Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane makroekonomiczne osłabiły dolara

Dane makroekonomiczne osłabiły dolara

2008-06-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W poniedziałek handel na rynku walutowym przebiegał w oczekiwaniu na dane makroekonomiczne ze strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy odczyt inflacji w strefie euro na poziomie 3,7% w maju w ujęciu rok do roku, wobec 3,3% w kwietniu.
Seria publikacji ważnych danych makroekonomicznych

Seria publikacji ważnych danych makroekonomicznych

2008-06-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Nowy tydzień rozpoczął się od serii publikacji ważnych danych makroekonomicznych. W godzinach przedpołudniowych poznaliśmy odczyt inflacji HICP ze strefy euro. Dynamika cen konsumentów w maju wyniosła 3,7% w relacji rocznej, co było wynikiem nieco wyższym od konsensusu rynkowego, który był na poziomie 3,6% r/r.

Odreagowanie zeszłotygodniowych spadków

Odreagowanie zeszłotygodniowych spadków

2008-06-16 Raport popołudniowy FMCM
EUR/USD w górę… Dzisiejsza sesja stała pod znakiem umacniającej się waluty europejskiej. Pierw rano opublikowane zostały dane o inflacji w Strefie Euro. Okazało się, że ceny wzrosły mocniej niż oczekiwano, bo o 3,7% r/r (prognozowano 3,6%).
Inwestorzy są zawiedzeni po spotkaniu G-8

Inwestorzy są zawiedzeni po spotkaniu G-8

2008-06-16 Puls Walutowy FIT DM
Nadzieje były duże, a spełzło na niczym. Mowa o weekendowym spotkaniu ministrów finansów państw grupy G-8 w japońskiej Osace. W komunikacie na jego zakończeniu znalazły się tylko ogólne sformułowania o negatywnym wpływie drożejącej ropy na światową gospodarkę, ale nic na temat ewentualnego konsensusu w sprawie dolara.
Lepsze nastroje na giełdach akcji

Lepsze nastroje na giełdach akcji

2008-06-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Koniec ubiegłego tygodnia zakończył się po myśli giełdowych byków. Amerykańskie indeksy odnotowały znaczące wzrosty, giełdy odreagowywały ostatnie spadki dzięki zgodnemu z rynkowymi prognozami odczytowi wskaźnika CPI core w USA, a także tracącej na wartości cenie ropy naftowej.
Dolar może jeszcze zyskiwać

Dolar może jeszcze zyskiwać

2008-06-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku krajowym przyniosła duże zmiany w notowaniach polskiej waluty. Co ciekawe znaczne osłabienie złotego szczególnie w stosunku do dolara nastąpiło w dniu, w którym opublikowana została wyższa od oczekiwań inflacji CPI.
Nadzieje na podwyżki stóp w USA

Nadzieje na podwyżki stóp w USA

2008-06-16 Raport poranny FMCM
Irlandia odrzuciła Traktat: Zeszły tydzień przyniósł spore zmiany na eurodolarze. Inwestorzy coraz bardziej liczą na zmianę polityki monetarnej FED i podwyższenie stóp w USA przed końcem tego roku. To dodaje siły amerykańskiej walucie.
Spokojny poranek złotego

Spokojny poranek złotego

2008-06-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego w relacji do głównych walut na poziomach zbliżonych do piątkowego zamknięcia. O godzinie 10:23 za dolara trzeba było zapłacić 2,1978 zł (-0,4 gr), euro 3,3857 zł (-0,2 gr), a za szwajcarskiego franka 2,0994 zł (-0,3 gr).
Tydzień aprecjacji dolara

Tydzień aprecjacji dolara

2008-06-13 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku walutowym nie był zbyt korzystny dla polskiej waluty. Złoty stracił na wartości w stosunku do dolara oraz euro. Trend ten zarysował się już na początku tygodnia. W trakcie trwania poniedziałkowej sesji kurs EUR/PLN zwyżkował powyżej poziomu 3,4000, nie udało się jednak trwale przebić tego oporu i ostatecznie notowania zakończyły się na poziomie 3,3760.
Doniesienia z Irlandii niekorzystne dla euro

Doniesienia z Irlandii niekorzystne dla euro

2008-06-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas dzisiejszej sesji kurs EUR/USD kontynuował spadki. Po pokonaniu istotnego poziomu 1,54 zszedł on do 1,53. Okolice tej drugiej wartości stanowią ostatnią barierę, która może zahamować osłabienie euro względem dolara. Pokonanie tego poziomu może oznaczać odwrócenie średnioterminowego trendu w notowaniach EUR/USD na spadkowy.
EUR/USD może spaść do 1,48 dolara

EUR/USD może spaść do 1,48 dolara

2008-06-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD zareagował gwałtownym spadkiem na nieoficjalnie informacje z Irlandii o odrzuceniu w referendum ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. O godzinie 12:15 para ta testowała poziom 1,5332 dolara, wobec 1,5390 trzy kwadranse wcześniej, tuż przed pojawieniem się informacji na temat irlandzkiego „nie”.
W oczekiwaniu na dane o inflacji w USA

W oczekiwaniu na dane o inflacji w USA

2008-06-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja na Wall Street po bardzo optymistycznym początku spowodowanym przez lepsze od oczekiwań dane o dynamice sprzedaży detalicznej. Wzrosła ona o 1 proc., a bez samochodów o 1,2 proc. Rewizji w górę uległy dane z marca i kwietnia. Niestety w dalszej części amerykańskiej sesji do głosu doszła podaż, która zniosła większość początkowych wzrostów.
Dane o inflacji wskażą kierunek

Dane o inflacji wskażą kierunek

2008-06-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Dynamiczne osłabienie złotego w kończącym się dziś tygodniu wynikało ze zmiany nastrojów na rynku zagranicznym. Coraz większe oczekiwania na podwyżkę kosztu pieniądza w Stanach Zjednoczonych powodują, że popyt na dolara z każdym dniem przybiera na sile.
Inflacja nadal kluczowym czynnikiem

Inflacja nadal kluczowym czynnikiem

2008-06-13 Raport poranny FMCM
Dolar wciąż mocny: Wczoraj, mimo znacznie lepszych danych z Europy, waluta amerykańska nadal delikatnie umacniała się wobec euro. Inwestorom kupującym dolara pomogły opublikowane po południu dane o sprzedaży detalicznej w USA, które również okazały się przekraczać prognozy.
Dane makro umacniają dolara

Dane makro umacniają dolara

2008-06-12 Komentarz walutowy Money Expert
Od początku tygodnia obserwowaliśmy wzrost wartości dolara. Głównym powodem takiej sytuacji były zapowiadane przez szefa Fed-u, Bena Bernanke, podwyżki stóp procentowych w USA. Swoją dzisiejszą pozycję waluta amerykańska zawdzięcza jednak danym makro, ogłoszonym przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych.
Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

2008-06-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Czwartkowa sesja europejska nie przyniosła istotnych zmiana kursu eurodolara. Po porannym umocnieniu kurs EUR/USD oscylował w okolicach poziomu 1,5400. Zmiany takiego obrazu rynku nie przyniosły publikowane dane makroekonomiczne.
Spore straty złotego

Spore straty złotego

2008-06-12 Raport popołudniowy FMCM
Wyższa sprzedaż w USA: W dniu dzisiejszym dolar nadal zyskiwał na wartości. Na rynek napływa coraz więcej głosów o możliwości zmiany polityki monetarnej FED na bardziej restrykcyjną. Rośnie grono ekonomistów wierzących w podwyżki stóp procentowych w USA jeszcze w tym roku.
Dane o sprzedaży mogą pomóc dolarowi

Dane o sprzedaży mogą pomóc dolarowi

2008-06-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Polska waluta dzisiejszą sesję rozpoczyna od spadku wartości. Umacniający się na świecie dolar jest przyczyną wzrostów na parze USD/PLN. Rano kurs dolara do złotego zbliżył się do istotnego oporu na poziomie 2,2000. Nie został on przekroczony.
Beżowa Księga nie zaskoczyła

Beżowa Księga nie zaskoczyła

2008-06-12 Raport poranny FMCM
Wczoraj wieczorem opublikowany został raport o stanie amerykańskiej gospodarki, tzw. Beżowa Księga. Wnioski z niego płynące nie są najlepsze, ponieważ w większości dystryktów FED sytuacja ekonomiczna pogorszyła się bądź nie uległa zmianie.
EUR/USD kolejny raz atakuje 1,54

EUR/USD kolejny raz atakuje 1,54

2008-06-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowy poranek przynosi kontynuację nocnej wyprzedaży EUR/USD. O godzinie 9:38 para ta testowała poziom 1,5427 dolara, wobec 1,5470 dwie godziny wcześniej i wobec 1,5554 wczoraj pod koniec dnia.