Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złotówka pod wpływem EUR/USD

Złotówka pod wpływem EUR/USD

2008-06-02 Raport popołudniowy FMCM
Lepsze dane z sektorów produkcyjnych: W dniu dzisiejszym mieliśmy do czynienia zarówno z wzrostami jak i spadkami kursu EUR/USD. W pierwszych godzinach handlu inwestorzy poznali wartość wskaźnika PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro.
Dolar zyskał po danych z USA

Dolar zyskał po danych z USA

2008-06-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeksu ISM, który mierzy aktywność w amerykańskim przemyśle, w maju wzrósł do poziomu 49,6 pkt. z 48,6 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy prognozowali, że spadnie on do 48 pkt. Lepsze od oczekiwań okazały się również kwietniowe dane o wydatkach budowlanych w USA. Spadły one o 0,4 proc., wobec oczekiwanego spadku o 0,6 proc.

Dane o sektorze produkcyjnym w USA w centrum uwagi

Dane o sektorze produkcyjnym w USA w centrum uwagi

2008-06-02 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Końcówka miesiąca nie stanowiła specjalnej zachęty dla kupujących akcje w Stanach Zjednoczonych. Nie było tradycyjnego window dressing, co nie jest zbyt dobrym prognostykiem na początek nowego miesiąca. Z indeksów amerykańskich najbardziej wyróżnił się Nasdaq – rosnąc o 0,57 proc.
Ważny tydzień dla dolara

Ważny tydzień dla dolara

2008-06-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Poznane w ubiegłym tygodniu dane makroekonomiczne z Polski pomogły umocnić się złotemu. Nasza waluta zyskiwała w stosunku do euro oraz franka szwajcarskiego. Para EUR/PLN kończyła tydzień na poziomie 3,3700, 3 grosze niżej niż tygodniowe maksima.
Stopy procentowe w Polsce bez zmian

Stopy procentowe w Polsce bez zmian

2008-06-02 Raport poranny FMCM
Niepokojące sygnały z Niemiec: Zeszły tydzień minął pod znakiem osłabiającego się euro. Największe impulsy do wyprzedaży wspólnej waluty pochodziły z największej europejskiej gospodarki, czyli Niemiec. Wtorkowa publikacja nastrojów konsumentów w Niemczech okazała się gorsza od oczekiwań rynku, co spowodowało zwiększenie przez inwestorów podaży euro.
Przegląda weekendowej prasy

Przegląda weekendowej prasy

2008-06-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Najważniejsze wiadomości, które pojawiły się na rynku przez weekend to komunikat brytyjskiego banku Bradford and Bingley o odejściu ze stanowiska jego prezesa, a także plotki, że krótko po tym, jak bank oznajmił, że będzie potrzebować dodatkowego kapitału, planowane jest jeszcze jedno takie przedsięwzięcie.
Tydzień aprecjacji dolara

Tydzień aprecjacji dolara

2008-05-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku krajowym przyniósł umocnienie złotego względem euro. Kurs EUR/PLN bez problemu zszedł poniżej istotnej bariery 3,40. Po trzydniowej konsolidacji w pobliżu tego poziomu,wartość euro wyrażana w złotych spadła do 3,37.
Złoty umacnia się po dobrych danych

Złoty umacnia się po dobrych danych

2008-05-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rosnąca presja inflacyjna w strefie euro okazała się w piątek niewystarczająca aby powstrzymać spadki na eurodolarze. To już czwarty dzień z rzędu spadków i wszystko wskazuje na to, że mogą one być kontynuowane w przyszłym tygodniu. Wstępne dane o inflacje w Eurolandzie pokazały jej wzrost w maju do poziomu 3,6 proc w ujęciu rocznym.
Spadek i wzrost EUR/USD

Spadek i wzrost EUR/USD

2008-05-30 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek po południu kurs EUR/USD zyskuje na wartości, po tym jak rano spadł do 1,5460 dolara, w następstwie publikacji danych o 1,7 proc. spadku kwietniowej sprzedaży detalicznej w Niemczech (oczekiwano wzrostu o 0,6 proc. m/m).
Inflacja w strefie euro w centrum uwagi

Inflacja w strefie euro w centrum uwagi

2008-05-30 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Sesje na Wall Street ponownie zakończyły dzień zwyżkami indeksów. Wzrostom znów sprzyjała taniejąca ropa naftowa, pomocne były także informacje płynące ze spółek. Akcjonariusze Bear Stearns wyrazili zgodę na przejęcie przez JP Morgan, co polepszyło notowania całego sektora finansowego.
Czwarty dzień aprecjacji dolara

Czwarty dzień aprecjacji dolara

2008-05-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja przyniosła kontynuację wzrostów na parze USD/PLN. Duże umocnienie dolara do złotego wynika głównie z zachowania rynku zagranicznego. Obserwowana tam dynamiczna korekta na parze EUR/USD sprowadził kurs w ciągu 4 dni z poziomu 1,58 do poziomu 1,55.
Dolar coraz silniejszy

Dolar coraz silniejszy

2008-05-30 Raport poranny FMCM
Waluty: Amerykańsko – azjatycka sesja utrzymała trend umacniający dla EurUsd. Poranne testy poziomu 1,50 póki co nie przynoszą sukcesu, ale jeszcze w trakcie godzin porannych próba przejścia przez tą wartość powinna zakończyć się sukcesem. Pierwszym celem będzie 1,5480.
Końcówka tygodnia zapowiada się wyjątkowo interesująco

Końcówka tygodnia zapowiada się wyjątkowo interesująco

2008-05-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Końcówka tygodnia zapowiada się wyjątkowo interesująco – przesunięcia na rynku stopy procentowej, wywołane przeskalowaniami oczekiwań uczestników rynku co do polityki monetarnej w USA, a pośrednio także w strefie euro i Japonii wpływają na wzrost zmienności na rynku walutowym.
Dolar dalej mocny

Dolar dalej mocny

2008-05-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem dalszego umocnienia dolara. Rano przekroczony został poziom EUR/USD 1,5600, a w ciągu dnia kurs dalej spadał. Sprzyjały temu publikowane dane makroekonomiczne.
Dane z rynku pracy nie przeszkodziły dolarowi

Dane z rynku pracy nie przeszkodziły dolarowi

2008-05-29 Komentarz walutowy Money Expert
Czwartek przyniósł zdecydowanym umocnieniem amerykańskiego dolara przy jednoczesnym spadku wartości euro. Największy wpływ na rynek walutowy miała wypowiedź Richarda Fischera z teksańskiego oddziału Rezerwy Federalnej o możliwej, choć nieokreślonej w czasie podwyżce stóp procentowych.
Trzeci dzień spadków EUR/USD

Trzeci dzień spadków EUR/USD

2008-05-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek dolar trzeci kolejny dzień zyskuje w relacji do euro. O godzinie 12:48 kurs EUR/USD testował poziom 1,5555 dolara, wobec 1,5646 wczoraj pod koniec dnia i wobec 1,5816 notowanych jeszcze we wtorek.
Dynamiczne umocnienie dolara

Dynamiczne umocnienie dolara

2008-05-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji notowania złotego, mimo napływu nowych danych fundamentalnych z Polski były dość stabilne. W reakcji na umocnienie dolara na rynkach światowych kurs USD/PLN wzrósł w ciągu dnia do poziomu 2,1700. Notowania EUR/PLN wahały się w przedziale 3,3900 – 3,4000.
Jeszcze mocniejszy dolar?

Jeszcze mocniejszy dolar?

2008-05-29 Raport poranny FMCM
Huśtawka na parach złotowych: Dobre wczorajsze informacje napływające z Polski umocniły złotówkę względem euro. Otwarcie przynosi poziom wynoszący około 3,3835. Dodatkowym bodźcem wspomagającym ten ruch było pozytywne zakończenie sesji giełdowej w Warszawie.
Złoty zaczął gwałtownie zyskiwać wobec euro

Złoty zaczął gwałtownie zyskiwać wobec euro

2008-05-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Od 6 rano złoty zaczął gwałtownie zyskiwać wobec euro. Wydaje się, że ruch ten spowodowała publikacja przez agencje informacyjne wypowiedzi członka RPP, prof. Mariana Nogi, który otwarcie powiedział, że stopy procentowe w naszym kraju powinny w czerwcu wzrosnąć o 25 pb., a inflacja w ciągu roku powinna osiągnąć 4,4%.
RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie

RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie

2008-05-28 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie – stopa referencyjna wynosi nadal 5,75%. Pomimo, że decyzja była oczekiwana przez większą część inwestorów to złoty nieznacznie tracił na wartości w oczekiwaniu na jej ogłoszenie.