Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Czy podczas G8 znajdą radę na drogą ropę?
2008-07-07 Raport popołudniowy FMCMDolar się umacnia: Euro kontynuowało w poniedziałek spadki względem dolara. Amerykańska waluta zyskiwała pod wpływem oczekiwań związanych z odbywającym się w Japonii szczytem G8.
Złoty lekko tracił wobec dolara
2008-07-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSPoczątek nowego tygodnia na rynkach finansowych nie był emocjonujący. Złoty lekko tracił wobec dolara oraz minimalnie zyskiwał do euro oraz funta. Szterling tracił na wartości wobec większości walut w wyniku słabych danych z gospodarki.
Słabe dane i taniejąca ropy powinny obiżyć kurs EUR/USD
2008-07-07 X-Trade Brokers - Puls RynkuW maju produkcja przemysłowa w Niemczech spadła aż o 2,3 proc. w relacji miesięcznej, wobec prognozowanego wzrostu o 0,3 proc. i wobec spadku o 0,2 proc. (po korekcie) w kwietniu.
Gorsze od prognoz dane osłabiły euro w relacji do dolara.
Gorsze od prognoz dane osłabiły euro w relacji do dolara.
Kiedy zapłacimy 3,30 zł za euro?
2008-07-07 Puls Walutowy FIT DMNa rynku spekuluje się, że jest to kwestia maksymalnie kilku dni. Dobre notowania złotego to nie tylko efekt nasilenia się oczekiwań, co do możliwości dalszego podnoszenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Od kilku dni na wartości zyskują także pozostałe waluty naszego regionu, w czym pomagają spekulacje wokół słowackiej korony.
Rynki koncetrują się na inflacji
2008-07-07 Codzienny Puls Rynku IDM SANajważniejszym tematem na rynkach staje się coraz bardziej inflacja i nastawienie banków centralnych. Wiadomo, że dla ECB statutowym priorytetem jest stabilność cen i dlatego Trichet zdecydował się na podwyżkę stóp mimo, że niektóre kraje europejskie przeżywają recesję.
Rekordowo silny złoty
2008-07-07 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkowa sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała pod znakiem aprecjacji polskiej waluty. Złoty ustanowił rekord siły względem euro, para EUR/PLN odnotowała historyczne minimum na poziomie 3,3040. Znaczną zniżkę obserwować można było także na parze CHF/PLN.
Podaży nie ma końca
2008-07-07 Komentarz poranny DM IDMSAPiątkowa sesja niestety nie nastraja optymistycznie. Jest bowiem świadectwem nieobecności byka na naszym rynku. Niezależnie od poziomu obrotów, niezależnie od tego czy w USA odbywa się sesja czy nie, niezależnie od chwilowo sprzyjających warunków na warszawskim parkiecie nie ma kapitału, który przejawiałby ochotę do kupna.
W centrum uwagi będą komentarze
2008-07-07 Raport poranny FMCMNie wszyscy świętowali: Końcówka zeszłego tygodnia, mimo święta w Stanach Zjednoczonych, upłynęła pod znakiem kontynuacji osłabiania się euro. Zawiedzeni inwestorzy w dalszym ciągu sprzedawali walutę europejską, co powodowało coraz głębsze cofnięcie na eurodolarze.
Rynek czeka na słowa Bena Bernanke
2008-07-07 Poranny Szkic Walutowy AFSRynek czeka na słowa Bena Bernanke, które padną jutro na konferencji dotyczącej kredytów hipotecznych, która odbędzie się w stanie Wirginia, a także na słowa, które mogą zostać wypowiedziane po spotkaniu liderów państw grupy G8.
Duża zmienność na eurodolarze
2008-07-04 Komentarz tygodniowy TMS BrokersDuża zmienność na eurodolarze: Rynek krajowy przez większość minionego tygodnia zachowywał się stabilnie. Obserwowane w końcówce tygodnia zmiany notowań złotego uzależnione były od kursu eurodolara i nastrojów na światowym rynku.
Tylko jedna podwyżka stóp w Strefie Euro
2008-07-04 Raport weekendowy FMCMWysoka inflacja w Strefie Euro: Początek tygodnia przyniósł publikację najnowszych danych o inflacji konsumenckiej w Strefie Euro. Aktualny odczyt wyniósł 4%, co po raz kolejny oznaczało znaczny wzrost.
Słabsze dane z Niemiec bez wplywu na euro
2008-07-04 X-Trade Brokers - Puls RynkuNiemieckie Ministerstwo Gospodarki i Pracy poinformowało, że w maju zamówienia w niemieckim przemyśle spadły o 0,9 proc, w relacji miesiąc do miesiąca, po tym jak miesiąc wcześniej spadły o 1,7 proc. (po korekcie z -1,8 proc.). Opublikowane dane są gorsze od prognoz, które zakładały wzrost zamówień o 0,5 proc.
Silny złoty – to wina spekulantów?
2008-07-04 Puls Walutowy FIT DMDzisiaj rano członkini Rady Polityki Pieniężnej, Halina Wasilewska-Trenkner stwierdziła, że za ostatnim umocnieniem złotego stoją fundusze spekulacyjne, a nie ekonomiczne podstawy. Czy jednak to członkowie RPP swoimi wypowiedziami o możliwości dalszych podwyżek stóp procentowych (nawet do poziomu 7,00 proc.) sami nie nadmuchują tego swoistego balona?
Nikła szansa na odreagowanie
2008-07-04 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja na parkietach w Stanach Zjednoczonych zaskoczyła optymizmem inwestorów. Mimo słabych danych z amerykańskiej gospodarki, większość indeksów zakończyły notowania w kolorze zielonym. Liczba nowo rejestrowanych bezrobotnych wyniosła w ubiegłym tygodniu 404 tys., co było wynikiem gorszym niż ostatnie dane na poziomie 380 tys.
Trichet: "No bias"
2008-07-04 Codzienny Puls Rynku IDM SAZdecydowanie najważniejszym wydarzeniem wczoraj była konferencja po decyzji ECB. Świadczy o tym reakcja rynku - umocnienie dolara mimo słabych danych z amerykańskiego rynku pracy oraz brak reakcji na dużo gorsze dane ISM z sektora usług.
Dolar mocniejszy pomimo słabych danych
2008-07-04 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja na rynku krajowym była uzależniona od wydarzeń na rynkach zagranicznych. Brak publikacji nowych danych fundamentalnych z Polski od kilku sesji powoduje, że jedynym impulsem do zmian wartości złotego jest zachowanie pary EUR/USD.
Trichet zachwiał rynkiem
2008-07-04 Raport poranny FMCMEurodolar mocno stracił: Wczorajsza decyzja Europejskiego Banku Centralnego nie była zaskoczeniem. Rynek spodziewał się podwyżki o 25pb już od jakiegoś czasu. Natomiast konferencja Jean Claude Trichet’a przyniosła niespodziewaną wiadomość.
Dzisiaj nie pracuje amerykański rynek finansowy
2008-07-04 Poranny Szkic Walutowy AFSW dniu dzisiejszym amerykański rynek finansowy nie pracuje z powodu dnia niepodległości, możemy więc spodziewać się spokojnej sesji. Kalendarz makroekonomiczny na dziś przewiduje jedynie jedną istotną publikację: dane o zamówieniach przemysłowych w Niemczech (prognozowany jest wzrost o 0,7% w ujęciu miesięcznym), która jednak nie powinna mieć wpływu na notowania euro.
Na przekór danym
2008-07-03 Komentarz walutowy Money ExpertDziś poznaliśmy kolejne dane makroekonomiczne, które teoretycznie powinny wywrzeć silny wpływ na rynek walutowy. Rzeczywistość przyniosła jednak zupełnie inny scenariusz. Kursy ukształtowały się bowiem dokładnie odwrotnie niż, wydawałoby się, powinny.
Euro wyraźnie w dół
2008-07-03 Puls Walutowy FIT DMPo decyzji Europejskiego Banku Centralnego o podwyższeniu stóp procentowych o 25 pkt. bazowych do 4,25 proc., gwałtownie potaniało euro. Kurs EUR/USD po ustanowieniu szczytu przed godz. 13:45 na poziomie 1,5909 w ciągu niecałych dwóch godzin spadł do 1,5737. Wspólna waluta potaniała także w kraju – po pokonaniu w dół poziomu 3,34 zł złoty był historycznie najmocniejszy do euro.