eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Stabilizacja NZD/USD w oczekiwaniu na decyzję RBNZ

Stabilizacja NZD/USD w oczekiwaniu na decyzję RBNZ

2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W okresie od 24 lipca do 17 sierpnia br. kurs NZD/USD spadł, licząc od poziomów maksymalnych do minimalnych o 18 proc. Tak silny spadek to przede wszystkim efekt, mającej już znamiona małej paniki, wyprzedaż na światowych rynkach akcji, co automatycznie przekładało się na wzrost awersji do ryzyka.
Czy FED pogrąży dolara?

Czy FED pogrąży dolara?

2007-09-12 Komentarz specjalny TMS Brokers
Głównym źródłem lipcowo – sierpniowego pogorszenia nastrojów na rynkach finansowych były coraz gorsze wieści płynące z amerykańskiego sektora nieruchomości i ściśle z nim związanego rynku kredytów hipotecznych oraz wysokodochodowych obligacji, zaś impulsami do wyprzedaży akcji i przenoszenia środków w kierunku bezpieczniejszych amerykańskich papierów dłużnych – publikacje danych makroekonomicznych, doniesienia korporacyjne z firm budowlanych lub finansujących deweloperkę czy też spekulacje nt. problemów poszczególnych instytucji.

USD/PLN i EUR/PLN blisko istotnych wsparć

USD/PLN i EUR/PLN blisko istotnych wsparć

2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowe przedpołudnie przynosi umocnienie złotego. O godzinie 10:21 za dolara trzeba było zapłacić 2,7218 zł, natomiast za euro 3,7701 zł. To odpowiednio 0,4 i 0,3 grosza mniej niż wczoraj pod koniec dnia.
Nowe szczyty na eurodolarze

Nowe szczyty na eurodolarze

2007-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorek był kolejnym dniem aprecjacji złotego. Proces ten został wsparty decyzją Komisji Europejskiej, która podniosła prognozy wzrostu gospodarczego oraz poziomu inflacji na koniec 2007 roku dla naszego kraju.
Inwestorzy powoli zaczynają liczyć na 50 pkt obniżkę

Inwestorzy powoli zaczynają liczyć na 50 pkt obniżkę

2007-09-12 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy wzrost cen akcji był nieco zaskakujący. Wydaje się, że 180 pkt. wzrost indeksu DNIA to trochę dużo przy obecnej sytuacji fundamentalnej, szczególnie, że trudno jednoznacznie wskazać czynniki czy informacje, które mogły by mieć tak duże znaczenie dla rynku.
Dolar dalej traci na wartości

Dolar dalej traci na wartości

2007-09-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynek kontynuuje wczoraj zapoczątkowane procesy, dolar dalej traci na wartości pomimo braku istotnych komentarzy ze strony Bena Bernanke. Na rynku grają nastroje inwestorów, a oni teraz najbardziej boją się nowych problemów związanych z sektorem nieruchomości w USA. Swoje trzy grosze dorzuciły wcześniejsze komentarze Alana Greenspana.
Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2007-09-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę rano kurs euro w relacji do amerykańskiego dolara wzrósł do poziomu 1,3880, ustanawiając nowy rekord wszech czasów tej pary. Poprzedni rekord na poziomie 1,3849 dolara został ustanowiony 24 lipca br.
Atak eurodolara na szczyty

Atak eurodolara na szczyty

2007-09-12 Raport poranny FMCM
Dzisiejsza azjatycka część sesji przyniosła dalsze wzrosty eurodolara, a w efekcie przełamanie przez niego oporu z okolic 1,3830-1,3850 i ustanowienie nowego historycznego szczytu na poziomie 1,3880. Przyczyną wyprzedaży amerykańskiej waluty są oczywiście nadzieje na obniżkę w przyszłym tygodniu stóp procentowych przez FED, rozpalone po piątkowym zaskakująco słabym raporcie z rynku pracy USA.
Stopy procentowe w USA dyktują warunki

Stopy procentowe w USA dyktują warunki

2007-09-11 Raport wieczorny FMCM
Przebieg pierwszych dni tego tygodnia jest ścieśle związany z piątkowym raportem z rynku pracy w USA, który pokazał, że gospodarka USA zaczyna poważnie cierpieć z powodu spadających cen na rynku nieruchomości oraz kryzysu na rynku kredytów hipotecznych, tym samym zwiększając szanse na obniżkę stóp przez FED już w przyszłym tygodniu.
Dolar nadal pod presją spadkową

Dolar nadal pod presją spadkową

2007-09-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
O sytuacji na światowych rynkach dziś kolejny raz decydowały oczekiwania co do wypowiedzi szefa FED Bena Bernanke. W zaplanowanym na godzinę 17.00 wystąpieniu, które będzie miało miejsce w Berlinie, będzie on mówił na temat braku równowagi w globalnych finansach. Inwestorzy liczą, że padną słowa wskazujące na obniżenie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już na najbliższym posiedzeniu FED 18 września.
EUR/USD najwyżej od ponad miesiąca

EUR/USD najwyżej od ponad miesiąca

2007-09-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wspiął się we wtorek po południu do poziomu 1,3828 dolara i był najwyższy od 6 sierpnia br. Amerykańska waluta traci w relacji do euro głównie z uwagi na oczekiwaną obniżkę stóp procentowych przez Fed na wrześniowym posiedzeniu.
Średnio i długoterminowa przewaga popytu

Średnio i długoterminowa przewaga popytu

2007-09-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Deficyt handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii wyniósł w lipcu 7,065 mld GBP i był wyższy od prognoz, które zakładały deficyt na poziomie 6,4 mld GBP. Dane z czerwca natomiast zostały skorygowane do 6,535 mld GBP deficytu z 6,266 mld GBP deficytu szacowanych wcześniej. Kurs GBP/USD zareagował na dane spadkiem z 2,0258 dolara do 2,0240. Był to jednak tylko chwilowy ruch, który następnie został wykorzystany do zakupów.
Szanse na obniżkę stóp w USA rosną

Szanse na obniżkę stóp w USA rosną

2007-09-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji na rynku krajowym dokonała się zaskakującą aprecjacja złotego. Działo się to przy ponad 1,5% spadkach na warszawskiej giełdzie, co świadczy o tym, że atmosfera wokół ogółu rodzimych aktywów nie była najlepsza. Wbrew wzrostowi awersji do ryzyka na świecie polska waluta w dalszym ciągu jest silna. Za dolara oraz euro pod koniec dnia płacono o ok. 1,7 gr mniej niż na początku sesji.
Czy nastroje konsumentów ucierpiały?

Czy nastroje konsumentów ucierpiały?

2007-09-11 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł poprawę nastrojów na światowych rynkach, w wyniku której złotówka znacząco zyskała na wartości. W umocnieniu złotego pomógł też komunikat agenci ratingowej Fitch, która zapewniła, że ocena wiarygodności Polski na poziomie A- nie ulegnie zmianie w wyniku przyspieszonych wyborów.
Obawy o stan amerykańskiej gospodarki

Obawy o stan amerykańskiej gospodarki

2007-09-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dwóch z członków FOMC stwierdziło wczoraj (F. Mishkin, uznany autor świetnego podręcznika z zakresu ekonomiki rynków finansowych, oraz J. Yellen, szefowa departamentu Fed w San Francisco), że problemy rynków finansowych mogą spowolnić gospodarkę amerykańską. Ich opinia stoi za wzrostami EURUSD, który próbował wczoraj przebijać poziom 1,38.
Dolar najsłabszy od 15 lat

Dolar najsłabszy od 15 lat

2007-09-10 Raport popołudniowy FMCM
Początek tygodnia na rynku walutowym miał spokojny przebieg, co było wynikiem braku publikacji danych makroekonomicznych oraz odreagowania po gwałtownej reakcji na piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy.
Recesja coraz bardziej prawdopodobna

Recesja coraz bardziej prawdopodobna

2007-09-10 Komentarz walutowy Money Expert
Po czwartkowym opublikowaniu danych dotyczących spadku zatrudnienia w USA nastąpił spadek wartości dolara względem euro. W poniedziałek ten trend się jeszcze pogłębił. O 9:30 za euro płacono 1,3785 USD, zaś o 15:55 już 1,3801 USD. Na wzrost euro wpływ miały dane nadchodzące z Francji.
Wzrost ryzyka politycznego

Wzrost ryzyka politycznego

2007-09-10 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzień praktycznie bez ważnych danych, ale rynek lokalny niespodziewanie ruszył się bardzo mocno w dół. Eurozłoty przebił się do 3,79, a USDPLN był blisko 2,74. Krótki, intensywny ruch trwał około 30 minut, praktycznie bez związku z wydarzeniami „wokół” rynku.
Wall Street zdecyduje o losach jena w krótkim terminie

Wall Street zdecyduje o losach jena w krótkim terminie

2007-09-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy kurs USD/JPY spadł do poziomu 112,58 jenów i był najniższy od 17 sierpnia br. Kolejne godziny upływają pod znakiem wzrostów. Impulsem do tego stała się dzisiejsza rewizja w dół danych o japońskim PKB w II kwartale br. Gospodarka Kraju Kwitnącej Wiśni skurczyła się w II kwartale br. o 0,3 proc. w relacji kwartalnej i 1,2 proc. w relacji rocznej, wobec w obu przypadkach wstępnie szacowanego wzrostu odpowiednio na poziomie 0,1 proc. i 0,5 proc.
Rosną oczekiwania na obniżkę stóp w USA

Rosną oczekiwania na obniżkę stóp w USA

2007-09-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku krajowym została zdominowana wydarzeniami z rynku amerykańskiego. Publikacja danych o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w VIII okazała się niespodziewanie słaba. Przyczyniło się to do szybkiego wybicia kursu EUR/USD z dwutygodniowej konsolidacji i wzrostu do poziomu 1,38.