przewalutowania. Nadal największym zainteresowaniem cieszą się kredyty we franku szwajcarskim, ta waluta posłuży więc jako przykład.

Nadzieja na obniżkę stóp procentowych w Stanach

Nadzieja na obniżkę stóp procentowych w Stanach

2007-08-21 Komentarz X-Trade Brokers
Obniżka stopy dyskontowej w Stanach Zjednoczonych z 6,25% do 5,75% nie pozostała bez wpływu na rynku metali. Ceny miedzi na giełdzie w Londynie wzrosły w poniedziałek powyżej 7100 USD za tonę wobec 6900 USD w piątek. Wtorek przyniósł nam stabilizację cen w okolicach 7100 – 7200 USD za tonę.
Podaż dominuje na GPW

Podaż dominuje na GPW

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dająca nadzieje na przedłużenie odbicia na światowych rynkach akcji, bo pozbawiona silnego spadku, wczorajsza sesja na Wall Street, nie zdołała dziś pomóc polskim inwestorom. Szanse na to przekreśliły spadające, po wzrostowym otwarciu, główne europejskie giełdy. To natychmiast wywołało nerwowość na warszawskim parkiecie, ściągając indeksy na mocne minusy. Krótko po godzinie 10-tej indeks dużych spółek testował poziom 3324,87 pkt., tracąc już 1,9 proc.
Indeks ZEW najniżej od grudnia 2006

Indeks ZEW najniżej od grudnia 2006

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks koniunktury instytutu ZEW, badającego zaufanie niemieckich analityków i menedżerów spadł w sierpniu do –6,9 pkt. z 10,4 pkt. w lipcu. Jest to najniższa wartość tego indeksu od grudnia 2006 roku, kiedy miał wartość –19 pkt. Opublikowane dane są znacznie gorsze od średniej rynkowych prognoz, zakładającej w sierpniu spadek do –1 pkt.
EUR/USD wciąż w stabilizacji

EUR/USD wciąż w stabilizacji

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD od dwóch dni pozostaje w stabilizacji poniżej poziomu 1,35 dolara. Na wykresie godzinowym można ją opisać zarówno jako trend boczny w przedziale 1,3463-1,3498 dolara, jak również spadkowy kanał 1,3455-1,3485 dolara. To sprawia, że sygnałem technicznych do większych zmian w krótkim terminie będzie przełamanie strefy wsparcia 1,3455-1,3463 dolara, bądź wybicie ponad strefę oporu 1,3485-1,3498 dolara. W pierwszym przypadku będzie to zapowiadać spadek przynajmniej do 1,34 dolara. W drugim zwyżkę do 1,3550 dolara, gdzie opór tworzy 38,2 proc zniesienie Fibonacciego.
Poniedziałek przyniósł uspokojenie na rynkach światowych

Poniedziałek przyniósł uspokojenie na rynkach światowych

2007-08-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień był jednym ze spokojniejszych w ostatnim czasie. Większość par walutowych pozostawała w wąskim zakresie wahań, bez wyraźnego kierunku co do dalszego ruchu. Piątkowe, lepsze nastroje na rynkach giełdowych dominowały również w poniedziałek, co miało decydujący wpływ na kontynuacje osłabiania się jena.
Zły dzień dla złotego

Zły dzień dla złotego

2007-08-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Poniedziałkowa sesja w Polsce przyniosła lekkie wzrosty indeksów giełdowych. WIG zyskał 0,45% natomiast WIG 20 0,27%. Świadczy to o tym, że w szeregach inwestujących na polskim parkiecie nie zagościł jeszcze optymizm i, tak jak oczekiwaliśmy, po chwilowym uspokojeniu spadki mogą powrócić.
Złoty nieznacznie słabnie

Złoty nieznacznie słabnie

2007-08-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś rano – mimo spokojnej sytuacji na kluczowej dla naszego rynku parze EURUSD – 1,3475 – złoty nieznacznie słabnie, głównie wskutek nieśmiałego odrabiania strat z ostatnich dwóch dni przez jena – obecnie EURJPY 154,40, USDJPY 114,54. Wskaźniki techniczne sugerują, że jen nie ma już zbyt wiele miejsca na umocnienie wobec euro, przyglądajmy się jednak uważnie wycenie ryzyka przez inwestorów na światowych rynkach.
Najważniejsza ustawa w państwie

Najważniejsza ustawa w państwie

2007-08-21 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Dziś największe dzienniki opisują losy ustawy o nadzorze finansowym, którą rząd w ekspresowym tempie zamierza dziś przyjąć i skierować do prac w Sejmie. Mimo braku konsultacji ustawy. Wygląda na to, że nowelizacja ustawy o nadzorze finansowym (w zaledwie rok po uchwaleniu ustawy) stała się najważniejszym aktem, przygotowywanym przez PiS, któremu nie spieszy się ani z ustawą budżetową, ani nawet z projektem ustawy o reformie finansów publicznych, choć ten wydawał się sztandarowy dziełem.
Nastroje na GPW powinny się poprawiać

Nastroje na GPW powinny się poprawiać

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Negatywne emocje, które szczególnie w poprzednim tygodniu udzieliły się inwestorom na świecie, obecnie powoli zmieniają się w wiarę w trwalsze odbicie. Punktem zwrotnym była piątkowa decyzja Fed o obniżeniu stopy dyskontowej. Jednak dopiero wczorajsza, pozbawiona silnych spadków sesja na Wall Street, może utwierdzać rynki w przekonaniu, że odreagowanie przeceny będzie nieco dłuższe.
Odreagowanie spadków z zeszłego tygodnia

Odreagowanie spadków z zeszłego tygodnia

2007-08-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia WIG20 zyskał 0,27%. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3423 pkt, tj. 40 pkt wyżej w stosunku do zamknięcia sesji piątkowej. Następnie nastąpiła nieudana próba pokonania oporu znajdującego się w okolicach 3450 pkt. Od tego momentu indeks osuwał się stopniowo do końca sesji. Minimum zostało osiągnięte na 3380 pkt natomiast ostateczne zamknięcie na poziomie 3392 pkt.
Nauczka dla popytu

Nauczka dla popytu

2007-08-21 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się sporym wzrostem, lecz zwiększona dawka optymizmu została szybko przygaszona. Na większych plusach było widać chęć do realizacji zysków przez inwestorów krótkoterminowych, a popyt nie miał wystarczającej siły by utrzymać poranną zwyżkę. Indeksy zakończyły dzień jedynie niewielkimi plusami.
Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian

Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian

2007-08-21 Raport poranny FMCM
Dzień wczorajszy nie przyniósł większych zmian na rynku, nawet pomimo względnego uspokojenia nastrojów inwestorów w wyniku piątkowej interwencji FED. Duża niepewność, która w dalszym ciągu wisi nad rynkiem nie pozwala inwestorom na odważniejsze posunięcia, co z jednej strony skutkuje niemrawym popytem na rynkach akcyjnych, a z drugiej presją na waluty krajów wschodzących, w tym złotówki.
Optymizm powrócił na giełdowe parkiety

Optymizm powrócił na giełdowe parkiety

2007-08-20 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po interwencji amerykańskiego banku centralnego optymizm powrócił na giełdowe parkiety. Giełdy w Azji odnotowały wysokie wzrosty (Korea Płd., Japonia), ale złoty raczej nie odczuł poprawy sentymentu do bardziej ryzykownych aktywów. Eurozłoty wzrósł z 3,82 do 3,8380, a USDPLN zwyżkował do 2,8480. Rynki najwięcej uwagi poświęcają analizowaniu słuszności dotychczasowej polityki Fed punktując (teoretycznie) pewne nieścisłości w decyzjach FOMC.
Azja odrabia straty, w Europie sennie

Azja odrabia straty, w Europie sennie

2007-08-20 Komentarz Expandera
Pomimo bardzo dobrej sesji w piątek, kiedy inwestorzy dyskontowali nieoczekiwaną decyzję Fed-u dzisiejsze notowania pokazują wciąż spore obawy inwestorów przed większym angażowaniem się w akcje. Jedynie indeksy azjatyckie, które dopiero w poniedziałek mogły zareagować na piątkowe wydarzenia zyskiwały mocno na wartości.
Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję

Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję

2007-08-20 Raport popołudniowy FMCM
Początek tygodnia przyniósł ze sobą spokojną sesję, w czasie której inwestorzy nieśmiało zwracali się w kierunku ryzykownych aktywów, jednak na rynku dominowała postawa wyczekiwania na rozjaśnienie obrazu obecnej sytuacji rynkowej. Piątkowa decyzja FED, który w celu zapewnienia płynności sektora bankowego i uniknięcia dalszej wyprzedaży przez banki swoich aktywów zdecydował się na obcięcie stopy dyskontowej o 0,5 pkt. proc powstrzymała spadki na rynkach akcyjnych, jednak z drugiej strony nie wyrwała rynku z niepewności i niechęci do ryzyka.
LEI bez wpływu na eurodolara

LEI bez wpływu na eurodolara

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę (LEI) w USA wzrósł w lipcu o 0,3 proc., wobec spadku o 0,3 proc. w czerwcu. Kurs EUR/USD nie zareagował na opublikowane dane. O godzinie 16:03 para ta testowała poziom 1,3478 dolara, pozostając od rana w stabilizacji w przedziale 1,3470-1,3500 dolara. Wybicia z tej stabilizacji wskaże kierunek zmian w krótkim terminie.
Czy w roku 2007 warto inwestować w nieruchomości?

Czy w roku 2007 warto inwestować w nieruchomości?

2007-08-20 Analiza Money Expert
W roku 2006 następował nieustanny wzrost cen mieszkań – nawet o kilkanaście procent. Wpływ na wzmożony popyt miały w tym czasie przede wszystkim zakupy spekulacyjne oraz stosunkowo łatwy dostęp do kredytów hipotecznych.
Dane o produkcji i inflacji PPI bez wplywu na złotego

Dane o produkcji i inflacji PPI bez wplywu na złotego

2007-08-20 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu w Polsce o 10.4 proc. w relacji rok do roku, wobec oczekiwanego wzrostu o 10,5 proc. Razem z danymi o produkcji zostały opublikowane dane o cenach producentów (inflacja PPI). Wzrost wyniósł 1,5 proc. rok do roku, wobec 1,8 proc. miesiąc wcześniej. Oczekiwany był odczyt na poziomie 1,6 proc.