Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane o inflacji kluczowe dla Kanadyjczyka

Dane o inflacji kluczowe dla Kanadyjczyka

2014-01-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Piątkowy kalendarz danych jest niema pusty. W Polsce mamy dane o sprzedaży i bezrobociu, ale to na co czekają rynki, to inflacja w Kanadzie. Dolar kanadyjski ostatnio jest mocno wyprzedawany, a Bank Kanady obawia się niskiej inflacji.
Słabiej w Chinach, lepiej w Europie

Słabiej w Chinach, lepiej w Europie

2014-01-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś jedyne istotne dane makroekonomiczne z USA. Jednak na europejskim otwarciu inwestorzy koncentrują się na innych impulsach: przede wszystkim na indeksach PMI z Europy i Chin, które nie po raz pierwszy dają przeciwstawne wskazania. Bohaterami tego tygodnia nie są jednak ani euro, ani dolar, a funt, dolar kanadyjski oraz turecka lira.

Decyzja Banku Kanady i ciekawe dane z Wysp

Decyzja Banku Kanady i ciekawe dane z Wysp

2014-01-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
O godz. 10:30 z Wielkiej Brytanii opublikowane zostaną dziś najważniejsze figury dnia: dane o stopie bezrobocia (w listopadzie) i wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (w grudniu) oraz protokół z posiedzenia BoE. Konsensus zakłada odpowiednio odczyty na poziomie 7,3% oraz -35 tys.
PBOC pompuje płynność, giełdy rosną

PBOC pompuje płynność, giełdy rosną

2014-01-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Reakcja rynków na wczorajsze dane z Chin raczej nie spodobała się władzom, gdyż dziś mieliśmy odpowiedź. Bank centralny dostarczył największą ilość pieniądza od lutego 2013 roku i rynki akcji mocno odbiły. To daje pozytywny impuls warszawskiemu rynkowi, jednak o zamknięciu zdecydują wracający po długim weekendzie Amerykanie.
Dane z Chin a GPW

Dane z Chin a GPW

2014-01-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Teoretycznie nie jest źle. Wzrost chińskiej gospodarki na poziomie 7,7% jest nawet nieco wyższy niż oczekiwano. Tylko dlaczego chińskie akcje są najtańsze od sierpnia? Dziś w USA mamy święto. W związku z tym na rynkach powinno być spokojniej. Ale sesja na GPW może być trudna.
Inflacja nadal niska

Inflacja nadal niska

2014-01-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Złoty w tym tygodniu systematycznie osłabiał się w stosunku do większość najważniejszych walut. Najmocniej osłabił się w stosunku do brytyjskiego funta, którego notowania wzrosły głównie dzięki bardzo dobrym danym o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii.
Inflacja zgodna z oczekiwaniami

Inflacja zgodna z oczekiwaniami

2014-01-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj poznaliśmy trzy odczyty inflacji. Dla eurolandu, USA oraz Polski. Pierwsze dwa były w całości zgodne z konsensusem i jedynie inflacja bazowa w Polsce była poniżej oczekiwań rynku. Inflacja HICP w ujęciu miesięcznym wyniosła w grudniu w strefie euro 0,3%, a w ujęciu rocznym 0,8%. Odczyt ten był zgodny z oczekiwaniami, ale niższy od poprzedniego, który wynosił 0,9%.
Zaczynamy sezon wyników

Zaczynamy sezon wyników

2014-01-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wall Street znów testuje maksima. Inwestorom nie w głowie korekta, którą na tę chwilę spowodować mogłyby chyba tylko gorsze wyniki kwartalne spółek. Na razie jednak za nami dobry start w wykonaniu Bank of America. Dziś wyniki publikować będą kolejne spółki, zaś w USA poznamy dane inflacji.
PPI w USA, CPI u nas

PPI w USA, CPI u nas

2014-01-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fatalne nastroje z wtorkowej sesji w Tokio nie przerodziły się w nic większego i już Europa była wczoraj na plusach. Przed nami sporo danych, ale niekoniecznie muszą one istotniej zmienić obraz rynku. Rynek akcji będzie czekał na wyniki spółek, których w kolejnych dniach będzie coraz więcej.
wielka wyprzedaż w Tokio

wielka wyprzedaż w Tokio

2014-01-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Początek roku na globalnych rynkach akcji był niezły. Wśród inwestorów panowało przekonanie, że skoro rynek nie ucierpiał po grudniowym ograniczeniu QE przez Fed, nic już nie zaszkodzi wycenom. Tymczasem sprawy przybrały nieco inny obrót, na razie głównie w Tokio. Dziś dane o sprzedaży w USA i inflacji w Wielkiej Brytanii.
Zamieszanie po danych z USA

Zamieszanie po danych z USA

2014-01-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jedynie o 74 tys. zwiększyła się ilość miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce w grudniu, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu o ponad 200 tys. Dane nie były jednak jednoznacznie złe, choć rozczarowanie sprawiło, że dolar był w piątek wyprzedawany.
Wysoka poprzeczka przed raportem z USA

Wysoka poprzeczka przed raportem z USA

2014-01-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Minutes Fed z grudnia nie przyniosły większych zaskoczeń, EBC pozostał pasywny i w tej sytuacji wszystkie oczy zwrócone są na raport z amerykańskiego rynku pracy. Oczekiwania rynku są bardzo wywindowane, co może stanowić element ryzyka. Dane o 14:30.
Rynkowy triathlon

Rynkowy triathlon

2014-01-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy w Polsce nie mieli zbyt dużo czasu na oswojenie się z rynkiem w 2014 roku. Już dziś bowiem zaczyna się seria publikacji i wydarzeń, które będą mieć kluczowy wpływ na notowania. Podobnie będzie jutro i w piątek, kiedy poznamy najważniejsze dane z USA.
Indeksy PMI rozczarowały

Indeksy PMI rozczarowały

2014-01-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Podczas wczorajszej sesji, pod nieobecność polskich inwestorów, poznaliśmy porcję ciekawych danych z gospodarek europejskich i amerykańskiej. Początek roku zgodnie z oczekiwaniami przynosi osłabienie polskiej waluty i korektę na Wall Street. Dziś w kalendarium stosunkowo pusto, dużo ciekawiej będzie jutro.
Korekta w pierwszy dzień handlu

Korekta w pierwszy dzień handlu

2014-01-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy dzień handlu na rynkach pod znakiem korekty. Cofnięcie w USA jak na razie nie było duże, ale w Europie i Azji spadki sięgnęły 1,5-2%. Traciły także pary EURUSD i GBPUSD, bardzo mocne w końcówce 2013 roku. Publikowane indeksy PMI były raczej tłem dla tych rynkowych ruchów. Dziś głos zabiorą członkowie Fed.
Nowy rok, stare pytania

Nowy rok, stare pytania

2014-01-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nowy rok powinien przynieść nam kilka bardzo istotnych odpowiedzi. Zagadek jest multum: czy Europa rzeczywiście wyjdzie z recesji, czy wzrost w USA utrzyma się, czy Chiny unikną twardego lądowania, czy Fed wyjdzie z QE, czy EBC wprowadzi ujemne stopy, czy Grecja uniknie oficjalnego bankructwa?
Układanie bilansów i strojenie okien

Układanie bilansów i strojenie okien

2013-12-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś ostatni dzień roku, również na rynkach. Teoretycznie powinno być nudno – inwestorzy, zarządzający, spekulanci to też ludzie, myślami mogą być już na sylwestrowych zabawach. Z drugiej strony to ostatnia szansa na wykonanie ruchów podsumowujących 2013 rok.
Tydzień z PMI i członkami FED

Tydzień z PMI i członkami FED

2013-12-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejny świąteczny tydzień przed nami, do środy na rynek nie będą napływały istotne dane makroekonomiczne, poza porcją danych z USA, ale już od czwartku czekają nas ważne wydarzenia zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Czwartek przyniesie nam szereg odczytów grudniowych indeksów PMI ze Strefy Euro, Wielkiej Brytanii i USA.
Pracowite święta

Pracowite święta

2013-12-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Polscy inwestorzy odpoczywali w ostatnich dniach od rynków finansowych, jednak pod naszą nieobecność wydarzyło się dość sporo, zwłaszcza na rynku walutowym. Inwestorom, którzy dziś rano włączyli komputer, musiał się rzucić w oczy kurs USDPLN, któremu brakuje dziesiątych części grosza do pokonania bariery 3 zł.
W Chinach niepokój, ale na rynkach spokój

W Chinach niepokój, ale na rynkach spokój

2013-12-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejne figury z USA: Rynki po decyzji FED uspokoiły się. Tragedii na rynkach w gospodarkach rozwijających się nie było. Dolar jest dość mocny, pomimo iż cięcie QE3 nie było powszechnie oczekiwane. Nie zawiodło jedynie złoto, którego cena spadła już do poniżej 1200.