Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
W finale tygodnia eurodolar zbliża się do ostatniego oporu
2016-07-29 Raport tygodniowy FMCMGłówna para i nie tylko: Co poznaliśmy w tym tygodniu? Przypomnijmy ważniejsze odczyty makroekonomiczne. Oto w poniedziałek pojawił się indeks instytutu Ifo, opisujący kondycję gospodarki niemieckiej na podstawie opinii analityków i managerow. Wynik to 108,3 pkt – podczas gdy prognozowano ruch ze 108,7 pkt do 107,5 pkt. Faktyczny rezultat był zatem optymistyczny.
Złoty najmocniejszy do dolara od 24 czerwca
2016-07-29 Rynki po południuPodczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane dotyczące PKB USA za drugi kwartał. Dane rozczarowujące, co ma wpływ na dolara amerykańskiego oraz na wizję podwyżek stóp procentowych za oceanem. W drugim kwartale tego roku gospodarka Stanów Zjednoczonych rozwijała się zaledwie w tempie 1,2 proc. przy konsensusie rynkowym równym 2,5 proc. Co więcej zrewidowano poprzedni odczyt z poziomu 1,1 proc. do 0,8 proc.
Poranek po decyzji Bank of Japan
2016-07-29 Komentarz ekonomiczny Patron FXNa europejskich parkietach podczas czwartkowych notowań przeważały słabsze nastroje. Większość rynków bazowych na Starym Kontynencie traciła na wartości. W rozruszaniu handlu nie pomogła środowa decyzja FOMC o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie.
Dwa miesiące jak wieczność
2016-07-29 Komentarz poranny TMS BrokersParadoks decyzji Banku Japonii polega na tym, że zgodne z przewidywaniami postanowienia nie były tym, na co rynek liczył. Jen zyskuje na „odwijaniu” krótkich pozycji, ale oczekiwania na pakiet fiskalny i potencjalne luzowanie monetarne we wrześniu pozwalają opanować sytuację. Nim dobrniemy do końca miesiąca, czeka nas wysyp ważnych danych makro.
Bank Japonii umiarkowanie luzuje politykę monetarną
2016-07-29 Rynki o porankuBank Japonii zdecydował dziś nad ranem polskiego czasu, iż pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie, a jedynie zwiększy skalę skupu ETFów. Bank Japonii zdecydował o powiększeniu skupu o 2,7 bln jenów rocznie (26 mld dolarów) z 3,3 bln do 6 bln obecnie, co ucieszyło inwestorów giełdowych, a zasmuciło walutowych liczących na większe działanie ze strony Banku.
Wyraźny wzrost cen gazu ziemnego w USA
2016-07-29 Komentarz surowcowy DM BOŚNiemalże przez cały bieżący miesiąc notowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych pozostawały pod presją sprzedających. Cena tego surowca spadała przede wszystkim ze względu na pogarszające się fundamenty tego rynku – zapasy gazu ziemnego pozostawały na wysokim poziomie, ...
PLN bez większych zmian, banki centralne zawiodły oczekiwania
2016-07-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynkach finansowych przynosi kontynuację stabilizacji kursu PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3618 PLN za euro, 3,9300 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0129 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1832 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,913% w przypadku obligacji 10-letnich.
Poranek z Bankiem Japonii, a co dalej?
2016-07-29 Raport poranny FMCMJakie decyzje? Bank Japonii ogłosił w swoim komunikacie, że istnieją takie problemy o charakterze globalnym jak np. planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE, spowolnienie na rynkach wschodzących czy ogólna niepewność i zmienność na rynkach finansowych.
Wzrost notowań złota po komunikacie FOMC
2016-07-28 Komentarz surowcowy DM BOŚSesje na rynku złota w poniedziałek i wtorek były spokojne, ponieważ inwestorzy wyczekiwali najważniejszego wydarzenia bieżącego tygodnia – decyzji Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), dotyczącej stóp procentowych w USA.
Nadchodzą lepsze czasy dla frankowiczów?
2016-07-28 Rynki o porankuPoprawa globalnego sentymentu inwestycyjnego, wzrosty na rynkach akcji, większe zaangażowanie w bardziej ryzykowne inwestycje, zmniejszenie awersji do ryzyka, te wszystkie czynniki powodują, że inwestorzy zaprzestali kupna franka szwajcarskiego na szerokim rynku i jest on wyprzedawany.
FOMC bardziej przyjazny dla ryzyka niż USD
2016-07-28 Komentarz poranny TMS BrokersKomunikat FOMC okazał się bardziej przyjazny ryzyku niż USD, gdyż poprawa postrzegania gospodarki USA przez bank centralny nie została przekuta we wzmocnienie oczekiwań na rychłe podwyżki stóp procentowych. Rynek teraz przeskakuje z Waszyngtonu do Tokio i przeczuwa podobne rozczarowanie, przynosząc kolejny silny zwrot na USD/JPY.
FED nie wstrząsnął rynkami, PLN konsoliduje
2016-07-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, czwartkowy handel na rynku walutowym nie przynosi znaczącym zmian na wycenie PLN wobec zagranicznych dewiz. Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,3680 PLN za euro, 3,9504 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0017 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2028 PLN w relacji do funta szterlinga.
George znów na własnym torze
2016-07-28 Raport poranny FMCMTen jeden głos padł wczoraj za podwyżką stóp – i była to Esther George, która do tego jastrzębiego nastawienia wróciła po przerwie wywołanej mizernymi danymi z rynku pracy, które pojawiły się u progu czerwca i w czerwcu były analizowane, a dotyczyły maja.
Rynek czeka na FOMC i BoJ
2016-07-27 Komentarz ekonomiczny Patron FXEuropejskie giełdy rozpoczęły wtorek od spadków. Wskazuje to, że wśród inwestorów nadal panują mieszane uczucia. W głównej mierze byli skoncentrowani na wynikach spółek i czekają na środową decyzję Fed, a także czwartkową Banku Japonii.
Wartość jena w dół po zapowiedzi pakietu stymulacyjnego
2016-07-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPodczas środowej sesji oczy inwestorów na rynkach walutowych zwróciły się przede wszystkim w stronę Japonii. Jak przekazują tamtejsze media, premier tego kraju, Shinzo Abe, zapowiedział pakiet stymulujący gospodarkę o wartości ponad 28 bilionów jenów, czyli ok. 265 mld USD.
Decyzja Rezerwy Federalnej już dziś
2016-07-27 Rynki o porankuDziś przed nami kolejna decyzja Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), czyli organu decydującego o stopach procentowych Banku Rezerwy Federalnej USA. Spotkanie i dyskusja członków Komitetu trwa od wczoraj, a jego rezultat poznamy w dziś o godzinie 20:00.
Cena złota stabilna w oczekiwaniu na Fed
2016-07-27 Komentarz surowcowy DM BOŚBieżący tydzień na rynku złota na razie nie przynosi istotnych zmian cen żółtego kruszcu. Notowania złota oscylują od poniedziałku w okolicach 1310-1325 USD za uncję. Jest to więc wyraźnie niżej niż poziomy sprzed trzech tygodni (ok. 1360-1370 USD za uncję), jednak wciąż powyżej istotnej psychologicznej bariery na poziomie 1300 USD za uncję.
PLN czeka na FED
2016-07-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie polskiego złotego wobec zagranicznych dewiz. PLN kwotowany jest na rynku następująco: 4,3607 PLN za euro, 3,9646 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9960 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2051 PLN w relacji do funta szterlinga.
Istotna środa
2016-07-27 Raport poranny FMCMJaka sytuacja? Na eurodolarze mamy dziś rano kurs w okolicach 1,0985-90. Wynika z tego, że wczorajszy ruch w górę, ku 1,1025, nie zaowocował jeszcze większym umocnieniem euro, tylko został skorygowany. Teraz rynek czeka przede wszystkim na godzinę 20:00, kiedy to swoją decyzję w sprawie stóp ogłosi Rezerwa Federalna, a właściwie komitet FOMC.
Fundusze na rynku ropy naftowej nastawione na spadki
2016-07-26 Komentarz surowcowy DM BOŚNotowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od wyraźnego spadku. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła wczoraj do okolic 43 USD za baryłkę, a dzisiaj rano także ten poziom został naruszony przez sprzedających.