Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spada dynamika inflacji w Eurostrefie

Spada dynamika inflacji w Eurostrefie

2014-08-01 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas czwartkowej sesji uwagę inwestorów z Europy przyciągnęły informacje na temat spadku dynamiki inflacji HIPC z 0.5% r/r w czerwcu do 0.4% r/r w lipcu, co jest najgorszym wynikiem od ostatnich pięciu lat.
Odbicie amerykańskiej gospodarki

Odbicie amerykańskiej gospodarki

2014-07-31 Wake Up Call - Komentarz Saxo Bank
Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, środowa sesja została zdominowana przez informacje docierające zza Oceanu, gdzie opublikowano dane obrazujące aktualną sytuację ekonomiczną w Stanach Zjednoczonych. Pozytywnym zaskoczeniem okazały się przede wszystkim wiadomości o wzroście PKB w II kwartale o 4% k/k, ...

Made in China znaczy jakość?

Made in China znaczy jakość?

2014-07-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po wielomiesięcznej zadyszce chińskiej gospodarki, wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie Państwo Środka w końcu odbije się od dna. Dzięki gigantycznym inwestycjom infrastrukturalnym, sprawnej polityce zagranicznej oraz zacieśnianiu relacji ze strategicznymi partnerami handlowymi, indeks PMI poszybował do poziomów sprzed osiemnastu miesięcy.
Polska gospodarka spowalnia

Polska gospodarka spowalnia

2014-07-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, niewielka ilość publikacji makroekonomicznych sprawiła, że poniedziałkowa sesja na światowym rynku finansowym upłynęła wyjątkowo spokojnie. Uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły informacje o wysokości Wskaźnika Wyprzedzającego Koniunktury obrazującego przyszłe tendencje w gospodarce.
Czy Tusk osłabi złotego

Czy Tusk osłabi złotego

2014-06-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Przed tygodniem pisaliśmy, iż temat taśm z Markiem Belką zniknie z rynku tak szybko, jak się pojawił. Okazało się jednak, iż „Wprost” dozuje doznania i medialnie temat nie tylko żyje, ale wręcz nabiera rozpędu. Implikacje polityczne oznaczają, iż również dla rynku nie jest to obojętne, choć na razie inwestorzy nie panikują.
Rekordowo niska inflacja nad Wisłą

Rekordowo niska inflacja nad Wisłą

2014-06-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Podczas piątkowej sesji poznaliśmy informacje na temat bilansu handlu zagranicznego w strefie euro – sięgającego 15.8 mld euro – a także zatrudnienia, które w I kwartale wzrosło odpowiednio o 0.1% k/k i 0.2% r/r. Popołudniu, uwagę inwestorów przyciągnęły natomiast wiadomości docierające znad Wisły, ...
Polska gospodarka przyśpiesza

Polska gospodarka przyśpiesza

2014-05-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W ostatnich dniach uwagę inwestorów znad Wisły przyciągały wiadomości na temat aktualnej sytuacji ekonomicznej w Polsce. Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS, w I kwartale 2014 roku dynamika PKB wyniosła 3.3% r/r, co było najlepszym wynikiem od ostatnich dwóch lat.
Raport kwartalny BoE – zapowiedź podwyżki stóp procentowych

Raport kwartalny BoE – zapowiedź podwyżki stóp procentowych

2014-05-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środowa sesja upłynęła pod znakiem informacji docierających z Wielkiej Brytanii, gdzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marka Carneya. Ostatecznie, treść zaprezentowanego przez prezesa BoE kwartalnego raportu na temat inflacji nie była dla ekonomistów dużym zaskoczeniem.
Wyniki nie poprawiły nastrojów na GPW

Wyniki nie poprawiły nastrojów na GPW

2014-05-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynkach globalnych nastroje nadal dobre. Kontrakt na S&P500 rośnie czwarty dzień z rzędu. Chiński Hang Seng mocno zwyżkuje po posiedzeniu PBOC. Niemiecki DAX przy szczytach pomimo słabego indeksu ZEW. Jedynie nastroje na GPW nadal minorowe.
Ugodowe stanowisko Putina

Ugodowe stanowisko Putina

2014-05-08 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, wczorajsza sesja została zdominowana przez wystąpienie Janet Yellen, która wzięła udział w forum Komisji Gospodarki amerykańskiego Kongresu. Zdaniem szefowej Fed, mimo spadku stopy bezrobocia do 6.3%, kontynuowanie akomodacyjnej polityki monetarnej jest uzasadnione ze względu na utrzymującą się na zbyt niskim poziomie inflację.
W oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA

W oczekiwaniu na dane z rynku pracy w USA

2014-04-04 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po wczorajszym dniu, który przyniósł zdecydowane umocnienie dolara wobec walut krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się, dziś inwestorzy czekają na godz. 14:30 i dane z amerykańskiego rynku pracy.
Cień drugiego kwartału

Cień drugiego kwartału

2014-03-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatni dzień pierwszego kwartału zaczyna się w dobrych nastrojach. Trudno spodziewać się, aby zarządzający chcieli popsuć sobie humory – oraz wyniki – na koniec okresu rozliczeniowego. Ale uwaga, za rogiem może być korekta.
Draghi mógłby wesprzeć hossę

Draghi mógłby wesprzeć hossę

2014-03-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po bardzo gwałtownym początku tygodnia, kiedy najpierw rynki wystraszyły się konfliktu zbrojnego na Ukrainie, później zaś odreagowały po wtorkowej konferencji Putina, temat Krymu ma już mniejszy wpływ na notowania.
Kluczowy test w USA

Kluczowy test w USA

2014-02-21 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Większość kluczowych w tym tygodniu danych poznaliśmy wczoraj. Do tego minutes z posiedzeń ważniejszych banków centralnych również zostały już opublikowane. Dziś w USA jedynie dane o sprzedaży domów. Mogłoby więc wydawać się, iż czeka nas nudny koniec tygodnia. Nic podobnego, dzisiejsze rozdanie w USA może mieć poważne konsekwencje.
szaleństwo w Tokio po decyzji BoJ

szaleństwo w Tokio po decyzji BoJ

2014-02-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bank Japonii pokazał rynkowi, iż nie zamierza spocząć na laurach. Zaledwie w dzień po słabych danych o japońskim PKB Bank zwiększa program pożyczek, wysyłając indeks Nikkei 3% w górę. Reakcje na innych rynkach są jednak umiarkowane. Sesja w Europie zaczyna się w okolicach wczorajszego zamknięcia.
inflacja w Chinach powyżej oczekiwań

inflacja w Chinach powyżej oczekiwań

2014-02-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Azjatyckie indeksy w większości przypadków pięły się w górę ze względu na wyższy od oczekiwań odczyt danych o inflacji z Chin. Jedynie japoński Nikkei spadł o 1,53%. Indeks Hang Seng rośnie o +0,65%, a Shanghai Composite o +0,75%. Również pozytywnie wyróżniała się giełda w Australii, której indeks ASX200 wzrósł o +0,91%.
Wall Street znów w formie

Wall Street znów w formie

2014-02-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynek chciał w tym tygodniu rosnąć, a kiedy Wall Street chce rosnąć, zawsze znajdzie się powód. Miało to być wczorajsze wystąpienie Yellen i choć nowa szefowa nie zrobiła wiele by podgrzać rynki optymiści mogli znaleźć coś dla siebie. W Polsce poznaliśmy wyniki Orange Polska oraz ING, w Europie SocGenu, zaś w USA po sesji raport opublikuje Cisco.
Powrót zieleni

Powrót zieleni

2014-02-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynki akcji wrócił optymizm. Widać to było już podczas wczorajszej sesji w Europie, gdzie pomimo braku cięcia stóp przez EBC mieliśmy wyraźne wzrosty. Były one kontynuowane na Wall Street oraz dziś w Azji. Czy to już koniec korekty?
Dobre dane z Australii – ASX w górę

Dobre dane z Australii – ASX w górę

2014-02-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na parkiecie wciąż nie ma inwestorów z Chin, którzy świętują Księżycowy Nowy Rok i powrócą do handlu w piątek. Stąd też uwaga skupia się obecnie na innych rynkach i tym razem warto chwilę poświęcić Australii. Tamtejszy indeks ASX200 zwyżkuje dziś o 1,2% po dobrych danych z gospodarki.
Mieszane nastroje w Azji

Mieszane nastroje w Azji

2014-02-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po wtorkowej fatalnej sesji w Azji, sesja Europejska przyniosła odreagowanie. Zadziwiająco dobrze radził sobie rynek w Warszawie, ale na Wall Street nie było już tak zielono. Japoński Nikkei wzrósł o ponad 1%, ale na innych azjatyckich parkietach nastroje były gorsze. Dziś ważne dane w USA i Wielkiej Brytanii.