Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niewielka ilość danych makroekonomicznych

Niewielka ilość danych makroekonomicznych

2008-01-29 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Wtorkowy handel odbywał się w niemalże sennej atmosferze. Praktycznie żadna para walutowa nie wykonywała większych ruchów. Niewielka ilość danych makroekonomicznych potęgowała ten marazm. Dopiero pod koniec sesji złoty zaczął tracić na wartości. Można tutaj postawić pytanie: czy to jest cisza przed burzą ? Wiele na to wskazuje.
Dobre dane z USA, dolar nieco mocniejszy

Dobre dane z USA, dolar nieco mocniejszy

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zamówienia na dobra trwałego użytku niespodziewanie wzrosły w grudniu w USA 5,2 proc. w relacji miesięcznej, natomiast zamówienia z wyłączeniem samochodów były wyższe o 2,6 proc. Rynkowe prognoz zakładały natomiast odpowiednio wzrost o 1,5 proc. i spadek o 0,1 proc.

RPP bez wpływu na złotego

RPP bez wpływu na złotego

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Oczekiwanie na jego jutrzejsze wyniki, nie powinno stać się źródłem dodatkowych impulsów dla notowań polskich par. Na rynku panuje pełna zgodna co do tego, że Rada w środę zdecyduje o podwyższeniu głównej stopy o 25 punktów bazowych do poziomu 5,25 proc. Będzie to ich najwyższy poziom od połowy 2005 roku.
Odliczanie

Odliczanie

2008-01-29 Puls Walutowy FIT DM
Po poniedziałkowych spadkach na giełdach, we wtorek nie zostało śladu. Inwestorzy ruszyli do zakupów, ale ze sporą nadzieją, że FED wyratuje rynki z opresji. To pozwoliło im na zignorowanie słabych danych o sprzedaży nowych domów w USA w grudniu, a także pojawiających się negatywnych komentarzy nt. przyszłości amerykańskiej gospodarki.
Dane a EUR/USD

Dane a EUR/USD

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Europejski Bank Centralny poinformował, że w listopadzie 2007 roku na rachunku obrotów bieżących w strefie euro wystąpiła nadwyżka w wysokości 0,7 mld EUR, wobec 3,1 mld EUR (po korekcie z 1,3 mld EUR) nadwyżki zanotowanej w październiku i wobec 1,6 mld EUR prognozowanej nadwyżki.
Spokój na rynkach

Spokój na rynkach

2008-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Wczorajsza sesja nie przyniosła dużych zmian na rynku krajowym. Kurs USD/PLN wzrósł chwilowo w okolice poziomu 2,47 ale ostatecznie zamknął dzień w okolicach poziomu otwarcia, czyli 2,45. Podobnie wyglądała sytuacja na parze EUR/PLN gdzie od kilku sesji kurs porusza się w przedziale wahań 3,60 - 3,6250.
Nienajlepsze perspektywy dla dolara

Nienajlepsze perspektywy dla dolara

2008-01-29 Raport poranny FMCM
Poniedziałkowa sesja, podczas której dolar uległ dość istotniej przecenie, zwłaszcza względem euro, można traktować jako zapowiedź wydarzeń dalszej części tygodnia. Kłopoty amerykańskiej waluty związane są z kalendarzem wydarzeń, zawierającym kilka pozycji, wyniki których od dłuższego czasu rozczarowywały inwestorów jeśli chodzi o stan koniunktury w USA.
Polityka monetarna nie jest odpowiedzią na kryzys

Polityka monetarna nie jest odpowiedzią na kryzys

2008-01-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia przyniósł kolejną falę wyprzedaży waluty amerykańskiej. Dolar pozostawał słabszy na skutek poprawy nastrojów na giełdzie, którą wywołały oczekiwania na kolejne agresywne obniżki stóp procentowych przez Fed.
Jen pod wpływem giełd

Jen pod wpływem giełd

2008-01-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W nocy została opublikowana grupa grudniowych danych makroekonomicznych z Japonii. Grupa dobrych danych należy dodać. W ostatnim miesiącu 2007 roku stopa bezrobocia w Kraju Kwitnącej Wiśni pozostała na poziomie 3,8 proc., podczas gdy oczekiwano jej wzrostu do 3,9 proc.
Dziś w nocy poznaliśmy istotne dane z Japonii

Dziś w nocy poznaliśmy istotne dane z Japonii

2008-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kalendarz publikacji danych makroekonomicznych jest w tym tygodniu dokładnie zapełniony, a prawie każdy odczyt niesie z sobą ważne informacje dla rynku. Dziś w nocy poznaliśmy istotne dane z Japonii – pierwszy raz od dłuższego czasu wyraźnie lepsze od prognoz.
Wciąż brak dna na rynku nieruchomości

Wciąż brak dna na rynku nieruchomości

2008-01-28 Raport popołudniowy FMCM
Nowy tydzień inwestorzy rozpoczęli ostrożnie, co przełożyło się na brak popytu na rynkach akcyjnych. W rezultacie już podczas azjatyckiej części sesji uwidoczniły się znaczne spadki cen notowanych tam walorów, co doprowadziło do przeceny głównych indeksów regionu o ok. 4%.
Zaskakujące osłabienie jena

Zaskakujące osłabienie jena

2008-01-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Spadki giełd azjatyckich i europejskich tym razem nie wywołały umocnienia waluty japońskiej i amerykańskiej. Po początkowych wzrostach w trakcie sesji azjatyckiej, jen oddał całość zysków. Kurs EUR/JPY zwyżkował z poziomów 155,54 do 158,00. Podobnie zachowywał się dolar.
Dolar traci do euro i funta

Dolar traci do euro i funta

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dolar traci w poniedziałek do euro i funta. Obserwowane osłabienie amerykańskiej waluty można częściowo tłumaczyć oczekiwaniem na środową obniżkę stóp procentowych przez Fed, która zwiększy dysproporcje w poziomie stóp procentowych pomiędzy USA (3,0-3,25 proc. po środowej decyzji) a strefą euro (4 proc.) czy Wielką Brytanią (5,5 proc.).
Inwestorzy nadal pozostają dosyć ostrożni

Inwestorzy nadal pozostają dosyć ostrożni

2008-01-28 Puls Walutowy FIT DM
Przebieg sytuacji na rynkach finansowych w poniedziałek pokazuje, jak trudno będzie się podźwignąć po silnej przecenie z ostatnich tygodni. Zadane rany okazały się bolesne, a inwestorzy jeszcze przez parę tygodni będą je leczyć i przede wszystkim staną się bardzo ostrożni.
Decoupling

Decoupling

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnie trzy miesiące notowań EUR/USD można zamknąć w szerokim przedziale 1,43-1,50 dolara. Z punktu widzenia analizy technicznej, ten trend boczny jaki rysuje się na wykresie eurodolara, może być tylko przystankiem we wzrostach, które wywindowały kurs EUR/USD z poziomu 1,34 dolara w połowie sierpnia 2007 do listopadowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4964 dolara.
Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

2008-01-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty rozpoczął nowy tydzień od niewielkiego osłabienia w relacji do głównych walut. O godzinie 11:07 kurs USD/PLN testował poziom 2,4659 zł, rosnąc o 0,4 grosza w stosunku do piątkowego zamknięcia. Kurs EUR/PLN po wzroście o 1,1 grosza, testował natomiast poziom 3,6260 zł.
Stabilizacja w oczekiwaniu na FED

Stabilizacja w oczekiwaniu na FED

2008-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: W piątek indeksy warszawskiego parkietu kończyły sesję na plusie, dzięki poprawie nastrojów globalnych w końcówce tygodnia. Dzisiejsze mocne spadki giełd azjatyckich mogą ten obraz zaburzyć i pociągnąć parkiety europejskie w dół.
RPP podniesie stopy procentowe w środę

RPP podniesie stopy procentowe w środę

2008-01-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Co przyniesie rynkom ostatni tydzień stycznia? Praktycznie pewne jest, że RPP podniesie stopy w środę o 25 punktów bazowych. Jednocześnie inwestorzy nastawiają się na kolejny mocny krok w dół w USA – FOMC obetnie stopy o 25 – 50 punktów bazowych.
Decydujący tydzień dla USD

Decydujący tydzień dla USD

2008-01-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W minionym tygodniu czynnikiem dominującym na wszystkich rynkach była duża zmienność. Giełdy pozostawały nerwowe. Zagraniczne indeksy akcji silnie spadały i dopiero nieoczekiwania obniżka głównej stopy procentowej przez Fed o 0,75% wniosła chwilowy optymizm.
Sprzedaż nowych domów w USA

Sprzedaż nowych domów w USA

2008-01-28 Raport poranny FMCM
Dzisiejszy los dolara będzie zależał w głównej mierze od publikacji z amerykańskiego rynku nieruchomości. Prognozowany jest spadek sprzedaży nowych domów z poziomu 647 tys. do 645 tys. Jeżeli dane te okażą się jednak gorsze od oczekiwań, to najprawdopodobniej będziemy świadkami gwałtowniejszych wzrostów kursu EURUSD.