Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EBC ukradł show

EBC ukradł show

2013-11-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po nudnawym początku tygodnia, środa przyniosła na rynkach prawdziwe emocje. Miały ich dostarczyć wydarzenia zza oceanu, jednak prawdziwym hitem stała się plotka z EBC, która nie doczekała się dementi. Zmiany w polskim rządzie były wydarzeniem medialnym, ...
Rynek wyczekuje danych z USA

Rynek wyczekuje danych z USA

2013-11-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W listopadzie Europejski Bank Centralny obniżył stopy procentowe, zaskakując sporą grupę inwestorów, jednak w ostatnich dniach euro systematycznie zyskuje. Dlaczego tak się dzieje? Rynek obawia się, iż spadająca inflacja jest też udziałem amerykańskiej gospodarki i dlatego inwestorzy pozbywają się dolara.

Cięcie QE3 wywoła sporą korektę

Cięcie QE3 wywoła sporą korektę

2013-11-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatnie potężne wzrosty na giełdach w USA i Europie zaczynają coraz mocniej mieć podłoże spekulacyjne. Co prawda sezon wyników za III kwartał na Wall Street można uznać za udany, lecz ostatnie dobre dane z USA nieuchronnie zbliżają nas do cięcia QE3.
Chińska bańka coraz większa

Chińska bańka coraz większa

2013-11-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tydzień an rynkach zaczynamy w mieszanych nastrojach: euforia w Chinach, spadki w Japonii i stabilizacja na walutach. To jednak nie oddaje rosnących nierównowag i puchnących baniek: na rynku finansowym w USA oraz w gospodarce Chin.
Yellen nie widzi bańki

Yellen nie widzi bańki

2013-11-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Polskie dane makroekonomiczne były wczoraj w cieniu wystąpienia kobiety, która już teraz jest najpotężniejszą figurą na rynkach finansowych. Wystąpienie Janet Yellen nie przyniosło większych zaskoczeń, dzięki czemu w Nowym Jorku notowano kolejne rekordy. Dziś dane o aktywności i produkcji w USA.
Yellen i rekordy na Wall Street

Yellen i rekordy na Wall Street

2013-11-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykańskie rynki akcji nie znają słowa „stop”. Każdy powód jest w tym roku dobry do kolejnych wzrostów i ustanawiania kolejnych rekordów. Wczoraj pretekstem było zbliżające się przesłuchanie Janet Yellen w Senacie, które jest dziś wydarzeniem dnia. Wcześniej dane o PKB w Europie oraz w Polsce.
Wielka Brytania w centrum uwagi

Wielka Brytania w centrum uwagi

2013-11-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj na rynkach było relatywnie spokojnie, ale nie na parach z brytyjskim funtem. To właśnie GBP i dane z Wielkiej Brytanii przyciągnęły uwagę inwestorów. Inflacja niższa od oczekiwań Wczoraj poznaliśmy dane o inflacji z kilku gospodarek europejskich w tym z Wielkiej Brytanii.
Cięcie QE jednak w tym roku

Cięcie QE jednak w tym roku

2013-11-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł na rynkach ogromne zmiany. Nie tylko do akcji wkroczył EBC, ale także dużą niespodzianką okazały się świetne dane z USA. To pociągnęło za sobą silne osłabienie euro wobec dolara, tracił też złoty.
Stopy Mario Draghiego

Stopy Mario Draghiego

2013-11-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jedno kluczowe wydarzenie tego tygodnia już za nami, czyli decyzja EBC w sprawie stóp procentowych i konferencja Mario Draghiego. Drugie najważniejsze wydarzenie już dziś, czyli dane z amerykańskiego rynku pracy (NFP i stopa bezrobocia).
Co zrobi Draghi

Co zrobi Draghi

2013-11-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Zapowiada się niezwykle ciekawy dzień na rynkach finansowych, a to za sprawą Europejskiego Banku Centralnego, a następnie konferencji Mario Draghiego. Czy EBC obniży stopy? Czwartek to dzień z bankami centralnymi i to ich decyzje będą najważniejsze.
Gdzie jest efekt shutdown

Gdzie jest efekt shutdown

2013-11-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy próbują zajmować pozycje pod czwartkowe i piątkowe wydarzenia, jednak wczoraj poznaliśmy bardzo ciekawe dane z dwóch kluczowych gospodarek. Zarówno odczyty z USA, jak i Wielkiej Brytanii, okazały się znakomite.
Co zrobi EBC?

Co zrobi EBC?

2013-11-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ostatnie dni przyniosły wiele rozważań na temat ostatnich danych z gospodarki strefy euro, które lekko zwiększają nadzieję na kolejną obniżkę stóp przez Europejski Bank Centralny w tym roku. Jednakże naszym zdaniem wyższa stopa bezrobocia i niska inflacja nie gwarantują, że EBC już na najbliższym posiedzeniu (czwartek) zdecyduje się na obniżkę stóp.
Gorący tydzień na rynkach

Gorący tydzień na rynkach

2013-11-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bardzo dobre dane z USA i słabe ze strefy euro w ostatnich dniach doprowadziły do silnego spadku pary EURUSD. Ubiegły tydzień był najgorszy dla tej pary od lipca 2012 r. Na mocno wyprzedanym z dolara rynku ponownie pojawiły się obawy o ograniczenie przez FED QE3 jeszcze w grudniu oraz nadzieje na cięcie przez EBC stóp już w listopadzie bądź też grudniu.
Już dziś - wydarzenie tygodnia

Już dziś - wydarzenie tygodnia

2013-10-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy od początku tygodnia wyczekiwali środy, a dokładnie jeszcze czekają na godzinę 19:00 czasu polskiego. Wtedy też poznamy decyzję FOMC ws. stóp procentowych w USA. Czy komunikat zaskoczy?
Czekając na FOMC

Czekając na FOMC

2013-10-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowa sesja znów nie dostarczyła wielu emocji inwestorom. Nie dość, że kalendarium ekonomiczne było praktycznie puste, to jeszcze huragan zakłócił pracę traderów w Londynie. Dziś poznamy już kilka istotnych odczytów, przede wszystkim dane z USA.
W Azji hossy (już) nie ma

W Azji hossy (już) nie ma

2013-10-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Inwestorzy na wielu rynkach zagranicznych przyzwyczaili się już do niekończącej się hossy. Jest to prawdziwe szczególnie w odniesieniu do USA, ale ostatnio również rynki europejskie nie pozostają w tyle. Nie wszędzie jednak jest tak kolorowo i tym razem nie mamy na myśli Warszawy.
Dzień z PMI

Dzień z PMI

2013-10-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja zostanie zdominowana przez odczyty indeksów PMI dla najważniejszych gospodarek Strefy Euro. Już w nocy poznaliśmy taki sam odczyt dla Chin, dane wypadły pozytywnie. Dobre dane z Chin 50,9 pkt. – tyle wyniósł wstępny przemysłowy indeks PMI za październik.
Co dalej z QE

Co dalej z QE

2013-10-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynek w końcu napłynął długo wyczekiwany raport z amerykańskiego rynku pracy, którego publikacja opóźniła się ze względu na shutdown w USA. Gwałtowna wyprzedaż dolara, nowe szczyty na Wall Street...
Dzień z amerykańskim rynkiem pracy

Dzień z amerykańskim rynkiem pracy

2013-10-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś w USA opublikowane zostaną dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i stopie bezrobocia we wrześniu. Jest to absolutnie kluczowy raport w tym tygodniu oraz najprawdopodobniej najważniejsza figura tego miesiąca, szczególnie przed zbliżającym się posiedzeniem FED.
Rynek zbyt optymistyczny co do poczynań Fed

Rynek zbyt optymistyczny co do poczynań Fed

2013-10-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Z rynkami często tak już jest, że przechodzą ze skrajności w skrajność. Po czerwcowej konferencji szefa Fed inwestorzy zaczęli agresywnie dyskontować zacieśnianie polityki pieniężnej w USA a cięcia we wrześniu byli pewni. Teraz oczekiwania przesunęły się na drugi biegun, pierwszy ruch widziany jest dopiero w marcu.