Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Zawrotny tydzień
2008-01-26 Raport weekendowy FMCMTo był bardzo burzliwy tydzień. Na początku zaczęliśmy od gwałtownych spadków na giełdach. Przez pierwsze dni warszawskie indeksy nieustannie kierowały się w kierunku południowym. Indeks WIG20 spadł we wtorek poniżej poziomu 2670 pkt, natomiast WIG obsunął się do okolic 42506 pkt.
Inwestorzy sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego
2008-01-25 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSOdreagowanie na giełdach w jasny sposób przekłada się na sytuację na rynku walutowym: inwestorzy, zachęceni wzrostami (Nikkei 225 odnotowało 4,1% zwyżki, lecz już WIG20 zyskał jedynie 0,2%, a indeksy w USA po niezłym otwarciu przegrywają wskutek zwiększonej – nie wiadomo na razie dlaczego – podaży) sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego.
Nowe rekordy złota
2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersProblemy w dostawach prądu w RPA osłabiły znacząco walutę południowoafrykańską. Wstrzymanie wydobycia w kopalniach złota i platyny w kraju będącym głównym centrum światowej podaży tych kruszców na rynki, wywindowało spotowe ceny złota do nowych historycznych maksimów, tym razem wyznaczonych na poziomie 923,40 USD za uncję.
Rynkowa huśtawka
2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersRynek zagraniczny: Wydarzenia ostatniego tygodnia przysporzyły inwestorom wielu emocji i przyniosły rozchwianie rynku. Dominowała duża zmienność kursów i nieprzewidywalność zdarzeń. Rynki rozpoczęły ten tydzień w negatywnych nastrojach.
Uspokojenie po burzliwym tygodniu
2008-01-25 Raport popołudniowy FMCMOstatnia sesja tego tygodnia miała już spokojny przebieg, który kontrastował z resztą tygodnia. Początek tygodnia przyniósł huśtawkę nastrojów, gdyż z jednej strony myśli inwestorów zaprzątały obawy o wiszące nad gospodarką USA widmo recesji, a z drugiej sytuację próbował naprawić FED poprzez zaskakującą obniżkę stóp procentowych.
Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować
2008-01-25 Puls Walutowy FIT DMO ile zaprezentowany w czwartek przez administrację prezydenta George’a Busha w porozumieniu z Kongresem, kolejny plan mający w swoim założeniu ochronić gospodarkę przed ryzykiem jej poważnego spowolnienia, wyraźnie przypadł do gustu inwestorom na Wall Street, w Azji i w Europie, to inwestorzy na warszawskiej giełdzie podeszli do niego z pewną rezerwą.
Niższa inflacja w Kanadzie
2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls RynkuW grudniu inflacja CPI wzrosła w Kanadzie o 0,1 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, natomiast inflacja bazowa CPI spadła o 0,3 proc. Rynek oczekiwał natomiast odczytów na poziomie odpowiednio 0,2 proc. i -0,1 proc., po tym gdy w listopadzie wskaźnik CPI wzrósł o 0,3 proc., a bazowy pozostał bez zmian.
Złoty traci w ślad za spadkiem EUR/USD
2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls RynkuOstatni dzień tygodnia upływa pod znakiem osłabienia złotego w relacji do euro i dolara. O godzinie 12:51 kurs USD/PLN testował poziom 2,4589 zł, rosnąc o 1,4 grosza w stosunku do poziomów z czwartkowego zamknięcia.
Powrót popytu na krajową walutę
2008-01-25 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja przyniosła wybicie z krótkiej konsolidacji zarówno na parze EUR/PLN jak i USD/PLN. Wykresy tych par wybiły się dołem, co oznacza umocnienie złotego. Co ciekawe krajowa waluta zyskała na wartości pomimo publikacja słabych danych makroekonomicznych.
Uspokojenie na rynkach
2008-01-25 Codzienny Puls Rynku IDM SAOd dłuższego czasu rynek walutowy zdominowany jest przez wydarzenia na światowych giełdach. W trakcie gwałtownych wyprzedaży akcji, mimo serii bardzo złych danych z gospodarki amerykańskiej, dolar pozostawał mocny ze względu na presję na eurjpy, eurchf, gbpjpy, etc.
Decyzja FED w końcu przeważyła nad obawami
2008-01-25 Raport poranny FMCMWydarzenie wczorajszego dnia potwierdzają znaczącą poprawę nastrojów na światowych rynkach. Giełdy wyhamowały spadki a nawet udało im się dość znacząco odbić i to nawet pomimo słabego wyniku sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA.
Dzisiejszy dzień może napawać optymizmem
2008-01-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSZłoty pozostawał stabilny przez większą część dnia z lekką tendencją do umacniania się zarówno wobec euro jak i dolara. Poza tym giełdy europejskie, w tym i warszawski parkiet, przez cały dzień notowały znaczne wzrosty. A wszystko to zaczęło się już wczoraj wieczorem od sporych zwyżek na giełdzie amerykańskiej.
Wzrosty na rynku EURUSD
2008-01-24 Raport popołudniowy FMCMW dniu dzisiejszym na rynku EURUSD dominował trend wzrostowy. Wspólna waluta umocniła się względem dolara ponad 1,4 figury. Aprecjacji euro sprzyjała między innymi wypowiedź Axel’a Webera. Jego zdaniem w Eurolandzie mamy do czynienia z silną presją inflacyjną, co może przełożyć się na wzrost stóp procentowych.
Dolar ponownie słabnie
2008-01-24 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZdecydowane wzrosty indeksów giełd europejskich oraz lepszy od spodziewanego odczyt indeksu instytutu IFO przełożyły się na aprecjację wartości euro wobec dolara. Wzrost tego indeksu do 103,4 pkt z 103 miesiąc wcześniej jest dość zaskakujący.
Słabsze dane z USA
2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls RynkuAmerykańskie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami poinformowało, że sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA spadła w grudniu o 2,2 proc. miesiąc do miesiąca do 4,89 mln. Rynkowe prognozy mówiły natomiast o spadku sprzedaży o 1 proc. W relacji rocznej sprzedaż spadła natomiast o 22 proc.
Jak długo potrwa korekta?
2008-01-24 Puls Walutowy FIT DMCzwartek przyniósł w końcu tak długo wyczekiwane odbicie na giełdowych parkietach. Zaczęło się od wyraźnego zwrotu w ostatnich godzinach środowych notowań na Wall Street, po tym jak władze stanu Nowy Jork zaproponowały plan wsparcia dla przeżywających trudności ubezpieczycieli obligacji, co poprawiło nastroje wokół całej branży.
Mniej bezrobotnych w USA
2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls RynkuKurs EUR/USD nie zareagował na publikację tygodniowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Jak poinformował Departament Pracy USA, w minionym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 1 tys. do 301 tys.
Zaskakujące dane z Niemiec i Polski
2008-01-24 X-Trade Brokers - Puls RynkuIndeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, w styczniu niespodziewanie wzrósł do 103,4 pkt. Rynkowe prognozy zakładały natomiast jego spadek do 102,3 pkt. z 103 pkt. w grudniu.
Rynek wszedł w konsolidację
2008-01-24 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja na rynku krajowym po raz kolejny charakteryzowała się dużą zmiennością i niezdecydowaniem inwestorów. Rodzima waluta po początkowym dość dynamicznym osłabieniu na koniec dnia odrobiła straty i powróciła w okolice poziomów otwarcia. Na początku sesji dzisiejszej za jednego dolara płacimy 2,48 natomiast jedno euro kosztuje 3,62.
Huśtawka nastrojów
2008-01-24 Codzienny Puls Rynku IDM SAKolejny dzień na rynkach zagranicznych charakteryzował się dużo zmiennością. Odczucia inwestorów po nieoczekiwanej obniżce stóp procentowych w USA o 75pb pozostawały mieszane. Zdania co do działania Fed są podzielone.