Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inwestorzy zdają się łapać oddech

Inwestorzy zdają się łapać oddech

2008-01-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Drugą z rzędu noc indeksy azjatyckich giełd odnotowywały wzrosty, jednak znacznie słabsze niż w noc poprzednią, przede wszystkim z powodu publikacji wyników Merrill Lynch, który w IV kwartale zanotował 9,8 mld USD straty netto.
Pat na rynku EURUSD

Pat na rynku EURUSD

2008-01-17 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejsze wyniki z amerykańskiego rynku nieruchomości potwierdziły załamanie się tego rynku, a także brak najmniejszych oznak poprawy. Zarówno liczba wydanych pozwoleń, jak i rozpoczętych nowych inwestycji budowlanych gwałtownie spadła w grudniu, notując wyniki najgorsze od wielu lat.

Stabilizacja na rynku walutowym

Stabilizacja na rynku walutowym

2008-01-17 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem stabilizacji na rynku walutowym. Wszystkie najważniejsze pary walutowe pozostawały w wąskim przedziale wahań. Jedynie funt zaczął odrabiać straty wobec dolara i z poziomu otwarcia 1,9610 powędrował aż do 1,9730.
Złe dane z USA wzmacniają dolara

Złe dane z USA wzmacniają dolara

2008-01-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Sytuacja na rynkach ulega w ostatnich dniach dynamicznym zmianom i ta nerwowość powinna zostać utrzymana w najbliższych dniach. Po wczorajszym rajdzie dolara w kierunku północnym, rano obserwowaliśmy kontynuację tego ruchu, jednak już w spokojniejszym wydaniu. Po przekroczeniu wczorajszych minimów na poziomie 1,4595 eurodolar powrócił do poziomu 1,47.
Rynek widzi tylko dobre dane z USA

Rynek widzi tylko dobre dane z USA

2008-01-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu liczba wydanych zezwoleń na budowy domów spadła w USA o 8,1 proc., natomiast liczba rozpoczętych budów była niższa aż o 14,2 proc. Rynek szacował spadek o odpowiednio o 3 proc. i 2 proc., wobec odnotowanego w listopadzie spadku o odpowiednio o 0,7 proc. i o 7,9 proc. (w obu przypadkach po korekcie).
Yves Mersch umacnia euro

Yves Mersch umacnia euro

2008-01-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD gwałtownie wzrósł z poziomu 1,4615 dolara do 1,4670, w reakcji na wypowiedź Yves Mersch’a, członka rady Europejskiego Banku Centralnego. Dziś, odpowiadając na pytanie dotychczące obniżki stóp procentowych w strefie euro, powiedział, że bank rozważał tylko dwie opcje, a nie trzy. W domyśle, ECB rozważał podwyżkę stóp procentowych lub brak zmian, a nie jej obniżkę.
Eurodolar dalej spada

Eurodolar dalej spada

2008-01-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek kurs EUR/USD kontynuuje wczorajsze gwałtowne spadki, które sprowadziły kurs tej pary z poziomu 1,48 dolara do 1,4652 dolara na koniec dnia. Rynki przestraszył Yves Mersch, członek rady Europejskiego Banku Centralnego. Ostrzegł on w środę, że zwiększa się ryzyko spowolnienia gospodarczego w Europie.
Ucieczka inwestorów

Ucieczka inwestorów

2008-01-17 Komentarz walutowy Money Expert
Z przebiegu kilku ostatnich dni można niestety wysnuć wniosek o zmniejszaniu się skłonności do inwestowania w naszym kraju. Wydaje się, że jesteśmy już na tym etapie, gdy inwestorzy zaczynają w ogóle wycofywać swój kapitał z Polski. Tylko w ten sposób można racjonalnie wytłumaczyć tak znaczne osłabienie złotego.
Dynamiczna korekta wartości złotego

Dynamiczna korekta wartości złotego

2008-01-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja pokazała jak dynamiczne korekty mogą wystąpić na krajowym rynku walutowym. Jeszcze we wtorkowe popołudnie wydawało się, że złoty powinien kontynuować proces umacniania i nic nie sugerowało wydarzeń, które obserwowaliśmy wczoraj. Wzrost kursu USD/PLN o ponad 6 groszy w ciągu jednej sesji nie jest częstym zjawiskiem.
Sytuacja złotego nie jest tak zła

Sytuacja złotego nie jest tak zła

2008-01-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wbrew pozorom, sytuacja złotego nie jest tak zła, jakby się to mogło wydawać – przy spadkach naszej giełdy o około 5% w ciągu jednego dnia obserwowaliśmy wzrost eurozłotego o 2,5 grosza podczas gdy średnia rozpiętość zmienności tej pary walutowej w ciągu dnia przekracza 3 grosze.
Być może nie jest tak źle

Być może nie jest tak źle

2008-01-17 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień okazał się dość nieoczekiwany jeśli chodzi o zachowanie dolara. Sesja amerykańska przyniosła gwałtowne umocnienie się USD. Nie miało to zbyt dużego związku z opublikowanymi wczoraj danymi z gospodarki amerykańskiej, a bardziej z wypowiedzią członka ECB Yves Mersch’a.
Ruchy korekcyjne na rynkach walutowych

Ruchy korekcyjne na rynkach walutowych

2008-01-17 Raport poranny FMCM
Końcówka dnia okazała się wczoraj bardzo ekscytująca. W przeciągu dwóch godzin dolar umocnił się względem euro ponad dwie figury. Amerykańskiej walucie sprzyjały przede wszystkim słowa Mersch’a, członka Europejskiego Banku Centralnego, którego zdaniem wzrost gospodarczy w Strefie Euro spowalnia.
Rollercoaster na rynkach

Rollercoaster na rynkach

2008-01-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złotówka uległa dziś osłabieniu do wszystkich głównych walut. Biorąc pod uwagę bardzo niskie otwarcie warszawskiej giełdy osłabienie naszej waluty nie powinno dziwić. W ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy indeksy GPW spadały, złoty się umacniał.
Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych

2008-01-16 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień pełen publikacji danych makro dobiega końca. Dzień pełen niepewności na rynkach finansowych. Złoty rozpoczął go od osłabienia zarówno wobec euro jak i dolara amerykańskiego. W godzinach popołudniowych kurs wzrósł do poziomów EURPLN 3,60 i USDPLN 2,4350.
Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

2008-01-16 Raport popołudniowy FMCM
Z nami kolejny spadkowy dzień na warszawskim parkiecie. Dzisiejszą sesję można uznać za kontynuację rozpoczętej wczoraj gwałtownej wyprzedaży akcji, gdyż po spadkach głównych indeksów rzędu 3,5%-4,5% w dniu wczorajszym rynek otworzył się dziś z dużą 4-5% luką bessy.
Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

Inflacja w USA prawie zgodna z oczekiwaniami

2008-01-16 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inflacja CPI wzrosła w grudniu w USA o 0,3 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej. Natomiast inflacja bazowa CPI (CPI core) była wyższa o odpowiednio 0,2 proc. i 2,4 proc. Rynek szacował, że wskaźnik CPI wzrośnie o 0,2 proc. w relacji miesięcznej i 4,1 proc. w relacji rocznej, natomiast wskaźnik CPI core o 0,2 proc. i 2,4 proc.
Złoty w końcu zaczął tracić

Złoty w końcu zaczął tracić

2008-01-16 Puls Walutowy FIT DM
Trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni inwestorzy operujący na krajowym rynku walutowym wykazywali się dość dużą odpornością na informacje, jakie napływały z rynków akcji. Bo przecież spadki na giełdzie nie zaczęły się wczoraj, ani przedwczoraj, a ponad miesiąc temu.
Zatrzymanie spadków dolara

Zatrzymanie spadków dolara

2008-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Fatalny wtorek na giełdach znalazł swoje odzwierciedlanie na rynku walutowym w gwałtownym umocnieniu waluty japońskiej. Jen zyskał znacząco do wszystkich walut, co sygnalizuje narastającą niepewność na rynkach finansowych. Dane z USA zdają się potwierdzać opinię Alana Greenspana i analityków Merrill Lynch o wejściu gospodarki amerykańskiej w recesję.
Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

Nastały ciężkie czasy dla gospodarki amerykańskiej

2008-01-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W dniu wczorajszym zapoznaliśmy się z pierwszą serią istotnych danych makroekonomicznych publikowanych w tym tygodniu. Zgodnie z oczekiwaniami analityków dane były złe i obudziły najgorsze obawy o sytuację gospodarki amerykańskiej. Sprzedaż detaliczna spadła o 0, 4% w grudniu, co potwierdziło że sektor konsumpcji prywatnej spowalnia.
Wysoka inflacja pognębi gospodarkę USA?

Wysoka inflacja pognębi gospodarkę USA?

2008-01-16 Raport poranny FMCM
Najważniejszym wydarzeniem dnia dzisiejszego jest publikacja danych z USA na temat grudniowej inflacji, gdyż zagrożona recesją gospodarka USA potrzebuje kolejnych cięć stóp procentowych, wysoka presja cenowa jest w stanie uniemożliwić, lub chociażby spowolnić ten proces.