Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nowe maksima na Wall Street po wynikach Google

Nowe maksima na Wall Street po wynikach Google

2013-10-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Sezon wyników w USA trwa już dwa tygodnia, ale do tej pory ze względu na polityczny impas nie przyciągał on przesadni dużej uwagi rynków. Teraz, gdy porozumienie już jest inwestorzy zwracają na raporty większą uwagę i akurat otrzymali najlepszy jak dotąd w tym kwartale raport.
Jest porozumienie, ale dolar nadal traci

Jest porozumienie, ale dolar nadal traci

2013-10-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niespodzianki nie było. Amerykańscy politycy osiągnęli porozumienie na ostatnią chwilę i dziś kończy się paraliż administracji. Pewne straty zostały już jednak poniesione i rynek zastanawia się jakie będzie miało to konsekwencje dla wzrostu, a przez to dla dolara.

W USA cały czas bez porozumienia

W USA cały czas bez porozumienia

2013-10-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Izba Reprezentantów ostatecznie nie zdecydowała się na poddanie pod głosowanie ustawy przedłużającej finansowanie rządu do grudnia i zwiększającą limit długu do lutego. Najprawdopodobniej przyczyną tego był brak możliwości znalezienia większości pośród Republikanów. Dlatego też ponownie do rozmów powracają szefowie Republikanów i Demokratów z Senatu.
Porozumienia nadal nie ma

Porozumienia nadal nie ma

2013-10-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańscy politycy nie spieszą się. Teraz w ofensywie są Demokraci, którzy odrzucili propozycję Republikanów i chcą bezwarunkowego przyjęcia budżetu i podniesienia limitu długu. Zapowiada to nerwowy początek tygodnia na rynkach.
Euforia rynków jest przedwczesna

Euforia rynków jest przedwczesna

2013-10-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Informacja, iż Republikanie proponują podniesienie limitu zadłużenia, tak aby zapewnić środki do 22 listopada (obecnie starczy ich do 17 października) wywołała euforię na rynkach akcji. Wall Street zaliczyła drugą najlepszą w tym roku sesję, po tym jak prezydent Obama pochwalił opozycję za zrobienie kroku na przód.
Minutes i szansa na porozumienie w USA

Minutes i szansa na porozumienie w USA

2013-10-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańskie media donoszą, że Republikanie są skłonni do niewielkiego podniesienia limitu długu, celem przedłużenia okresu, w którym będzie można negocjować trwałe porozumienie. Rynki zareagowały na to z lekkim optymizmem, albowiem prezydent Obama nie wykluczył, że zgodzi się na krótkotrwałe rozwiązania, ...
Fotel szefa Fed obejmie kobieta

Fotel szefa Fed obejmie kobieta

2013-10-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś o 21:00 naszego czasu prezydent Obama ma ogłosić swoją nominację na fotel szefa Fed – najważniejszej instytucji finansowej na świecie. Tak przynajmniej głoszą rynkowe plotki, dodając jednocześnie, iż nie będzie zaskoczenia: nominowaną będzie Janet Yellen.
Gra na czas

Gra na czas

2013-10-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jak dotychczas rynki spokojnie reagowały na napięcia w amerykańskiej polityce. Na naszym rynku było nawet sporo optymizmu, szczególnie w odniesieniu do złotego. Jednak w tym tygodniu może się to zmienić. Rozgrywający w Waszyngtonie ewidentnie nie dążą do szybkiego porozumienia, a na rynku europejskich walut pojawiła się podaż.
Draghi zmarnował okazję

Draghi zmarnował okazję

2013-10-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Euro jest już najmocniejsze względem dolara od 8 miesięcy. To efekt dość mdłej konferencji prezesa EBC, który skutecznie odmawiał uderzenia w gołębie tony. W rezultacie coraz niżej jest także para USDPLN, pomimo gołębiej postawy RPP, która wczoraj nie zmieniła poziomu stóp.
Pięć minut Draghiego, dwie Bernanke

Pięć minut Draghiego, dwie Bernanke

2013-10-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach dominuje nadal temat finansów publicznych w USA, ale naszym zdaniem rozstrzygnięcia może nie być nie tylko w tym, ale również w przyszłym tygodniu. W tej sytuacji inwestorzy muszą zwracać uwagę również na inne wydarzenia, a tak się składa, iż w dzisiejszym kalendarzu mamy kilka pozycji.
Mamy shutdown!

Mamy shutdown!

2013-10-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na to zanosiło się już od niedzieli rano, kiedy Izba odrzuciła propozycję Senatu i zażądała odroczenia o rok wejścia w życie Obamacare. Jak łatwo było przypuszczać, kontrolowany przez Demokratów Senat odrzucił to rozwiązanie i od dziś amerykańska administracja jest w „stanie spoczynku”.
Zamknięcie instytucji rządowych w USA

Zamknięcie instytucji rządowych w USA

2013-10-01 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się opublikowania danych obrazujących sytuację ekonomiczną w Japonii. W sierpniu dynamika tamtejszej produkcji przemysłowej wyniosła -0.7% m/m, natomiast sprzedaży detalicznej – 1.1% r/r.
Obama zostanie bez pieniędzy

Obama zostanie bez pieniędzy

2013-09-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To będzie bardzo intensywny tydzień dla rynków. Tematem numer jeden jest sytuacja polityczno-budżetowa w USA. Numer dwa to rynek pracy w USA (i to czy raport w ogóle zostanie opublikowany!). Numer trzy to EBC.
Kulisy decyzji Fed

Kulisy decyzji Fed

2013-09-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W tym tygodniu tematem numer jeden jest limit zadłużenia w USA. Jest jednak wielce prawdopodobne, iż w tym tygodniu niewiele się w tym temacie wydarzy. Dlatego o ruchach na rynku decydować mogą także inne kwestie, takie jak dane z USA, czy wystąpienia członków Fed.
Słaby Ifo i mocno rosnące ceny nieruchomości w Chinach

Słaby Ifo i mocno rosnące ceny nieruchomości w Chinach

2013-09-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Indeks Ifo we wrześniu wzrósł o 0,1 pkt. do 107,7 pkt., zaś odczyt za sierpień skorygowano w dół. Dość nieoczekiwanie pogorszeniu uległa ocena obecnej sytuacji, w wyniku czego indeks nie sprostał oczekiwaniom rynku (108,4 pkt.).
Limit długu znów na tapecie

Limit długu znów na tapecie

2013-09-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień był na rynkach dość spokojny, z przewagą lekkiego pesymizmu. Na rynku cały czas słychać echa decyzji Fed z ubiegłego tygodnia, po której już minęła euforia. Inwestorzy zastanawiają się, czego teraz oczekiwać.
Brytyjczycy oczekują wzrostu cen mieszkań

Brytyjczycy oczekują wzrostu cen mieszkań

2013-09-23 Raport Home Broker
Wyniki wyborów parlamentarnych w Niemczech nie mają praktycznie żadnego wpływu na zachowanie rynków finansowych. Utrzymanie władzy przez Angelę Merkel było powszechnie oczekiwane, a na samodzielne rządy mało kto liczył.
Pewne zwycięstwo Merkel i debiut WIG30

Pewne zwycięstwo Merkel i debiut WIG30

2013-09-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień był bardzo emocjonujący na szerokim rynku. Najpierw wielkie zaskoczenie decyzją FED i euforia na rynkach, dzień później stabilizacja sytuacji, a już w piątek obserwowaliśmy bardzo słabą sesję na Wall Street za sprawą Jamesa Bullarda.
Emocje opadły – dziś wystąpienia członków FOMC

Emocje opadły – dziś wystąpienia członków FOMC

2013-09-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bardzo ciekawy kalendarz: Wczorajszy dzień na rynkach finansowych wyglądał już dużo spokojniej. Jednakże dziś pomimo iż kalendarz makro na pierwszy rzut oka może wydawać się nieciekawy, to wieczorne wystąpienia członków FOMC mogą przynieść wiele komentarzy do FOMC i ponownie powrót większej zmienności.
Fed zmienia zasady gry

Fed zmienia zasady gry

2013-09-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nie ma ograniczenia programu skupu aktywów. Fed zaszokował rynki nie tylko nie dokonując żadnych zmian, ale dając do zrozumienia, iż wszystko, co było sygnalizowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy, przestało obowiązywać. Nic więc dziwnego, iż w takiej sytuacji inwestorzy uciekają od dolara i rzucili się na akcje.