Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wybory, wyniki i dane

Wybory, wyniki i dane

2012-10-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W trzecim kwartale wzrost w chińskiej gospodarce spowolnił do 7,4%. Na rynku jednak panuje przekonanie, iż najgorsze jest już za nami i wzrost zacznie przyspieszać. Najgorsze wydaje się też być za amerykańskim rynkiem nieruchomości, który zaczął wyraźnie przyspieszać. Wyniki amerykańskich spółek są mieszane, ale wobec lepszych danych makro to zbyt mało by popsuć rynkowe nastroje.
Kolejny dzień szczytu europejskiego, czyli jednak bez przełomu

Kolejny dzień szczytu europejskiego, czyli jednak bez przełomu

2012-10-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pierwszy dzień szczytu europejskiego w Brukseli, słabe dane z amerykańskiego rynku pracy i mocne wskaźniki aktywności gospodarczej Philadelphia Index, to główne czynniki wpływające na wczorajsze notowania. Europejskie rynki zakończyły dzień na wzrostach, jednak sesja za oceanem przyniosła już trochę rozczarowania.

Google zniesmaczył inwestorów

Google zniesmaczył inwestorów

2012-10-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejne dane ze Stanów Zjednoczonych pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Po pierwszym dniu szczytu UE Grecja wydaje się być coraz bliżej otrzymania pomocy. Jednak nastroje psują spółki technologiczne. Raport Google okazał się rozczarowaniem zarówno pod względem wyników, jak i sposobu ujawnienia. Dziś w USA dane o sprzedaży domów.
Kolejny szczyt europejski, przełom czy powtórka z rozrywki?

Kolejny szczyt europejski, przełom czy powtórka z rozrywki?

2012-10-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Według Financial Times Grecja jest bardzo blisko osiągnięcia ostatecznego porozumienia z międzynarodowymi pożyczkodawcami. Konsensus obejmuje całe 13.8 mld euro cięć wydatków, połączonych z podwyżką podatków.
Chińskie nadzieje

Chińskie nadzieje

2012-10-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W trzecim kwartale wzrost w chińskiej gospodarce spowolnił do 7,4%. Na rynku jednak panuje przekonanie, iż najgorsze jest już za nami i wzrost zacznie przyspieszać. Najgorsze wydaje się też być za amerykańskim rynkiem nieruchomości, który zaczął wyraźnie przyspieszać.
Wtorkowy RISK ON

Wtorkowy RISK ON

2012-10-17 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorek był niezwykle korzystnym dniem dla rynkowych byków. Zieleń zapanowała na parkietach w Europie i Stanach. DAX zakończył notowania na +1.58%, CAC40 na +2.36%, a FTSE100 na +1.12%. Inwestorzy w Stanach byli równie optymistyczni: DOW zakończył dzień na + 0.95%, a S&P na +1.03%.
Pomoc coraz bliżej

Pomoc coraz bliżej

2012-10-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W bieżącym tygodniu inwestorzy zasypywani są licznymi raportami makroekonomicznymi i ze strony spółek. Okazuje się jednak, iż ponownie to kwestie europejskie wychodzą na pierwszy plan. Rynek na tę chwilę przestał przejmować się długoterminowymi problemami Europy – liczy się tylko to, kiedy Hiszpanie dostaną pomoc, co powinno uruchomić interwencje ze strony EBC.
Po byczym poniedziałku zaczynamy makro wtorek

Po byczym poniedziałku zaczynamy makro wtorek

2012-10-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Pierwsza sesja tygodnia okazała się znacznie ciekawsza niż mogłaby przewidywać większość analityków. Europejskie indeksy zdołały częściowo odrobić straty z piątku a notowania wspólnej waluty ponownie pokazały siłę. Kurs EURUSD od samego rana obrał kierunek na północ, by w trakcie kilku godzin z poziomów bliskich 1.2900 osiągnąć dzienne maksimum na 1.29775.
Problem z dobrymi danymi z USA

Problem z dobrymi danymi z USA

2012-10-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wzorem ubiegłego roku jesień przynosi pozytywne niespodzianki z amerykańskiej gospodarki. W 2011 roku odporność USA na globalne spowolnienie przyczyniła się do sporego odbicia notowań na Wall Street. Problem z tą analogią jest taki, że wtedy poziom wyjściowy notowań indeksów był całkiem inny.
Cięcia wydatków są według IMF szkodliwe i autodestrukcyjne

Cięcia wydatków są według IMF szkodliwe i autodestrukcyjne

2012-10-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Piątkowe notowanie były kolejnym dniem odreagowania po wzrostach z wtorku i środy. Na parkietach panował kolor czerwony: DAX zakończył notowania na -0.68%, CAC40 na -072%, a FTSE100 na -0.62%. Inwestorzy w Stanach byli mniej pesymistyczni: DOW zakończył dzień na + 0.02%, a S&P na -0.30%.
Lepsze dane nie wystarczyły

Lepsze dane nie wystarczyły

2012-10-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych. Stało się tak mimo iż kolejne dane z amerykańskiej gospodarki pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Pozytywnym zaskoczeniem okazały się także dane z Chin. To jednak wyniki amerykańskich spółek mogą przesądzić o dalszym rozwoju sytuacji na rynkach finansowych.
Zaskórniaki premiera Tuska

Zaskórniaki premiera Tuska

2012-10-12 Komentarz X-Trade Brokers
Drugie expose premiera Donalda Tuska nie miało przełomowego charakteru. Padło jednak kilka sensownych propozycji sugerujących, iż czeka nas kontynuacja reform malutkimi krokami. Tym samym wystąpienie to nie będzie impulsem dla zmiany obecnej sytuacji rynkowej.
Czwartkowe odreagowanie i kolejne słowne interwencje EBC

Czwartkowe odreagowanie i kolejne słowne interwencje EBC

2012-10-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Po fatalnym dla inwestorów wtorku i środzie nadszedł czas odreagowania. Indeksy w Europie zazieleniły się. DAX zakończył notowania na +1.06%, CAC40 na +1.42%, IBEX35 na +0.87%, a FTSE100 na +0.92%. Inwestorzy w Stanach byli mniej optymistyczni i S&P zakończył na +.013%, a DOW na -0.04%.
Zagadkowe dane z USA

Zagadkowe dane z USA

2012-10-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po słabej pierwszej połowie tygodnia, wczoraj obserwowaliśmy próby odrabiania strat. Pomógł w tym wydatnie tygodniowy raport z amerykańskiego rynku pracy. Sytuacja jest jednak nadal daleka od rozstrzygnięcia, być może o kierunku zdecyduje rozpoczynający się dziś na dobre sezon wyników.
Polskie aktywa trzymają się bardzo dobrze

Polskie aktywa trzymają się bardzo dobrze

2012-10-11 Raport Home Broker
Coraz więcej rynków akcji na świecie wysyła średnioterminowe sygnały sprzedaży, przełamując linie kilkumiesięcznych trendów zwyżkowych, a wiele w tym tygodniu dotarło do kluczowych wsparć, których przełamanie będzie miało niepomyślne reperkusje na przyszłość.
Brak publikacji makro pogłębił spadki – dziś będzie ciekawiej

Brak publikacji makro pogłębił spadki – dziś będzie ciekawiej

2012-10-11 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środa była kolejnym dniem bez ważniejszych publikacji ekonomicznych. Media śledziły poczynania MFW, publikującego kolejne negatywne informacje, tym razem podsumowujące działanie europejskich banków. W Paryżu odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie Rajoy-Hollande, które praktycznie nie wniosło nic nowego.
S&P tnie rating Hiszpanii

S&P tnie rating Hiszpanii

2012-10-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jak się okazuje nie jesteśmy jedynymi, którzy nie są przekonani do sukcesu reform zapowiedzianych przez premiera Hiszpanii. Wczoraj wyraz swoim obawom dała agencja S&P obniżając ocenę wiarygodności tego kraju z BBB+ do BBB- i pomagając niedźwiedziom, które powoli przejmują kontrolę nad rynkiem.
Błąd na ekranach Bloomberga powodem przeceny na EURUSD…

Błąd na ekranach Bloomberga powodem przeceny na EURUSD…

2012-10-10 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Mimo braku istotnych publikacji danych makroekonomicznych byliśmy w dniu wczorajszym świadkami bardzo ciekawej sesji praktycznie na wszystkich klasach aktywów. W cieniu wizytującej Ateny w asyście 7 tys. ochroniarzy kanclerz Merkel oraz ponownie przemawiającego prezesa EBC notowania EURUSD oraz praktycznie wszystkich istotnych europejskich indeksów ruszyły mocno na południe.
MFW wystraszył rynki

MFW wystraszył rynki

2012-10-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
We wtorek nastroje na rynkach wyraźnie się pogorszyły. Dominował temat prognoz MFW. Choć były znane już wcześniej, do inwestorów powoli może docierać świadomość, iż gospodarka nie nadąża za wycenami na rynkach akcji. Sezon wyników w USA otworzyła Alcoa. Spółka poinformowała o stracie, ale działalność operacyjna wyglądała lepiej niż oczekiwał rynek.
Angela Merkel zwiedza Akropol, Grecy szykują gorące przyjęcie…

Angela Merkel zwiedza Akropol, Grecy szykują gorące przyjęcie…

2012-10-09 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Fala poniedziałkowej wyprzedaży akcji trwała od samego rana. Giełdy azjatyckie rozpoczęły tydzień czerwienią indeksów: HANG SENG spadł o 0.89%, STI i JSX o 1.00%. Brak istotnych publikacji makro nie pomógł Europie, gdzie inwestorzy pogłębili jedynie spadki. W rezultacie DAX zakończył notowania na -1.44%, CAC40 na -1.46%, IBEX35 na -0.80%, a FTSE100 na -0.50%.