Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zawrotny tydzień

Zawrotny tydzień

2008-01-26 Raport weekendowy FMCM
To był bardzo burzliwy tydzień. Na początku zaczęliśmy od gwałtownych spadków na giełdach. Przez pierwsze dni warszawskie indeksy nieustannie kierowały się w kierunku południowym. Indeks WIG20 spadł we wtorek poniżej poziomu 2670 pkt, natomiast WIG obsunął się do okolic 42506 pkt.
Inwestorzy sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego

Inwestorzy sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego

2008-01-25 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Odreagowanie na giełdach w jasny sposób przekłada się na sytuację na rynku walutowym: inwestorzy, zachęceni wzrostami (Nikkei 225 odnotowało 4,1% zwyżki, lecz już WIG20 zyskał jedynie 0,2%, a indeksy w USA po niezłym otwarciu przegrywają wskutek zwiększonej – nie wiadomo na razie dlaczego – podaży) sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego.

Nowe rekordy złota

Nowe rekordy złota

2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Problemy w dostawach prądu w RPA osłabiły znacząco walutę południowoafrykańską. Wstrzymanie wydobycia w kopalniach złota i platyny w kraju będącym głównym centrum światowej podaży tych kruszców na rynki, wywindowało spotowe ceny złota do nowych historycznych maksimów, tym razem wyznaczonych na poziomie 923,40 USD za uncję.
Rynkowa huśtawka

Rynkowa huśtawka

2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rynek zagraniczny: Wydarzenia ostatniego tygodnia przysporzyły inwestorom wielu emocji i przyniosły rozchwianie rynku. Dominowała duża zmienność kursów i nieprzewidywalność zdarzeń. Rynki rozpoczęły ten tydzień w negatywnych nastrojach.
Uspokojenie po burzliwym tygodniu

Uspokojenie po burzliwym tygodniu

2008-01-25 Raport popołudniowy FMCM
Ostatnia sesja tego tygodnia miała już spokojny przebieg, który kontrastował z resztą tygodnia. Początek tygodnia przyniósł huśtawkę nastrojów, gdyż z jednej strony myśli inwestorów zaprzątały obawy o wiszące nad gospodarką USA widmo recesji, a z drugiej sytuację próbował naprawić FED poprzez zaskakującą obniżkę stóp procentowych.
Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować

Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować

2008-01-25 Puls Walutowy FIT DM
O ile zaprezentowany w czwartek przez administrację prezydenta George’a Busha w porozumieniu z Kongresem, kolejny plan mający w swoim założeniu ochronić gospodarkę przed ryzykiem jej poważnego spowolnienia, wyraźnie przypadł do gustu inwestorom na Wall Street, w Azji i w Europie, to inwestorzy na warszawskiej giełdzie podeszli do niego z pewną rezerwą.
Niższa inflacja w Kanadzie

Niższa inflacja w Kanadzie

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu inflacja CPI wzrosła w Kanadzie o 0,1 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, natomiast inflacja bazowa CPI spadła o 0,3 proc. Rynek oczekiwał natomiast odczytów na poziomie odpowiednio 0,2 proc. i -0,1 proc., po tym gdy w listopadzie wskaźnik CPI wzrósł o 0,3 proc., a bazowy pozostał bez zmian.
Złoty traci w ślad za spadkiem EUR/USD

Złoty traci w ślad za spadkiem EUR/USD

2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatni dzień tygodnia upływa pod znakiem osłabienia złotego w relacji do euro i dolara. O godzinie 12:51 kurs USD/PLN testował poziom 2,4589 zł, rosnąc o 1,4 grosza w stosunku do poziomów z czwartkowego zamknięcia.
Powrót popytu na krajową walutę

Powrót popytu na krajową walutę

2008-01-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła wybicie z krótkiej konsolidacji zarówno na parze EUR/PLN jak i USD/PLN. Wykresy tych par wybiły się dołem, co oznacza umocnienie złotego. Co ciekawe krajowa waluta zyskała na wartości pomimo publikacja słabych danych makroekonomicznych.
Uspokojenie na rynkach

Uspokojenie na rynkach

2008-01-25 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Od dłuższego czasu rynek walutowy zdominowany jest przez wydarzenia na światowych giełdach. W trakcie gwałtownych wyprzedaży akcji, mimo serii bardzo złych danych z gospodarki amerykańskiej, dolar pozostawał mocny ze względu na presję na eurjpy, eurchf, gbpjpy, etc.
Decyzja FED w końcu przeważyła nad obawami

Decyzja FED w końcu przeważyła nad obawami

2008-01-25 Raport poranny FMCM
Wydarzenie wczorajszego dnia potwierdzają znaczącą poprawę nastrojów na światowych rynkach. Giełdy wyhamowały spadki a nawet udało im się dość znacząco odbić i to nawet pomimo słabego wyniku sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA.
Dzisiejszy dzień może napawać optymizmem

Dzisiejszy dzień może napawać optymizmem

2008-01-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty pozostawał stabilny przez większą część dnia z lekką tendencją do umacniania się zarówno wobec euro jak i dolara. Poza tym giełdy europejskie, w tym i warszawski parkiet, przez cały dzień notowały znaczne wzrosty. A wszystko to zaczęło się już wczoraj wieczorem od sporych zwyżek na giełdzie amerykańskiej.
Wzrosty na rynku EURUSD

Wzrosty na rynku EURUSD

2008-01-24 Raport popołudniowy FMCM
W dniu dzisiejszym na rynku EURUSD dominował trend wzrostowy. Wspólna waluta umocniła się względem dolara ponad 1,4 figury. Aprecjacji euro sprzyjała między innymi wypowiedź Axel’a Webera. Jego zdaniem w Eurolandzie mamy do czynienia z silną presją inflacyjną, co może przełożyć się na wzrost stóp procentowych.
Dolar ponownie słabnie

Dolar ponownie słabnie

2008-01-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Zdecydowane wzrosty indeksów giełd europejskich oraz lepszy od spodziewanego odczyt indeksu instytutu IFO przełożyły się na aprecjację wartości euro wobec dolara. Wzrost tego indeksu do 103,4 pkt z 103 miesiąc wcześniej jest dość zaskakujący.
Słabsze dane z USA

Słabsze dane z USA

2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Amerykańskie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami poinformowało, że sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA spadła w grudniu o 2,2 proc. miesiąc do miesiąca do 4,89 mln. Rynkowe prognozy mówiły natomiast o spadku sprzedaży o 1 proc. W relacji rocznej sprzedaż spadła natomiast o 22 proc.
Jak długo potrwa korekta?

Jak długo potrwa korekta?

2008-01-24 Puls Walutowy FIT DM
Czwartek przyniósł w końcu tak długo wyczekiwane odbicie na giełdowych parkietach. Zaczęło się od wyraźnego zwrotu w ostatnich godzinach środowych notowań na Wall Street, po tym jak władze stanu Nowy Jork zaproponowały plan wsparcia dla przeżywających trudności ubezpieczycieli obligacji, co poprawiło nastroje wokół całej branży.
Mniej bezrobotnych w USA

Mniej bezrobotnych w USA

2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD nie zareagował na publikację tygodniowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Jak poinformował Departament Pracy USA, w minionym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 1 tys. do 301 tys.
Zaskakujące dane z Niemiec i Polski

Zaskakujące dane z Niemiec i Polski

2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, w styczniu niespodziewanie wzrósł do 103,4 pkt. Rynkowe prognozy zakładały natomiast jego spadek do 102,3 pkt. z 103 pkt. w grudniu.
Rynek wszedł w konsolidację

Rynek wszedł w konsolidację

2008-01-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym po raz kolejny charakteryzowała się dużą zmiennością i niezdecydowaniem inwestorów. Rodzima waluta po początkowym dość dynamicznym osłabieniu na koniec dnia odrobiła straty i powróciła w okolice poziomów otwarcia. Na początku sesji dzisiejszej za jednego dolara płacimy 2,48 natomiast jedno euro kosztuje 3,62.
Huśtawka nastrojów

Huśtawka nastrojów

2008-01-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Kolejny dzień na rynkach zagranicznych charakteryzował się dużo zmiennością. Odczucia inwestorów po nieoczekiwanej obniżce stóp procentowych w USA o 75pb pozostawały mieszane. Zdania co do działania Fed są podzielone.