Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek przestaje obawiać się „Brexitu”

Rynek przestaje obawiać się „Brexitu”

2016-05-24 Rynki po południu
Do referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię pozostało już mniej niż miesiąc czasu i wygląda na to, że każdy kolejny dzień oddala perspektywę „Brexitu”. Zacznijmy od ostatnich wydarzeń na brytyjskim rynku obligacji korporacyjnych. Inwestorzy wydają się być coraz bardziej pewni tego, że Wielkiej Brytanii uda się pozostać w Unii Europejskiej, ...
Dolar – korekta bliżej, niż dalej?

Dolar – korekta bliżej, niż dalej?

2016-05-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,5468 wobec 6,5455 wczoraj. Agencja Xinhua podała, że zdaniem władz problem nadmiernego zlewarowania sektora nieruchomości nie powinien być rozwiązany poprzez wdrożenie kolejnego programu stymulacyjnego.

Mało ciekawa sesja i nowe problemy w tle

Mało ciekawa sesja i nowe problemy w tle

2016-05-24 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Czerwień zdominowała w poniedziałek europejskie parkiety. Prawdopodobną przyczyną dla takiego zachowania rynków może być, oczywiście poza rosnącymi obawami podwyżki stóp procentowych w USA (przez co kapitał zaczyna wracać na rynek Stanów Zjednoczonych), słabnąca gospodarka Japonii.
Nadwyżka na globalnym rynku miedzi.

Nadwyżka na globalnym rynku miedzi.

2016-05-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania miedzi znajdują się pod wyraźną presją spadkową od początku maja. Cenie tego surowca w Stanach Zjednoczonych nie udało się wtedy pokonać ważnego technicznego oporu w okolicach 2,30 USD za funt, co poskutkowało utworzeniem się formacji podwójnego szczytu i późniejszym dynamicznym spadkiem cen miedzi.
Spadek cen surowców pogrążył banki?

Spadek cen surowców pogrążył banki?

2016-05-24 Rynki o poranku
Spadek cen ropy naftowej, który w okresie ostatnich dwóch lat sięgnął 54 proc., był dużym ciosem dla firm z sektora energetycznego i w konsekwencji także dla banków, które tymże firmom udzielały pożyczek. Dla banków posiadających ekspozycję na firmy z sektora surowcowego był to najgorszy pierwszy kwartał od ponad dekady.
Szok mija, dolar nie traci mocy

Szok mija, dolar nie traci mocy

2016-05-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Inwestorzy zmuszeni w ubiegłym tygodniu do przypisania większego prawdopodobieństwa szybkim podwyżkom stóp przez Fed nadal wykazują wyraźną wstrzemięźliwość w zwiększaniu ekspozycji na ryzykowne aktywa i waluty.
Blisko porozumienia z KE. Czy to wesprze złotego?

Blisko porozumienia z KE. Czy to wesprze złotego?

2016-05-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Zbiór czynników o charakterze zewnętrznym i długofalowym (przyszłość polityki pieniężnej w USA) oraz wewnętrznym i krótkoterminowym (spór na linii Polska-Unia) oddziałujących w tym samym kierunku, powoduje silną wyprzedaż złotego.
PLN pod presją w oczekiwaniu na opinię KE

PLN pod presją w oczekiwaniu na opinię KE

2016-05-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji wyceny PLN po wczorajszej zniżce. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4360 PLN za euro, 3,9620 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9926 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7330 PLN względem funta szterlinga.
Dolar i euro – zmagania przy dwunastce

Dolar i euro – zmagania przy dwunastce

2016-05-24 Raport poranny FMCM
Rzut oka na główną parę: Od 3 maja eurodolar idzie na południe. Po przetestowaniu linii 1,16 wykres wyruszył w stronę 1,12, która to granica w ciągu ostatnich kilku dni była mocno naruszana. Z drugiej strony, nie zeszliśmy jeszcze poniżej 1,1180. Widać zatem, że euro chwilami próbuje się bronić.
Mocny dolar, słaby złoty

Mocny dolar, słaby złoty

2016-05-23 Raport poranny FMCM
Obraz na eurodolarze Przypomnijmy, że 19 maja spadki eurodolara wyhamowały w okolicach 1,1180. Ba, dziś rano to euro zyskiwało kosztem waluty amerykańskiej i przez moment dochodziliśmy nawet do 1,1240. Ten stan rzeczy mieścił się jednak w naszych przewidywaniach, bazujących na tym, że od 3 maja mamy tendencję spadkową na wykresie dziennym.
Niewiele zmian po szczycie G-7

Niewiele zmian po szczycie G-7

2016-05-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,5455 wobec 6,5510 w piątek.
Japonia/G7: Ministrowie finansów państw grupy G-7 zgodzili się, co do tego, że wzrost gospodarczy pozostaje słaby, a także rośnie presja na system finansowy za sprawą ujemnych stóp procentowych.
Iran bez planów zamrażania produkcji ropy naftowej

Iran bez planów zamrażania produkcji ropy naftowej

2016-05-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej mocno zakończyły miniony tydzień, przekraczając w trakcie piątkowej sesji poziom 49 USD za baryłkę (w przypadku zarówno europejskiej ropy Brent, jak i amerykańskiej ropy WTI).
Wolniej, ale wciąż na kursie

Wolniej, ale wciąż na kursie

2016-05-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański ma za sobą mocny tydzień i trend powinie zostać podtrzymany, nawet jeśli tempo będzie wolniejsze. Komentarze z Fed pozostają jastrzębie, choć rynki zdaja się w padać w kolistą zależność, na ile USD może się umocnić, by nie doprowadzić do warunków, które odstraszą Fed od podwyżki.
Złoty znów w odwrocie

Złoty znów w odwrocie

2016-05-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Uznana za pozytywną decyzja Moody’s na krótko wsparła złotego. W ubiegłym tygodniu był ponownie jedną z najsłabszych walut emerging markets. W piątek niebezpiecznie tracił, choć te odrabiały straty, a nastroje na rynkach się poprawiły. Dla poważniejszego umocnienia konieczne pozytywne sygnały ze strony czynników wewnętrznych.
Skrócony tydzień handlu może przynieść stabilizację PLN

Skrócony tydzień handlu może przynieść stabilizację PLN

2016-05-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych nie przynosi istotniejszych ruchów na wycenie polskiego złotego. Krajowa waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,4108 PLN wobec euro, 3,9323 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9743 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7013 PLN za funta szterlinga.
Wchodzimy w czas PMI

Wchodzimy w czas PMI

2016-05-23 Raport poranny FMCM
Ważne odczyty: Życie na tzw. rynkach finansowych w pewnej mierze biegnie według zasad czasu cyklicznego, niczym w archaicznej koncepcji wszechświata, typowej dla dawnych cywilizacji. Oto bowiem co tydzień, co miesiąc czy co kwartał powtarzają się pewne serie odczytów makroekonomicznych i innych wydarzeń (takich jak posiedzenia komitetów sterujących polityką banków centralnych).
Test 1800 pkt.

Test 1800 pkt.

2016-05-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły nowe minima fali spadkowej, którą WIG20 kreśli od spotkania z 2000 pkt. Jednak poziom 1789 pkt. nie tylko wyznacza nowy dołek wyprzedaży trwającej już blisko dwa miesiące, ...
Przygotujcie się, podwyżka nadchodzi

Przygotujcie się, podwyżka nadchodzi

2016-05-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Tak samo jak bohaterowie „Gry o Tron” zajmowali się wszystkim, tylko nie przygotowaniem do nadejścia zimy, tak i inwestorzy długo nie chcieli przekonać się do zaostrzającej się retoryki członków Fed. Dopiero słowo pisane w protokole z kwietniowego posiedzenia FOMC spowodowało, że kolejna podwyżka stóp procentowych w tym roku nie jest mrzonką garstki optymistów.
Trendy, wsparcia, podsumowania

Trendy, wsparcia, podsumowania

2016-05-20 Raport popołudniowy FMCM
Rzut oka na eurodolara: Z jednej strony rzec można, iż eurodolar od początku grudnia systematycznie rośnie. Co prawda układ korekt i podokresów konsolidacyjnych był taki, że trudno wytyczyć jakąś sensowną linię trendu (chyba że po dołkach z 3 grudnia i 2 marca), niemniej faktem jest, że jeśli późną jesienią cena schodziła poniżej 1,06 – to 3 maja notowano więcej niż 1,16.
Wyprzedaż trwa w najlepsze

Wyprzedaż trwa w najlepsze

2016-05-20 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Za nami fatalna sesja na rynkach światowych. Inwestorzy po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC znów boją się podwyżek stóp procentowych w USA. Wynikało z niego, że przy założeniu poprawiającej się gospodarki w Stanach Zjednoczonych oraz rosnącej inflacji podwyżka na czerwcowym posiedzeniu FED jest bardzo prawdopodobna.