Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dobre dane z Australii – ASX w górę

Dobre dane z Australii – ASX w górę

2014-02-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na parkiecie wciąż nie ma inwestorów z Chin, którzy świętują Księżycowy Nowy Rok i powrócą do handlu w piątek. Stąd też uwaga skupia się obecnie na innych rynkach i tym razem warto chwilę poświęcić Australii. Tamtejszy indeks ASX200 zwyżkuje dziś o 1,2% po dobrych danych z gospodarki.
Mieszane nastroje w Azji

Mieszane nastroje w Azji

2014-02-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po wtorkowej fatalnej sesji w Azji, sesja Europejska przyniosła odreagowanie. Zadziwiająco dobrze radził sobie rynek w Warszawie, ale na Wall Street nie było już tak zielono. Japoński Nikkei wzrósł o ponad 1%, ale na innych azjatyckich parkietach nastroje były gorsze. Dziś ważne dane w USA i Wielkiej Brytanii.

Silna przecena na Wall Street i w Azji

Silna przecena na Wall Street i w Azji

2014-02-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Korekta na rynkach giełdowych trwa w najlepsze. Po bardzo słabym styczniu, początek lutego przynosi jeszcze mocniejsze tąpnięcie na światowych giełdach. Główne indeksy giełdowe w Niemczech i we Francji spadły wczoraj o ponad 1%. Niemal cała Europa była w kolorze czerwony z wyjątkiem …Polski.
Ulotne odbicie

Ulotne odbicie

2014-01-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Druga połowa wczorajszej sesji w Warszawie dała inwestorom nadzieję na odbicie i jeszcze do wieczora wyglądało na to, że być może korekta na rynkach globalnych została zakończona. Słaba sesja w Azji stawia jednak nad tym scenariuszem spory znak zapytania.
To nie koniec kłopotów krajów EM

To nie koniec kłopotów krajów EM

2014-01-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Podwyżki stóp przez banki centralne Indii, Turcji i RPA (wczoraj o 50 pb.) wbrew pozorom niewiele pomogły lokalnym walutom. Wczoraj po nieoczekiwanej podwyżce stóp w RPA doszło wręcz do dalszego silnego osłabienia randa południowoafrykańskiego oraz całego koszyka walut krajów EM.
Rynki żyją Turcją

Rynki żyją Turcją

2014-01-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fed? Jaki Fed? Oczywiście, jutro mamy ostatnie posiedzenie FOMC pod wodzą Bena Bernanke, ale zanim do tego dojdzie rynek koncentruje się na Turcji. To właśnie rynki wschodzące są tematem przewodnim niedużej jak na razie korekty.
Dane o inflacji kluczowe dla Kanadyjczyka

Dane o inflacji kluczowe dla Kanadyjczyka

2014-01-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Piątkowy kalendarz danych jest niema pusty. W Polsce mamy dane o sprzedaży i bezrobociu, ale to na co czekają rynki, to inflacja w Kanadzie. Dolar kanadyjski ostatnio jest mocno wyprzedawany, a Bank Kanady obawia się niskiej inflacji.
Słabiej w Chinach, lepiej w Europie

Słabiej w Chinach, lepiej w Europie

2014-01-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś jedyne istotne dane makroekonomiczne z USA. Jednak na europejskim otwarciu inwestorzy koncentrują się na innych impulsach: przede wszystkim na indeksach PMI z Europy i Chin, które nie po raz pierwszy dają przeciwstawne wskazania. Bohaterami tego tygodnia nie są jednak ani euro, ani dolar, a funt, dolar kanadyjski oraz turecka lira.
Decyzja Banku Kanady i ciekawe dane z Wysp

Decyzja Banku Kanady i ciekawe dane z Wysp

2014-01-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
O godz. 10:30 z Wielkiej Brytanii opublikowane zostaną dziś najważniejsze figury dnia: dane o stopie bezrobocia (w listopadzie) i wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (w grudniu) oraz protokół z posiedzenia BoE. Konsensus zakłada odpowiednio odczyty na poziomie 7,3% oraz -35 tys.
PBOC pompuje płynność, giełdy rosną

PBOC pompuje płynność, giełdy rosną

2014-01-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Reakcja rynków na wczorajsze dane z Chin raczej nie spodobała się władzom, gdyż dziś mieliśmy odpowiedź. Bank centralny dostarczył największą ilość pieniądza od lutego 2013 roku i rynki akcji mocno odbiły. To daje pozytywny impuls warszawskiemu rynkowi, jednak o zamknięciu zdecydują wracający po długim weekendzie Amerykanie.
Dane z Chin a GPW

Dane z Chin a GPW

2014-01-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Teoretycznie nie jest źle. Wzrost chińskiej gospodarki na poziomie 7,7% jest nawet nieco wyższy niż oczekiwano. Tylko dlaczego chińskie akcje są najtańsze od sierpnia? Dziś w USA mamy święto. W związku z tym na rynkach powinno być spokojniej. Ale sesja na GPW może być trudna.
Inflacja nadal niska

Inflacja nadal niska

2014-01-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Złoty w tym tygodniu systematycznie osłabiał się w stosunku do większość najważniejszych walut. Najmocniej osłabił się w stosunku do brytyjskiego funta, którego notowania wzrosły głównie dzięki bardzo dobrym danym o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii.
Inflacja zgodna z oczekiwaniami

Inflacja zgodna z oczekiwaniami

2014-01-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj poznaliśmy trzy odczyty inflacji. Dla eurolandu, USA oraz Polski. Pierwsze dwa były w całości zgodne z konsensusem i jedynie inflacja bazowa w Polsce była poniżej oczekiwań rynku. Inflacja HICP w ujęciu miesięcznym wyniosła w grudniu w strefie euro 0,3%, a w ujęciu rocznym 0,8%. Odczyt ten był zgodny z oczekiwaniami, ale niższy od poprzedniego, który wynosił 0,9%.
Zaczynamy sezon wyników

Zaczynamy sezon wyników

2014-01-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wall Street znów testuje maksima. Inwestorom nie w głowie korekta, którą na tę chwilę spowodować mogłyby chyba tylko gorsze wyniki kwartalne spółek. Na razie jednak za nami dobry start w wykonaniu Bank of America. Dziś wyniki publikować będą kolejne spółki, zaś w USA poznamy dane inflacji.
PPI w USA, CPI u nas

PPI w USA, CPI u nas

2014-01-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fatalne nastroje z wtorkowej sesji w Tokio nie przerodziły się w nic większego i już Europa była wczoraj na plusach. Przed nami sporo danych, ale niekoniecznie muszą one istotniej zmienić obraz rynku. Rynek akcji będzie czekał na wyniki spółek, których w kolejnych dniach będzie coraz więcej.
wielka wyprzedaż w Tokio

wielka wyprzedaż w Tokio

2014-01-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Początek roku na globalnych rynkach akcji był niezły. Wśród inwestorów panowało przekonanie, że skoro rynek nie ucierpiał po grudniowym ograniczeniu QE przez Fed, nic już nie zaszkodzi wycenom. Tymczasem sprawy przybrały nieco inny obrót, na razie głównie w Tokio. Dziś dane o sprzedaży w USA i inflacji w Wielkiej Brytanii.
Zamieszanie po danych z USA

Zamieszanie po danych z USA

2014-01-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jedynie o 74 tys. zwiększyła się ilość miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce w grudniu, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu o ponad 200 tys. Dane nie były jednak jednoznacznie złe, choć rozczarowanie sprawiło, że dolar był w piątek wyprzedawany.
Wysoka poprzeczka przed raportem z USA

Wysoka poprzeczka przed raportem z USA

2014-01-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Minutes Fed z grudnia nie przyniosły większych zaskoczeń, EBC pozostał pasywny i w tej sytuacji wszystkie oczy zwrócone są na raport z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwania rynku są bardzo wywindowane, co może stanowić element ryzyka. Dane o 14:30.
Rynkowy triathlon

Rynkowy triathlon

2014-01-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy w Polsce nie mieli zbyt dużo czasu na oswojenie się z rynkiem w 2014 roku. Już dziś bowiem zaczyna się seria publikacji i wydarzeń, które będą mieć kluczowy wpływ na notowania. Podobnie będzie jutro i w piątek, kiedy poznamy najważniejsze dane z USA.
Indeksy PMI rozczarowały

Indeksy PMI rozczarowały

2014-01-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Podczas wczorajszej sesji, pod nieobecność polskich inwestorów, poznaliśmy porcję ciekawych danych z gospodarek europejskich i amerykańskiej. Początek roku zgodnie z oczekiwaniami przynosi osłabienie polskiej waluty i korektę na Wall Street. Dziś w kalendarium stosunkowo pusto, dużo ciekawiej będzie jutro.