Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dziś poznamy komentarz przewodniczącego FED
2008-08-22 Raport poranny FMCMEurodolar coraz wyżej: Czwartek przyniósł inwestorom dużą zwyżkę na głównej parze walutowej. Lepsze dane z Eurolandu dotyczące wartości indeksów PMI dla sektora usług oraz sektora produkcyjnego miały większe znaczenie niż publikacje z USA, które również wypadły korzystniej niż się spodziewano.
Niepokój wobec sytuacji na amerykańskich rynkach
2008-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFSNiepokój wobec sytuacji na amerykańskich rynkach finansowych sprawił, że kurs EURUSD cofnął się z osiągniętych w ostatnich dniach najniższych od 8 miesięcy poziomów w pobliże 1,4890. Obawy o kondycję Fannie Mae i Freddie Mac to jednak nie jedyne powody powrotu EURUSD na wyższe poziomy.
Sektor usług w strefie euro nadal się kurczy
2008-08-21 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSDzisiejsza sesja przyniosła stabilizację na rynku walutowym a kurs złotego poruszał się w wąskim przedziale wahań. Od rana inwestorzy czekali na publikacje ze strefy euro o koniunkturze w sektorze usług oraz w sektorze przemysłowym wyrażane wskaźnikami PMI.
Europejskie sektory usług i produkcji nadal w regresji
2008-08-21 Raport popołudniowy FMCMOdreagowanie na eurodolarze: Opublikowane rano dane o wskaźnikach PMI dla sektorów usługowego i przemysłowego w Strefie Euro okazały się być lepsze od oczekiwań. Jednak inwestorzy zareagowali przeceną waluty europejskiej, co spowodowało spadek kursu EUR/USD.
Korekta wartości dolara nabiera rumieńców
2008-08-21 Puls Walutowy FIT DMWyraźne przełamanie do góry poziomu 1,48 przez notowania EUR/USD i spadek USD/PLN poniżej 2,2350-2,2400 zaczynają potwierdzać fakt, iż inwestorzy zaczynają wątpić w kontynuację ruchu wzrostowego dolara, rozpoczętego przed kilkoma tygodniami.
Inflacja bazowa bez wpływu na notowania złotego
2008-08-21 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiaj uczestnicy rodzimego rynku walutowego poznali istotne dane makroekonomiczne- inflację bazową liczoną dwoma metodami. Pierwsza z nich to inflacja nieuwzględniająca cen żywności i paliw. Wskaźnik ten wyniósł w lipcu 3,5 proc. i była to wartość zgodna z oczekiwaniami rynkowymi.
Słabe dane z USA osłabiają dolara
2008-08-21 X-Trade Brokers - Puls RynkuDolar zareagował niewielkim osłabieniem do głównych walut, na publikację indeksu wskaźników wyprzedzających. W lipcu spadł on aż o 0,7 proc., podczas gdy rynkowe szacunki zakładały spadek o 0,2 proc.
Dolar traci do euro
2008-08-21 X-Trade Brokers - Puls RynkuDrożejąca ropa oraz obawy o dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych, osłabiają w czwartek dolara w relacji do wspólnej waluty. O godzinie 13:57 para EUR/USD testowała poziom 1,4804 dolara. Wczoraj pod koniec dnia za euro trzeba było zapłacić 1,4743 dolara.
Rynek złotego czeka na dane o inflacji bazowej
2008-08-21 Komentarz poranny TMS BrokersNa odreagowanie trwającego od połowy lipca znacznego spadku kursu EUR/USD nieobojętna pozostaje polska waluta. Od godzin porannych złoty nieznacznie umacnia się. Zasięg umocnienia polskiej waluty będzie uzależniony od tego, jak głęboka okaże się korekta na eurodolarze.
Waluta amerykańska wyhamowała wzrosty
2008-08-21 Codzienny Puls Rynku IDM SAWydarzeniem wczorajszego dnia były notatki z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Decyzją BoE główna stopa procentowa została utrzymana na poziomie 5%, za czym głosowało siedmiu członków. Blanchflower głosował za obniżką o 25pb, natomiast Besley za podwyżką o 0,25%.
Czyżby na eurodolarze miał nastąpić zwrot akcji?
2008-08-21 Raport poranny FMCMEUR/USD w nocy odrabia straty: Podobny scenariusz jak we wtorek miał miejsce wczoraj. W obu przypadkach podczas sesji w Polsce kurs eurodolara systematycznie spadał. Jednak po zakończeniu krajowych notowań obserwowaliśmy dynamiczne umacnianie się euro względem dolara.
Dolar osłabił się w trakcie ostatnich kilkunastu godzin
2008-08-21 Poranny Szkic Walutowy AFSDolar osłabił się w trakcie ostatnich kilkunastu godzin, kurs EURUSD ze strefy 1,4650 zwyżkował w stronę 1,48; ruch ten został spowodowany przez wzrost obaw o wpływ załamania produkcji oraz kłopotów sektora nieruchomości na timing oczekiwanych podwyżek stóp procentowych w USA.
Na rynku walutowym brak zdecydowanych ruchów
2008-08-20 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDziś do południa dolar umacniał się względem głównych walut na fali obaw o przyszłość światowej gospodarki i związanych z nimi oczekiwań obniżki stóp procentowych poza Stanami Zjednoczonymi. W drugiej połowie dnia jednak amerykańska waluta zaczęła się osłabiać – obecnie kurs EUR/USD wynosi 1,4730.
Dane o produkcji przemysłowej nie napawają optymizmem
2008-08-20 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSOpublikowane dziś dane o produkcji przemysłowej nie napawają optymizmem, pokazując, że nasza gospodarka zaczyna słabnąć. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła w ujęciu rocznym o 5,6 proc. wobec oczekiwanego wzrostu o 7,4 proc.
Słabe dane z Polski
2008-08-20 Raport popołudniowy FMCMSpora zmienność eurodolara: Środa przyniosła inwestorom wahania EUR/USD. Od rana mieliśmy do czynienia z umacnianiem się dolara, jednak kolejne godziny stały pod znakiem wzrostu kursu głównej pary walutowej.
Drożejąca ropa sygnałem dla EUR/USD?
2008-08-20 Puls Walutowy FIT DMZgodnie z przewidywaniami dolar zaczął wczoraj słabnąć. Notowania EUR/USD podskoczyły w okolice 1,48, a USD/PLN przetestowały okolice 2,24-2,2450. Niestety środa przyniosła powrót do mocniejszego dolara – po południu za euro płacono 1,4730 USD.
Słabe dane dla złotego
2008-08-20 X-Trade Brokers - Puls RynkuProdukcja przemysłowa wzrosła w lipcu w Polsce o 5,6 proc. w relacji rok do roku, wobec prognozowanego przez analityków wzrostu o 7,4 proc. i wobec wzrostu o 7,3 proc. (po korekcie z 7,2 proc.) w czerwcu. Dane te mogą sugerować, że polska gospodarka coraz wyraźniej hamuje.
Złoty słabszy do dolara i mocniejszy do euro
2008-08-20 X-Trade Brokers - Puls RynkuŚrodowy handel polskimi parami upływa pod znakiem wahań USD/PLN wokół wczorajszego zamknięcia oraz spadku EUR/PLN. O godzinie 13:25 za dolara trzeba było zapłacić 2,2469 zł, czyli o 0,2 grosza więcej niż we wtorek. Natomiast euro kosztowało o 0,8 grosza mniej i trzeba było za nie zapłacić 3,3099 zł.
Funt zamknięty w trójkącie
2008-08-20 X-Trade Brokers - Puls RynkuW czasie posiedzenia Banku Anglii (BoE) w dniach 6-7 sierpnia br., decyzja o braku zmian stóp procentowych (główna stopa 5 proc.), została podjęta siedmioma głosami. Przeciwko takiej decyzji, opowiadając się za podwyżką kosztu pieniądza o 25 punktów bazowych, głosował Timothy Besley.
Odreagowanie w notowaniach EUR/USD
2008-08-20 Komentarz poranny TMS BrokersW pierwszej połowie wczorajszej sesji kursy EUR/PLN oraz USD/PLN podjęły próby przebicia miesięcznych maksimów, ustanowionych w poniedziałek. Próby te jednak okazały się nieskuteczne, co zaowocowało niewielkim odreagowaniem.