Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2008-07-28 Raport popołudniowy FMCM
Nieznaczne umocnienie euro: Dzisiejsza sesja przebiegła bardzo spokojnie. Na rynek nie napłynęły żadne ważne publikacje makro, nie pojawiły się również żadne istotne wypowiedzi polityków, ani przedstawicieli instytucji finansowych.
W tym tygodniu decyzja RPP

W tym tygodniu decyzja RPP

2008-07-28 Komentarz walutowy Money Expert
W minionym tygodniu na rynek napływały przede wszystkim dane makroekonomiczne, które sprzyjały walucie amerykańskiej. Poznaliśmy informacje z rynku nieruchomości – sprzedaż nowych domów wyniosła w czerwcu 530 tys. (prognozy rynkowe mówiły o spadku do 505 tys.).

Notowania złotego stabilne

Notowania złotego stabilne

2008-07-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji na rynku walutowym obserwowaliśmy wzrost kursu EUR/USD. Aprecjacji euro nie powstrzymał nawet bardzo słaby odczyt indeksu GfK przedstawiający nastrój konsumentów niemieckich na sierpień. Wyniósł on 2,1 pkt, w stosunku do 3,6 pkt odnotowanych przed miesiącem. Jest to najniższy poziom tego indeksu od czerwca 2003 roku.
Stabilizacja USD/CHF

Stabilizacja USD/CHF

2008-07-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs USD/CHF od czwartku stabilizuje się w przedziale, który na wykresie godzinowym można zamknąć poziomem 1,0323 i 1,0393. Wybicie z tej stabilizacji wskaże kierunek zmian w kolejnych dniach. W dniu dzisiejszym, ze względu na brak potencjalnych impulsów, które mogłyby gwarantować wybicie, takowe wydaje się mało prawdopodobne.
Ropa ciągnie w górę notowania eurodolara

Ropa ciągnie w górę notowania eurodolara

2008-07-28 Puls Walutowy FIT DM
Korelacja pomiędzy rynkiem ropy naftowej, a notowaniami euro do dolara jest w ostatnim czasie dość duża (sięga 0,95). To sprawia, że analiza wykresu cen „czarnego złota” bywa pomocna w postawieniu wniosków, co do kierunku trendu na EUR/USD.
Konsolidacja na głównych parach

Konsolidacja na głównych parach

2008-07-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W ubiegłym tygodniu wszystko sprzyjało dolarowi: ropa taniała, giełdy wyraźnie odbiły się, dane z gospodarki europejskiej były znacznie gorsze od oczekiwań, dane z gospodarki amerykańskiej pozytywnie zaskoczyły rynkek. Trudno sobie wyobrazić lepszą sytuację.
Złoty czeka na decyzję RPP

Złoty czeka na decyzję RPP

2008-07-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe przedpołudnie przynosi ograniczone wahania złotego w relacji do głównych walut, połączone ze stabilizacją notowań blisko poziomów z piątkowego zamknięcia. O godzinie 11:37 kurs USD/PLN testował poziom 2,0393 zł, spadając o 0,1 gr.
Niska zmienność na rynku walutowym

Niska zmienność na rynku walutowym

2008-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji nie przyniósł większych zmian na rynku złotego. Kurs EUR/PLN od piątku konsoliduje się w obszarze 3,2000-3,2100, natomiast USD/PLN w pobliżu 2,0400. Umiarkowanie stabilne pozostają dziś również notowania polskiej waluty względem franka szwajcarskiego oraz funta szterlinga.
W tym tygodniu dynamika PKB w USA

W tym tygodniu dynamika PKB w USA

2008-07-28 Raport poranny FMCM
Poniedziałek bez istotnych publikacji: W minionym tygodniu na rynek napłynęło sporo niekorzystnych dla euro informacji oraz kilka dobrych wiadomości dla dolara. Dlatego kurs EUR/USD odsunął się od historycznego szczytu i spadł poniżej 1,57.
Dobre dane z USA wspierają dolara

Dobre dane z USA wspierają dolara

2008-07-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynku eurodolara przebiegała w atmosferze dużej zmienności. W pierwszej połowie dnia obserwowaliśmy osłabienie dolara względem euro. Wynikało ono w dużej mierze ze spadków obserwowanych w czwartek na parkietach amerykańskich oraz nieznacznej zwyżce cen ropy naftowej.
Krótka korekta na rynku złotego

Krótka korekta na rynku złotego

2008-07-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W kończącym się już tygodniu na rynkach finansowych inwestorzy nie mogli narzekać na brak emocji. Nie brakowało istotnych danych na poziomie makro, publikacji istotnych w skali globalnej wyników kwartalnych, a także znaczących wypowiedzi i wystąpień ważnych dla rynków osobistości.
Krótkie odreagowanie a później dalsze spadki na EUR/PLN

Krótkie odreagowanie a później dalsze spadki na EUR/PLN

2008-07-25 Raport popołudniowy FMCM
Lepsze wyniki firm finansowych: W mijającym tygodniu obserwowaliśmy dalsze odsunięcie od rekordowego poziomu na eurodolarze. Jednym z elementów mających na to wpływ były kwartalne wyniki finansowe ogłaszane przez amerykańskie firmy.
Gwałtowne spadki na Wall Street

Gwałtowne spadki na Wall Street

2008-07-25 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Główne indeksy amerykańskie odbiły się od oporów i nastąpiła gwałtowna wyprzedaż zakończona ponad 2% spadkiem indeksu DJIA. Liderami spadków były ponownie spółki finansowe. Administracyjny zakaz krótkiej sprzedaży wywindował ich kursy bardzo szybko i bardzo wysoko. Ceny ropy ustabilizowały się w pobliżu 125 dolarów za baryłkę.
Złoty wciąż zyskuje na wartości

Złoty wciąż zyskuje na wartości

2008-07-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Na krajowym rynku walutowym nadal obserwujemy aprecjację złotego. Kurs EUR/PLN zbliżył się do istotnego poziomu wsparcia 3,2000. Przekroczenie tej bariery może sprawić, że umocnienie polskiej waluty względem euro jeszcze przybierze na sile.
Trzy powody spadku USD/JPY

Trzy powody spadku USD/JPY

2008-07-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs USD/JPY spadł w nocy z poziomu 107,37 jenów do dziennego minimum na 106,75 jenów. Można wskazać aż trzy czynniki uzasadniające ten spadek. Był to przede wszystkim ruch techniczny.
Wczorajsza sesja miała zaskakujący przebieg

Wczorajsza sesja miała zaskakujący przebieg

2008-07-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsza sesja miała zaskakujący przebieg – chyba nikt nie oczekiwał, że euro złoty tak szybko spadnie po 2 dniach dynamicznych wzrostów. O czym to świadczy? Po pierwsze, o dominacji kapitału spekulacyjnego na lokalnym rynku walutowym, a to oznacza, że równie dobrze jutro kurs EURPLN może ponownie powrócić na przedwczorajsze szczyty.
Chwilowe wyhamowanie spadków eurodolara

Chwilowe wyhamowanie spadków eurodolara

2008-07-25 Raport poranny FMCM
Kolejne spowolnienie rynku nieruchomości: Czwartkowa sesja w większości stała pod znakiem dalszego osłabiania się euro. Ogłoszone rano gorsze dane o wskaźnikach PMI dla sektorów produkcyjnego oraz usługowego Strefy Euro, a także indeksie IFO spowodowały dalsze obniżenie pary EUR/USD.
Powrót złotego na drogę wzrostu

Powrót złotego na drogę wzrostu

2008-07-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszej korekcie, dzisiaj złoty zdecydowanie się umacnia. Kurs EUR/PLN zniżkował do poziomu 3,2200, co w porównaniu do wczorajszego maksimum, oznacza umocnienie o ponad 4 grosze. Złoty zyskuje również względem innych walut.
Pogarsza się sytuacja na rynku pracy w USA

Pogarsza się sytuacja na rynku pracy w USA

2008-07-24 Raport popołudniowy FMCM
Europa ma się coraz gorzej: Przez większość dzisiejszego dnia eurodolar kontynuował spadki. Sprzyjało temu opublikowanie gorszych od prognoz danych o indeksie klimatu gospodarczego IFO (spadek do poziomu 97,5 pkt.), a także o indeksach PMI dla sektorów produkcji i usług (spadek odpowiednio do 47,5 i 48,3 pkt).
Złoty zyskiwał do najważniejszych walut

Złoty zyskiwał do najważniejszych walut

2008-07-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po dwóch dniach mocnego spadku wartości złotego, dziś sytuacja na lokalnym rynku odwróciła się o 180 stopni. Złoty zyskiwał do najważniejszych walut, kurs EURPLN spadł z 3,25 na otwarciu sesji do 3,2230, USDPLN z 2,0705 do 2,0550, GBPPLN z 4,1360 do 4,0800.