Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Banki, dane i Syria

Banki, dane i Syria

2013-09-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy powakacyjny tydzień na rynkach zapowiada się niezwykle ciekawie. Wkraczamy w niego z syryjskim bagażem, a do tego dochodzi bardzo intensywny kalendarz, szczególnie w drugiej połowie tygodnia.
Interwencja w Syrii oddala się

Interwencja w Syrii oddala się

2013-08-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień był zdecydowanie spokojniejszy, niż dwa poprzednie. Inwestorzy doszli do wniosku, że interwencja zbrojna na Bliskim Wschodzie wcale nie jest tak pewna, lub po prostu przyszedł czas na realizację zysków po dwóch dniach rajdów na wielu klasach aktywów.

Tani kredyt nakręca sprzedaż mieszkań w Czechach

Tani kredyt nakręca sprzedaż mieszkań w Czechach

2013-08-29 Raport Home Broker
Wyraźny wzrost zmienności, z jakim mamy w ostatnich dniach do czynienia praktycznie na wszystkich rynkach finansowych, to wyraźny dowód na to, że emocje zaczynają brać górę przy podejmowaniu decyzji przez inwestorów.
Obama czeka, rynki również

Obama czeka, rynki również

2013-08-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niewiele działo się w trakcie czwartkowej sesji w Azji. Większość rynków akcji na niewielkich plusach, Chiny lekko w dół. Rynek czeka, bo czeka też Obama. Prezydent powiedział we wczorajszym wywiadzie, iż władze w USA są pewne, iż to reżim użył borni chemicznej i należy go z tego rozliczyć.
Polscy bankowcy optymistycznie patrzą w przyszłość

Polscy bankowcy optymistycznie patrzą w przyszłość

2013-08-28 Raport Home Broker
Od kilku dni sytuacja na rynkach akcji "dojrzewała" do mocniejszego tąpnięcia, dla którego tłem jest oczekiwane ograniczenie skupu aktywów w USA, do jakiego może dojść już na wrześniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej.
Na Bliskim Wschodzie gorąco, ropa drożeje

Na Bliskim Wschodzie gorąco, ropa drożeje

2013-08-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
We wtorek rynki dyskontowały interwencję krajów Zachodu w USA. Liczne głosy poparcia takich działań, nie tylko z USA, czynią taki scenariusz bardzo prawdopodobnym. Największą reakcję widzimy na rynku ropy. Napięcie nie pomaga też giełdzie ani złotemu.
Słabość giełd w USA coraz bardziej ciąży światu

Słabość giełd w USA coraz bardziej ciąży światu

2013-08-27 Raport Home Broker
W dalszym ciągu widać, że perspektywa ograniczenia skupu aktywów w Stanach Zjednoczonych daje się tamtejszej giełdzie wyraźnie we znaki. Wymowa spotkania w Jackson Hole utwierdziła inwestorów w takim przekonaniu, bo pojawiło się w jego czasie sporo głosów, że politykę pieniężną czas zacząć normalizować.
Będzie interwencja w Syrii

Będzie interwencja w Syrii

2013-08-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
John Kerry nie pozostawia złudzeń, spóźniona i niepełna kontrola ONZ nie uratuje reżimu Assada. Wojska USA już szykują się do interwencji w Syrii, choć ostateczną decyzję musi jeszcze podjąć Obama. Dziś w kalendarzu natomiast Ifo, Conference Board oraz wystąpienia bankierów centralnych.
Dobre dane z Polski i spokojny handel bez Londynu

Dobre dane z Polski i spokojny handel bez Londynu

2013-08-26 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piątkowa decyzja agencji Fitch o zmianie perspektywy ratingu dla Polski obyła się bez echa. Reakcji nie zaobserwowaliśmy ani na obligacjach, ani na notowaniach złotego. Dziś obroty na szerokim rynku są wyraźnie mniejsze ze względu na Święto Bankowe w Anglii. Dlatego zmiany na głównych instrumentach finansowych są minimalne.
Zaskakujący piątek

Zaskakujący piątek

2013-08-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Teoretycznie wydarzeniem piątku miało być sympozjum w Jackson Hole. Doroczne spotkanie bankierów centralnych z całego świata często owocuje wnioskami, mającymi konsekwencje dla rynkowych oczekiwań.
Coraz lepsze dane

Coraz lepsze dane

2013-08-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Powoli okres kiedy z Europy nadchodziły same złe informacje odchodzi w zapomnienie. Od kilku miesięcy coraz mniej mówi się już o kryzysie europejskim, a teraz coraz więcej sygnałów sugeruje poprawę koniunktury gospodarczej. To bardzo dobra wiadomość również dla polskiej gospodarki.
Dobre dane z Europy i rynku nieruchomości w USA

Dobre dane z Europy i rynku nieruchomości w USA

2013-08-22 Raport Home Broker
Dobre wiadomości na temat stanu chińskiej i niemieckiej gospodarki w sierpniu górują dziś nad obawami o ograniczenie skupu aktywów w USA, jakie podtrzymało wczorajsze sprawozdanie z posiedzenia Rezerwy Federalnej.
Czy minutes pomogą dolarowi

Czy minutes pomogą dolarowi

2013-08-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś wieczorem publikacja minutes z ostatniego posiedzenia amerykańskiej rezerwy federalnej. To bez dwóch zdań wydarzenie tygodnia. Nie wiemy czy wniesie ono wiele w kwestii oczekiwań na wrześniową decyzję, ale tak czy owak może mieć spory wpływ na rynki.
Nikkei najniżej od dwóch miesięcy

Nikkei najniżej od dwóch miesięcy

2013-08-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kalendarz na pierwszą połowę tygodnia jest spokojny, ale na rynkach zrobiło się ciekawie. Za nami dość burzliwa sesja azjatycka. Traciły nie tylko rynki wschodzące, ale także Tokio, gdzie akcje są najtańsze od końca czerwca. Dziś dane o produkcji w Polsce.
Federalny Ambergold

Federalny Ambergold

2013-08-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przed nami bardzo ciekawy tydzień. Minutes Rezerwy Federalnej i coroczne spotkanie bankierów centralnych w Jackson Hole wystarczyłyby do dostarczenia odpowiedniej dawki emocji. Tym razem będą one jednak jeszcze większe pod wpływem „afery” nagłośnionej przez Russia Today w ubiegłym tygodniu.
Ograniczenie QE3 zbliża się wielkimi krokami

Ograniczenie QE3 zbliża się wielkimi krokami

2013-08-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Czwartek, świąteczny w Polsce, okazał się być najciekawszym dniem rynkowym od kilku tygodni. Inwestorzy stawiają wszystko na jedną kartę – ograniczenie QE3 nastąpi we wrześniu. Rentowności obligacji szybują w górę, wyceny akcji spadają, Wielka Brytania nie zwalnia tempa.
Europa znów rośnie

Europa znów rośnie

2013-08-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Drugi kwartał był bardzo dobry w europejskiej gospodarce. Południe kurczyło się mniej, Francja urosła o 0,5% q/q, a Niemcy aż o 0,7%. W Europie jest lepiej, ale dane za drugi kwartał nieco przekłamują ten obraz. Dziś protokół z posiedzenia BoE, brytyjskie dane oraz wystąpienia Bullarda.
Silne wzrosty w Azji

Silne wzrosty w Azji

2013-08-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wtorkowa sesja na rynkach azjatyckich zdecydowanie wybija się na tle relatywnie spokojnego ostatnio rynku. Silne wzrosty w Tokio, ale przede wszystkim w Chinach to dobra wiadomość dla notowań w Warszawie.
Tydzień z PKB

Tydzień z PKB

2013-08-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tydzień z serią danych o PKB rozpoczęła dziś o poranku Japonia, której wzrost gospodarczy lekko rozczarował. W kolejnych dniach poznamy zaś dane o wzroście gospodarczym w Polsce i innych krajach naszego regionu, oraz w Niemczech i całej strefie euro.
Funt mocniejszy po raporcie o inflacji

Funt mocniejszy po raporcie o inflacji

2013-08-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Czwartek był dniem funta. Pierwsza konferencja nowego prezesa Banku przyniosła prezentację zmian w polityce monetarnej. Mark Carney odpowiadał płynnie i logicznie, jak na byłego pracownika Goldman Sachs przystało. Umocnił brytyjską walutę. Dziś dane z USA, zaś w nocy dane z Chin.