Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Silny wzrost inflacji PPI na Wyspach

Silny wzrost inflacji PPI na Wyspach

2008-06-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ceny producentów (PPI) w Wielkiej wzrosły w maju o 1,6 proc. w relacji miesięcznej i 8,9 proc. w relacji rocznej, wobec odpowiednio 1,4 proc. i 7,5 proc. przed miesiącem. To najwyższa ich roczna dynamika od 1986 roku, kiedy inflacja również sięgnęła poziomu 8,9 proc. Ostatnio wyższa była w marcu 1982 roku.
Silne przeceny na giełdach akcji

Silne przeceny na giełdach akcji

2008-06-09 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Słabsze dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych przełożyły się na głębokie spadki na tamtejszych giełdach. Gracze ulegli presji słabych danych w obawie o recesję na rynku pracy, reszty dopełniły rosnące w szaleńczym tempie ceny ropy naftowej.

Historyczne szczyty coraz bliżej

Historyczne szczyty coraz bliżej

2008-06-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku krajowym przyniosła duże umocnienie złotego w stosunku do waluty amerykańskiej. Główną przyczyną takiego ruchu były słabe dane z sektora pracy w USA. Odebrały one nadzieje coraz większemu gronu optymistów, co do szybkiego zakończenia kryzysu w Stanach Zjednoczonych.
EURUSD może wykazywać tendencję do dużych wahań

EURUSD może wykazywać tendencję do dużych wahań

2008-06-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
W tym tygodniu faza podwyższonej zmienności na eurodolarze powinna być kontynuowana – Ben Bernanke co prawda dwukrotnie będzie w tym tygodniu wypowiadał się publicznie, ale o wiele ważniejsze będą twarde dane, które pozwolą ocenić, czy Rezerwa Federalne rzeczywiście będzie mogła obejść się bez kolejnych obniżek stóp procentowych.
Końcówka tygodnia należała do euro

Końcówka tygodnia należała do euro

2008-06-09 Raport poranny FMCM
Euro utrzymuje się wysoko: Ostatnie dwa dni zeszłego tygodnia przyniosły na eurodolarze mocny ruch wzrostowy. Euro umocniło się względem dolara aż o przeszło 4 centy. Przyczyny takiego zachowania pary EUR/USD były dwie.
Dane o bezrobociu w USA zaszkodziły dolarowi

Dane o bezrobociu w USA zaszkodziły dolarowi

2008-06-06 Komentarz walutowy Money Expert
Dane z amerykańskiego rynku pracy wpłynęły dziś niekorzystnie na wartość dolara. Informacje dotyczące stopy bezrobocia w minionym miesiącu, która wyniosła 5,5% (wzrost o 1% w stosunku do maja 2007 r.), spowodowały pogorszenie nastrojów wśród inwestorów. Tym bardziej, że spodziewali się oni lepszych wyników.
Dane z USA osłabiły dolara

Dane z USA osłabiły dolara

2008-06-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja została zdominowana oczekiwaniami inwestorów na dane z amerykańskiego rynku pracy. Do czasu ich publikacji czyli do godz. 14.30 zarówno rynek walutowy jak i światowe giełdy poruszały się w bardzo wąskich konsolidacjach.
Dolar słabnie po danych z amerykańskiego rynku pracy

Dolar słabnie po danych z amerykańskiego rynku pracy

2008-06-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Stopa bezrobocia w USA w maju wzrosła z 5 proc. do 5,5 proc. To najwyższe bezrobocie od października 2004 roku, a jednocześnie największy skok od lutego 1986 roku.

Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym spadło w USA o 49 tys. Ponadto dane o zatrudnieniu z kwietnia zostały zrewidowane w dół do -28 tys. z -20 tys. szacowanych przed miesiącem.
Dane z Niemiec słabe, ale euro nie spada

Dane z Niemiec słabe, ale euro nie spada

2008-06-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w kwietniu br. o 0,8 proc. w relacji miesiąc do miesiąca. Opublikowane dane są znacznie gorsze od prognoz, które zakładały wzrost produkcji w kwietniu o 0,2 proc. Jednocześnie zrewidowane zostały w dół marcowe dane.
Zapowiedź podwyżki stóp procentowych w strefie euro

Zapowiedź podwyżki stóp procentowych w strefie euro

2008-06-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj po wypowiedzi Szefa ECB zapowiadającej podwyżkę stóp procentowych kurs eurodolara dynamicznie wystrzelił na północ. J.C. Trichet oświadczył, że już na ostatnim posiedzeniu kilku członków ECB sugerowało podwyżkę stóp procentowych.
Czy dane z USA zmienią obraz rynku?

Czy dane z USA zmienią obraz rynku?

2008-06-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas czwartkowej sesji kurs EUR/PLN pozostawał w ustanowionym w ostatnich dniach maja kanale konsolidacji 3,3650-3,3850. Większe zmiany obserwowaliśmy w notowaniach pary USD/PLN. Ze względu na dynamiczne wzrosty kursu EUR/USD, które dokonały się przy niskiej zmienności wartości euro względem złotego, kurs USD/PLN odnotował spadek z poziomu 2,19 na 2,1670.
Stabilizacja po czwartkowym wzroście

Stabilizacja po czwartkowym wzroście

2008-06-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowy poranek przynosi oscylacje kursu EUR/USD w przedziale 1,5571-1,5618 dolara. Para ta tym samym kontynuuje rozpoczętą w nocy stabilizację po wczorajszych dynamicznych wzrostach, które sprowokował szef Europejskiego Banku Centralnego zapowiedzią podwyżki stóp procentowych w strefie euro.
Trichet dał impuls do wzrostów

Trichet dał impuls do wzrostów

2008-06-06 Raport poranny FMCM
Znaczna aprecjacja euro: Największe emocje towarzyszyły wczoraj wypowiedzi przewodniczącego EBC Trichet’a, który wypowiadał się o aktualnej sytuacji ekonomicznej Europy. Zasygnalizował możliwość podniesienia stóp procentowych w najbliższym czasie, co dało inwestorom potrzebny impuls do zwiększenia popytu na europejską walutę.
Prezes EBC również potrafi „ruszyć rynkiem”

Prezes EBC również potrafi „ruszyć rynkiem”

2008-06-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jak pokazały wczorajsze wydarzenia, prezes EBC również potrafi „ruszyć rynkiem”. Żartobliwie można ocenić, iż Trichet pozazdrościł Benowi Bernanke efektów jego wypowiedzi sprzed 2 dni i postanowił mu się zrewanżować; a już bardziej serio – zarysowany przez nas scenariusz premiujący euro zaczyna poważnie wchodzić do gry.
Wypowiedź Tricheta umocniła euro

Wypowiedź Tricheta umocniła euro

2008-06-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Czwartkowy handel na rynku walutowym przebiegał w oczekiwaniu na decyzję banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Wcześniej jednak poznaliśmy kolejne złe informacje z europejskiej gospodarki. Zamówienia fabryczne w Niemczech spadły w ujęciu miesięcznym o 1,8%, wobec szacunków analityków mówiących o 0,4% wzroście.
Trichet dopuszcza podwyżkę stóp

Trichet dopuszcza podwyżkę stóp

2008-06-05 Raport popołudniowy FMCM
Stopy EBC pozostały bez zmian: Pierwsze godziny handlu to dzisiaj czas umocnienia europejskiej waluty. W nocy kurs osiągnął lokalny dołek w okolicach 1,5375, jednak rano pojawił się spory popyt na eurodolara, który wypchnął kurs w górę do poziomu 1,5550.
Dolar zyskuje po danych z rynku pracy w USA

Dolar zyskuje po danych z rynku pracy w USA

2008-06-05 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Jak poinformował Departament Pracy USA, w minionym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 18 tys. do 357 tys. Są to dane lepsze od rynkowych prognoz, które zakładały odczyt na poziomie 370 tys.
W oczekiwaniu na decyzję ECB

W oczekiwaniu na decyzję ECB

2008-06-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowa sesja była kolejną, na której obserwowaliśmy osłabienie rodzimej waluty w stosunku do dolara. Ruch ten był jednak znacznie ograniczony i kurs zakończył dzień na poziomie 2,1850. Bardzo istotny jest jednak fakt, że złoty zachowuje się nadal stabilnie wobec waluty europejskiej.
Dziś decyzja EBC

Dziś decyzja EBC

2008-06-05 Raport poranny FMCM
Usługi wciąż się rozwijają: Wczorajsza sesja nie przyniosła dużych zmian na eurodolarze. Mimo publikacji ważnych wiadomości o wskaźnikach aktywności gospodarczej w europejskim i amerykańskim sektorze usług kurs nie był w stanie wybić się poza zarysowany wcześniej zakres zmian między 1,5420 a 1,5480.
Dolar wciąż zyskuje wobec najważniejszych walut

Dolar wciąż zyskuje wobec najważniejszych walut

2008-06-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po wtorkowym spotkaniu szefów banków centralnych na konferencji w Barcelonie dolar wciąż zyskuje wobec najważniejszych walut. Również wczorajsze dane z rynku pracy (raport ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym na poziomie +40 tys., przy prognozach rzędu -30 tys.) oraz odczytu indeksu ISM w sektorze usług na poziomie 51,7 pkt. wzmocniły amerykańską walutę.