Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jak kupić tanie bilety lotnicze

Jak kupić tanie bilety lotnicze

2015-02-04 Artykuł sponsorowany
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego, ale bardzo praktycznego poradnika o tym w jaki sposób kupić tani bilet. Infografika przedstawia 10 zasad na które warto zwracać uwagę podczas „polowania” na tani bilet lotniczy. Znajdziemy tutaj między innymi informację o zasadzie „Sunday rule” czy szybszym wykupie.
Syriza wygrywa wybory w Grecji

Syriza wygrywa wybory w Grecji

2015-01-26 Wake Up Call
Koniec tygodnia został zdominowany przez wiadomości napływające z Grecji – jak wynika z sondażu exit polls, w odbywających się w niedzielę przedterminowych wyborach parlamentarnych skrajnie lewicowa kolacja Syriza zdobyła 36% – 38%, co nie wyklucza możliwości powalania przez jej lidera, Aleksisa Tsiprasa, samodzielnego rządu.

Spowolnienie chińskiego smoka

Spowolnienie chińskiego smoka

2015-01-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia został zdominowany przez wiadomości napływające z Dalekiego Wschodu, gdzie poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem znaczących spadków na chińskiej giełdzie – indeks Shanghai Composite stracił wczoraj ponad 7.7%.
Good bye, Putin!?

Good bye, Putin!?

2014-12-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Era Putina powoli dobiega końca. Przyczyną nie jest drastyczny spadek jego popularności wśród Rosjan – ta o dziwo nadal utrzymuje się na zaskakująco wysokim poziomie – a krach gospodarczy, który doprowadzi do wewnętrznych przetasowań na Kremlu.
Krach na ateńskiej giełdzie

Krach na ateńskiej giełdzie

2014-12-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Jednym z najpoważniejszych problemów, z jakim musi zmierzyć się Mario Draghi, jest utrzymujące się na rekordowo wysokim poziomie zadłużenie krajów południa, wśród których na pierwszy plan niezmiennie wysuwa się Grecja. Coraz więcej ekonomistów uważa, że bez zrestrukturyzowania, a nawet umorzenia części zadłużenia, sytuacja ekonomiczna w Atenach nie ulegnie poprawie.
Korekta na Wall Street

Korekta na Wall Street

2014-12-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Silna przecena czarnego złota – którego wartość spadła w czasie poniedziałkowej sesji do najniższego poziomu od pięciu lat, zbliżając się do 60 USD za baryłkę – przyczyniła się do korekty na Wall Street. Po zeszłotygodniowych wzrostach wywołanych dobrymi danymi z tamtejszego rynku pracy, indeks S&P zniżkował wczoraj o 0.73%, natomiast Dow Jones Industrial – o 0.59%.
Rosyjska gospodarka popada w recesję

Rosyjska gospodarka popada w recesję

2014-12-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zapaść gospodarcza w Rosji powoli staje się rzeczywistością – uznawaną nawet przez Kreml. Obniżenie prognozowanego wzrostu PKB z poziomu 1.2 proc. do -0.8 proc w pierwszym kwartale 2015 roku, jest dobitnym dowodem na to, że oficjalne stanowisko lansowane dotychczas przez Putina było czystą grą pozorów.
Abe szykuje się do wyborów

Abe szykuje się do wyborów

2014-11-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wiadomość o spowolnieniu gospodarczym Japonii zbiegła się w czasie z ogłoszeniem decyzji o rozwiązaniu izby niższej parlamentu oraz przeprowadzeniu przedterminowych wyborów. Mimo pogarszającej się sytuacji ekonomicznej w Kraju Kwitnącej Wiśni, ...
Silna wyprzedaż na europejskich parkietach

Silna wyprzedaż na europejskich parkietach

2014-10-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W środę uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły informacje na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w Polsce. Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, dynamika inflacji CPI spadła we wrześniu do poziomu 0.0% m/m oraz -0.3% r/r.
Ożywienie w Chinach pod znakiem zapytania

Ożywienie w Chinach pod znakiem zapytania

2014-10-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Początek tygodnia na rynku walutowym upłynął dosyć spokojnie. Rano uwagę inwestorów przyciągnęły informacje na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w Państwie Środka. Jak wynika z danych opublikowanych przez tamtejszy urząd statystyczny, we wrześniu wartość eksportu w Chinach wzrosła o 15.3% r/r, natomiast importu – o 7% r/r.
„Czarne złoto” zalewa rynek

„Czarne złoto” zalewa rynek

2014-10-01 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ze względu na zbliżające się posiedzenie ECB, podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągnęły informacje na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w strefie euro. Jak wynika z danych opublikowanych przez Eurostat, dynamika inflacji HIPC utrzymała się we wrześniu ...
Ożywienie na amerykańskim rynku nieruchomości

Ożywienie na amerykańskim rynku nieruchomości

2014-08-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły informacje na temat sytuacji panującej na tutejszym rynku pracy. Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, dynamika zatrudnienia w Polsce wyniosła w lipcu 0.8% r/r, podczas gdy przeciętna wartość wynagrodzenia wzrosła o 3.5% r/r, sięgając 3964,91 zł.
Rosyjskie sankcje osłabią europejską gospodarkę

Rosyjskie sankcje osłabią europejską gospodarkę

2014-08-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja została zdominowana przez posiedzenie EBC. Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, na wczorajszej konferencji prasowej Mario Draghi zapowiedział utrzymanie stóp procentowych na rekordowo niskim poziomie oraz wprowadzenie dodatkowych narzędzi mających zapobiec zbyt długiemu okresowi niskiej inflacji.
Rosja rozpoczyna wojnę handlową

Rosja rozpoczyna wojnę handlową

2014-08-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nieoczekiwanie, najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji okazało się ogłoszenie decyzji o ograniczeniu przez Rosję importu z krajów, które nałożyły sankcje ekonomiczne na Moskwę. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez agencje RIA Novosti, na czarnej liście Kremla znalazły się wszystkie amerykańskie ...
Pęka bańka na chińskim rynku nieruchomości

Pęka bańka na chińskim rynku nieruchomości

2014-08-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągnęły informacje docierające z Chin, gdzie w lipcu usługowy indeks PMI spadł do najniższego poziomu w historii, wynosząc 50 pkt.
Spada dynamika inflacji w Eurostrefie

Spada dynamika inflacji w Eurostrefie

2014-08-01 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas czwartkowej sesji uwagę inwestorów z Europy przyciągnęły informacje na temat spadku dynamiki inflacji HIPC z 0.5% r/r w czerwcu do 0.4% r/r w lipcu, co jest najgorszym wynikiem od ostatnich pięciu lat.
Odbicie amerykańskiej gospodarki

Odbicie amerykańskiej gospodarki

2014-07-31 Wake Up Call - Komentarz Saxo Bank
Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, środowa sesja została zdominowana przez informacje docierające zza Oceanu, gdzie opublikowano dane obrazujące aktualną sytuację ekonomiczną w Stanach Zjednoczonych. Pozytywnym zaskoczeniem okazały się przede wszystkim wiadomości o wzroście PKB w II kwartale o 4% k/k, ...
Made in China znaczy jakość?

Made in China znaczy jakość?

2014-07-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po wielomiesięcznej zadyszce chińskiej gospodarki, wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie Państwo Środka w końcu odbije się od dna. Dzięki gigantycznym inwestycjom infrastrukturalnym, sprawnej polityce zagranicznej oraz zacieśnianiu relacji ze strategicznymi partnerami handlowymi, indeks PMI poszybował do poziomów sprzed osiemnastu miesięcy.
Polska gospodarka spowalnia

Polska gospodarka spowalnia

2014-07-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, niewielka ilość publikacji makroekonomicznych sprawiła, że poniedziałkowa sesja na światowym rynku finansowym upłynęła wyjątkowo spokojnie. Uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły informacje o wysokości Wskaźnika Wyprzedzającego Koniunktury obrazującego przyszłe tendencje w gospodarce.
Czy Tusk osłabi złotego

Czy Tusk osłabi złotego

2014-06-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przed tygodniem pisaliśmy, iż temat taśm z Markiem Belką zniknie z rynku tak szybko, jak się pojawił. Okazało się jednak, iż „Wprost” dozuje doznania i medialnie temat nie tylko żyje, ale wręcz nabiera rozpędu. Implikacje polityczne oznaczają, iż również dla rynku nie jest to obojętne, choć na razie inwestorzy nie panikują.