eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Publikacja indeksów PMI nie stanowi impulsów

Publikacja indeksów PMI nie stanowi impulsów

2007-09-03 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks Menedżerów Logistyki (PMI), który obrazuje sytuację w sektorze produkcyjnym strefy euro, spadł w sierpniu do 54,3 pkt. z 54,9 pkt. w lipcu. Jest to spadek nieznacznie mniejszy od średniej prognoz analityków oraz od opublikowanych ponad tygodniem wstępnych szacunków tego indeksów, które w obu przypadkach zakładały odczyt na poziomie 54,2 pkt.
Tydzień banków centralnych

Tydzień banków centralnych

2007-09-03 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ostatni dzień sierpnia przyniósł wzrosty na giełdzie, po tym jak wystąpienia szefa Fed i prezydenta USA skutecznie uspokoiły rynek. W piątkowym przemówieniu Bernanke powiedział, że Fed jest gotów podjąć działania konieczne do tego, by ograniczyć wpływ zawirowań na rynku finansowym na gospodarkę, ale jednocześnie dodał, że nie zamierza wyciągać z kłopotów inwestorów, którzy podjęli złe decyzje.

Dzień, który powinien być spokojny

Dzień, który powinien być spokojny

2007-09-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Trzydziesty szósty tydzień roku rozpoczyna się od dnia, który powinien być spokojny – dziś jedyne istotne informacje to odczyty indeksów PMI w sektorze produkcyjnym dla krajów Unii Europejskiej oraz dla całej strefy euro (prognoza 54,2 pkt.). Co więcej, z powodu święta pracy nie działają amerykańskie oraz kanadyjskie rynki finansowe, brak będzie więc najprawdopodobniej impulsów do znacznej zmienności na rynku.
Co powie Bernanke?

Co powie Bernanke?

2007-09-03 Raport poranny FMCM
Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia okazało się piątkowe wystąpienie Bena Bernanke na temat sytuacji na rynku nieruchomości oraz polityki monetarnej. Inwestorzy wiązali z nim spore nadzieje, gdyż odnosiło ono się do palących ostatnio kwestii, jakimi są rynek kredytów hipotecznych oraz szansa na obcięcie stóp procentowych w USA.
Konferencja Bena Bernanke (szefa Fed)

Konferencja Bena Bernanke (szefa Fed)

2007-08-31 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Maraton danych makroekonomicznych kończy się mocnym akordem: konferencją Bena Bernanke, szefa Fed, na której poruszył on szereg tematów związanych z rynkiem kredytów hipotecznych oraz konsekwencjami bankructw dla sektora finansowego.
Dolar niezdecydowany

Dolar niezdecydowany

2007-08-31 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnia sesja tygodnia zarówno na rynku kapitałowym jak i walutowym była znacznie spokojniejsza niż poprzednie sesje mijającego tygodnia. Pomimo dużej ilości publikowanych dziś danych większość okazała się zgodna z prognozami i nie wpłynęła znacząco na zachowanie kursów.
Dane ze strefy euro bez wpływu na EUR/USD

Dane ze strefy euro bez wpływu na EUR/USD

2007-08-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Opublikowane dane ze strefy euro nie mają wpływu na notowania EUR/USD. Para ta o godzinie 11:05 testowała poziom 1,3658 dolara. Ten brak reakcji nie zaskakuje. Dane nie tylko w sposób szczególny nie odbiegały od oczekiwań, ale również ich historyczny wpływ na rynek walutowy jest praktycznie zerowy. W tej sytuacji pozostaje oczekiwać na kolejne impulsy. Te najwcześniej napłyną o godzinie 14:30, przy okazji publikacji raportów z USA.
Rynek czeka na wystąpienie B. Bernanke

Rynek czeka na wystąpienie B. Bernanke

2007-08-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Na pierwszym planie wydarzeń w Polsce wciąż utrzymują się przepychanki polityczne. Do tej pory nie miały one znacznego wpływu na zachowanie rynków finansowych. Jednak wczorajsza informacja o poleceniu zatrzymania Ryszarda Krauzego, które zostało wydane przez prokuraturę, przyczyniła się do znacznych spadków cen akcji z portfela tego biznesmena.
Wydarzenie dnia - przemówienie Bernanke w Wyoming

Wydarzenie dnia - przemówienie Bernanke w Wyoming

2007-08-31 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Nastroje na giełdzie pozostają mieszane. Amerykańskie indeksy akcji otworzyły się na lekkim minusie, a sesje zakończyły blisko lokalnych maksimów. Bardziej optymistyczne niż w I kwartale dane na temat wzrostu gospodarczego pokazały, że tempo wzrostu PKB w II kwartale wyniosło 4%.
Co powie Bernanke?

Co powie Bernanke?

2007-08-31 Raport poranny FMCM
Wreszcie doczekaliśmy końca tygodnia, który być może przyniesie odpowiedź na pytanie co dalej z koniunkturą na światowych rynkach finansowych. Czy ostatnie perturbacje to początek końca 5-letniej hossy na rynkach akcyjnych, czy też byłą to zwykła korekta i wzrosty będą kontynuowane jeszcze przez jakiś czas.
Na rynku walutowym bez kierunku

Na rynku walutowym bez kierunku

2007-08-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnie dni na światowych rynkach to prawdziwa huśtawka nastrojów. Po dużych spadkach na giełdach przychodzą duże wzrosty, inwestorzy masowo sprzedają, a zaraz po tym kupują ryzykowne aktywa. Trudno jest stwierdzić w którym kierunku zmierzają właściwe tendencje.
Złoty zachowuje się spokojnie

Złoty zachowuje się spokojnie

2007-08-30 Komentarz walutowy Money Expert
GUS opublikował informacje o poziomie PKB, który w II kwartale wyniósł 6,7% i znacznie przewyższył oczekiwania. Dane te nie wywołały jednak znaczących zmian na rynku polskiej waluty. Kurs PLN/EUR wynosił po publikacji 3,8236 zł wobec 3,8251 zł z sesji porannej. Kurs PLN/USD po publikacji był na poziomie 2,8038 zł wobec porannych notowań (2,8000 zł). Kolejne godziny nie przyniosły gwałtownych zmian. Euro zakończyło dzień na poziomie 3,8225 zł, a dolar – 2.8060 zł.
Dzień ze zwrotami akcji

Dzień ze zwrotami akcji

2007-08-30 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy dzień upłynął umiarkowanie spokojnie, jednak z dwoma dość istotnymi zwrotami akcji: przedpołudniowe osłabianie złotego do dolara i euro zatrzymane zostało po publikacji danych o PKB oraz inflacji w USA – wzrost gospodarczy w II kwartale szacowany jest obecnie na 4% r/r, zaś wzrost deflatora PKB – na 2,7% w skali roku.
Dane o PKB nie dały odpowiedzi

Dane o PKB nie dały odpowiedzi

2007-08-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Weryfikacja w górę szacunków Produktu Krajowego Brutto Stanów Zjednoczonych w II kwartale br. nie wpłynęła w sposób istotny na rynek walutowy. Jak poinformował Departament Handlu USA wstępne szacunki mówiące o wzroście na poziomie 3,4 proc. zostały zrewidowane do 4 proc.
Rollercoaster

Rollercoaster

2007-08-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnie dni na rynku eurodolara to istny rollercoaster, który w dużej mierze napędzany jest sytuacją na rynkach akcji. W historii podobna nerwowość z reguły cechowała kluczowe momenty dla tych rynków. Nie jest wykluczone, że teraz będzie podobnie.
Złoty uzależniony od EUR/USD i giełd

Złoty uzależniony od EUR/USD i giełd

2007-08-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara o 0,8 grosza, będące następstwem obserwowanego obecnie cofnięcia kursu EUR/USD z 1,3670 wczoraj pod koniec dnia w okolice 1,3635 dolara. Polska waluta natomiast pozostaje stabilna do euro i szwajcarskiego franka. O godzinie 9:55 kurs USD/PLN testował poziom 2,8041 zł, EUR/PLN 3,8241, a CHF/PLN 2,3306 zł.
Dane z USA w centrum uwagi

Dane z USA w centrum uwagi

2007-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj centralnym wydarzeniem dla rynku finansowego w Polsce była decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp procentowych o 25 pkt. bazowych oraz komunikat po posiedzeniu Rady. Poinformowano w nim, że przy utrzymującej się wysokiej dynamice wynagrodzeń oraz głębszym niż się spodziewano pogorszeniu relacji między wzrostem płac i wydajności pracy możliwe jest dalsze narastanie presji płacowej, a w konsekwencji presji inflacyjnej.
Rynek pod wpływem niepewności

Rynek pod wpływem niepewności

2007-08-30 Raport poranny FMCM
Nerwowość zwiększa zmienność rynku: Początek tygodnia potwierdził, że inwestorzy w ostatnim czasie kierują się emocjami przy podejmowaniu decyzji, co gorsza ulegając pewnej huśtawce nastrojów. Przez pierwsze dwa dni tygodnia rynek poddał się obawom i choć może nie doprowadziło to do panicznej ucieczki od ryzyka, ale zdecydowaną przewagę na rynku mieli w tym czasie pesymiści.
Rozpoczyna się ruch inwestorów

Rozpoczyna się ruch inwestorów

2007-08-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeszcze przez kilka tygodni nie uciekniemy od reperkusji wydarzeń związanych z amerykańskim rynkiem kredytów hipotecznych i papierami wartościowymi, które były na tych kredytach oparte. Banki w USA oraz w Eurolandzie wciąż odczuwają braki płynności, wzmacniane niekorzystnymi informacjami: wczoraj Merrill Lynch obniżył rekomendacje dla akcji banków oraz instytucji kredytowych, szacuje się również, że spółki sektora hipotecznego odnotują dwucyfrowe (procentowo) spadki zysków.
Podwyżka stóp stała się faktem

Podwyżka stóp stała się faktem

2007-08-30 Komentarz walutowy Money Expert
Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła po raz trzeci w tym roku wszystkie stopy procentowe o 25 pb. Oznacza to, że główna stopa NBP będzie na poziomie 4,75%. Wprawdzie podwyżka była oczekiwana, ale potwierdzenie przypuszczeń z pewnością wzmocniło złotego. Rano za dolara płacono już bowiem 2,830 zł, a za euro 3,8450 zł, co stanowiło pokłosie złych informacji, jakie napłynęły we wtorek z USA. Tymczasem o godz. 16:30 wartości te wynosiły odpowiednio – 2,810 zł i 3,8345 zł.