Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty wciąż mocny

Złoty wciąż mocny

2008-05-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od umocnienia dolara. Przekroczone zostało silne wsparcie na poziomie EUR/USD 1,54. Jednak w dalszej części dnia nie obserwowaliśmy kontynuacji tego ruchu. Kurs eurodolara powrócił ponad poziom 1,54 i rośnie w okolice kolejnej figury.
Spokojne poniedziałkowe wzrosty

Spokojne poniedziałkowe wzrosty

2008-05-12 Raport popołudniowy FMCM
Euro rośnie... Brak istotnych publikacji makro w dniu dzisiejszym spowodował, że dzisiejsza sesja handlowa na większości par walutowych przebiegła relatywnie spokojnie. EUR/USD rozpoczął dzień na poziomie 1,5390 by z każdą godziną zyskiwać na wartości i chwilę po godzinie 16 osiągnąć poziom 1,5490, czyli o 1 centa więcej niż rano.

Duża zmienność EUR/USD

Duża zmienność EUR/USD

2008-05-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałek, pomimo że nie przynosi nowych impulsów makroekonomicznych z USA czy strefy euro, upływa pod znakiem zdecydowanych wahań EUR/USD. W czasie godzin azjatyckich kurs tej pary spadł z 1,54 dolara do dziennego minimum na 1,5365 dolara. Zniżkę tę wiązano m.in. ze spekulacjami na temat zakończenia cyklu obniżek stóp procentowych przez Fed.
Sytuacja na polskich parach walutowych

Sytuacja na polskich parach walutowych

2008-05-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W poniedziałek po południu złoty stabilizował się blisko piątkowego zamknięcia w relacji do wspólnej waluty oraz lekko tracił do dolara. O godzinie 14:12 kurs EUR/PLN testował poziom 3,3901 zł, natomiast USD/PLN osunął się z poziomu 2,2080 zł zanotowanego rano do 2,1947 zł.
To będzie kolejny dobry tydzień dla złotego?

To będzie kolejny dobry tydzień dla złotego?

2008-05-12 Puls Walutowy FIT DM
Wiele wskazuje na to, że dobra passa dla złotego powinna się utrzymać w kolejnych dniach. Po tym jak w piątek padło istotne wsparcie dla EUR/PLN na poziomie 3,40 zł, droga w kierunku 3,35 zł jest otwarta. Nastroje na rynku są pozytywne.
Dalsze wzmocnienie się dolara

Dalsze wzmocnienie się dolara

2008-05-12 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Niezbyt dobra atmosfera na rynkach akcji w Stanach Zjednoczonych w końcówce ubiegłego tygodnia w dużej mierze spowodowana była wynikami spółki AIG, po tym jak opublikowała ona rekordową stratę w pierwszym kwartale 2008 r. To przeceniło także inne spółki z sektora. Coraz wyższe ceny ropy naftowej również nie sprzyjały klimatowi inwestycyjnemu na świecie.
Rośnie szansa na dalsze umocnienie dolara

Rośnie szansa na dalsze umocnienie dolara

2008-05-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Koniec minionego tygodnia sprzyjał polskiej walucie. Na rynku międzynarodowym nie obserwowaliśmy istotnych ruchów. Sytuację tę wykorzystał złoty umacniając się względem euro i dolara. W przypadku pary USD/PLN kurs spadł poniżej 2,20, a dzienne minimum odnotowano w pobliżu 2,19. Siłę rodzimej waluty widać było również w przypadku pary EUR/PLN.
Mocna złotówka, spokojny poniedziałek

Mocna złotówka, spokojny poniedziałek

2008-05-12 Raport poranny FMCM
Dolar nadal silny: Nadchodzący tydzień dolar rozpoczął od kontynuacji wzrostów przebijając poziom 1,54 w stosunku do EUR. Wydaje się, iż może to być zapowiedź kolejnych spadków EUR/USD i powrotu do niedawnego minimum na poziomie 1,53. W przypadku przebicia tego poziomu należy oczekiwać dalszych spadków i próby powrotu w okolice 1,50.
Złoty wykorzystał słabość euro

Złoty wykorzystał słabość euro

2008-05-09 Raport popołudniowy FMCM
Inwestorzy nieprzekonani: W dniu dzisiejszym na szerokim rynku nie działo się nic ciekawego, gdyż inwestorów nie do końca przekonał wczorajszy komunikat EBC. Na rynku w dalszym ciągu panuje pogląd, że EBC będzie musiał w końcu obniżyć koszt pieniądza by zapobiec zbytniemu spowolnieniu gospodarki Strefy Euro.
EURPLN najniżej od wielu lat

EURPLN najniżej od wielu lat

2008-05-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień nie obfitował w publikacje makroekonomiczne. Z istotnych informacji poznaliśmy jedynie dane o bilansie handlowym w USA w marcu. Deficyt w amerykańskim handlu zagranicznym zmniejszył się bardziej od oczekiwań ekonomistów i wyniósł 58,2 mld dolarów
Złoty ponownie się umacnia

Złoty ponownie się umacnia

2008-05-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień ostatecznie przekreślił szanse na głębszą korektę na rynku złotego. Kurs EUR/PLN powrócił do obszaru 3,40-3,4350. W piątek została nawet podjęta próba pokonania dolnego ograniczenia tego przedziału.
Coraz bliżej przełamania 3,40 zł za euro

Coraz bliżej przełamania 3,40 zł za euro

2008-05-09 Puls Walutowy FIT DM
Czy magiczna bariera 3,40 zł za euro wkrótce padnie? Ostatnie dni pokazały, że złoty jest wyjątkowo silny. Inwestorzy zignorowali nieznaczne pogorszenie się nastrojów na rynkach światowych, które było widoczne w największym od trzech miesięcy tygodniowym umocnieniu się japońskiego jena względem euro i dolara.
EBC podkreślił swoje priorytety

EBC podkreślił swoje priorytety

2008-05-09 Raport poranny FMCM
EBC w centrum uwagi: Dzień wczorajszy upłynął w cieniu posiedzenia EBC, które choć nie zaskoczyło rynku, to jednak wywołało odreagowanie na rynku eurodolara. Brak jakichkolwiek ruchów w polityce monetarnej był już wcześniej uwzględniony przez inwestorów, dlatego najważniejszy okazał się towarzyszący takiej decyzji EBC komunikat.
Kurs euro względem złotego blisko minimum

Kurs euro względem złotego blisko minimum

2008-05-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze osłabienie amerykańskiego dolara na światowych rynkach przełożyło się na spadki kursu USD/PLN do poziomu 2,21. Wahania kursu pary EUR/PLN przez większość sesji mieściły się w zakresie 3,4050-3,42.
Wczorajszy handel wniósł trochę stabilizacji

Wczorajszy handel wniósł trochę stabilizacji

2008-05-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajszy handel wniósł trochę stabilizacji do notowań kursów walutowych pomimo posiedzeń 2 banków centralnych – po lekkich wahaniach kurs EURUSD ustabilizował się obecnie w strefie 1,5410 – 1,5440. Nawiązując do posiedzenia EBC - w spotkaniu brał udział (oczywiście bez prawa głosowania) komisarz UE ds. gospodarczych, Joaquin Almunia.
Stopy procentowe bez zmian

Stopy procentowe bez zmian

2008-05-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Najważniejszymi wydarzeniami dzisiejszego dnia były decyzje banków centralnych. Najpierw poznaliśmy stanowisko Banku Anglii. Zgodnie z prognozami stopa procentowa pozostała na poziomie 5,0%. Ostatni raz BoE zmienił poziom stóp na kwietniowym posiedzeniu.
Konferencja prasowa szefa ECB

Konferencja prasowa szefa ECB

2008-05-08 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Konferencja prasowa szefa ECB, J.C. Tricheta wprowadziła na rynek, na którym od rana sytuacja była dość stabilna, poważne ożywienie. W przemówieniu po ogłoszeniu decyzji o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie 4% Trichet podkreślał, że gospodarka europejska rośnie w umiarkowanym tempie, a kryzys finansowy prawdopodobnie nie miał bardzo mocnego przełożenia na realną sferę gospodarki.
EBC nie spuszcza z tonu

EBC nie spuszcza z tonu

2008-05-08 Raport popołudniowy FMCM
Huśtawka nastrojów na rynku EURUSD: Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od spadków eurodolara i naruszenia istotnej bariery z okolic 1,53-1,5340, jednak tak niskie poziomy skłoniły inwestorów do realizacji zysków. W rezultacie kurs EURUSD przez większą część dnia rósł, choć oczekiwanie na stanowisko EBC skutecznie tłumiło zapędy inwestorów przekładając się tym samym na względną stabilizację tego kursu poniżej 1,54.
Trichet był za mało „gołębi”?

Trichet był za mało „gołębi”?

2008-05-08 Puls Walutowy FIT DM
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, po decyzji utrzymującej stopy procentowe w strefie euro na poziomie 4,00 proc, słowa padające z ust szefa Europejskiego Banku Centralnego nie były już tak „jastrzębie” jak kilka miesięcy temu.
Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

Decyzje banków centralnych w centrum uwagi

2008-05-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się dużymi spadkami indeksów. W spadku pomagała ciągle drożejąca ropa naftowa, a także to, że indeksy dotarły do technicznie istotnych poziomów, co również przyczyniło się do korekty.