Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojny tydzień złotego

Spokojny tydzień złotego

2008-03-10 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty rozpoczął tydzień od śladowego umocnienia do euro i dolara. O godzinie 9:42 kurs USD/PLN po spadku o 0,1 grosza testował poziom 2,3201 zł. Nieco więcej, bo 0,4 grosza spadał kurs EUR/PLN, który testował poziom 3,5670 zł.
Dolar może się jeszcze osłabić

Dolar może się jeszcze osłabić

2008-03-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek nowego tygodnia na rynku krajowym rozpoczynamy w okolicach piątkowego zamknięcia. Kurs rodzimej waluty pozostaje nadal bardzo stabilny pomimo dalszych spadków na światowych giełdach. Należy zwrócić uwagę, że przy spadających cenach akcji oraz umacniającym się jenie brak deprecjacji złotego jest z całą pewnością przejawem jego siły.

Dalszy spadek dolara

Dalszy spadek dolara

2008-03-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień na rynku walutowym przyniósł dość dużą zmienność. Volatility kursów walutowych mogła zaskoczyć niejednego inwestora. Kurs EUR/USD od początku tygodnia wykazywał silne tendencje wzrostowe. Notowania EUR/USD zbliżyły się do kolejnej psychologicznej granicy 1,55.
Produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła

Produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła

2008-03-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu, przez większą część dnia złoty tracił na wartości przebijając nawet poziom oporu na 3,5830 EURPLN. Słabość naszej waluty wynika głównie z nienajlepszych nastrojów na rynkach globalnych, natomiast na naszym podwórku niepewności dodaje konflikt pomiędzy Prezesem NBP a Premierem odnośnie nominacji na wiceprezesa Banku Centralnego prof. Kozińskiego.
Inwestorzy realizują zyski i odkupują dolary

Inwestorzy realizują zyski i odkupują dolary

2008-03-07 Puls Walutowy FIT DM
Wbrew dość negatywnej wymowie dzisiejszego odczytu z amerykańskiego rynku pracy, dolar nie kończy dnia na nowych minimach, a wręcz odwrotnie, zyskuje na wartości. Okazało się, że na rynku jeszcze dzisiaj rano były takie pokłady pesymizmu, że inwestorzy zdawali się wierzyć nawet w to, że FED zwoła w najbliższym czasie nadzwyczajne posiedzenie i obniży stopy, ewentualnie zdecyduje się na ich cięcie nawet o 100 pkt. bazowych 18 marca b.r.
Korekta na EUR/USD

Korekta na EUR/USD

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Publikowane w czwartek dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych do główne wydarzenie przyszłego tygodnia na rynku walutowym. Tygodnia, który w przypadku eurodolara ma szanse upłynąć pod znakiem szybkiego powrotu do trendu wzrostowego, po dzisiejszej, silnej i trochę niespodziewanej przecenie.
Nowy rekord po danych z rynku pracy

Nowy rekord po danych z rynku pracy

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wspiął się w piątek do poziomu 1,5460 dolara, co jest nowym rekordem wszech czasów tej pary. Dynamika trendu wzrostowego nie pozwala wykluczać, że rekord ten zostanie dziś jeszcze poprawiony.
Rośnie produkcja w Niemczech

Rośnie produkcja w Niemczech

2008-03-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W styczniu 2008 roku produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 1,8 proc. w relacji miesięcznej. Dane były lepsze od prognoz, które zakładały wzrost jedynie na poziomie 0,4 proc. To zresztą nie była jedyna pozytywna niespodzianka.
Dalsza wyprzedaż dolara

Dalsza wyprzedaż dolara

2008-03-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze sesje na rynkach akcyjnych upłynęły pod znakiem oczekiwania na decyzje ECB, a w szczególności na konferencję Jean-Coaude Trichet’a. Rano Indeksy notowały małe spadki na skutek niepewnej końcówki notowań w Stanach Zjednoczonych, a także drożejących surowców- szczególnie ropy naftowej.
Waluty wschodzące tracą

Waluty wschodzące tracą

2008-03-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Sentyment na rynku na ma coraz bardziej negatywne zabarwienie, co przekłada się na stosunek inwestorów do podejmowania ryzyka. Widać to po tracących walutach emerging markets, dziś rano zostało to jednak chwilowo zatrzymane.
EBC rozwiewa wątpliwości co do polityki monetarnej

EBC rozwiewa wątpliwości co do polityki monetarnej

2008-03-07 Raport poranny FMCM
Dzień wczorajszy przyniósł nam kolejną falę wyprzedaży dolara na rzecz euro, impulsem do której było stanowisko Europejskiego Banku Centralnego w stosunku do zagrożeń inflacyjnych w Strefie Euro.
EBC nie zmienia tonu

EBC nie zmienia tonu

2008-03-06 Raport wieczorny FMCM
Od początku tygodnia widoczne jest pewne uspokojenie na rynku eurodolara, jednak w dalszym ciągu przewagę zachowują zwolennicy wspólnej waluty. W rezultacie eurodolar w dalszym ciągu podąża w górę, ustanawiając coraz to nowe historyczne szczyty, a jedynym wyrazem większej ostrożności jest mniejsza dynamika tych wzrostów, w porównaniu do tej sprzed tygodnia.
Eurodolar na nowych maksimach, a złoty słabszy

Eurodolar na nowych maksimach, a złoty słabszy

2008-03-06 Puls Walutowy FIT DM
Środowa reakcja rynku dolara na informacje napływające z USA, wyraźnie pokazała, iż twierdzenie mówiące o tym, że wszystkie złe czynniki zostały już zdyskontowane w cenie dolara, okazało się przedwczesne. Jest wręcz odwrotnie, inwestorzy wykorzystują niemal każdy pretekst do tego, aby pozbyć się „zielonych”.
Podwójne dno na GBP/USD

Podwójne dno na GBP/USD

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek kurs GBP/USD wybił się powyżej psychologicznego poziomi 2 dolarów za funta. Para ta wzrosła dziś do poziomu 2,0055 dolara. To najwyższy jej kurs od końca grudnia 2007 roku. Zwyżka notowań GBP/USD przyśpieszyła po decyzji Banku Anglii o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 5,25 proc.
W oczekiwaniu na konferencję szefa ECB

W oczekiwaniu na konferencję szefa ECB

2008-03-06 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsza sesja w Stanach zjednoczonych skończyła się dość optymistycznie. Rosły wszystkie indeksy – oczywiście, choć po dobnym początku nastąpiła korekta – to końcówka notowań była już pozytywna – chociaż publikowane wczoraj dane makroekonomiczne były nadal niezbyt dobre.
Rekord cen ropy, rekord na eurodolarze

Rekord cen ropy, rekord na eurodolarze

2008-03-06 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł dalsze osłabienie dolara, którego efektem był wzrost EURUSD powyżej 1,53. Dziś rano niechęć do amerykańskiej waluty jest wciąż dobrze widoczna gdyż EURUSD ponownie przełamał 1,53 i obecnie znajduje się w rejonie 1,5320.
Dolar wciąż traci

Dolar wciąż traci

2008-03-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Lepszy od spodziewanego odczyt indeksu ISM z amerykańskiego sektora usług nie pomógł dolarowi. Nieznaczne umocnienie dolara wobec euro zaraz po publikacji zostało powstrzymane na poziomie 1,5210. Inwestorzy zaniepokojeni wcześniejszym raportem ADP, który pokazał spadek zatrudnienia w amerykańskich firmach o 23 000, ponownie pozbywali się amerykańskiej waluty.
Nowy rekord EUR/USD

Nowy rekord EUR/USD

2008-03-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wzrósł w czwartek do 1,5343 dolara z poziomu 1,5274 wczoraj pod koniec dnia. To najwyższy poziom tej pary w jej krótkiej historii (euro w transakcjach bezgotówkowych funkcjonuje od 1999 roku, a w obiegu gotówkowym od 2002 roku).
Nowe rekordy dolara wobec euro

Nowe rekordy dolara wobec euro

2008-03-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nowe rekordy dolara wobec euro: 1,5307 EURUSD osiągnięto dziś rano. Wszystko z powodu różnicy rentowności między amerykańskimi a europejskimi (w szczególności zaś niemieckimi) obligacjami – a więc z powodu różnicy w wysokości stóp procentowych.
Luty na rynkach walutowych – dolar na tarczy

Luty na rynkach walutowych – dolar na tarczy

2008-03-05 Komentarz X-Trade Brokers
Ostatnie miesiące mogłyby sugerować, że kolejne wieloletnie lub wręcz historyczne rekordy na rynkach finansowych są rzeczą oczywistą. Nie są. Nowe maksima (lub minima) na kolejnych parach walutowych, czy też rekordy cenowe w przypadku surowców obrazują znaczącą zmianę w globalnych cenach relatywnych i związaną z tym redystrybucję majątku oraz znaczenia poszczególnych części światowej gospodarki.