Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jakie będą kursy i jakie nastroje w Fed?

Jakie będą kursy i jakie nastroje w Fed?

2016-07-11 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? W wakacje możemy być – autorzy, czytelnicy, inwestorzy, decydenci – w nader rozmaitych miejscach, ale jeśli spotykamy się na wykresie eurodolara, to obecnie w okolicach 1,1050-60. Istotnie, taki bowiem mamy kurs – co pokazuje, że pojawił się pewien marazm.
Dane z amerykańskiego rynku pracy zgotowały nie lada niespodziankę

Dane z amerykańskiego rynku pracy zgotowały nie lada niespodziankę

2016-07-08 Rynki po południu
Dzisiejsza publikacja dotycząca zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym okazała się być nie lada niespodzianką. Odczyt na poziomie 287 tys. w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 175 tys. daje nam odchylenie od oczekiwań na poziomie 112 tys. – wystarczająco, ...

W cieniu odczytów z USA

W cieniu odczytów z USA

2016-07-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6853 wobec 6,6820 wczoraj. Po tym, jak opublikowane wczoraj nad ranem dane nt. rezerw walutowych w czerwcu, które pokazały ich nieoczekiwany wzrost, pojawiły się spekulacje, że bank centralny może być teraz mniej chętny do obrony kursu juana, pozwalając na jego większe osłabienie.
Wzrosty na ropie i funcie, odbicie na akcjach

Wzrosty na ropie i funcie, odbicie na akcjach

2016-07-08 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania w reakcji na optymistycznie zakończoną środową sesję w Stanach Zjednoczonych, przyniosły w czwartek wzrosty na większości europejskich parkietów. Powodów do zakupów dostarczała również ropa naftowa, której cena rosła przez większość sesji na Starym Kontynencie, a także taniejące o blisko 1% złoto czy też frank szwajcarski.
Silny spadek cen ropy naftowej po danych DoE

Silny spadek cen ropy naftowej po danych DoE

2016-07-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Czwartkowa sesja na rynku ropy naftowej była spokojna – do czasu. O godzinie 17.00 opublikowany został wyczekiwany raport Departamentu Energii USA (DoE) dotyczący zmiany zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych. W raporcie tym podano, że w minionym tygodniu zapasy ropy w USA spadły o 2,22 mln baryłek do poziomu 524,35 mln baryłek.
Kapitał ucieka z Europy i płynie do USA

Kapitał ucieka z Europy i płynie do USA

2016-07-08 Rynki o poranku
Według najnowszych danych Bank of America Merill Lynch tylko w ostatnim tygodniu z Europy uciekł kapitał o wartości 4,4 miliarda dolarów. Był to już 22 tydzień z rzędu, kiedy inwestorzy wycofywali się ze Starego Kontynentu. Brexit oczywiście przyspieszył ten proces, ale nie jest zatem główną przyczyną słabości europejskich parkietów.
Protokół Fed – nastawienie „wait and see” w nieskończoność

Protokół Fed – nastawienie „wait and see” w nieskończoność

2016-07-08 Rynki o poranku
Opublikowany w środę o godzinie 20:00 protokół ze spotkania komitetu FOMC z 14-15 czerwca rzuca nieco światła na obecnie panujące nastroje pośród członków zarządu Fedu, na które w dużej mierze wpływ miały: niepewność dotycząca wyniku referendum w Wlk. Brytanii oraz bardzo niekorzystny, majowy odczyt dla danych z amerykańskiego rynku pracy.
Stawka większa niż polityka Fed

Stawka większa niż polityka Fed

2016-07-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Oczekiwanie rynków na raport z rynku pracy USA przychodzi z lekko ponurej atmosferze przy spadkach na azjatyckich giełdach i defensywnej postawie USD. Dawno dane o zatrudnieniu nie były tak ważne, gdyż nie tylko pomogą w określeniu przyszłej ścieżki polityki Fed, ale mogą także być zwiastunem globalnej recesji.
Jak mocne odbicie na rynku pracy w USA?

Jak mocne odbicie na rynku pracy w USA?

2016-07-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Dzisiejszy raport z rynku pracy w USA ma pokazać, na ile ostatnie załamanie w zatrudnieniu było statystycznym błędem, a na ile efektem pogorszenia koniunktury. Podobnie jak większość uważamy, że było to przejściowe zjawisko, a problemem może być co najwyżej brak chętnych do pracy, a nie ilość dostępnych stanowisk. Jak się okazuje, to wciąż za mało, by skłonić Fed do podwyżki stóp procentowych.
PLN nieco mocniejszy, dług słabszy po danych

PLN nieco mocniejszy, dług słabszy po danych

2016-07-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji wyceny złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4298 PLN za euro, 3,9981 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0849 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1663 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,946% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czekamy na wieści o amerykańskim zatrudnieniu

Czekamy na wieści o amerykańskim zatrudnieniu

2016-07-08 Raport poranny FMCM
Piątek pierwszy w miesiącu: Pierwszy piątek każdego miesiąca niemal zawsze jest istotny dla giełd i par walutowych, w szczególności tych powiązanych z dolarem – bezpośrednio czy pośrednio. Oto bowiem wtedy poznajemy tzw. payrolls, czyli amerykańskie dane o zmianie zatrudnienia poza rolnictwem i w sektorze prywatnym. Uzupełnieniem jest stopa bezrobocia i pewne dane dodatkowe.
Ograniczona reakcja dolara na lepsze dane makro

Ograniczona reakcja dolara na lepsze dane makro

2016-07-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Szacunki ADP na poziomie 172 tys. w czerwcu, to więcej od prognozy na poziomie 159 tys., ale tylko 4 tys. powyżej stanu z maja (po korekcie). Z kolei cotygodniowe bezrobocie na poziomie 254 tys. wypada korzystnie w porównaniu z 270 tys. w poprzednim odczycie, ale akurat te dane były ostatnio zmienne.
Po raporcie ADP i innych danych

Po raporcie ADP i innych danych

2016-07-07 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar i amerykańskie dane: Tygodniowa liczba wniosków o zasiłek w USA (nowych, pierwszy raz składanych) to 254 tys., a spodziewano się 270 tys. Im mniej, tym lepiej – dla rynku pracy. A równocześnie, im wyższy raport ADP, mierzący zmianę zatrudnienia – tym... no właśnie, też lepiej.
Dolar potrzebuje paliwa do wzrostu

Dolar potrzebuje paliwa do wzrostu

2016-07-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Indeks ISM dla usług, jaki został opublikowany wczoraj o godz. 16:00 wypadł nieoczekiwanie dobrze rosnąc w czerwcu do 56,5 pkt. z 52,9 pkt. przy szacunkach 53,3 pkt. Z kolei zapiski z posiedzenia FED, jakie odbyło się 15 czerwca pokazały, że członkowie tego gremium dużą rolę przykładali do wyników brytyjskiego referendum z 23 czerwca, które może rodzić niepewność.
Kolejny spadek zapasów ropy naftowej w USA

Kolejny spadek zapasów ropy naftowej w USA

2016-07-07 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła zmianę nastrojów inwestorów. Notowania „czarnego złota” wzrosły, nadrabiając część strat z wtorku. Ważną przyczyną odbicia notowań ropy naftowej w górę była sytuacja techniczna na jej wykresie – w przypadku amerykańskiej ropy WTI istotnym poziomem wsparcia są okolice 46 USD za baryłkę, ...
WIG20 pokazuje siłę

WIG20 pokazuje siłę

2016-07-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
WIG20 udanie rozpoczął środową sesję i po godzinie handlu zyskiwał ponad 1,30%. Nie jest to może najlepszy wynik w Europie, ale zyskujemy mocniej niż chociażby niemiecki DAX. Przy okazji całego zamieszania związanego z referendum GPW okazała się parkietem dosyć stabilnym na tle całego Starego Kontynentu, chociaż my również ucierpieliśmy.
Spokojnie i niezdecydowanie

Spokojnie i niezdecydowanie

2016-07-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początek czwartkowego handlu nie widać jednorodnej myśli przewodniej. Wśród głównych walut najsilniejsze są NZD, GBP, ale też JPY. Ropa jest nieco wyżej, tak samo jak złoto. Umiarkowane wzrosty na Wall Street nie pomogły zatrzymać spadków na giełdzie w Tokio.
Łagodne minutes, Glapiński optymistycznie o gospodarce

Łagodne minutes, Glapiński optymistycznie o gospodarce

2016-07-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty podąża za trendami na rynkach światowych. EUR/PLN pozostaje w rejonie półrocznych maksimów. Rynki czekają na jutrzejszą publikację danych z rynku pracy w USA. Nadal zalecamy ostrożne podejście do rynku. Czekamy na jaśniejsze sygnały tego, w którym kierunku będzie chciała podążyć polska waluta.
Stabilizacja PLN, RPP bez niespodzianek

Stabilizacja PLN, RPP bez niespodzianek

2016-07-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie słabszego złotego (0,2%). W dalszym ciągu jednak ruch ten odbywa się w ramach stabilizacji przy 4,10 CHF/PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4425 PLN za euro, 4,0051 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1082 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1962 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poranek po Fed minutes i komunikacie RPP

Poranek po Fed minutes i komunikacie RPP

2016-07-07 Raport poranny FMCM
Feralna niepewność: W protokole z ostatniego posiedzenia FOMC (w tzw. FOMC czy też Fed minutes) bodaj 38 razy pada słowo 'uncertainty' (niepewność). Mnóstwo tej niepewności, a sam komunikat jest bardzo rozwlekły, ale też i mętny, operujący jak zwykle mnóstwem sformułowań typu 'prawdopodobnie', 'trochę', 'częściowo', 'raczej' itd.