Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niedźwiedzie zmuszone do odwrotu

Niedźwiedzie zmuszone do odwrotu

2012-12-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jakiekolwiek napływające na rynek doniesienia – a w pierwszej połowie tygodnia nie ma ich zbyt dużo, nie miały tu kompletnie żadnego znaczenia. To była próba sił. Próba, którą wygrali kupujący, zmuszając sprzedających do odwrotu, zarówno na EURUSD, jak i na europejskich rynkach akcji.
Ciekawy dzień dla funta

Ciekawy dzień dla funta

2012-12-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ostatni przedświąteczny tydzień amerykańscy inwestorzy rozpoczęli od zakupów. Oprócz prezentów pod choinkę, część z nich zdecydowała się nabyć akcje. Indeksy poszły w górę głównie ze względu na rosnące nadzieje związane z negocjacjami wokół przyszłorocznego budżetu USA oraz nadchodzącego klifu fiskalnego. Niestety tego optymizmu nie widać było w Europie.

Grudniowych przetasowań ciąg dalszy

Grudniowych przetasowań ciąg dalszy

2012-12-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tym razem notowania EURUSD zatrzymały się – sprzedający agresywnie bronią wrześniowych szczytów, co oznacza, iż w przypadku ich pokonania rynek może jeszcze w grudniu sięgnąć nawet 1,33. Rosły natomiast notowania na Wall Street. Trudno uznać, aby do zakupów inwestorów skłonił pierwszy grudniowy regionalny raport o aktywności. Dane były bowiem najsłabsze od września.
Chiny chcą postawić na jakość i efektywność

Chiny chcą postawić na jakość i efektywność

2012-12-17 Raport Home Broker
W przyszłym roku Chiny chcą postawić na większą „jakość i efektywność” wzrostu gospodarczego, co w wielu komentarzach jest odczytywane jako wyraz akceptacji dla niższego tempa rozwoju, z jakim mieliśmy do czynienia przez kończący się rok.
Brak już słów na niemoc europejskich polityków…

Brak już słów na niemoc europejskich polityków…

2012-12-17 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Zdarzenia z zeszłego tygodnia były swoistą skoncentrowaną pigułką zdarzeń gospodarczych z ostatnich kilkunastu miesięcy - poprawa koniunktury gospodarczej w Azji, zadrukowywanie pieniędzmi kryzysu w Stanach i całkowity brak decyzyjności po stronie europejskich polityków, ...
Abe wygrywa, UJ testuje opór

Abe wygrywa, UJ testuje opór

2012-12-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W Japonii nie było niespodzianki – opozycyjna LDP w przytłaczający sposób zwyciężyła w wyborach do izby niższej parlamentu, zdobywając 300 z 480 mandatów. Lider LDP zapowiedział walkę z deflacją, osłabienie jena oraz twardą postawę wobec kwestii terytorialnych. W przedświątecznym tygodniu czeka nas sporo danych makro, z USA, Niemiec i Polski.
Opozycja przejmie władzę w Tokio

Opozycja przejmie władzę w Tokio

2012-12-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj na rynku brakowało jednoznacznego kierunku. Dolar tracił do euro, ale znacząco zyskiwał do jena, co jednak głównie związane jest ze zbliżającymi się wyborami w Japonii. Notowania na Wall Street cofnęły się po pierwotnie pozytywnej reakcji na decyzję Fed. Dane o sprzedaży detalicznej w USA nie zaskoczyły, dziś dane o produkcji, zaś w Europie indeksy PMI.
Politycy europejscy znów zawiedli

Politycy europejscy znów zawiedli

2012-12-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W czwartek rynek zdominowały informacje z Europy. Rano usłyszeliśmy, że Unia zdecydowała się uruchomić do końca 2013 roku wspólny nadzór bankowy. Potwierdzono również, że do Aten trafi 49 mld EUR wsparcia, z czego większość tej kwoty przelana zostanie na dniach.
FED lekarstwem na całe zło, a już na pewno na bezrobocie

FED lekarstwem na całe zło, a już na pewno na bezrobocie

2012-12-13 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środowa sesja przebiegła w atmosferze oczekiwania. Inwestorzy zamarli przed wieczorną decyzją FED dotyczącą stóp procentowych w USA. Decyzja FEDu upubliczniana jest o 18.30, a konferencja prasowa zaczyna się dopiero o 20.15, więc podczas sesji europejskiej nie było chętnych do przyjmowania bardziej zdecydowanego kierunku inwestycyjnego.
Bez sterylizacji

Bez sterylizacji

2012-12-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po raz kolejny sprawdza się zasada, iż jeśli Fed za kadencji Bernanke ma wybrać pomiędzy mniejszą a większą ekspansją lub ekspansją a jej brakiem, wybiera rozwiązanie bardziej ekspansywne. Wszelka logika pojawiająca się w wypowiedziach członków FOMC, iż chodzi o zachowanie efektu, który dawała operacja Twist, przestała mieć znaczenie wobec faktu, ...
Niemiecki optymizm

Niemiecki optymizm

2012-12-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek na rynku był bardzo spokojny. Początkowo indeksy giełdowe poruszały się bez wyraźnego kierunku. Sukcesem zakończyła się aukcja 12 i 18 miesięcznych hiszpańskich papierów skarbowych, ściągając w dół rentowności obligacji. O 11.00 opublikowano niemiecki wskaźnik nastrojów inwestorów i przedsiębiorców ZEW na poziomie +6.9 pkt. (poprzedni miesiąc: -15.7, prognoza -12.00).
QE3+ już dziś

QE3+ już dziś

2012-12-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W ostatnim czasie na rynkach mówi się o tylu rzeczach, iż w zasadzie Fed zszedł na dalszy plan. Można mieć wręcz wrażenie, iż część mediów ekonomicznych zapomniała o dzisiejszym posiedzeniu. Tymczasem to już dziś FOMC zdecyduje o kolejnym rozszerzeniu programu skupu obligacji – pytanie tylko o ile?
Monti wstrząsnął rynkami

Monti wstrząsnął rynkami

2012-12-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W poniedziałek rynek zdominowały wydarzenia w Europie. Grecja przedłużyła o jeden dzień program skupu swoich obligacji. Jednak prawdziwym wstrząsem dla rynku była zapowiedź premiera Włoch, Mario Monti, który postanowił zrezygnować z pełnienia swojej funkcji zaraz po uchwaleniu europejskiego budżetu.
Wsparcie na EURUSD zatrzymało rynki

Wsparcie na EURUSD zatrzymało rynki

2012-12-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Informacje o zmianach we włoskiej polityce zostały przyjęte przez rynki względnie spokojnie. Po pierwszej negatywnej reakcji obserwowaliśmy odbicie, tak na rynku EURUSD, jak i na rynkach akcji. Inwestorzy wykorzystali wsparcia na EURUSD, tak więc do takiej reakcji należy podejść ostrożnie.
Berlusconi zapowiada powrót, Monti dymisję

Berlusconi zapowiada powrót, Monti dymisję

2012-12-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Druga połowa tygodnia przyniosła wyraźne osłabienie euro w po konferencji EBC i wobec zwrotu na rynku hiszpańskich obligacji. Sprzedający euro dostali wsparcie z kolejnej, nieco nieoczekiwanej strony. Okazuje się, iż na włoskiej scenie politycznej robi się nerwowo wcześniej niż zakładano.
Teraz FED zajmie się klifem…

Teraz FED zajmie się klifem…

2012-12-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy napawały optymizmem co do perspektyw gospodarki USA. Liczba pozarolniczych etatów wzrosła o 146.000 w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 93.000. Stopa bezrobocia spadła do poziomu 7.7%.
Rynkowi optymiści są coraz słabsi

Rynkowi optymiści są coraz słabsi

2012-12-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Stopy procentowe w strefie euro oraz w Wielkiej Brytanii pozostały bez zmian. Jednak komentarz Mario Draghiego, iż wciąż przewiduje w Europie niską aktywność gospodarczą, ostudziła dotychczasowy euro-optymizm inwestorów. W rezultacie EURUSD zakończył kilkudniowy rajd w górę i spadł poniżej 1.30, kończąc dzień na poziomie 1.2960.
Czy dane z rynku pracy pogrążą euro

Czy dane z rynku pracy pogrążą euro

2012-12-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza konferencja po posiedzeniu EBC przyniosła to, na co czekało wielu inwestorów – zmianę kierunku na parze EURUSD, którą wcześniej zwiastował już obraz techniczny. Przy czym konferencja była tu raczej pretekstem niż powodem zmiany. Jeśli ma to być początek nowego trendu to dzisiejsze figury z USA są doskonałą okazją do potwierdzenia aspiracji sprzedających.
Optymizm coraz bardziej umiarkowany

Optymizm coraz bardziej umiarkowany

2012-12-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień ponownie napawał umiarkowanym optymizmem. Pozytywne odczyty ISM oraz delikatne wzrosty na europejskich giełdach nie wskazują aby rynki zbliżały się do jakiegoś istotnego punktu. Cały dzień bez specjalnych emocji. DAX wzrósł o 0.26%, FTSE100 o +0.39%, a CAC40 o +0.28%.
RPP obniżyła, ECB poczeka

RPP obniżyła, ECB poczeka

2012-12-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Do tej pory wszystko wydaje się iść zgodnie z planem. Trzy posiedzenia banków centralnych nie przyniosły zaskoczeń – Bank Australii i polska RPP obniżyły stopy o 25 bp, Bank Kanady ich nie zmienił. Dziś decyzje podejmować będą EBC i Bank Anglii. Dla notowań euro nie mniej ważne jest to, co dzieje się na rynku długu, gdzie nasze przypuszczenia okazały się prawdziwe. W cieniu dane z USA i Niemiec.