eToro

Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy FED uratuje rynki akcyjne?

Czy FED uratuje rynki akcyjne?

2007-09-17 Analiza weekendowa FMCM
Przebieg ubiegłego tygodnia był wynikiem opublikowanego w piątek 7 września raportu z amerykańskiego rynku pracy, według którego liczba miejsc pracy w sektorze pozarolniczym w sierpniu spadła o 4 tys, podczas gdy rynek oczekiwał utworzenia w tym czasie 110 tys stanowisk.
Decyzja FOMC wisi nad rynkiem

Decyzja FOMC wisi nad rynkiem

2007-09-14 Raport popołudniowy FMCM
Koniec tygodnia przyniósł kontynuację rozpoczętej w dniu wczorajszym spadkowej korekty na rynku eurodolara, w wyniku której kurs tej pary walutowej znalazł się dziś na chwilę poniżej 1,3850. Korekta na rynku eurodolara musiały oczywiście pociągnąć za sobą odreagowanie na rynku złotego, który w ostatnim tygodniu zyskał mocno na wartości względem głównych walut.

Dane makro bez wpływu na dolara

Dane makro bez wpływu na dolara

2007-09-14 Komentarz walutowy Money Expert
Dolar po wczorajszym osiągnięciu minimum wobec euro (1,3927 USD/EUR) rozpoczął odrabianie strat. Korekta na parze USD/EUR zatrzymała się dopiero na poziomie 1,3858. Kluczowe dla dalszych losów dolara miały być opublikowane o 14:30 dane makro z USA dotyczące zwłaszcza sprzedaży detalicznej.
Dolar czeka na FED

Dolar czeka na FED

2007-09-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Piątkowa sesja przyniosła uspokojenie na rynku walutowym po dynamicznych zmianach, jakie obserwowaliśmy w kończącym się dziś tygodniu. Kurs EUR/USD przebywa w okolicy poziomu 1,39 i aktualnie brak jest nowych argumentów mogących wspomóc dalszą zwyżkę.
Dane z USA nieco niepokoją

Dane z USA nieco niepokoją

2007-09-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych była w sierpniu wyższa o 0,3 proc. niż w lipcu. Natomiast sprzedaż z wykluczeniem sprzedaży samochodów spadła o 0,4 proc. Analitycy szacowali, że sprzedaż odpowiednio wzrośnie o 0,5 proc. i 0,2 proc., po tym jak w lipcu jej dynamika wyniosła 0,7 proc. i 0,5 proc. (po korekcie z 0,3 proc. i 0,4 proc.).
Wybicie GBP/USD z długookresowymi konsekwencjami?

Wybicie GBP/USD z długookresowymi konsekwencjami?

2007-09-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek w południe kurs EUR/GBP wzrósł do 0,6895, osiągając najwyższy poziom od 14-miesięcy. Funt traci dziś nie tylko do euro, ale również do innych walut. Zmiany nie są jednak tak spektakularne z punktu widzenia rynkowej statystyki.
Na giełdę powrócił optymizm

Na giełdę powrócił optymizm

2007-09-14 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Jednym z najlepszych sektorów były instytucje finansowe, a szczególnie Countrywide, niedawno prawie bankrut, który teraz zdołał otrzymać 12 mld USD nowego finansowania. Od decyzji FED w przyszłym tygodniu będzie zależało na jak długo.
Wzrost apetytu na ryzyko przed posiedzeniem FED

Wzrost apetytu na ryzyko przed posiedzeniem FED

2007-09-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Centralnym wydarzeniem makroekonomicznym podczas wczorajszej sesji w Polsce była publikacja danych dotyczących inflacji konsumenckiej w sierpniu. Wyniosła ona 1,5% r/r i była znacznie niższa od oczekiwań (1,9% r/r).
O zasięgu korekty eurodolara zadecydują dane z USA

O zasięgu korekty eurodolara zadecydują dane z USA

2007-09-14 Raport poranny FMCM
Czwartek przyniósł początek korekty na rynku eurodolara, który najpierw ustanowił nowy historyczny szczyt w okolicy 1,3925, by później spaść w rejon 1,3865. Takie zachowanie kursu pary EURUSD miało konsekwencje dla rynku polskiej waluty, która po znaczącym umocnieniu w ciągu ostatnich dni wczoraj korekcyjnie straciła na wartości.
Długa lista danych ze Stanów Zjednoczonych

Długa lista danych ze Stanów Zjednoczonych

2007-09-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatni dzień tygodnia to dane z Eurolandu (ostateczny odczyt inflacji za sierpień, prognoza 0,1% m/m i 1,8% r/r), Polski (wzrost podaży pieniądza M3, prognoza to 1% m/m) oraz długa lista danych ze Stanów Zjednoczonych.
Droższe kredyty we frankach

Droższe kredyty we frankach

2007-09-13 Raport wieczorny FMCM
Czwartek przyniósł ze sobą kolejne historyczne szczyty na wykresie eurodolara, który niemal nieprzerwanie rośnie od połowy ubiegłego tygodnia. Tym razem puściła bariera 1,39, a kontynuacja wzrostów pozwoliła EURUSD na osiągnięcie poziomu 1,3925, jednak w tych w tych rejonach inwestorzy rozpoczęli realizację zysków, co doprowadziło do spadkowej korekty.
Korekcyjne osłabienie złotego

Korekcyjne osłabienie złotego

2007-09-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartek na krajowym rynku walutowym upłynął pod znakiem osłabienia złotego, będącego następstwem wyhamowania wzrostów EUR/USD, będących dotychczas podstawowym motorem napędzającym umocnienie polskiej waluty.
Spadek EUR/USD ze szczytu

Spadek EUR/USD ze szczytu

2007-09-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Czwartkowa sesja na rynku walutowym była dosyć ciekawa z uwagi na poranną wyraźną zwyżkę w notowaniach EUR/USD. Główna para walutowa zaatakowała poziomy powyżej 1,39, ustanawiając kolejny już historyczny szczyt. Jeszcze przed południem rozpoczął się odwrót od wysokich poziomów.
Rekordy wspólnej waluty

Rekordy wspólnej waluty

2007-09-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek rano kurs euro w relacji do dolara wzrósł do poziomu 1,0320, co jest nowym rekordem wszech czasów tej pary. Wspólna waluta zyskuje również w relacji do innych walut. Kurs EUR/GBP sięgnął poziomu 0,6864 i był najwyższy od prawie 6 miesięcy, natomiast EUR/JPY rosnąc do 159,36, wybił się ponad lokalny szczyt z 24 sierpnia br., co może otwierać drogę w okolice 162 jenów.
Rekordowe osłabienie dolara

Rekordowe osłabienie dolara

2007-09-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie sesje na krajowym rynku walutowym to nieprzerwany proces aprecjacji polskiej waluty. Jedną z głównych przyczyn jest słabość dolara, który traci wskutek coraz większych nadziei na obniżkę stopy przez FED o 50 punktów bazowych. Kurs EUR/PLN spadł na początku dzisiejszej sesji do poziomu 3,7650 natomiast USD/PLN do 2,7080.
Bliskość wsparć powinno wymusić korektę

Bliskość wsparć powinno wymusić korektę

2007-09-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowy poranek przynosi niewielkie wahania złotego. O godzinie 9:18 kurs USD/PLN testował poziom 2,7141 zł, CHF/PLN 2,2890 zł, a EUR/PLN 3,7697 zł. W pierwszych dwóch przypadkach oznacza to wzrost o 0,1 grosza w stosunku do poziomów ze środy, euro natomiast jest tańsze o 0,2 grosza.
Czy dane makro uzasadniają 50 pkt obniżkę?

Czy dane makro uzasadniają 50 pkt obniżkę?

2007-09-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Ostatnie ruchy na rynkach związane były z tym, że inwestorzy zaczęli wyceniać w USA rozpoczęcie cyklu obniżek stóp. Dolar znajduje się pod silną presją, złoto i wiele innych surowców rośnie, rentowności obligacji wypadły dołem z długoterminowego zakresu, którego granica znajdowała się przy 4,5% na 10-latce. Waluty wysokooprocentowane, lub te, których perspektywy w kwestii stóp procentowych są lepsze niż w przypadku USD, rosły.
Korekta na eurodolarze?

Korekta na eurodolarze?

2007-09-13 Raport poranny FMCM
Dolar cały czas znajduje się pod presją, gdyż inwestorzy na fali nadziei na obcięcie przez FED stóp procentowych na sowim posiedzeniu w przyszłym tygodniu. Wczoraj eurodolar kontynuował więc wzrosty pokonując kolejne poziomy oporu w postaci historycznego szczytu, czego efektem był jego wzrost dziś podczas azjatyckiej części sesji powyżej 1,3912, gdzie natrafił jednak na barierę popytu na amerykańską walutę, w związku z czym dzisiejszy dzień rozpoczyna w rejonie 1,3890.
Eurodolar w ataku na 1,39

Eurodolar w ataku na 1,39

2007-09-12 Raport wieczorny FMCM
Dzisiejszy dzień przyniósł dalsze osłabienie dolara na fali oczekiwań obniżek stóp procentowych w USA już w przyszłym tygodniu. Perspektywa tańszego pieniądza w USA pobudza wyobraźnię inwestorów skłaniając ich do pozbywania się amerykańskiej waluty, a z drugiej strony rozbudziła nadzieję na poprawę nastrojów na światowych rynkach finansowych.
Dolar amerykański coraz słabszy

Dolar amerykański coraz słabszy

2007-09-12 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs eurodolara pozostawał dzisiaj na ustanowionych rano historycznych szczytach, momentami osiągając nawet poziom 1,3885 USD. Przyczyną takie stanu rzeczy są utrzymujące się wśród inwestorów oczekiwania odnośnie obcięcia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych przynajmniej o 25 punktów bazowych.