Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wielka Brytania w centrum uwagi

Wielka Brytania w centrum uwagi

2013-11-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj na rynkach było relatywnie spokojnie, ale nie na parach z brytyjskim funtem. To właśnie GBP i dane z Wielkiej Brytanii przyciągnęły uwagę inwestorów. Inflacja niższa od oczekiwań Wczoraj poznaliśmy dane o inflacji z kilku gospodarek europejskich w tym z Wielkiej Brytanii.
Cięcie QE jednak w tym roku

Cięcie QE jednak w tym roku

2013-11-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł na rynkach ogromne zmiany. Nie tylko do akcji wkroczył EBC, ale także dużą niespodzianką okazały się świetne dane z USA. To pociągnęło za sobą silne osłabienie euro wobec dolara, tracił też złoty.

Stopy Mario Draghiego

Stopy Mario Draghiego

2013-11-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jedno kluczowe wydarzenie tego tygodnia już za nami, czyli decyzja EBC w sprawie stóp procentowych i konferencja Mario Draghiego. Drugie najważniejsze wydarzenie już dziś, czyli dane z amerykańskiego rynku pracy (NFP i stopa bezrobocia).
Co zrobi Draghi

Co zrobi Draghi

2013-11-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zapowiada się niezwykle ciekawy dzień na rynkach finansowych, a to za sprawą Europejskiego Banku Centralnego, a następnie konferencji Mario Draghiego. Czy EBC obniży stopy? Czwartek to dzień z bankami centralnymi i to ich decyzje będą najważniejsze.
Gdzie jest efekt shutdown

Gdzie jest efekt shutdown

2013-11-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy próbują zajmować pozycje pod czwartkowe i piątkowe wydarzenia, jednak wczoraj poznaliśmy bardzo ciekawe dane z dwóch kluczowych gospodarek. Zarówno odczyty z USA, jak i Wielkiej Brytanii, okazały się znakomite.
Co zrobi EBC?

Co zrobi EBC?

2013-11-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatnie dni przyniosły wiele rozważań na temat ostatnich danych z gospodarki strefy euro, które lekko zwiększają nadzieję na kolejną obniżkę stóp przez Europejski Bank Centralny w tym roku. Jednakże naszym zdaniem wyższa stopa bezrobocia i niska inflacja nie gwarantują, że EBC już na najbliższym posiedzeniu (czwartek) zdecyduje się na obniżkę stóp.
Gorący tydzień na rynkach

Gorący tydzień na rynkach

2013-11-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bardzo dobre dane z USA i słabe ze strefy euro w ostatnich dniach doprowadziły do silnego spadku pary EURUSD. Ubiegły tydzień był najgorszy dla tej pary od lipca 2012 r. Na mocno wyprzedanym z dolara rynku ponownie pojawiły się obawy o ograniczenie przez FED QE3 jeszcze w grudniu oraz nadzieje na cięcie przez EBC stóp już w listopadzie bądź też grudniu.
Już dziś - wydarzenie tygodnia

Już dziś - wydarzenie tygodnia

2013-10-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy od początku tygodnia wyczekiwali środy, a dokładnie jeszcze czekają na godzinę 19:00 czasu polskiego. Wtedy też poznamy decyzję FOMC ws. stóp procentowych w USA. Czy komunikat zaskoczy?
Czekając na FOMC

Czekając na FOMC

2013-10-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowa sesja znów nie dostarczyła wielu emocji inwestorom. Nie dość, że kalendarium ekonomiczne było praktycznie puste, to jeszcze huragan zakłócił pracę traderów w Londynie. Dziś poznamy już kilka istotnych odczytów, przede wszystkim dane z USA.
W Azji hossy (już) nie ma

W Azji hossy (już) nie ma

2013-10-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy na wielu rynkach zagranicznych przyzwyczaili się już do niekończącej się hossy. Jest to prawdziwe szczególnie w odniesieniu do USA, ale ostatnio również rynki europejskie nie pozostają w tyle. Nie wszędzie jednak jest tak kolorowo i tym razem nie mamy na myśli Warszawy.
Dzień z PMI

Dzień z PMI

2013-10-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja zostanie zdominowana przez odczyty indeksów PMI dla najważniejszych gospodarek Strefy Euro. Już w nocy poznaliśmy taki sam odczyt dla Chin, dane wypadły pozytywnie. Dobre dane z Chin 50,9 pkt. – tyle wyniósł wstępny przemysłowy indeks PMI za październik.
Co dalej z QE

Co dalej z QE

2013-10-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynek w końcu napłynął długo wyczekiwany raport z amerykańskiego rynku pracy, którego publikacja opóźniła się ze względu na shutdown w USA. Gwałtowna wyprzedaż dolara, nowe szczyty na Wall Street...
Dzień z amerykańskim rynkiem pracy

Dzień z amerykańskim rynkiem pracy

2013-10-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś w USA opublikowane zostaną dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i stopie bezrobocia we wrześniu. Jest to absolutnie kluczowy raport w tym tygodniu oraz najprawdopodobniej najważniejsza figura tego miesiąca, szczególnie przed zbliżającym się posiedzeniem FED.
Rynek zbyt optymistyczny co do poczynań Fed

Rynek zbyt optymistyczny co do poczynań Fed

2013-10-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Z rynkami często tak już jest, że przechodzą ze skrajności w skrajność. Po czerwcowej konferencji szefa Fed inwestorzy zaczęli agresywnie dyskontować zacieśnianie polityki pieniężnej w USA a cięcia we wrześniu byli pewni. Teraz oczekiwania przesunęły się na drugi biegun, pierwszy ruch widziany jest dopiero w marcu.
Nowe maksima na Wall Street po wynikach Google

Nowe maksima na Wall Street po wynikach Google

2013-10-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Sezon wyników w USA trwa już dwa tygodnia, ale do tej pory ze względu na polityczny impas nie przyciągał on przesadni dużej uwagi rynków. Teraz, gdy porozumienie już jest inwestorzy zwracają na raporty większą uwagę i akurat otrzymali najlepszy jak dotąd w tym kwartale raport.
Jest porozumienie, ale dolar nadal traci

Jest porozumienie, ale dolar nadal traci

2013-10-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Niespodzianki nie było. Amerykańscy politycy osiągnęli porozumienie na ostatnią chwilę i dziś kończy się paraliż administracji. Pewne straty zostały już jednak poniesione i rynek zastanawia się jakie będzie miało to konsekwencje dla wzrostu, a przez to dla dolara.
W USA cały czas bez porozumienia

W USA cały czas bez porozumienia

2013-10-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Izba Reprezentantów ostatecznie nie zdecydowała się na poddanie pod głosowanie ustawy przedłużającej finansowanie rządu do grudnia i zwiększającą limit długu do lutego. Najprawdopodobniej przyczyną tego był brak możliwości znalezienia większości pośród Republikanów. Dlatego też ponownie do rozmów powracają szefowie Republikanów i Demokratów z Senatu.
Porozumienia nadal nie ma

Porozumienia nadal nie ma

2013-10-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańscy politycy nie spieszą się. Teraz w ofensywie są Demokraci, którzy odrzucili propozycję Republikanów i chcą bezwarunkowego przyjęcia budżetu i podniesienia limitu długu. Zapowiada to nerwowy początek tygodnia na rynkach.
Euforia rynków jest przedwczesna

Euforia rynków jest przedwczesna

2013-10-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Informacja, iż Republikanie proponują podniesienie limitu zadłużenia, tak aby zapewnić środki do 22 listopada (obecnie starczy ich do 17 października) wywołała euforię na rynkach akcji. Wall Street zaliczyła drugą najlepszą w tym roku sesję, po tym jak prezydent Obama pochwalił opozycję za zrobienie kroku na przód.
Minutes i szansa na porozumienie w USA

Minutes i szansa na porozumienie w USA

2013-10-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańskie media donoszą, że Republikanie są skłonni do niewielkiego podniesienia limitu długu, celem przedłużenia okresu, w którym będzie można negocjować trwałe porozumienie. Rynki zareagowały na to z lekkim optymizmem, albowiem prezydent Obama nie wykluczył, że zgodzi się na krótkotrwałe rozwiązania, ...