Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fed zmienia zasady gry

Fed zmienia zasady gry

2013-09-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nie ma ograniczenia programu skupu aktywów. Fed zaszokował rynki nie tylko nie dokonując żadnych zmian, ale dając do zrozumienia, iż wszystko, co było sygnalizowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy, przestało obowiązywać. Nic więc dziwnego, iż w takiej sytuacji inwestorzy uciekają od dolara i rzucili się na akcje.
Dzień z Rezerwą Federalną

Dzień z Rezerwą Federalną

2013-09-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień nie przyniósł żadnych większych zaskoczeń. Publikacje wskaźników inflacji z USA oraz z Wielkiej Brytanii okazały się albo bliskie oczekiwań rynkowych albo z nimi zgodne. Pozytywnie kolejny raz zaskoczył indeks ZEW dla Niemiec, lecz jego wartość prognostyczna jest naszym zdaniem dość wątpliwa.

ostatnie rozdanie przed decyzją Fed

ostatnie rozdanie przed decyzją Fed

2013-09-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek na rynkach stał pod znakiem nieoczekiwanej decyzji Larrego Summersa, który wycofał się z kandydowania na fotel szefa Fed. Rynki zareagowały wyprzedażą dolara i wzrostami cen aktywów ryzykownych, choć w drugiej części dnia ta reakcja była korygowana.
OFE ciążą cenom akcji, GPW czerwoną wyspą

OFE ciążą cenom akcji, GPW czerwoną wyspą

2013-09-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach globalnych mamy wyczekiwanie na dzisiejsze i jutrzejsze wydarzenia. Seria danych makroekonomicznych i posiedzenia banków centralnych będą miały ogromny wpływ na notowania. W Polsce jednak tematem numer jeden jest OFE. Zmiany zaproponowane przez rząd są negatywne dla akcji, złotego i obligacji i właśnie takie reakcje obserwujemy.
Giełdy rosną po dobrych danych

Giełdy rosną po dobrych danych

2013-09-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Coraz więcej wskazuje na to, iż na Starym Kontynencie mamy ożywienie. To dobra wiadomość dla rynków akcji, które dzięki temu odrabiają straty z ubiegłego tygodnia. Jednocześnie dane nie wystarczyły aby umocnić euro. Dziś dane z USA.
Polski przemysł coraz silniejszy

Polski przemysł coraz silniejszy

2013-09-02 Raport Home Broker
Najwyższą wartość od ponad 2 lat odnotował w sierpniu wskaźnik PMI, obrazujący aktywność polskiego przemysłu. Wszystkie główne składowe wskaźnika odnotowały wzrost. Zwracała uwagę poprawa w zakresie zamówień eksportowych, co potwierdza istotną rolę odbudowującej się koniunktury w strefie euro, ...
Banki, dane i Syria

Banki, dane i Syria

2013-09-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy powakacyjny tydzień na rynkach zapowiada się niezwykle ciekawie. Wkraczamy w niego z syryjskim bagażem, a do tego dochodzi bardzo intensywny kalendarz, szczególnie w drugiej połowie tygodnia.
Interwencja w Syrii oddala się

Interwencja w Syrii oddala się

2013-08-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień był zdecydowanie spokojniejszy, niż dwa poprzednie. Inwestorzy doszli do wniosku, że interwencja zbrojna na Bliskim Wschodzie wcale nie jest tak pewna, lub po prostu przyszedł czas na realizację zysków po dwóch dniach rajdów na wielu klasach aktywów.
Tani kredyt nakręca sprzedaż mieszkań w Czechach

Tani kredyt nakręca sprzedaż mieszkań w Czechach

2013-08-29 Raport Home Broker
Wyraźny wzrost zmienności, z jakim mamy w ostatnich dniach do czynienia praktycznie na wszystkich rynkach finansowych, to wyraźny dowód na to, że emocje zaczynają brać górę przy podejmowaniu decyzji przez inwestorów.
Obama czeka, rynki również

Obama czeka, rynki również

2013-08-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niewiele działo się w trakcie czwartkowej sesji w Azji. Większość rynków akcji na niewielkich plusach, Chiny lekko w dół. Rynek czeka, bo czeka też Obama. Prezydent powiedział we wczorajszym wywiadzie, iż władze w USA są pewne, iż to reżim użył borni chemicznej i należy go z tego rozliczyć.
Polscy bankowcy optymistycznie patrzą w przyszłość

Polscy bankowcy optymistycznie patrzą w przyszłość

2013-08-28 Raport Home Broker
Od kilku dni sytuacja na rynkach akcji "dojrzewała" do mocniejszego tąpnięcia, dla którego tłem jest oczekiwane ograniczenie skupu aktywów w USA, do jakiego może dojść już na wrześniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej.
Na Bliskim Wschodzie gorąco, ropa drożeje

Na Bliskim Wschodzie gorąco, ropa drożeje

2013-08-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
We wtorek rynki dyskontowały interwencję krajów Zachodu w USA. Liczne głosy poparcia takich działań, nie tylko z USA, czynią taki scenariusz bardzo prawdopodobnym. Największą reakcję widzimy na rynku ropy. Napięcie nie pomaga też giełdzie ani złotemu.
Słabość giełd w USA coraz bardziej ciąży światu

Słabość giełd w USA coraz bardziej ciąży światu

2013-08-27 Raport Home Broker
W dalszym ciągu widać, że perspektywa ograniczenia skupu aktywów w Stanach Zjednoczonych daje się tamtejszej giełdzie wyraźnie we znaki. Wymowa spotkania w Jackson Hole utwierdziła inwestorów w takim przekonaniu, bo pojawiło się w jego czasie sporo głosów, że politykę pieniężną czas zacząć normalizować.
Będzie interwencja w Syrii

Będzie interwencja w Syrii

2013-08-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
John Kerry nie pozostawia złudzeń, spóźniona i niepełna kontrola ONZ nie uratuje reżimu Assada. Wojska USA już szykują się do interwencji w Syrii, choć ostateczną decyzję musi jeszcze podjąć Obama. Dziś w kalendarzu natomiast Ifo, Conference Board oraz wystąpienia bankierów centralnych.
Dobre dane z Polski i spokojny handel bez Londynu

Dobre dane z Polski i spokojny handel bez Londynu

2013-08-26 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piątkowa decyzja agencji Fitch o zmianie perspektywy ratingu dla Polski obyła się bez echa. Reakcji nie zaobserwowaliśmy ani na obligacjach, ani na notowaniach złotego. Dziś obroty na szerokim rynku są wyraźnie mniejsze ze względu na Święto Bankowe w Anglii. Dlatego zmiany na głównych instrumentach finansowych są minimalne.
Zaskakujący piątek

Zaskakujący piątek

2013-08-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Teoretycznie wydarzeniem piątku miało być sympozjum w Jackson Hole. Doroczne spotkanie bankierów centralnych z całego świata często owocuje wnioskami, mającymi konsekwencje dla rynkowych oczekiwań.
Coraz lepsze dane

Coraz lepsze dane

2013-08-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Powoli okres kiedy z Europy nadchodziły same złe informacje odchodzi w zapomnienie. Od kilku miesięcy coraz mniej mówi się już o kryzysie europejskim, a teraz coraz więcej sygnałów sugeruje poprawę koniunktury gospodarczej. To bardzo dobra wiadomość również dla polskiej gospodarki.
Dobre dane z Europy i rynku nieruchomości w USA

Dobre dane z Europy i rynku nieruchomości w USA

2013-08-22 Raport Home Broker
Dobre wiadomości na temat stanu chińskiej i niemieckiej gospodarki w sierpniu górują dziś nad obawami o ograniczenie skupu aktywów w USA, jakie podtrzymało wczorajsze sprawozdanie z posiedzenia Rezerwy Federalnej.
Czy minutes pomogą dolarowi

Czy minutes pomogą dolarowi

2013-08-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś wieczorem publikacja minutes z ostatniego posiedzenia amerykańskiej rezerwy federalnej. To bez dwóch zdań wydarzenie tygodnia. Nie wiemy czy wniesie ono wiele w kwestii oczekiwań na wrześniową decyzję, ale tak czy owak może mieć spory wpływ na rynki.
Nikkei najniżej od dwóch miesięcy

Nikkei najniżej od dwóch miesięcy

2013-08-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kalendarz na pierwszą połowę tygodnia jest spokojny, ale na rynkach zrobiło się ciekawie. Za nami dość burzliwa sesja azjatycka. Traciły nie tylko rynki wschodzące, ale także Tokio, gdzie akcje są najtańsze od końca czerwca. Dziś dane o produkcji w Polsce.