Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Strefa euro cały czas ma problemy

Strefa euro cały czas ma problemy

2013-12-17 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Indeksy PMI i rosnące rynkowe stopy procentowe w EMU: Wczorajsze dane z gospodarki strefy euro pokazują, że wzrost gospodarczy w dwóch największych gospodarkach strefy zaczyna się rozjeżdżać. Indeksy PMI dla gospodarki Francji pokazują, że kraj ten nie może ...
Dolar coraz mocniejszy

Dolar coraz mocniejszy

2013-12-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na szerokim rynku obserwujemy umocnienie dolara. Coraz bliżej do cięcia programu QE3 i widać to coraz wyraźniej zarówno na rynku giełdowym, jak i walutowym. Przecenie względem dolara nie oparła się polska waluta, ale najbardziej widoczny trend obserwujemy na parze AUDUSD.

Draghi strzelił sobie w stopę

Draghi strzelił sobie w stopę

2013-12-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Do grudniowego posiedzenia Fed zostało 6 dni. Tymczasem to nie amerykański bank na chwilę obecną ma największy wpływ na rynek walutowy. Najciekawiej jest w Europie, gdzie szybko rosną rynkowe stopy procentowe. Być może prezes EBC niechcący strzelił sobie w stopę.
Korekta w Azji

Korekta w Azji

2013-12-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wtorek był na rynkach relatywnie spokojny – nie licząc sesji w Warszawie, gdzie silna przecena została niemal odrobiona w ostatnich minutach handlu. Natomiast ruchy w trakcie sesji azjatyckiej mogą zwiastować większe zmiany. Umocnienie jena i spadki na rynkach akcji, szczególnie w Chinach, mogą oznaczać korektę.
Rynki ignorują głosy z FOMC i słabe dane z Europy

Rynki ignorują głosy z FOMC i słabe dane z Europy

2013-12-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Co mówili wczoraj członkowie FOMC: Wczoraj odbyły się ostatnie wystąpienia członków Komitetu Rynku Otwartego przed posiedzeniem FED, które odbędzie się 17-18 grudnia. Jeffrey Lacker, James Bullard i Richard Fisher mówili między innymi o prognozach gospodarczych, poprawie sytuacji na rynku pracy i o oczekiwaniach na kolejne posiedzenie FOMC.
Słowa Bullarda mogą mieć kluczowe znaczenie

Słowa Bullarda mogą mieć kluczowe znaczenie

2013-12-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Za nami seria fantastycznych danych z USA oraz… osłabienie dolara. Przynajmniej do części walut jak euro, czy złoty. Bardzo specyficzna końcówka ubiegłego tygodnia sprawa, iż na trzy tygodnie przed końcem roku mamy nadal więcej pytań niż odpowiedzi.
Pierwsze z wydarzeń tygodnia już dziś

Pierwsze z wydarzeń tygodnia już dziś

2013-12-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Decyzja EBC oraz Mario Draghi będą dziś w centrum uwagi. Chociaż z pewnością nie przykują jej tak mocno jak podczas ubiegłego posiedzenia, gdy doszło do obniżki stóp procentowych, a rynek dyskontował ten ruch przez silną wyprzedaż wspólnej waluty.
Cięcie QE nieco bliżej

Cięcie QE nieco bliżej

2013-12-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Obawy o to, iż amerykańska gospodarka spowolni w wyniku paraliżu rządowego z października nie sprawdzają się. Po obiecujących danych za październik, listopadowa seria też wygląda dobrze. Wskaźnik aktywności w przemyśle odnotował wartość najwyższą od kwietnia 2011 roku, a to przybliża nas do decyzji o ograniczeniu QE przez Fed.
Kluczowy piątek dopiero przed nami

Kluczowy piątek dopiero przed nami

2013-12-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś Amerykanie wracają do normalnego życia po długim weekendzie, ze świętem zakupów w tzw. czarny piątek. Jednak dla rynków kluczowy piątek dopiero nastąpi i to już 6 grudnia. Publikowane wtedy dane zdecydują o tym, czy Fed na gwiazdkę ograniczy program skupu aktywów. Gdyby tak się stało, koniec roku byłby na rynkach bardzo gorący.
Czarny piątek nie taki czarny

Czarny piątek nie taki czarny

2013-11-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś w USA mamy skróconą sesję, gdyż Amerykanie będą spędzać czas na zakupach. Panuje przekonanie, iż sezon świątecznych zakupów będzie dla sprzedawców bardzo dobry, co oczywiście przekłada się na notowania na Wall Street. W Europie mamy dziś wstępne dane o inflacji, zaś w Polsce szczegółowe dane o PKB.
Odpływ kapitału z GPW

Odpływ kapitału z GPW

2013-11-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Odpływ kapitału z GPW? Wczoraj poznaliśmy bardzo dobry odczyt z amerykańskiego rynku nieruchomości, zaś rozczarował indeks Conference Board. Indeksy na Wall Street tradycyjnie ignorowały dane makroekonomiczne i byliśmy świadkami kolejnych ataków na nowe rekordy.
Czynnik włoski

Czynnik włoski

2013-11-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Czynnik włoski: Poniedziałkowa sesja przebiegła w spokojnej atmosferze, kluczowe pozycje makroekonomicznego kalendarium dopiero przed nami. Dziś warto zwrócić uwagę przede wszystkim na indeks Conference Board, opisujący nastroje wśród amerykańskich konsumentów.
Balon coraz większy

Balon coraz większy

2013-11-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień zakończył się nowymi historycznymi poziomami na Wall Street. Indeks S&P500 zamknął się powyżej poziomu 1800pkt., zaś Dow powyżej 16000 pkt. Dziś w podobnych nastrojach przebiegała sesja w Japonii. Euforii na rynkach akcji towarzyszy cały czas relatywna słabość dolara. Rynek nie wierzy w to, iż Fed mógłby wkrótce ukrócić tę zabawę.
Dow już powyżej 16000

Dow już powyżej 16000

2013-11-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj indeks DJIA30 po raz pierwszy w historii zamknął się powyżej poziomu 16000 pkt. S&P500 jest nadal poniżej 1800 pkt., ale cel ten jest w zasięgu ręki. Po zwyżce w trakcie sesji amerykańskiej sesja azjatycka nie przynosi bowiem większych zmian. Powodów do euforii nie ma, ale rynek idzie siłą rozpędu. Dziś publikacja niemieckiego indeksu Ifo.
EBC ukradł show

EBC ukradł show

2013-11-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po nudnawym początku tygodnia, środa przyniosła na rynkach prawdziwe emocje. Miały ich dostarczyć wydarzenia zza oceanu, jednak prawdziwym hitem stała się plotka z EBC, która nie doczekała się dementi. Zmiany w polskim rządzie były wydarzeniem medialnym, ...
Rynek wyczekuje danych z USA

Rynek wyczekuje danych z USA

2013-11-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W listopadzie Europejski Bank Centralny obniżył stopy procentowe, zaskakując sporą grupę inwestorów, jednak w ostatnich dniach euro systematycznie zyskuje. Dlaczego tak się dzieje? Rynek obawia się, iż spadająca inflacja jest też udziałem amerykańskiej gospodarki i dlatego inwestorzy pozbywają się dolara.
Cięcie QE3 wywoła sporą korektę

Cięcie QE3 wywoła sporą korektę

2013-11-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatnie potężne wzrosty na giełdach w USA i Europie zaczynają coraz mocniej mieć podłoże spekulacyjne. Co prawda sezon wyników za III kwartał na Wall Street można uznać za udany, lecz ostatnie dobre dane z USA nieuchronnie zbliżają nas do cięcia QE3.
Chińska bańka coraz większa

Chińska bańka coraz większa

2013-11-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tydzień an rynkach zaczynamy w mieszanych nastrojach: euforia w Chinach, spadki w Japonii i stabilizacja na walutach. To jednak nie oddaje rosnących nierównowag i puchnących baniek: na rynku finansowym w USA oraz w gospodarce Chin.
Yellen nie widzi bańki

Yellen nie widzi bańki

2013-11-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Polskie dane makroekonomiczne były wczoraj w cieniu wystąpienia kobiety, która już teraz jest najpotężniejszą figurą na rynkach finansowych. Wystąpienie Janet Yellen nie przyniosło większych zaskoczeń, dzięki czemu w Nowym Jorku notowano kolejne rekordy. Dziś dane o aktywności i produkcji w USA.
Yellen i rekordy na Wall Street

Yellen i rekordy na Wall Street

2013-11-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańskie rynki akcji nie znają słowa „stop”. Każdy powód jest w tym roku dobry do kolejnych wzrostów i ustanawiania kolejnych rekordów. Wczoraj pretekstem było zbliżające się przesłuchanie Janet Yellen w Senacie, które jest dziś wydarzeniem dnia. Wcześniej dane o PKB w Europie oraz w Polsce.