Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zamach na Bhutto wstrząsnął rynkami

Zamach na Bhutto wstrząsnął rynkami

2007-12-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj rynkami wstrząsnęła wiadomość, że była premier Pakistanu Benazir Brutto zginęła w zamachu. Giełda oraz dolar mocno spadły, gdyż to wydarzenie zwiastuje niepokój w regionie będącym bardzo ważnym ogniwem w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych.
Czy rynek nas jeszcze zaskoczy?

Czy rynek nas jeszcze zaskoczy?

2007-12-28 Raport poranny FMCM
W dniu dzisiejszym opublikowany zostanie wskaźnik Chicago PMI, który jest miernikiem koniunktury w strefie Chicago. Indykator ten uwzględnia między innymi poziom produkcji, nowe zamówienia, szybkość dostaw towarów, poziom zatrudnienia, ceny oraz poziom zapasów.

Druzgocąca porażka niedźwiedzi na rynku EURUSD

Druzgocąca porażka niedźwiedzi na rynku EURUSD

2007-12-27 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejsze publikacje makroekonomiczne z USA wprowadziły nieco dynamiki na rynki walutowe. Poznaliśmy miedzy innymi procentową zmianę wartości zamówień na dobra trwałe oraz liczbę nowych zasiłków dla bezrobotnych.
Dane z USA negatywnie zaskoczyły rynek

Dane z USA negatywnie zaskoczyły rynek

2007-12-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała w początkowej fazie w dość spokojnej atmosferze i kursy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym przebywały w konsolidacji. Dopiero publikacja danych makroekonomicznych z USA wywołała większą zmienność. Podane dziś informacje był dla inwestorów istotne ze względu na to, że wielu z nich miało nadzieje, że pomogą one amerykańskiej walucie.
Dane makro powinny zdecydować o losach eurodolara

Dane makro powinny zdecydować o losach eurodolara

2007-12-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek notowania EUR/USD poruszają się w przedziale 1,4468-1,4515 dolara, po tym jak dzień wcześniej wzrosły one z poziomu 1,4397 do 1,4482 dolara na koniec dnia. Środowe osłabienie amerykańskiej waluty sprowokowała publikacja indeksu S&P/Case-Shiller informującego o 6,1 proc. spadku cen domów w USA w październiku. To najgorszy wynik od 6 lat.
Złoty mocniejszy po świętach

Złoty mocniejszy po świętach

2007-12-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwszą sesję po świętach na rynku krajowym rozpoczynamy na dość niskich poziomach zarówno na parze USD/PLN jak i EUR/PLN. Po kilku dniach konsolidacji pod istotnymi oporami odpowiednio 2,53 i 3,63 obecnie obserwujemy powrót rodzimej waluty do aprecjacji. Wynika ona w głównej mierze z osłabienia dolara na rynku zagranicznym.
Dolar słabszy po świętach

Dolar słabszy po świętach

2007-12-27 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wraz z zakończeniem świąt Bożego Narodzenia, zakończyła się także siła dolara. Inwestorzy przestali kupować Amerykańską walutę w związku z zapotrzebowaniem na finansowanie na koniec roku. Przy poprawie sytuacji na rynkach pieniężnych i informacjach o inwestycjach zagranicznych funduszy w amerykańskie instytucje finansowe poprawił się także sentyment na rynkach akcji.
Jaka przyszłość czeka dolara?

Jaka przyszłość czeka dolara?

2007-12-27 Raport poranny FMCM
Wczorajsza publikacja z amerykańskiego rynku nieruchomości z pewnością nie napawa optymizmem i najprawdopodobniej popsuła świąteczny nastrój nie jednemu właścicielowi tamtejszej waluty. Indeks HPI Composite-20, który mierzy roczną zmianę cen mieszkań w dwudziestu okręgach przemysłowych w Stanach Zjednoczonych, nieoczekiwanie wyniósł -6,1% (r/r).
Świąteczny spokój na rynku walutowym

Świąteczny spokój na rynku walutowym

2007-12-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku złotego już od kilku dni utrzymuje się świąteczna atmosfera. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN ulegają jedynie niewielkim wahaniom pozostając w zakresach odpowiednio 2,50-2,5250 i 3,6050-3,63. Dzisiaj o godz. 9.00 za dolara płacono 2,5140 zł natomiast za euro 3,6160.
FED daje kolejny prezent inwestorom

FED daje kolejny prezent inwestorom

2007-12-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Rynki akcji zamknęły przedświąteczny tydzień wzrostami dzięki pozytywnym danym na temat zysków oraz informacji o dużej inwestycji azjatyckiego inwestora w Merill Lynch – jeden z banków mocno poturbowanych w trakcie trwającego kryzysu kredytowego jak i zapowiedzi, że FED będzie przeprowadzał specjalne aukcje płynności tak długo jak to będzie konieczne.
Inwestorzy myślami daleko od rynku

Inwestorzy myślami daleko od rynku

2007-12-24 Raport poranny FMCM
Rozpoczynający się właśnie tydzień zapowiada się na spokojny, gdyż trudno oczekiwać, że żyjący już świętami Bożego Narodzenia inwestorzy wykażą się w jego trakcie większą aktywnością. To z kolei wiąże się ze zmniejszona płynnością rynku, a co za tym idzie z podwyższonym ryzykiem gwałtownych i dość znaczących zmian poziomów kursów par walutowych.
Koniec roku sprzyja dolarowi

Koniec roku sprzyja dolarowi

2007-12-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W mijającym tygodniu zatrzymana została dynamiczna korekta wzrostowa kursów USD/PLN oraz EUR/PLN. Skutecznymi barierami okazały się poziomy 2,52 oraz 3,6280, mimo kilkukrotnych prób ich przebicia. Notowania złotego pozostawały pod silnym wpływem rynków zagranicznych.
Niska zmienność na rynku walutowym

Niska zmienność na rynku walutowym

2007-12-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym, zgodnie z oczekiwaniami, nie przyniosła rozstrzygnięć. Kurs EUR/USD w dalszym ciągu konsolidował się w pobliżu poziomu 1,4350. Z uwagi na absencję wielu inwestorów w najbliższych dniach na rynku nie będziemy raczej obserwować wzrostu zmienności.
Dobre dla dolara dane z USA

Dobre dla dolara dane z USA

2007-12-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wydatki amerykańskich konsumentów, wzrosły w listopadzie o 1,1 proc,. natomiast przychody były wyższe o 0,4 proc. Rynkowe prognozy mówiły w obu przypadkach o wzrostach po 0,5 proc. W tym samym miesiącu bazowy wskaźnik wydatków osobistych (PCE core) wzrósł o 0,2 proc. w relacji miesięcznej i 2,2 proc. w relacji rocznej.
Neutralne dane z Wielkiej Brytanii

Neutralne dane z Wielkiej Brytanii

2007-12-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W listopadzie sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii wzrosła o 0,4 proc. miesiąc do miesiąca i 4,4 proc. rok do roku. Analitycy prognozowali, że sprzedaż wzrośnie o odpowiednio 0,2 proc. i 4,4 proc., po tym jak w październiku (po korekcie) pozostała bez zmian w relacji miesięcznej i wzrosła o 4,2 proc. w relacji rocznej.
Dane o sprzedaży bez wpływu na złotego

Dane o sprzedaży bez wpływu na złotego

2007-12-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w listopadzie sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 19,2 proc. rok do roku, wobec prognozowanego przez rynek wzrostu o 18,5 proc. i 19,4 proc. w październiku.
Złoty nadal stabilny

Złoty nadal stabilny

2007-12-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym nie przyniosła rozstrzygnięcia. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN nie były w stanie trwale przebić silnych oporów znajdujących się na poziomach odpowiednio 2,52 oraz 3,6280. Naszym zdaniem nie zostaną one pokonane również dzisiaj. Kursy tych par walutowych będą prawdopodobnie w dalszym ciągu konsolidować się nieco poniżej wspomnianych barier.
Święta tuż tuż

Święta tuż tuż

2007-12-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Z tego powodu płynność dzisiaj może być jeszcze mniejsza, gdyż inwestorzy mogą powstrzymywać się od transakcji nie chcąc brać ryzyka w okresie Świąt lub po prostu wydłużając sobie o jeden dzień przerwę świąteczną. Ruchy na rynku mogą być zatem większe i bardziej nerwowe w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, natomiast przy braku wydarzeń dzień może dość spokojny.
Ruch inwestorów ku bardziej ryzykownym aktywom

Ruch inwestorów ku bardziej ryzykownym aktywom

2007-12-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sentyment na rynkach światowych zmienia się jak w kalejdoskopie. Po kilku katastrofalnych dla giełd dniach – np. WIG20 tracił przez kilka dni z kolei po 2-3% – wczoraj nastąpiła poprawa nastrojów i ruch inwestorów ku bardziej ryzykownym, lecz przynoszącym wyższy zwrot aktywom, co pozwoliło odrobić straty niektórym walutom rynków wschodzących – stąd też bierze się niższe niż wczoraj otwarcie na kursach złotego.
Sytuacja banków wciąż niejasna

Sytuacja banków wciąż niejasna

2007-12-21 Raport poranny FMCM
Po względnie spokojnym dniu wczorajszym, podczas którego przewagę na rynku EURUSD uzyskali zwolennicy dolara spychając EURUSD w rejon 1,43 w nocy miało miejsce odreagowanie i dzień dzisiejszy eurodolar wita w okolicy 1,44.