Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wbrew oczekiwaniom dolar zyskuje na wartości

Wbrew oczekiwaniom dolar zyskuje na wartości

2008-01-24 Komentarz walutowy Money Expert
Po wtorkowym niezapowiedzianym obniżeniu stóp procentowych w USA o 75 punktów bazowych (do poziomu 3,50%) zamiast spodziewanego osłabienia dolar wzmacniał swoją wartość względem euro. Owszem, bezpośrednio po opublikowaniu decyzji Fed-u dało się zauważyć wyprzedaż amerykańskiej waluty, ale nie miała ona charakteru masowego.
Widoczne niezdecydowanie inwestorów

Widoczne niezdecydowanie inwestorów

2008-01-24 Raport poranny FMCM
Ostatnia decyzja FED, który zdecydowała się na obcięcie stóp procentowych o 75 pkt. baz. ma jak na razie niewielki wpływ na rynki. Co prawda w dniu wczorajszym obserwowaliśmy silne wzrosty na giełdach azjatyckich oraz zamknięcie giełdy nowojorskiej na ponaddwuprocentowym plusie, jednak europejska część sesji zdominowana była już przez spadki największych rynków i to rzędu 3-5%.

Indeksy giełdowe w górę

Indeksy giełdowe w górę

2008-01-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Indeksy giełdowe w górę – WIG20 co prawda bardzo nieśmiało, ale już w USA można by myśleć o powrocie optymizmu na rynek: S&P500 wzrósł o 2,14%, DJIA o 2,5%, NASDAQ o 1,05%, również „zielono” zakończyła się sesje na Dalekim Wschodzie.
Mocny dolar, słaby złoty

Mocny dolar, słaby złoty

2008-01-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Jeszcze rano można było przypuszczać, że po drastycznej obniżce stóp przez FED polska waluta będzie kontynuować rozpoczęte wczoraj umocnienie. Złotówka szybko jednak przeszła do defensywy. Osłabienie naszej waluty nie dziwi w kontekście spadków na europejskich parkietach i słabnącego eurodolara.
Osłabienie się złotego wobec euro oraz dolara

Osłabienie się złotego wobec euro oraz dolara

2008-01-23 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Środa przyniosła ze sobą osłabienie się złotego wobec euro oraz dolara. Wydawać by się mogło, że inwestorzy chętniej będą kupować naszą walutę a dolar „spokojnie” powinien się osłabiać względem euro po wczorajszej decyzji Fed.
Inwestorzy żądają coraz więcej

Inwestorzy żądają coraz więcej

2008-01-23 Puls Walutowy FIT DM
Widmo recesji unosi się nad giełdami, a inwestorzy nie są pewni nawet tego, co stanie się jutro – tak można w jednym zdaniu skomentować, to co dzieje się na rynkach akcji. Wtorkowa, nadzwyczajna obniżka stóp procentowych przez FED o 75 p.b. jak na razie uspokoiła nerwy uczestników rynku tylko na krótko.
Sceptycyzm w odniesieniu do decyzji FED

Sceptycyzm w odniesieniu do decyzji FED

2008-01-23 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień udowodnił, iż wczorajsza desperacka decyzja FED o przedterminowym obcięciu stóp procentowych i to aż o 75 pkt. baz. nie ukoiła nerwów inwestorów.
Złoty traci na wartości

Złoty traci na wartości

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty w środę znajduje się pod presją sprzedających. O godzinie 13:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,4938 zł, rosnąc o 1,9 grosza w stosunku do poziomów z wtorkowego zamknięcia. Natomiast notowania EUR/PLN, po wzroście o 1,3 grosza, testowały poziom 3,6345 zł.
Dane z Eurolandu również lepsze od prognoz

Dane z Eurolandu również lepsze od prognoz

2008-01-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W listopadzie 2007 roku nowe zamówienia w przemyśle strefy euro wzrosły o 2,7 proc. w relacji miesięcznej i 11,9 proc. w relacji rocznej, po wzroście odpowiednio o 2,5 proc. i 10,8 proc. (po korekcie z 10,9 proc.) miesiąc wcześniej.
Powrót złotego do wzrostów

Powrót złotego do wzrostów

2008-01-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Zaskakujące cięcie stóp w USA, wpłynęło na umocnienie walut emerging markets. Złoty błyskawicznie się umocnił zniżkując z wczorajszych maksimów na EUR/PLN 3,6700 do 3,6200 dzisiaj rano. Globalne osłabienie dolara przełożyło się na spadki USD/PLN z 2,5500 do 2,4700.
FED wydał wyrok na dolara?

FED wydał wyrok na dolara?

2008-01-23 Raport poranny FMCM
Wydarzeniem wczorajszej sesji, a w zasadzie tygodnia była wczorajsza zaskakująca decyzja FED o obcięciu stop procentowych o 75 pkt. baz. Taki ruch na tydzień przed planowanym posiedzeniem jest jasnym sygnałem, że FED jest gotowy do silnej interwencji w celu uchronienia amerykańskiej gospodarki przed recesją.
Dolar straszliwie stracił na wartości

Dolar straszliwie stracił na wartości

2008-01-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajsza decyzja Fed o obniżeniu stóp procentowych o 75 punktów bazowych w horyzoncie ostatnich kilku lat jest niewątpliwym precedensem. Analizując ścieżkę postępowania amerykańskiego banku centralnego w świetle zaleceń teorii polityki pieniężnej nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Ben Bernanke całkowicie pobłądził.
Nieoczekiwana decyzja Fed

Nieoczekiwana decyzja Fed

2008-01-23 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Na początku wtorkowej sesji dolar ustanowił nowe maksima cenowe, po czym nastąpiło odreagowanie i powolna deprecjacja waluty amerykańskiej. Indeksy europejskich giełd były bardzo zmienne, ponieważ na rynku pojawiły się pogłoski o możliwych obniżkach stóp przez banki centralne.
Zamieszanie na rynkach

Zamieszanie na rynkach

2008-01-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja miała niewiele wspólnego z racjonalnością- dominowała duża zmienność, nerwowe ruchy i spekulacje. Sesja przybrała taki przebieg po porannej „plotce”, że FED zamierza obciąć stopy procentowe w obliczu wyprzedaży na światowych giełdach oraz zwiększającego się zagrożenia recesją.
Pamiętny dzień 22 stycznia 2008 roku

Pamiętny dzień 22 stycznia 2008 roku

2008-01-22 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dzień 22 stycznia 2008 roku na pewno zostanie na długo w pamięci inwestorów. Jest to dzień w którym Fed, aby ratować amerykańską gospodarkę przed zapaścią, podjął decyzję o obniżeniu stopy funduszy federalnych o 75 pb., do poziomu 3,5% oraz stopy dyskontowej do poziomu 4%.
Zaskakująca decyzja FED

Zaskakująca decyzja FED

2008-01-22 Raport popołudniowy FMCM
Przebieg dzisiejszej sesji świadczy o ogromnym pesymizmie, jaki w ostatnim czasie zdominował umysły inwestorów. Dzień rozpoczął się od silnych 5-8% spadków na azjatyckich giełdach a wyprzedaż kontynuowali także inwestorzy z Europy.
Fed a rynki finansowe

Fed a rynki finansowe

2008-01-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zarząd Rezerwy Federalnej, na dzisiejszym specjalnym posiedzeniu, obniżył główną stopę funduszy federalny i stopę dyskontową w USA o 75 punktów bazowych do odpowiednio 3,5 proc. i 4 proc. Dzisiejsza niespodziewana obniżka stóp procentowych jest największym cięciem od lat 80-tych.
Emocje pogrążają rynek

Emocje pogrążają rynek

2008-01-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałek był kolejnym dniem pogłębiania się kryzysu na światowych rynkach finansowych. Dynamika tego procesu jest ogromna i powoduje, że wielu inwestorów zaczyna podejmować bardzo emocjonalne decyzje. Widać to na przykładzie giełd światowych, gdzie indeksy w czasie wczorajszej sesji odnotowały największe jednodniowe spadki od kilku lat.
Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać

Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać

2008-01-22 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek bieżącego tygodnia rozpoczął się od silnych spadków indeksów akcji zarówno w Azji, jak i na parkietach europejskich. Pomimo święta narodowego w USA nie można było narzekać na nudę. Byliśmy świadkami silnych wahań cenowych na różnych rynkach, czemu towarzyszyła zmniejszona płynność.
Na rynku emocje biorą górę nad rozsądkiem

Na rynku emocje biorą górę nad rozsądkiem

2008-01-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niewątpliwie na rynku emocje biorą górę nad rozsądkiem – dziś wyniki finansowe ujawnią m.in. Bank of America i Wachovia czyli mamy dziś dwa potencjalne „trupy w szafie”. Sesja w USA zakończona na minusie, ale przebieg notowań należy określić jako wyrównany, indeksy oscylowały wokół poziomów otwarcia.