Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spadek indeksu Chicago PMI

Spadek indeksu Chicago PMI

2008-01-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W styczniu indeks Chicago PMI, obrazujący aktywność sektora przemysłowego w okolicach Chicago, spadł do poziomu 51,5 pkt. z 56,4 pkt. (po rewizji) w grudniu 2007 roku. Rynkowe prognozy wahały się od 50,5 pkt. do 54 pkt., przy średniej na poziomie 53 pkt.
EUR/USD odbija się od oporu

EUR/USD odbija się od oporu

2008-01-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD zareagował wzrostem z poziomu 1,4870 do 1,4895 dolara na opublikowane o godzinie 14:30 dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy poznali raporty o wydatkach i przychodach Amerykanów, tygodniowe dane z rynku pracy oraz indeks kosztów zatrudnienia w IV kwartale 2007 roku.

Ciekawy poranek na EUR/USD

Ciekawy poranek na EUR/USD

2008-01-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowy poranek przynosi zdecydowany wzrost zmienności notowań eurodolara. W ciągu ostatnich pięciu godzin kurs tej pary wzrósł z poziomu 1,4845 do 1,4912, żeby następnie spaść do 1,4816 dolara. Ten wzrost zmienności może oznaczać proces kształtowania się krótkoterminowej formacji odwrócenia tendencji wzrostowej.
Stopy w Polsce w górę

Stopy w Polsce w górę

2008-01-31 Komentarz walutowy Money Expert
Po informacji Głównego Urzędu Statystycznego o wzroście inflacji w grudniu do 4% w zasadzie już nikt nie miał wątpliwości co do decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Zgodnie więc z oczekiwaniami po środowym posiedzeniu RPP pojawił się komunikat o podwyższeniu głównej stopy referencyjnej o 25 punktów bazowych, czyli do poziomu 5,25%.
Osłabienie dolara po obniżce stóp

Osłabienie dolara po obniżce stóp

2008-01-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Środa na rynku walutowym była istotnym dniem ze względu na bardzo ważne publikacje. Inwestorzy najbardziej oczekiwali oczywiście na decyzje FED, jednakże wcześniej poznaliśmy równie istotne dane o PKB w USA, oraz decyzję Rady Polityki Pieniężnej.
Jasny sygnał FED

Jasny sygnał FED

2008-01-31 Raport poranny FMCM
FED, który już przed tygodniem w sposób obiegowy obciął stopy procentowe aż o 75 pkt. baz. wczoraj również nie zawahał się w dalszym rozluźnianiu polityki pieniężnej. Wczorajsza decyzja o obniżeniu kosztu pieniądza o kolejne 50 pkt. baz. jest jasnym sygnałem dla rynków, że obecnie podstawowym celem, jaki założył sobie FED jest rozruszanie amerykańskiej gospodarki.
Nie można narzekać na brak działań ze strony Fedu

Nie można narzekać na brak działań ze strony Fedu

2008-01-31 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wydarzeniem wczorajszego dnia była decyzja FOMC odnośnie stóp procentowych w USA. Rynki utrzymywały się w szerszych zakresach wahań do czasu komunikatu. Zgodnie z oczekiwaniami analityków doszło do kolejnego cięcia stóp procentowych.
FED udziela wsparcia dla popytowej strony gospodarki

FED udziela wsparcia dla popytowej strony gospodarki

2008-01-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj wieczorem, zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku obniżył kolejny raz stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych, aby zapobiec kompletnemu zatrzymaniu rozwoju amerykańskiej gospodarki. Z jakim mechanizmem mamy do czynienia?
W oczekiwaniu na decyzję FOMC

W oczekiwaniu na decyzję FOMC

2008-01-30 Raport popołudniowy FMCM
Przebieg dzisiejszego dnia dobrze odzwierciedla warunki panujące na rynku. Inwestorzy są obecnie zmuszeni do wyważenia swoich decyzji inwestycyjnych pomiędzy napędzaną przez oczekiwania spadku stóp procentowych w USA niechęcią do amerykańskiej waluty, a wątpliwościami czy FOMC zdecyduje się dziś na drugie w przeciągu tygodnia cięcie kosztu pieniądza.
Najważniejszy dzień tygodnia dla rynków finansowych

Najważniejszy dzień tygodnia dla rynków finansowych

2008-01-30 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Najważniejszy dzień tygodnia dla rynków finansowych dobiega końca, jednak najważniejsza informacja zostanie opublikowana dopiero o 20:15 polskiego czasu. Wtedy to dowiemy się o ile FED obetnie stopy procentowe. Zanim do tego dojdzie trzeba podsumować co się dzisiaj wydarzyło.
Decyzja RPP nie zaskoczyła

Decyzja RPP nie zaskoczyła

2008-01-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami RPP podwyższyła główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do poziomu 5,25%. Wcześniej oficjalnie potwierdzony został 6,5% wzrost PKB w 2007 r. Złoty zareagował na te wydarzenia nieznacznym umocnieniem zarówno wobec euro jak i dolara odpowiednio do poziomów 3,6100 i 2,4400.
RPP nie zaskoczyła, FED może

RPP nie zaskoczyła, FED może

2008-01-30 Puls Walutowy FIT DM
Dzisiejsza decyzja o podwyżce stóp procentowych o 25 p.b. do poziomu 5,25 proc. nie była zaskoczeniem biorąc pod uwagę ostatnie odczyty inflacji (także tej liczonej w ujęciu bazowym), a także wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej.
Polska gospodarka rośnie zgodnie z prognozami

Polska gospodarka rośnie zgodnie z prognozami

2008-01-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Produkt krajowy brutto Polski, według wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, wzrósł w 2007 roku o 6,5 proc. To dane zgodne z rynkowymi prognozami, które zakładały tempo wzrostu właśnie na poziomie 6,5 proc., po tym gdy w 2006 roku dynamika PKB sięgnęła 6,2 proc.
Oczekiwanie na decyzje banków centralnych

Oczekiwanie na decyzje banków centralnych

2008-01-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym była kolejną, podczas której nie doszło do większych zmian na parach złotowych. EUR/PLN znajduje się rano poza górną granicą kilkudniowej konsolidacji, na poziomie 3,6267. Na parze USD/PLN, która zakończyła sesję na 2,45 również widać delikatne osłabienie naszej waluty. Aktualnie para wyceniana jest na 2,4540.
FOMC ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych

FOMC ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych

2008-01-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczoraj zmienności na rynku praktycznie nie było, za to dziś może jej być aż nadto – wszyscy czekają na godzinę 20:15 naszego czasu, gdy FOMC ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych i wyda standardowy, zawierający około 100 słów, komunikat.
W oczekiwaniu na decyzje FOMC

W oczekiwaniu na decyzje FOMC

2008-01-30 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień przyniósł stabilizację na rynku walutowym w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję FOMC odnośnie stóp procentowych. Nawet lepsze niż oczekiwano dane na temat zamówień na dobra trwałego użytku oraz mniejszy spadek indeksu zaufania konsumentów nie zdołały umocnić waluty amerykańskiej.
Dane z USA poruszą rynkiem walutowym

Dane z USA poruszą rynkiem walutowym

2008-01-30 Raport poranny FMCM
Dzisiejsze publikacje makroekonomiczne najprawdopodobniej spowodują wzrost zmienności i płynności na rynku walutowych. W ciągu ostatnich dwóch dni większość kursów poruszała się w tendencji horyzontalnej, co wywołane było nastrojem oczekiwań przed ważnymi wydarzeniami.
Czy lepsze dane wpłyną na FED?

Czy lepsze dane wpłyną na FED?

2008-01-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Marazm w pierwszej połowie sesji spowodował senność rynków i brak większych ruchów. Jedynym wyjątkiem był brytyjski funt, który podlegał silnemu umocnieniu względem wszystkich walut. W stosunku do dolara waluta królewska wzrosła do poziomu 1,99274- ostatnio funt był wyceniany tak wysoko pod koniec grudnia.
Nieco lepsze dane z USA pomogły dolarowi

Nieco lepsze dane z USA pomogły dolarowi

2008-01-29 Raport popołudniowy FMCM
Amerykańska waluta, która z perspektywy kalendarza wydarzeń wydawała się skazana na osłabienie w dniu dzisiejszym wyszła jednak z dzisiejszej sesji obronną ręka. Stało się tak z kilku powodów, z których najważniejszymi są sytuacja techniczna oraz zaskakująco dobre informacje z amerykańskiej gospodarki.
Na rynku walutowym bez większych zmian

Na rynku walutowym bez większych zmian

2008-01-29 Komentarz walutowy Money Expert
Informacje makroekonomiczne napływające z rynków europejskich oraz USA zgodnie z oczekiwaniami nie spowodowały wielkich zmian na rynku walutowym. Opublikowane przez Europejski Bank Centralny korzystne dane o obrotach na rachunkach bieżących w strefie euro (za listopad 2007) niemal tradycyjnie już przeszły bez echa.