Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynkowi optymiści są coraz słabsi

Rynkowi optymiści są coraz słabsi

2012-12-07 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Stopy procentowe w strefie euro oraz w Wielkiej Brytanii pozostały bez zmian. Jednak komentarz Mario Draghiego, iż wciąż przewiduje w Europie niską aktywność gospodarczą, ostudziła dotychczasowy euro-optymizm inwestorów. W rezultacie EURUSD zakończył kilkudniowy rajd w górę i spadł poniżej 1.30, kończąc dzień na poziomie 1.2960.
Czy dane z rynku pracy pogrążą euro

Czy dane z rynku pracy pogrążą euro

2012-12-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza konferencja po posiedzeniu EBC przyniosła to, na co czekało wielu inwestorów – zmianę kierunku na parze EURUSD, którą wcześniej zwiastował już obraz techniczny. Przy czym konferencja była tu raczej pretekstem niż powodem zmiany. Jeśli ma to być początek nowego trendu to dzisiejsze figury z USA są doskonałą okazją do potwierdzenia aspiracji sprzedających.

Optymizm coraz bardziej umiarkowany

Optymizm coraz bardziej umiarkowany

2012-12-06 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień ponownie napawał umiarkowanym optymizmem. Pozytywne odczyty ISM oraz delikatne wzrosty na europejskich giełdach nie wskazują aby rynki zbliżały się do jakiegoś istotnego punktu. Cały dzień bez specjalnych emocji. DAX wzrósł o 0.26%, FTSE100 o +0.39%, a CAC40 o +0.28%.
RPP obniżyła, ECB poczeka

RPP obniżyła, ECB poczeka

2012-12-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Do tej pory wszystko wydaje się iść zgodnie z planem. Trzy posiedzenia banków centralnych nie przyniosły zaskoczeń – Bank Australii i polska RPP obniżyły stopy o 25 bp, Bank Kanady ich nie zmienił. Dziś decyzje podejmować będą EBC i Bank Anglii. Dla notowań euro nie mniej ważne jest to, co dzieje się na rynku długu, gdzie nasze przypuszczenia okazały się prawdziwe. W cieniu dane z USA i Niemiec.
RPP ma ograniczone możliwości cięcia stóp

RPP ma ograniczone możliwości cięcia stóp

2012-12-05 Raport Home Broker
Przed dzisiejszym posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej jedno jest pewne - stopy procentowe kolejny raz pójdą w dół. Powszechne jest oczekiwanie na obniżkę o 0,25 pkt proc., do 4,25%, ale po publikacji słabego wzrostu PKB w III kwartale zaczęły pojawiać się głosy, że możemy mieć głębsze poluzowanie polityki monetarnej.
Gdzie się podziała awersja do ryzyka?

Gdzie się podziała awersja do ryzyka?

2012-12-05 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek był kolejnym dniem wykupu własnego długu przez Grecję. Dodatkowo wieczorem holenderski parlament potwierdził zgodę na uruchomienie kolejnego etapu pomocy dla Aten. Ten europejski optymizm zupełnie odciągnął uwagę od rosnącego ryzyka pojawienia się klifu fiskalnego w USA.
Kto kupuje hiszpański dług?

Kto kupuje hiszpański dług?

2012-12-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pomimo pewnego niezdecydowania na Wall Street Europa nadal jest w świetnych nastrojach. Od połowy listopada drożeją zarówno europejskie akcje, jak i euro. Powody do takiego optymizmu są nie do końca jasne. Jeszcze mniej jasna jest szybko spadająca rentowność hiszpańskiego długu.
Byki zapomniały chwilowo o klifie

Byki zapomniały chwilowo o klifie

2012-12-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Grudzień rozpoczął się dla inwestorów dosyć optymistycznie. Grecja rozpoczęła, zgodnie z zeszłotygodniowymi porozumieniami, wykup obligacji. Mimo wątpliwości ze strony części inwestorów, działania te znacznie oddalają ryzyko „grexitu” i pozwalają wyjść bykom z dotychczasowych kryjówek.
Słabe dane z USA i klif fiskalny popsuły nastroje

Słabe dane z USA i klif fiskalny popsuły nastroje

2012-12-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj od samego rana wszystko układało się po myśli posiadaczy bardziej ryzykownych aktywów w portfelu. Opublikowane w sobotę i w nocy z niedzieli na poniedziałek dane z Chin potwierdziły tezę, że tamtejsza gospodarka odbija w IV kwartale, co może pociągnąć w górę wzrost gospodarczy na świecie. Pozytywne wieści napłynęły też z Grecji i Hiszpanii.
Rynek pracy, banki centralne i… Grecja

Rynek pracy, banki centralne i… Grecja

2012-12-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy tydzień grudnia na rynkach będzie bardzo emocjonujący. Czeka nas kilka posiedzeń banków centralnych i w większości przypadków decyzje wcale nie będą formalnością. W USA poznamy szereg danych włączając w to kluczowy raport z rynku pracy.
Downgrade europejskiego programu stabilizacyjnego

Downgrade europejskiego programu stabilizacyjnego

2012-12-03 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W piątek zakończył się nerwowy i zmienny listopad. Atmosfera była dosyć pozytywna, chociaż giełdy zakończyły notowania bez obrania konkretnego kierunku. DAX wzrósł o 0.06%, FTSE100 spadł o -0.06%, a CAC40 o -0.33%.
Utrzymanie dobrych nastrojów i kontynuacja wzrostów

Utrzymanie dobrych nastrojów i kontynuacja wzrostów

2012-11-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajszy handel na globalnych rynakch kapitałowych był kontynuacją wzrostów rozpoczętych w środę na Wall Street. Tym razem znacznie lepiej radziły sobie parkiety giełdowe na starym kontynencie (DAX +0.78%, CAC40 +1.53%, FTSE +1.14%) niż w Nowym Jorku (S&P500 +0.43%, DJIA +0.54%, NASDAQ +0.68%), ...
Fed i klif fiskalny na pierwszym planie

Fed i klif fiskalny na pierwszym planie

2012-11-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Już wkrótce nastąpią dwa wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla rynku - posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) 11 grudnia 2012 r. oraz tzw. klif fiskalny.
Zmiana nastrojów o 180 stopni

Zmiana nastrojów o 180 stopni

2012-11-29 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Tak jak wtorkowe notowania przebiegały w cieniu negatywnych doniesień na temat negocjacji klifu fiskalnego, tak w dniu wczorajszym sytuacja diametralnie się zmieniła. Obserwowaliśmy wzrosty na rynkach akcji i umocnienie walut uważanych za ryzykowne w obliczu wypowiedzi Prezydenta Obamy i republikańskiego przewodniczącego Izby Reprezentantów, ...
Wall Street najwyżej od trzech tygodni

Wall Street najwyżej od trzech tygodni

2012-11-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja na Wall Street dała bardzo czytelny komunikat – rynek uważa korektę za zakończoną i chce zakończyć rok w dobrych nastrojach. Pomimo słabszych danych o sprzedaży domów, to właśnie po 16 zaczął się rajd kupujących, który nie tylko wymazał przecenę z sesji europejskiej, ale pchnął indeksy do poziomów najwyższych od kilku tygodni. Powodów do euforii jednak nie ma.
Wracają obawy o fiscal cliff

Wracają obawy o fiscal cliff

2012-11-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Porozumienie Eurogrupy i Międzynarodowego Funduszu Walutowego ws. Grecji, konsekwencją którego będzie odmrożenie 43,7 mld EUR pomocy dla Grecji (większość zostanie wypłacona w grudniu, reszta w I kwartale 2013) nie zdołało wesprzeć nastrojów na rynkach finansowych.
Euforii nie było…

Euforii nie było…

2012-11-28 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wspomniane we wczorajszym artykule, osiągnięte w wielkich bólach porozumienie w sprawie pomocy dla Grecji wbrew oczekiwaniom nie przyniosło na rynek fali zakupów. Notowania EURUSD po porannym wystrzale do maksimum na poziomie 1.3008 rozpoczęły stopniowe osuwanie na południe w okolice 1.2920 i tu właśnie zaczynamy dzisiejszą sesję europejską.
„Nowy Dzień” dla Grecji…

„Nowy Dzień” dla Grecji…

2012-11-27 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W poniedziałek rynek oczekiwał jakichkolwiek konkretów dotyczących spotkania Eurogrupy w Brukseli w sprawie kolejnej transzy dla Aten. W spotkaniu brali udział zarówno ministrowie finansów strefy euro, jak i szefowa MFW Christine Lagarde oraz szef EBC Mario Draghi. Do późnej nocy na rynek nie spływały żadne informacje mimo, że "Grecja zrobiła, co do niej należało”.
Mocno naciągany sukces

Mocno naciągany sukces

2012-11-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsze spotkanie euro grupy zakończyło się sukcesem – tak przynajmniej brzmi oficjalna wersja. Premier Grecji tuż po północy ogłaszał ten sukces w telewizji. W praktyce jednak przyjęte rozwiązania nie są ani sukcesem Grecji, ani Europy, ani MFW. Dziś czekamy na publikację indeksu Conference Board w USA, poznamy także dane o zamówieniach na dobra trwałe.
Czekamy na decyzję ws. Grecji

Czekamy na decyzję ws. Grecji

2012-11-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To już trzecia próba i tym razem musi się udać – ministrowie finansów strefy euro muszą porozumieć się między sobą jak i z MFW co do tego, jak utrzymać Grecję w stanie wypłacalności. To główne wydarzenie początku tygodnia, choć zapewne zanim poznamy decyzję czeka nas powrót Amerykanów ...